Jump to content

Haggard


Recommended Posts

  • 2 months later...
Jedino mi kod njih smeta sto su u jednoj pesmi pominjali rat u Bosni. Koj kurac im je to trebalo? no.gifno.gifno.gif

Vrlo jednostavno! Kad pogledaš tematiku celog "Progressive" albuma, biće ti jasno. Album se bavi napretkom, tehnološkim razvojem i manjkom pravih, životnih vrednosti, zbog čeka se ceo napredak posmatra kao nazadovanje. Pazi, 1994. godina~imaš želju da napraviš album protiv rata, zloupotreba, medija... Kud ćeš bolje od situacije sa ovih prostora?! Kažeš smeta ti što su pominjali rat u Bosni? Okej, onda me interesuje što ti ne smeta pominjanje rata U Hrvatskoj??? Na kraju, rat se pominje u negativnom kontekstu, bez ikakvih političkih konotacija, niti biranja strane...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Vrlo jednostavno! Kad pogledaš tematiku celog "Progressive" albuma, biće ti jasno. Album se bavi napretkom, tehnološkim razvojem i manjkom pravih, životnih vrednosti, zbog čeka se ceo napredak posmatra kao nazadovanje. Pazi, 1994. godina~imaš želju da napraviš album protiv rata, zloupotreba, medija... Kud ćeš bolje od situacije sa ovih prostora?! Kažeš smeta ti što su pominjali rat u Bosni? Okej, onda me interesuje što ti ne smeta pominjanje rata U Hrvatskoj??? Na kraju, rat se pominje u negativnom kontekstu, bez ikakvih političkih konotacija, niti biranja strane...

 

Ja sam apolitican i svo to sranje me ne interesuje. Jednostavno ne bi trebalo dodavati so na rane nekome kome je to bolna uspomena. Pesma je OK ali tematika texta je trebala biti drugacija, to je sve.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zar je osuda rata [generalno gledano, samim tim i tih sranja koja su se dešavala na ovim prostorima] dodavanje soli na ranu? Da li osuda rata, ubijanja, silovanja, klanja ima veze sa politikom? Vrlo često, nažalost, ima... Da li su Haggard ponudili političko viđenje ovog i sličnih problema? Ne bih rekao...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zar je osuda rata [generalno gledano, samim tim i tih sranja koja su se dešavala na ovim prostorima] dodavanje soli na ranu? Da li osuda rata, ubijanja, silovanja, klanja ima veze sa politikom? Vrlo često, nažalost, ima... Da li su Haggard ponudili političko viđenje ovog i sličnih problema? Ne bih rekao...

Cini mi se da tako i jeste.Hagard je enormno kvalitetan bend koji se kvalifikuje najvisim ocenama inovativnosti i tehnike.Zato i oni sami ne dozvoljavaju da postanu omrzeni i jedne strane publike zbog jednog teksta.Sto dokazuje njihovu neuralnost. icon_rolleyes.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

e ljudi bio sam na nijhovom koncertu Budimpesti i bilo je jezivo dobro! nisu bili u celom sastavu (nazalost samo njih 11 icon_sad.gif )ali svucali su kao da ste pustili disk i slusali ga uzivo,sem sto su akustocne gitare presle u klin elektricne.

ja sam odusevljen imao sam srece pa sam upoznao Ivicu koji svira kontrabas i pricao sa njim sat vremena i on me je upoznao sa Asisom,Stefani(violinistkinjom icon_rockdevil.gif )i bubnjarom...totalno su pozitiva

Share this post


Link to post
Share on other sites

mozda ce ovo zvuchati neotesano, al' citajuci sam procitao da neko misli da Haggard znachi divlje.

Evo prevoda:

 

1. tired-looking: showing signs of tiredness, anxiety, or hunger on the face, e.g. dark rings around the eyes

2. unruly: wild and unruly in appearance

3. birds unmanageable: in falconry, used to describe a hawk that has reached maturity before being captured and is therefore wild and unmanageable

 

[Late 16th century. < French hagard "untamed" (used of hawks)]

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja sam imao tu srecu da se nadjem na koncertu u BP i to iza scene, gde sam opet imao jos vecu srecu da ih sve upoznam nakon 8 godina pracenja njihovog rada. Totalna su pozitiva, ukljucujuci i pratecu ekipu, a narocito Ingrid (session klavir). Pravila je sou program u backstageu. Steffi (viola) izgleda neverovatno! Kad je pogledas na slikama u bookletu - nista posebno, a uzivo - mmmmmmmmmmmm! Brate od tetke!:)

Inace, koliko god ih voleo, ne mogu reci da su zvucali perfektno, ali u svakom slucaju veoma dobro. Malo su se raspadali zbog ocajnog monitoringa. Naravno, kod tolikog broja ljudi to je skoro neminovno i kod savrsenog monitoringa. 2 gitaristi se gasilo pojacalo... Bilo je jos stvari, ali da ne davim dalje...

Ako neko ima e-mail bilo koga od njih, molim da mi prosledi na pp. Obecao sam Ingrid neke odvaljene slike, a ne mogu da joj posaljem, jer im kontakt strana na sajtu ne prima poruke.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 5 weeks later...
  • 4 weeks later...
Zanimljivo je sto je taj "Live in Mexico City" zapravo live samo sto se slike tice, ton je studijski snimak.

E bash sam to hteo da proverim kod josh nekog. Chinilo mi se da jeste, ali nisam bio potpuno siguran. ph34r.gif Ali nema veze, bar se vidi delitj atmosfere. icon_biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

bend je izuzetan. dobra uspela mesavina elemenata srednjevekovne muzika sa metalom, growl + original ucena pevaljka, instrumentalne deonice nenadmasive.... jednostavno kvalitetno.

 

Neko je pominjao takve projekte ovde (na nekoj od prvih strana...)

neizvodljivo. apsolutno neizvodljivo. Otprilike znam kakvo je stanje u klasicnoj muzici (tj. sa orkestrima i projektima) a za nesto tipa haggard a la serbia bi trebalo mnogo ambicije (koje nema), mnogo para (kojih nema) i ljudi sa malo sirim shvatanjem muzike (kojih nema). eto...

ima tu jos mnogo toga da se kaze...

 

btw: bend

 

user posted image

 

user posted image

 

 

[korovjov - pivopije.gif za potpis!]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, pa to je u nekoliko navrata prežvakana priča, a uvek zanimljiva. Projekti ovakve vrste jesu teško izvodljivi, pogotovo kod nas. Koliko mogu da primetim lova nije problem. Recimo ovako~ mogu bez problema da angažujem hor [doduše polu-profesionalan, ali kvalitetan], soliste i instrumentaliste takođe. Ako mi se ćešne, za snimanje albuma mogu da okupim i "najpoznatije" metal muzičare, još jednom bez ikakvih problema. Kao najveću ranu ovih prostora izdvojio bih prostore za snimanje i probe. Nema dobrih, a za ovakvu vrstu projekta je neophodan odličan prostor. Još jedan snažan udarac predstavlja problem produciranja albuma. Na tom polju smo ubedljivo najgori u Evropi, dajem život za to. Na kraju dolazimo do te famozne ideje, tj. inpiracije. To, samo po sebi, i nije problematično. Dobrih i zanimljivih ideja ima, ali se sve završi na pokušajima. Zašto? Zato što ti "kompozitori" i "muzičari" ne shvataju da se do finalnog proizvoda dolazi vremenom i iskustvom, zaboravljaju na to da, npr. Haggard, nije zvučao tako što zvuči danas i da su oni do današnjeg zvuka došli postepeno. Zato i ne čudi što je taj nesrećan Oblivion Awaits zvučao tako amaterski, neobrazovano, natrpano, itd.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...