Jump to content

Moonsorrow


scissors

Recommended Posts

Folk/black metal bend, saznao sam za njih preko Vermisa (danke Vermo biggrin.gifa: ) i mogu reći da su me poprilično oduševili... pogotovo album "Suden Uni" biggrin.gifa: ima snažne pjesme poput "Pakanajuhla" u kojima su perfektno uklopili folk motive, a opet njeguju i dobre melodije kao u "Ukkosenjumalan Poika" ili "Kuin Ikuinen". sviđaju mi se klavijature, nisu ih prenaglasili, a super se čuju i nose u sebi odlične melodije, mada ipak gitare vode glavnu riječ...

imam od njih i album "Voimasta Ja Kunniasta" iz 2001. godine na koji su čini mi se više prešli na melodije, i to su vrlo dobro odradili biggrin.gifa: inače izdali su novi album (zaboravih kako mu je naziv), ali čim skontam gdje ga ima moraću ga nabaviti biggrin.gifa: biggrin.gifa: biggrin.gifa:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlichan bend, moram ga pohvaliti za svaku pesmu koju sam do sad chuo. Znachi ceo album "Suden Uni" je savrshen. Voimasta Ja Kunniasta je takodje pricha za sebe, jedan od najboljih viking metal albuma. Inache Scissors album se zove KIVENKANTAJA ukoliko ja ne greshim. biggrin.gif Po kritikama reklo bi se da je odlichan tako da jedva chekam da ga chujem.

Shta vishe reci...jednostavno Moonsorrow.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

čuo sam dve pjesme sa "Kivenkantaja" i mogu reći da su poštenu usporili ritmove pjesama i da su postali znatno melodičniji... hmm taj novi zvuk me i nije baš oduševio :roll: , ali vidiću dok skinem i ostatak albuma biggrin.gifa:

jel ga ko još slušao? :?

Share this post


Link to post
Share on other sites

8O Album je savrshenstvo vikinshkog stvaralashtva! Svaka pesma od prve do poslednje je zasluzna svake pohvale. Jesu malo promenili stil ali to ni malo ne smeta. Samo josh jedna potvrda u nizu da je Viking Metal iznad svega.

Hail Moonsorrow! Hail Viking Metal!

Share this post


Link to post
Share on other sites

8O Album je savrshenstvo vikinshkog stvaralashtva! Svaka pesma od prve do poslednje je zasluzna svake pohvale. Jesu malo promenili stil ali to ni malo ne smeta. Samo josh jedna potvrda u nizu da je Viking Metal iznad svega.

Hail Moonsorrow! Hail Viking Metal!

promjenili su stil, više klavijatura, akustike malo pa i clean vokala... nije loše odrađeno, simpatičan je album, ali po meni ovako bi išla ljestvica... mislim da su mogli mnogo bolje da odrade album biggrin.gifa:

Suden Uni - 9

Voimasia Ja Kunniasia - 9-

Kivenkantaja - 8

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

ipak... to je stvar ukusa biggrin.gifa: lično... gotivim sve njihove periode... samo slušajući više "Kivenkantaja" mislim da previše furaju fazone sa "Suden Uni" i "Voimasia Ja Kunniasia" - mogli su da urade neke extremnije promjene, ali sve u svemu solidno biggrin.gifa:

 

inače za one koje interesuje njihov stariji zvuk, Moonsorrow su nedavno postavili za download svoj prvi demo snimak "Mëtsa" za download... imate to na njihovom sajtu www.moonsorrow.com, a ko se ne snađe ima kod mene u MP3 arhivi biggrin.gifa: samo da vas ne zbuni - demo snimak ima 4 pjesme, ali na sajtu se nalaze 3 za download - samo su zadnje dvije pjesme konvertovali u MP3 fajl i to je to :wink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...

Bendovi kao sto su Fintroll ili Moonsorrow ne mogu da omashe. Potpuno ludacke meshavine svega i svacega su meni super. Od nashih bendova samo su malo Interfector ubacili gajde, ali nisu bazirali muziku na tom fazonu, Moglo bi biti zanimljivo da se i kod nas malo vise forsira taj fazon, posto je black metal odlican okvir za razne etno elemente, a od svih metal pravaca najvise je okrenut nacionalnim motivima. Moonsorrow je fantastican....klinci, slusajte, iskopirajte i primenite na nasu muziku... ne bi bilo loshe....agro metalerski smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

a jedino nisam tj. nemam poslednji album(nesto na K),

 

Kivenkantaja.... odlican album kao i ostala dva ali "Suden Uni" je ubedljivo najbolji...... "Pakanajuhla" razvaljuje...... highlight....... himna.... biggrin.gifa: biggrin.gifa: .......

 

 

Bendovi kao sto su Fintroll ili Moonsorrow ne mogu da omashe...

 

jeeeeeeeepppp...... samo sto ja nijedan od ovih bendova (iako oni sami za sebe kazu da su) nebi svrstao u black metal a posebno Finntroll...... ovo je stvarno neki epic-pagan-folk metal..... (aj ga sad razvali... biggrin.gifbiggrin.gif ).....

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni je donedavno "suden uni" bio najbolji... ali "kivenkantaja" je remek-djelo... i nije black... više neki doom/folk metal biggrin.gifa: ali brilijantno, sa dodatnim akustičnim gitarama, harmonikama, usnim harmonikama, ženksim vokalima, horovima, perkuzijama, odličnim klavijaturama, ambijentalnim tripovima, jakim folk melodijama... ma remek-djelo biggrin.gifa:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Volim Moonsorrow, pogotovo mi se svidja pokusaj da se spoji melodika sa ultra brzim bm (nesto slicno oce i Astaroth), dakle prvi album... Mada se i za druge mora reci da su fenomenalni. Bas sam skoro izgubio CD sa njima, ali Katahazah je bio dovoljno dobar da mi ustupi neke njihove albume, pa bas ih ovih dana ponovo slusam... Inace, Milan Rakic je koliko znam isao u Norvesku da ih intervjuise?!?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...