Jump to content

Moonsorrow


scissors

Recommended Posts

  • 3 months later...

Evo slusam najvoviji album "Verisaekeet" ... znaci ipak nam ne jebe pas mater icon_smile.gif. Za sada su utisci veoma dobri. Zadrzana je forma dugackih pesama. Od 5, koliko ih ima, 4 traju preko 14 minuta. Album je tvrdji, rekao bih dosta od Kivenkantaje, jer se klavijatuje cuju mnogo manje i u backgroundu, vokal je nesto siroviji, i sve je nekako manje ispeglano. Horskog pevanja je takodje nesto manje. Album bi se mogao svideti i ljubiteljima Kivenkantaja zvuka, ali i ljudima koji vole malo extremnije varijante. Drago mi je da bend nije bas zabazao u neke komercijalne vode i izgubio svoj identitet. KAo i na svim albumima ima mnogo jake atmosfere i po tom pitanju mi se takodje dopada.

 

Uvek postujem prve utiske posle jednog slusanja, tako da se ponekad ispostavi da i nije sve kao na prvo slusanje , ali videcemo. Za sada je stilski veoma dobar, videcemo vremenom koliko ce pesme da budu slusljive.

Edited by solicitor

Share this post


Link to post
Share on other sites

....neznam mozda je i bilo ...mrzi me sve da citam .....ali....................moonsorrow je objavljivao niku laznu track-listu, lazno ime albuma i najavili kao totalnu promenu muzike, sa socialno kriticnim i plitickim taxtovima....... ali sad.....

 

orginal statement Henria Sorvali

"[The false information] was [released] to piss anyone off, including the Internet 'media,' which proves that it's still nothing but a crappy excuse for so-called journalism (excluding some). Even some Finnish 'medias' believed it, which is the most stupid thing ever. Please, feel free to be embarrassed."

 

And now for something completely different: Actual info for the album called 'Verisäkeet'. The album has four actual songs and an outro and will last about 65-70 minutes. The sound is a bit more harsh comparing to our previous efforts, but still extremely epic, even progressive at parts and has some influences of early black metal. I can honestly say that at least we like it very much. icon_smile.gif And yes, Blabbermouth and co (and all you other cheesy poofs): Here's the real deal:"

 

 

a sto se tice novog albuma......5 stvari

1)Karhunkynsi 14:00

2)Haaska 14:42

3)Pimeä 14:08

4)Jotunheim 19:28

5)Kaiki 08:20

 

cini mi se da je sve malo brze ima fazona sa "Kivenkantaja" ali i sa "Suden Uni".....ja sam upravo pre 39 minuta dobio album i upravo ga preslusavam..... zato nemogu nista konkretno da kazem.... (ja to sad samo da se pohvalim biggrin.gif ).........

 

Usvakom slucaju...... koga briga sta sve pijani finci baljezgaju ali dok prave ovake olbume sve ja ok...... icon_rockdevil.gif

 

 

 

Ps. a sad da se napravim dobar....... hoce li neko ovo...... nek se javi..... kod mene netreba password.... icon_smile.gif.... oni koji su pokusavali sa e-mule sa skunu album znaju sta mislim.....hehehehehe..... FUCK BLACK.EMULE.GTL.PL.

Share this post


Link to post
Share on other sites

....ok, mrzim sebe (izmedju ostalog biggrin.gif )sto ovo pisem ali..... novi moonsorrow je smor...... mozda je to samo razocarenje jer sam puno vise ocekivao ali..... nije vise ono sto je nekad bilo.... ovo je samo jedan obican viking black album koji covek moze da sluza (ne ceo) i posle 5 minuta zaboravi.... nema hightlights-a (??!!).... posle nekog vremena postaje smor.... a i u stvari koja traje 19 minuta mogli su slobodno da skrate zadnjih 2 minuta gde se samo cuje kako varta gori..... ALLLLOOOOOO.....

 

ali sve u svemu.... kad sam pricao o finskoj uvak je su bili moonsorrow i finntroll na prvom mestu..... sad je ostao samo finntroll....

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Heh, pa da kao sto sam rekao, da se ispravim. Novi Moonsorrow je esencijalni zakon. icon_smile.gif Mozda treba malo vise preslusavanja ali ipak to je Moonsorrow, i dalje je tu taj duh i ta atmosfera. Tako treba, hm, recimo da je po malo mesavina Kivenkantaje i Suden Unija. Mozda i malo Voimasta Ja Kunniasta, sve u svemu ipak prva liga!

icon_da.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 5 months later...
  • 3 months later...
  • 3 months later...

Dobro nemas katalog, nema veze , ajd ja cu da ti narezem neki mp3 muzike i donecu ti u Bg posto dolazim u petak na slavu pa mozemo da se nadjemo ali dolazim ujutru oko 10. ne znam da li mozes da se probudis tada? Daj mi mob. pa cemo da se dogovorimo! jebes jedan disk ne moras nista da mi dajes!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 months later...

Finnish epic/pagan metallers MOONSORROW have commenced the recording sessions for their new album, tentatively due later in the year via Spikefarm Records. Guitarist Henri Sorvali and drummer Marko Tarvonen have entered Tico Tico studios in Kemi, Finland to begin recording the group's fifth CD.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...