Jump to content

Elvis Presley


Poison Angel

Recommended Posts

Njegov glas ima 14 oktava,a Maraja Keri 9.Prosudite sami.Ali mislim da se previse vadio na glas i da je vremenom muzika prestala da bude kvalitetna.On je sam postao putujuci cirkus i pop pjevac.Samo prvih par albuma mozemo nazvati rokom,a sa danasnjeg gledista cak ni to,posto je pop muzika uzela soft rock pod svoje.The king is dead.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 5 months later...

Ja sam prakticno odrastao uz Elvisa. Cale obozava Elvisa pa smo, kad god smo negde putovali, slusali naravno - Elvisa. I ukuci se cesto pustao naravno - Elvis. Bili je i ponekih ispada tiba The Beatels, ABBA & tome slicno. Moji prvi muzicki koraci su bili - uhvatim metlu i imitiram Elvisa biggrin.gif :oops: (moglo bi se reci da sam posle presao sa metle na gitaru :mrgreen:). To je naravno bilo jaaaako davno ali i danas volim ponekad da cujem Elvisa i da se prisetim nekih davnih, mozda srecnijih ali u svakom slucaju drugacijih, vremena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne mozes to ljudima objasniti...

Ma nema veze, samo da je njima lepo.

Tako me je nekom prilikom, cuvsi da sam gitarista startovao neki klinac i poceo da se hvalise svojim velikim znanjem...Posto je smarao neizrecivo, pokusao sam da ga ignorisem, ali je on to shvatio kao dodatni stimulans tako da me je na kraju pocastio nizom saveta izmedju kojih izdvajam:

"Pa da li ti znas zasto svi ti poznati gitaristi mogu da sviraju tako brzo" (ja naravno klimnem glavom da ne znam) "Pa covece, oni sviraju trzalicom I GORE i DOLE, kapiras? Tako sviraju u oba smera i onda su dvostruko brzi!!!"

Sta je par oktava viska u odnosu na to biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde, ljudi, sad bas skrecete sa teme, ovo je bolje da nastavite u temi za muzicare, a sto se tice Elvisa, bio je i ostao legenda rocka, a ostace najvise upamcen sto je prvi uneo kretanje prilikom svirki za razliku od svih ostalih muzicara pre njega koji su samo stajali na sceni. Koncerti su tada licili na sviranje lutaka, a oni su i svi se trudili da lice na lutke sa svojim blistavim osmehom i ultra-zalizanom kosicom... fujj.. Kralj je sve to promenio... A sta bi bilo da nije? Zamislite Hetfielda ili Axela ili bilo sta danas onako staticne na koncertima... :mrgreen::mrgreen::mrgreen:biggrin.gifbiggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 year later...

nemam pojma.. podsjetila sam se upravo chuck berryija i kontam kako je elvis mnogo veliki, ali chuck je chuck.. icon_da.gif

ma Chuck je super ali sto otkaza onaj koncert u Bg ,sunce mu njegovo j...

 

Inace Elvis je najveci,Guitar Man je zakon pesma.

 

Jel gledao neko onaj film Elvis I Nikson,film je odlican,gledao sam ga vise od 10 puta,MYBOY-MYBOY icon_cool.gif

Edited by Hail Metal

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne znam za taj novi ali ovaj o kome govorim je o istinitom dogadjaju kada se susreo sa Ricardom Niksonom da ne serem previse:

user posted image

 

Elvis Prisli i tadašnji predsednik SAD Ričard Nikson su se susreli u Beloj Kući u decembru 1970. Do susreta je došlo na inicijativu Elvisa, koji je predsedniku 21.12.1970. napisao pismo u kome iskazuje želju da se sretne sa njim. Elvisa je na susret nagnala želja da postane član FBI.

Pred vama je prevod celog pisma, uz napomenu da su rogobatnosti u prevodu uglavnom posledica rogobatnosti samog originala ("autobiography about myself", na primer). Elvis je bio dosta nepismen.

 

Sadržaj pisma:

"Dragi Gospodine Predsedniče,

Kao prvo, želeo bih da se predstavim. Zovem se Elvis Prisli, divim vam se i veoma cenim rad vašeg kabineta. Razgovarao sam sa podpredsednikom Agnewom u Palm Springsu pre tri nedelje i izrazio brigu za našu zemlju. Narkomanska kultura, hipi elementi, SDS (Students for a Democratic Society - prim. prev.), Crni Panteri itd. me ne smatraju svojim neprijateljem ili kako oni to zovu Establišmentom. Ja to zovem Amerikom i ja je volim. Gospodine, ja mogu da pomognem zemlji i biću joj na raspolaganju. Nemam drugih motiva do da joj pomognem.

Zato ja želim da mi bude data titula ili odredena pozicija. Mislim da bih mogao dosta da učinim ako bih postao Federalni agent i da bih pomogao, radeći na svoj nacin, komuniciranjem sa ljudima svih generacija. Pre svega ja sam zabavljač, a sve što mi treba jesu Federalni akreditivi. Ja sam na ovom letu sa Senatorom Džordžom Marfijem diskutovao o problemima sa kojima se naša zemlja suočava.

Gospodine, ja odsedam u hotelu Vašington, sobe 505-506-507. Sa sobom imam dvoje ljudi koji rade sa mnom, Džeri Šiling i Soni Vest. Prijavljen sam pod imenom Džon Barouz. Ovde ću biti onoliko dugo koliko je potrebno da se dobiju akreditivi Fedralnog Agenta. Uradio sam temeljno proučavanje zloupotrebe droge i Komunistickih tehnika ispiranja mozga i ja sam tačno u centru cele stvari gde mogu da učinim najviše dobra.

Drago mi je što mogu da pomognem, pod uslovom da cela stvar bude držana u tajnosti. Vaše osoblje ili bio ko drugi me može pozvati bilo kada, danas, večeras, sutra. Ja sam nominovan za jednog od Deset Najizvanrednijih mladih ljudi Amerike u narednoj godini. Ceremonija će se održati 18. januara u mom rodnom gradu Memfisu, Tenesi. Šaljem vam kratku autobiografiju o meni ne biste li bolje razumeli moj pristup. Voleo bih da vas upoznam, samo da vam kažem zdravo, ako niste previše zauzeti.

 

S poštovanjem,

Elvis Prisli

P.S. Verujem da ste i vi, Gospodine, bili jedan od Deset Najizvarednijih Ljudi Amerike, takođe.

Imam ličan poklon za vas koji bih želeo da vam pokažem, a vi ga možete prihvatiti ili ću ga ja čuvati za vas dok ne budete bili u mogućnosti da ga primite*.

 

 

VISE O OVOM ISTINITOM DOGADJAJU My Webpage

 

ceo film opisuje njegove avanture do bele kuce, kad mu je popularnost nije bila velika,susreti sa hipicima(njih bas nije voleo),nevolje sa krofnama i cokoladama,ma komedija od filma,meni je medju omiljenima,odmah u videoteku da uzmes taj film,neces se razocarati

 

MYBOY,MYBOY biggrin.gif

Edited by Hail Metal

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 10 months later...

Ziv je Kralj,umro nije:

 

June 30, 2006: President George W. Bush and first lady Laura Bush brought Elvis fan and Japnese Prime Minister Junichiro Koizumi to Graceland.

user posted image

 

President Bush and Japanese Prime Minister Junichiro Koizumi have made it to Graceland.

 

It's a presidential first as Mr. Bush accompanies Koizumi on a pilgrimage to the estate in Memphis that was home to rock ’n’ roll legend Elvis Presley.

 

Koizumi is an unabashed Elvis fan. He shares a Jan. 8th birthday with the late singer and once put out a charity record album titled: “Junichiro Koizumi Presents My Favorite Elvis Songs.” No kidding!

 

Mr. Bush, who calls Koizumi “one of my best buddies in international politics” is so tickled by Koizumi’s affection for Elvis and his music that he mentioned it more than 20 times during the ’04 re-election.

 

“Laura and I are very fond of him,” said Mr. Bush at a campaign event in Paradise Valley, Arizona. “He's an interesting, interesting man. His favorite singer is Elvis ... pretty unusual.”

user posted image

 

Samo da podsetim,slika Elvisa i Nixona:

user posted image

 

Da se zna ko je najveci!

 

Ovo me podsetilo na film Mystery Train,ko je gledao zna o cemu pricam icon_cool.gif

Edited by Hail Metal

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...