Jump to content

Moonsorrow


scissors

Recommended Posts

  • 1 month later...

Da se nadovežem na gornji post, prošlo je dovoljno vremena za sud. "Jumalten Aika" ubija koliko je savršen!! Na trenutke zvuči kao sirovi blek metal, da bi se odmah potom nekom čarolijom pretvorio u soundtrack za "Conana". Poslednja pesma "Ihmisen Aika (Kumarrus Pimeyteen)" je vrhunska. Za sada, meni je Moonsorrow na prvom mestu u ovoj godini. Retko koji album je ostavio ovako jak utisak na mene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 5 months later...

Što bre mrtvo ovde.

 

Nisam bacao ovde nikakve reči hvale za bend, a red bi bio, pošto mi je ovo definitivno bend godine.

Bend godine u smislu da sam ga tek tekuće godine preslušao redom i kako valja, hvaljen nek je Brutal. Ne znam ni sam što sam ga dugo preskakao, možda je kombinacija finskih naziva pesama i dužine istih, a možda i nije, nebitno :haha:

Smešna stvar je što sam pohrlio na kraju na slušanje ovog kada sam provalio da je brat Tollhorn glavni i ovde pored Finntrolla :haha: A na Finntroll sam se isto opasno napalio od izlaska "Blodsvept"-a pa na ovamo. Još i može povremeno nešto Finntrolla da se čuje, pogotovo na prv dva albuma (manje Rivfader naravno, više neki Kitteldags i sl.).to.

 

Elem, pre svega fenomenalan live bend, povrh svega bez studijske mrlje u karijeri, i na vrh vrhova svega toga verovatno jedini bend danas koji može da parira onome što je Quorthon nekada sa Bathory-em radio.

Apsolutni favorit od albuma "Kivenkantaja", dragulj u Moonsorrow diskografiji. Progressive epic dominacija. Ne da su ostali manje proggy ili manje epic, ali mi je ovde sve po meri. Toliko, da mi narednom, "Verisakeet"u, trebalo možda i najviše dok mi se slegne od proklete navale crnila.

"Jumalten Aika", metal album godine #2 što se me se tiče 99%, i #2 album benda, možda i zato što najviše od svih albuma od Kantaje pa na ovamo liči na isti.

 

Poseban pozdrav za pesmu "Ukkosenjumalan Poika" koju kad sam čuo prvi put proletos znao sam da je ovo bend koji radi dobre stvari i da me čeka puno muzičkog druženja. Ona melodija kad spičila na 40. sekundi, instant zaljubljivanje. I još je pikali live na Brutalu, a circle is complete. No, vreme je ravan krug, tako da novi krugovi vrćenja radova tek predstoje, a valjalo bi i neki kompakt krugovi nekad da se nabave.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je tesko odrediti najbolji, jer nemaju apsolutno greske sto rece kolega... mozda je to Verisaaket jer je najcrnji.

 

I da se slozim za Jumalten Aika, sad kad se slegao bez razmisljanja u top 5 godine, apsolutna magija od izdanja i u vrhuncu celokupne diskografije. Celom duzinom je album strahovit ali poslednja melodija na albumu - uvek goosebumps.

Uzivo isto su toliko dobri da se plasim da ih negde vidim ponovo, ne znam moze li se tako nesto ponoviti.

 

Ovako ja obicno slusam Moonsorrow:

 

14332975_10208237546033244_1081811838337299977_n.jpg?oh=970159965c4678abca0a662868f8fd06&oe=589527CA

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ništa drugo, uspeo si da ne pomeneš Metaliku. Ili si samo zaboravio na obradu? :D

 

Inače nisam zapazio da je Henri u Finntrollu, sad kapiram, to mu je projekat za zajebanciju :D

 

Finntroll je preozbiljan bend sa neozbiljnim momentima. Probaj, ako ništa drugo, "Blodsvept". Genre: eyeopener folk metal.

 

Uzivo isto su toliko dobri da se plasim da ih negde vidim ponovo, ne znam moze li se tako nesto ponoviti.

 

Mora se gledai negde solo set.

 

Evo ih sad na zimu na euroturneji, ali sa Korpiklaanijem. Ne volim ipak toliko još uvek Moonsorrow da moram opet Korpiklaani da preživim :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam bacao ovde nikakve reči hvale za bend, a red bi bio, pošto mi je ovo definitivno bend godine.

Elem, pre svega fenomenalan live bend, povrh svega bez studijske mrlje u karijeri, i na vrh vrhova svega toga verovatno jedini bend danas koji može da parira onome što je Quorthon nekada sa Bathory-em radio.

"Jumalten Aika", metal album godine #2 što se me se tiče 99%, i #2 album benda, možda i zato što najviše od svih albuma od Kantaje pa na ovamo liči na isti.

Meni je tesko odrediti najbolji, jer nemaju apsolutno greske sto rece kolega... mozda je to Verisaaket jer je najcrnji.

I da se slozim za Jumalten Aika, sad kad se slegao bez razmisljanja u top 5 godine, apsolutna magija od izdanja i u vrhuncu celokupne diskografije. Celom duzinom je album strahovit ali poslednja melodija na albumu - uvek goosebumps.

 

Oni su uvek bili jedan od onih ozbiljnih, matorih bendova koje nikad nisam seo da ljudski preslusam - verovatno svako od vas ima po neki takav bend. Sto je najgore, par puta sam bio u posedu nekih njihovih originalnih izdanja (V: Hävitetty i Varjoina kuljemme kuolleiden maassa), ali sam ih odmah trejdovao, ne znam zasto. Sramota me je da priznam, ali onomad kad je Century Media poslala Jumalten aika, mislim da sam posle par dana obrisao album s harda bez da sam ga ijednom pustio.

 

That being said, sad kad vidim da ga ovde hvale relevantna forumska gospoda, i nacin na koji ga hvale, dobrano sam se motivisao da se iskupim za svoju ignoranciju. Retko sam raspolozen da radim ovakve stvari, jer je uvek previse kurentne muzike u rotaciji da bi covek ubacivao i diskografske retrospektive ovog tipa, ali sad sam nesto u tom raspolozenju. Pocecu od ovih vasih goosebumps momenta...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uvek retrospektive i iskopavanja, nikad metal fomo.

 

I da se slozim za Jumalten Aika, sad kad se slegao bez razmisljanja u top 5 godine, apsolutna magija od izdanja i u vrhuncu celokupne diskografije. Celom duzinom je album strahovit ali poslednja melodija na albumu - uvek goosebumps.

 

Meni najubedljiviji goosebump momenat onaj prelaz cca 9:15 na Mimisbrunn.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 1 year later...
  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...