Jump to content

Bathory


deadsy

  

35 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Kako mnogi tvrde , uz Venom(za koji se nebih slozio nimalo) , ocevi black metala.

Kad su poceli svirati , svak zivi je na njih gledao kao na kugu. Vjerovatno i sami znate da su se clanovi mjenjali i mjenjali , upravo zbog tog jer je njihov tip muzike nalazio na negativne kritike kod svih, jedino je Quorthon istrajao do kraja. Muzicki su uticali na mnoooge bendove prvog talasa BM-a (the return je snimljen 85-e , pa vi vidjite biggrin.gif )

 

Dakle , kakvo je vase misljenje o ovom bendu. Koje albume izdvajate kao najbolje , i na kraju , kako fanovi evil/satanic perioda gledaju na period epic/viking muzike koji je dosao nakon albuma Twilight of gods (uz Blood Fire death . my favourite)

Edited by Talvi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bathory jesu bili uzori mnogim BM bendovima pa sa onda moze tvrditi da su ocevi BM.

Odlichan bend, mada imaju svojih loshih albuma...Requiem recimo. :ne:

Lichno nisam fan evil/satanic perioda tako da vishe gotivim viking deo Bathory-a. Naravno Blood Fire Death i Bathory su odlichni albumi ali po meni loshiji nego albumi post satanic perioda. Ne bi rekao da je viking epoha Bathory-a doshla posle...vec je doshla sa Hammerheart-om. Ako bi ishao po kvalitetu onda bi prvi bio Hammerheart, Blood On Ice pa Twilight of the Gods. Destroyer of the Worlds je ok album ali nishta posebno...novi "Nordland" kazu da je dobar tako da bi ga trebalo chuti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta reci legende, crni bogovi... kako vecj hocjete...

"Hammerheart" i "Blood On Ice" su dva mnogo dobra albuma kojima ona losa produkcija mnogo dobro lezi. Mislim da je bolja da ne bi bilo to to. "Destroyer Of World" mi je malo dosadan ali je i on ok. Stariji albumi Bathory-a su dobri ali noviji su jos bolji...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Blood on ice je mi se ubedljivo najvise svidja!!!

Poslije njega bih izdvojio Hammerheart i The Return...

I ne bih rekao da je DEstroyer... los album,svidja mi se...Mozda zato sto je prvi Bathory album koji sam cuo & kupio...

 

Sve u svemu-LONG LIVE BATHORY! 8)

 

Zna li ko kad izlazi Nordland part II?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tacno,Bathory je one man band sem na albumima Blood,fire,death i Hammerheart gde su Quorthonu pomagali Vvornth i Kothaar.Od prvog albuma Bathory(1984)saradjuje sa producentom Boss-om.Svi su svedi.

Inace Nordland je vec izasao,u viking fazonu a nastavak nordland 2 bi trebao u aprilu.

 

Ako nekog interesuje,vise mi se svidjao stari period..

 

P.S. ov oje moj prvi post,urrra

Share this post


Link to post
Share on other sites

Quorthon je covek sa retko zrelim pogledom na muzicki biznis, umetnost, religiju itd...

svidaju mi se jedino viking albumi.

Nordland je fenomenalan album, ko voli viking metal obavezno da ga preslusa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nordland je fenomenalan album, ko voli viking metal obavezno da ga preslusa.

Jel ima to negde kod nas da se nabavi?...ili da krenemo sa patnjicom preko neta? :wink:

 

Ma ima sigurno,to je njihov poslednji CD i vjerovatno se moze nabaviti tamo kod vas...Kod mene-malo teze :evil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Ehm...Bathory...,nazalost imam samo Hammerheart a prvom prilikom nabavjam Blood on Ice...drag mi je gore pomenuti album,jeste da Quorton peva k'o pijani panker a gitere bi mogla da odsvira i moja sestra ,ipak je sve to cool uradjeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Kao prvo, Quorthon je neko kome bi svi potonji paceri u vidu Mayhema i slicnih (dobro, svaka chast Mayhemu, ali me nervira opsshi stav stavljanja Mayhema na pijedestal a pljuvanja Bathoryja jer su "zasrali") trebali da se klanjaju i kazu "hvala, tata, sto si nam izmislio Black Metal (koji cemo mi posle da upropastimo)". Na prvim albumima losha produkcija je bila JEDINO posledica stvarno ocajnih uslova u kojima se radilo, a ne namernog "namestanja" zvuka da zvuchi budjavo, ili pak prostog ignorisanja kvaliteta...

 

"black" period Bathoryja je dobar, cak odlican ako se uzme u obzir da je on to IZMISLIO, dakle bio je prvi i jedini, da je snimao album u klonji i da je u tom periodu cak i (daleko popularniji) thrash metal tek poceo sa usponom.

 

Viking period je takodje odlican (meni drazhi i zanimljiviji), opet uzevsi da je i u tome bio prvi, dodushe sa manjim varijacijama (u vidu nekih stvarno dosadnih pesama )

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Bathory je sasvim u redu iako nije sasvim po mojem ukusu.Oni i Celtic Frost i Hellhammer su prvi poceli svirati black metal.Celtic Frost je meni odlican on je uzor Fenrizu iz Dark Thronea i Christoferu iz Theriona a vjerovatno je i uzor mnogim drugim bendovima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Kasapine,koji novi album ti je sranje?Da nije \"Nordland\"?Ti nisi normalan, covece!Celokupni Bathory opus je savrsen,kako satanic tako i vikinski period.

Apsolutno se slazem,posebno bih izdvojio Bozanski Under the Sign Of The Black Mark ; Blood,Fire,Death i Hammerheart

Hvala Quorthone!

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ovako kupio sam na HellHammeru Original Blood On Ice i mogu reci da je to nesto najbolje sto sam cuo muzika tu itamo moze da se prihvati dobra je za opustanje.Ali ono sto mi se svidelo sto nigde josh nisam video je:

Da pre svake pesme ima prica i tako tokom celog albumo pa mu to dodje kao da citate knjigu,a svaka pesma mu dodje kao glava knjige.

Znaci prva pesma kako su unistili selo ,druga pesma kako nalaze decaka koji je preziveo i koji je izabrani da osveti selo,treca kako dolazi u selo i nalazi mudraca sa jednim okom i tu mu ovaj daje savete ,cetvrta kako idu u sumu i nalaze 7-nogo konja itd.Znaci nesto najbolje sto sam doziveo u metal muzici da budem iskren.Mnogo je dobro verujte mi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno,Blood on Ice je fenomenalan!

Ako ti se svidja taj Epic/Viking stil Bathory,preporucio bih ti albume Hammerheart,Twilight of the Gods,Nordland I i II.Svi do jednog su mocni!

Naravno, pokusaj da nabavis i Blood Fire Death (Moj omiljeni).Na njemu pored brzih stvari,imaju i dve epske A Fine Day To Die,moja omiljena Bathory stvar,fenomenalna atmosfera, i Blood Fire Death.

BATHORY FOREVER!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno,Blood on Ice je fenomenalan!

Ako ti se svidja taj Epic/Viking stil Bathory,preporucio bih ti albume Hammerheart,Twilight of the Gods,Nordland I i II.Svi do jednog su mocni!

Naravno, pokusaj da nabavis i Blood Fire Death (Moj omiljeni).Na njemu pored brzih stvari,imaju i dve epske A Fine Day To Die,moja omiljena Bathory stvar,fenomenalna atmosfera, i Blood Fire Death.

BATHORY FOREVER!

Ok pokusacu da nabavim imam Blod Fire Death ali na mp-3.MAda mnogo je bolji osecaj kada imash original hehehe ala sam skroman smile.gif).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...