Jump to content

Ill Niño


Recommended Posts

i ja sam cuo this is war i sad mi nije nista jasno, niti sam ovo ocekivao posle confession-a

 

pesme je bas heavy, najheavy od svih njihovih koje sam cuo, i rif nije bas u njihovom starom fazonu plus ona dupla bas pedala koja kida a koju pre nisu uopste koristili (ne znam sta je bubnjar radio, vezbao ko lud?)

 

nesto se secam kad je Ahrue Luster (gitarista) presao iz Machine Head-a u Ill Nino zato sto je hteo da svira meksu muziku, pa mu MH nije odgovarao, to je bilo pre nego sto je izasao Confession, a vidi sad sta sviraju

 

anyway pesma je do jaja sjajno su spojili taj NWOAHM momenat sa svojim starim zvukom, jedva cekam da cujem album

 

NIK jesi ti u bg?

pa sta si ti ocekivao?! da sviraju jos mekse?! no.gif

 

drago mi je da se bar neki bend setio da malo BREAK THE CYCLE....

 

inace, po mom misljenju bubnjar ill nino-a je odlican.... icon_da.gif

 

i sad sam zvanicno u beogradu.... vec nekih nedelju dana....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cini mi se da sam cuo da trebe da im gostuje Jamey Jasta ne jednoj pjesmi,pa ako je to tacno zanima me kakva je pjesma i kakav je uopste album je imam onaj drugi album i nije mi bas nesto dosta mlako biggrin.gif

tacni=o je da gostuje na jednoj pesmi, sad se ne secam kako se zove, ali mislim da je cetvrta ili peta po redu na albumu....

a kakva je pesma...pa to ces morati sam da presudis... icon_biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

ocekivao sam da ce biti album slican prethodnom, tako su krenuli, prvi album je mnogo tvrdji od drugog, i mislio sam da ce totalno da prsnu, mislio sam da nisu vise u stanju da naprave besnu pesmu, super sto sam pogresio

 

btw aj zvacu te da se dogovorimo da mi rezes novi ill nino i ovi FF ako imas

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

E nabavio sam album i posle par dana slusanja mogu reci da je zaista dobar. U svakom slucaju bolji od drugog i tu negde sa prvim. Dupla bas pedala cepa, rifovi na momente vuku na nwoahm, na momente na stari ill nino, a na momente na hc (pesma sa Jastom), melodicni refreni, catchy melodije, delovi lirika na spanskom, i doduse mali ali ipak primetan kao i uvek, latino uticaj. Album je sve svo je Ill Nino do sad bio + malo nwoahma i duple bas pedale. Ono sto albumu fali da bi bio odlican su bolji textovi jer ipak textovi tipa:

 

Did you ever ask the sky

Not to cry no more, to fly no more

Did you ever ask the stars

Not to shine no more, to fly no more

Did you ever think thet we would still remain together for so long

This is what we wanted all along

Is this what we wanted for so long

 

su ok ali nista vise od toga

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nekako mi ne ide u glavu kako su se oni probili kad su tako…ne prosecan, nego ispod prosecan (ili kako god da se to kaze) bend. Nelogicno mi je da je to samo zato sto im je pevac prokleto sexy… user posted imageVokal je preslab,vidi tj. cuje se da se decko trudi,ali kao da nema snage…Muzika je ,onako, tu i tamo…ok. A tekstovi…e to mi je za plakanje!!! Znaci mislim da u zivotu nisam cula gluplje tekstove!!!

 

P.S. Ovo je komentar za prva dva albuma,treci jos uvek nemam!

Share this post


Link to post
Share on other sites

jel vi ljudi ne slushate nijednu grupu koja nije politichki angazovana, ne peva o

frci u svetu i haosu??

 

ovo je jedna od retkih grupa koja je nashla da peva o onome shto je

zapochelo celu stvar oko modernog rocka josh od vremena elvisa - LJUBAV

 

prekinite zato da serete

 

ja inache ne slusham textove, ali primecujem da se razlikuju i to im je + kod

mene

 

drugo - smatram da im je treci album najbolji do sada. Tenichki bolji, agresivniji

 

shta bre vishe zelite?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nekako mi ne ide u glavu kako su se oni probili kad su tako…ne prosecan, nego ispod prosecan (ili kako god da se to kaze) bend. Nelogicno mi je da je to samo zato sto im je pevac prokleto sexy… user posted imageVokal je preslab,vidi tj. cuje se da se decko trudi,ali kao da nema snage…Muzika je ,onako, tu i tamo…ok. A tekstovi…e to mi je za plakanje!!! Znaci mislim da u zivotu nisam cula gluplje tekstove!!!

 

P.S. Ovo je komentar za prva dva albuma,treci jos uvek nemam!

Puffnice, sestro,... znaš da te gotivim extra ali mislim da si lupila tolike gluposti... no.gif

Meni je npr Ill Nino među prva 2 omiljena nu metal benda pored KoRna. Elem, ne mogu da skapiram zašto ljudi ne vole I.N.! Dakle, Chris ima fenomenalan vokal po meni. Ima tu emociju dok peva icon_redface.gif ! Mislim da savršeno skida i growl a i ove lagane delove. Što se textova tiče,mislim da su iskreni i ne patetični toliko koliko pričate svi. Pesme su im hitovi! Dakle, nema pesme sa ova prva 2 albuma da kažem da je monotona. Sve su mi vrh do jedne. I mislim da jesu možda malo komercijalni ali opet ne toliko koliko pričate svi. Jednostavno, zašto ovom bendu ne date šansu i odslušate ga malo detaljnije tj. više od 3-4 puta. Ja sam to uradila i evo, postala sam baš zaražena njima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

jel vi ljudi ne slushate nijednu grupu koja nije politichki angazovana, ne peva o

frci u svetu i haosu??

 

ovo je jedna od retkih grupa koja je nashla da peva o onome shto je

zapochelo celu stvar oko modernog rocka josh od vremena elvisa - LJUBAV

 

prekinite zato da serete

RESPECT! icon_rockdevil.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

jel vi ljudi ne slushate nijednu grupu koja nije politichki angazovana, ne peva o

frci u svetu i haosu??

 

ovo je jedna od retkih grupa koja je nashla da peva o onome shto je

zapochelo celu stvar oko modernog rocka josh od vremena elvisa - LJUBAV

 

prekinite zato da serete

 

ja inache ne slusham textove, ali primecujem da se razlikuju i to im je + kod

mene

 

drugo - smatram da im je treci album najbolji do sada. Tenichki bolji, agresivniji

 

shta bre vishe zelite?

jel vi ljudi ne slushate nijednu grupu koja nije politichki angazovana, ne peva o

frci u svetu i haosu??

 

pa ja bas ne volim politicki angazovane textove, to je jedna od stvari zbog kojih mrzim soad...

 

ovo je jedna od retkih grupa koja je nashla da peva o onome shto je

zapochelo celu stvar oko modernog rocka josh od vremena elvisa  - LJUBAV

 

pa to je sve super al mozes ti da uzmes najbolju temu na svetu i da napises los tekst...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ovo je jedna od retkih grupa koja je nashla da peva o onome shto je

zapochelo celu stvar oko modernog rocka josh od vremena elvisa  - LJUBAV

 

Da. Tacno. Problem, po meni, je sto su im SVI txtovi potpuno isti.

Sine, posto vidim da znas od cega je sve pocelo, podseticu te da je muzika nastala kao pratnja pevanju...te ako ne slusas txtove sta se koji moj javljas po tom pitanju?

Edited by NorthWind

Share this post


Link to post
Share on other sites

to bi bilo ako bismo ishli u stvarno prastara vremena...

 

to pevanje za bolji lov itd ne bih nazivao muzikom.

 

Drugo, pomenuh moderni rok, a trebalo je da kazem muzika. Konkretno,

rech je o roku.

 

a shta je sa klasichnom muzikom?

 

moje mishljenje u vezi textova i razlog moje zalbe : koliko god se grupe

ponavljale sa textovima i temama istih, toliko se i ljudi ponavljaju sa

komentarima. Digoh glas protivu toga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

jel vi ljudi ne slushate nijednu grupu koja nije politichki angazovana, ne peva o

frci u svetu i haosu??

 

ovo je jedna od retkih grupa koja je nashla da peva o onome shto je

zapochelo celu stvar oko modernog rocka josh od vremena elvisa - LJUBAV

 

prekinite zato da serete

 

ja inache ne slusham textove, ali primecujem da se razlikuju i to im je + kod

mene

 

drugo - smatram da im je treci album najbolji do sada. Tenichki bolji, agresivniji

 

shta bre vishe zelite?

da se nisi ti malo zaljubio? laugh.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Puffnice, sestro,... znaš da te gotivim extra ali mislim da si lupila tolike gluposti... no.gif

Meni je npr Ill Nino među prva 2 omiljena nu metal benda pored KoRna. Elem, ne mogu da skapiram zašto ljudi ne vole I.N.! Dakle, Chris ima fenomenalan vokal po meni. Ima tu emociju dok peva icon_redface.gif ! Mislim da savršeno skida i growl a i ove lagane delove. Što se textova tiče,mislim da su iskreni i ne patetični toliko koliko pričate svi. Pesme su im hitovi! Dakle, nema pesme sa ova prva 2 albuma da kažem da je monotona. Sve su mi vrh do jedne. I mislim da jesu možda malo komercijalni ali opet ne toliko koliko pričate svi. Jednostavno, zašto ovom bendu ne date šansu i odslušate ga malo detaljnije tj. više od 3-4 puta. Ja sam to uradila i evo, postala sam baš zaražena njima...

Odslusala sam ga vise od 3-4 puta...i i dalje sam icon_uhoh.gif !!!

Textovi su katastrofa i tacka s moje strane!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

jel vi ljudi ne slushate nijednu grupu koja nije politichki angazovana, ne peva o

frci u svetu i haosu??

 

ovo je jedna od retkih grupa koja je nashla da peva o onome shto je

zapochelo celu stvar oko modernog rocka josh od vremena elvisa - LJUBAV

 

prekinite zato da serete

 

ja inache ne slusham textove, ali primecujem da se razlikuju i to im je + kod

mene

 

drugo - smatram da im je treci album najbolji do sada. Tenichki bolji, agresivniji

 

shta bre vishe zelite?

pa reko sam, dobar je album, i meni je najbolji do sad, i slusam ga, ono sto mu fali da bude odlican su bolji textovi, dakle ne pocliticki angazovani, nego bolji, oni su strasni muzicari svaka cast za to, Christian ima po meni fenomenalan glas, growl mu je skoro zivotinjski a clean da se najezis, medjutim realno on zaista nema nista da, da se tako izrazim, kaze svetu, i textovi su mu blago infantilni, svedeni, sem toga svi su isti

 

dakle ja slusam textove i bend koji ima bezveze textove ne moze da mi bude odlican

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pošto ste se u većini složili da su dobri muzičari, da Chris odlično peva i šta sve već ostali su još jedino jebeni textovi. Evo vam pa ukratko vidite o čemu govore neke od pesama:

 

 

Pesma Te Amo...I Hate You govori o tome kako su članovi benda shvatili koliko su licemerni ljudi koje su nazivali prijateljima. Skapirali su da neki ljudi nisu bili iskreni prema njima. ...

 

Two (Vaya Con Dios) posvećena je dvojci ex članova benda koji su ih napustili kad su im bili najpotrebniji. Nadovezuje se na pesmu Te Amo...I Hate You...

 

How Can I Live uopšte ne govori o devojci nego o Christianu i njegovom ocu koga nikad nije ni upoznao. Odrastao je bez njega i znao ga samo sa fotki.I njegov otac je muzičar kao i on tako da se tu povezuju duhovno...

 

Unframed - Christian je rođen u Brazilu, ali je rastao u Venecueli.Kadje došao u SAD saznao je da čovek koga je smatrao za svog pravog oca to zapravo nije i da mu je on očuh, mama je svo vreme to krila od njega dok ga pravi otac nije jednom pozvao telefonom (koji živi u Brazilu). Chris mu je rekao da ne želi da ga upozna.Sad se inače čuju telefonom i e-mailom i Chrisova želja je da ga i upozna kad budu tamo svirali.

 

This Time's For Real govori o trenutku u životu kada pravi put osetiš da imaš nešto što znači i ima neku vrednost ali se posle par minuta zapitaš 'Is there anything I wanted? Is there anything I needed?...'. Zapravo sve ukazuje na loše stvari koje se dešavaju u vezama...

 

Numb je o devojci u koju se on zaljubio a ona mu je sjebala život.

 

Revolution-Revolucion ne govori o nekoj političkoj revoluciji već o tome da ne treba da pustimo da nas neko vuče za nos i zavlači, govori o našoj psiho-mentlnoj revoluciji.

 

With You govori o njihovom latino poreklu i tome koliko su ti ljudi emotivni i da će u svakom trenutku iako su nadrkani ili šta već biti pravi prijatelji do kraja života i da vas nikad neće ostaviti na cedilu zbog svojih problema.

 

 

Ja stvarno ne vidim zašto su ovo gori textovi od npr. KoRnovih?... Mislim sva ta priča 'Roditeljim me mrze' je infantilna iako stojim iza toga da je KoRn najbolji nu bend. Elem, u Ill Nino textovima NEMA takvih stvari! Dečko je emotivan i piše o stvarima koje su ostavile uticaj na njega (o ocu, devojkama, sebi)... Ja ne vidim stvarno šta je tu patetično i loše... Nigde se ne spominje ni politika, ni ti bilo kakav vid nasilja, sve je zasnovano na čistim osećanjima....

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pošto ste se u većini složili da su dobri muzičari, da Chris odlično peva i šta sve već ostali su još jedino jebeni textovi. Evo vam pa ukratko vidite o čemu govore neke od pesama:

 

 

Pesma Te Amo...I Hate You govori o tome kako su članovi benda shvatili koliko su licemerni ljudi koje su nazivali prijateljima. Skapirali su da neki ljudi nisu bili iskreni prema njima. ...

 

Two (Vaya Con Dios) posvećena je dvojci ex članova benda koji su ih napustili kad su im bili najpotrebniji. Nadovezuje se na pesmu Te Amo...I Hate You...

 

How Can I Live uopšte ne govori o devojci nego o Christianu i njegovom ocu koga nikad nije ni upoznao. Odrastao je bez njega i znao ga samo sa fotki.I njegov otac je muzičar kao i on tako da se tu povezuju duhovno...

 

Unframed - Christian je rođen u Brazilu, ali je rastao u Venecueli.Kadje došao u SAD saznao je da čovek koga je smatrao za svog pravog oca to zapravo nije i da mu je on očuh, mama je svo vreme to krila od njega dok ga pravi otac nije jednom pozvao telefonom (koji živi u Brazilu). Chris mu je rekao da ne želi da ga upozna.Sad se inače čuju telefonom i e-mailom i Chrisova želja je da ga i upozna kad budu tamo svirali.

 

This Time's For Real govori o trenutku u životu kada pravi put osetiš da imaš nešto što znači i ima neku vrednost ali se posle par minuta zapitaš 'Is there anything I wanted? Is there anything I needed?...'. Zapravo sve ukazuje na loše stvari koje se dešavaju u vezama...

 

Numb je o devojci u koju se on zaljubio a ona mu je sjebala život.

 

Revolution-Revolucion ne govori o nekoj političkoj revoluciji već o tome da ne treba da pustimo da nas neko vuče za nos i zavlači, govori o našoj psiho-mentlnoj revoluciji.

 

With You govori o njihovom latino poreklu i tome koliko su ti ljudi emotivni i da će u svakom trenutku iako su nadrkani ili šta već biti pravi prijatelji do kraja života i da vas nikad neće ostaviti na cedilu zbog svojih problema.

 

 

Ja stvarno ne vidim zašto su ovo gori textovi od npr. KoRnovih?... Mislim sva ta priča 'Roditeljim me mrze' je infantilna iako stojim iza toga da je KoRn najbolji nu bend. Elem, u Ill Nino textovima NEMA takvih stvari! Dečko je emotivan i piše o stvarima koje su ostavile uticaj na njega (o ocu, devojkama, sebi)... Ja ne vidim stvarno šta je tu patetično i loše... Nigde se ne spominje ni politika, ni ti bilo kakav vid nasilja, sve je zasnovano na čistim osećanjima....

ma nista ne fali tematici ali su napisani prilicno bezvezno textovi... to je kao da kod skoro svih nunu bendova imas pevaca koji ima fond od 20-ak reci koje cirkulisu na jednom albumu, i o cemu god da se radi sve uvek zvuci isto...

 

a korn ima sranje tekstove to stoji icon_da.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

dakle ja slusam textove i bend koji ima bezveze textove ne moze da mi bude odlican

Čekaj brate, sagledavajući ovu tvoju izjavu dolazimo do zaključka da je:

- Machine Head sranje bend jer se u jednom od textova govori da je neki lik (verovatno Rob) sa ortacima čitao Satanisticku Bibliju kad je bio klinja i rešio da osnuje bend. Nikad nije mogao da smuva ni jednu ribu, svi su ga zajebavali, mama ga je cimala da ostane u školi i da se ne zamlacuje s muzikom...Ali postao je baja i sad svi mogu da ga 'poljube u dupe'. Poenta...?

- KoRn sranje bend! Objašnjenje je u textovima naravno:

B.B.K. - Ova 'visokoumni' naziv pesma je dobila po mešavini Džek Denijelsa i koka-kole! Naravno u pesmi on se jadan pita da li da se ubije, stalno je pod pritiskom itd.

Pretty - dok je radio došla mu je neka devojcica od nekih 10ak godina koju je otac silovao, lomio po kupatilu i šta sve vec. Naravno, Jonathan ima traume zbog toga ceo svoj život. Patetika teška...

Clown - je o skinsu koji mu je na jednom nastupu dobacio da se jebe.

Swallow, jedna od mojih omiljenih KoRn pesama, isto prica o paranoji koja je posledica droge...itd, itd...

- Static X: sranje bend No3!- tu tek ima nebuloza za medalju! U textovima ne mogu da sklope ni jednu jedinu složenu recenicu a da pri tom ima neki smisao. Npr. evo pesma I'm With Stupid:

I am mine, I

I can't become someone else

He's a loser

He's a loser, she said

No comment...!

- Sranje bend No4: Deftones - Stvarno sam se trudila da skapiram koju poruku nose ali teško... Mislim, šta reci kad im jedan od textova pocinje:

Fuck, I'm drunk

But I'm on my knees

- Dig sranje pesma: reci fuck,suck i motherfucker javljaju više od 20x za jebenih 2:42mina! O kakvom mi onda fondu reči govorimo ovde?

Slipknot fura neki bes, mržnja, krv, smrt. Fear Factory su isto ne zadovoljni okolinom. System nikako da se odvoji od politike. Nemaju oni ništa bolje textove od ovih navedenih.

I posle ovakvih textova, Ill Nino ima 'sranje' pesme? Ma dajte....

Jebiga, ako hoćete neke visokoumne pesme sa latentnim značenjem onda lepo otiđite u Plato pa kupite zbirke pesama Tina Ujevića, Milana Rakića i Disa. Tu vam je i obiman vokabular (nema samo 20ak reči ko što reče Minja), a i nisu infantilne. Mislim, šta vi hoćete? Nemogu svi da završavaju književnost da bi pisali pesme. To su obični ljudi kao i mi, zašto bi pisali bisere svetske književnosti? Dovoljno je što i sviraju dobro, pevaju, šta još treba? Mislim, kad bi uzela textove kao bitan faktor u muzici verovatno bi slušala samo Emperor a ne još xx bendova preko toga, kao sada. Koji pa bend ima do jaja textove od nu-a? Iz navedenih primera se vidi da najpoznatiji bendovi imaju glupe textove. Pa šta? Bitna je muzika. Kako reče Patrik u nekom od prošlih postova gore, šta je sa klasičnom muzikom? Šta, to je ne kvalitetno zato što nema textove? Mislim, jebali vas textovi! Slušajte muziku! Ja kad čujem neku pesmu, il mi se svidi ili ne; text u 80% slučajeva ne mogu ni da raspoznam dok ga ne skinem s neta. A i kad ga skinem, boli me uvo kakav je ako je pesma sve ukupno dobra. Textovi su jako bitniji u black metalu, u nu-u je čini mi se važnija muzika.

p.s. Da razjasnim još samo ovo na kraju: Nisam pljuvala ove gore bendove, baš naprotiv ih gotivim (pogotovu prva 4).

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

zove se Turn To Gray

 

@Natasha

 

ti si prsla, sta si mi sve imputirala sto uopste nisam rekao, to je neverovatno

 

1. ne znam kako si dosla do zakljucka, da ja misilim da je bend sranje ako ima jedan los text, ja to nisam rekao

2. i dalje brkas pojmove 'dobar text' i 'interesantna tema'/'dobra ideja za text'

3. kod klasicne muzike nema textova, pa samim tim textovi nisu glupi, mene vredja glup text, smeta mi, obicno pesme koje volis slusam xxx puta, ja ttreba da slusam neku glupost over and over? e pa jebiga. naravno, ako je muzika dobra, istrpim ali bend koji ima bezveze textove, meni nije odlican bend

i sta mene briga sto ne mogu svi da pisu ko da su zavrsili knjizevnost, ko moze bice vrh, ko ne moze bice prosek i toliko, nisam ja rekao da je Christian glup

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...