Jump to content

Kada i zašto ste počeli slušati black metal?


Swarthyard

Recommended Posts

Jeste,jeste..to je prezime,u pravu si.

Znaci,prvi black metal koji sam cuo bio je demo od Emperora,prilicno krupan zalogaj za pocetak,zar ne..trebalo mi je malo vremena da se priviknem na vokal i produkciju,ali kasnije sam ga redovno slusao pred spavanje.

eto, i ja sam od blacka prvo cuo Emperor-a, zvuk mi je bio totalno OK, ali sam poceo da se valjam po podu kad je poceo da vristi... icon_smile.gif

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

eto, i ja sam od blacka prvo cuo Emperor-a, zvuk mi je bio totalno OK, ali sam poceo da se valjam po podu kad je poceo da vristi... icon_smile.gif

Ajd probaj ti tako. icon_smile.gif

inace,ja jos uvek nisam prestao da slusam black,istina je da sam poceo vise da

pratim i ostale zanrove ali bez Burzuma ne moze,i tacka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajd probaj ti tako. icon_smile.gif

inace,ja jos uvek nisam prestao da slusam black,istina je da sam poceo vise da

pratim i ostale zanrove ali bez Burzuma ne moze,i tacka.

pa ni ja nisam prestao, samo malo slabije slusam u poslednje vreme... al to za Burzum si u pravu, naravno... bez njega se ne moze pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa ni ja nisam prestao, samo malo slabije slusam u poslednje vreme... al to za Burzum si u pravu, naravno... bez njega se ne moze pivopije.gif

Medju prvim black albumima mi je bio i Ragnarok-a new begining(Burzum).

Tu je ona stvar "Han Som Reiste" u duzem obliku i sa nekim svestenikom

Asatru religije koji nesto govori na norveskom..naravno,tada nisam imao pjma sta je to,ali mi je bilo jako zanimljivo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 5 months later...

У јееее ...

Bathory - "Bathory", "The Return" ...

Мада је први албум који ме је освојио "Twilight of the Gods" ...Ух, то је било тотално нечувено!

Нико није знао у шта то да сврста ...

Иначе, то је тада третирано као black/doom metal.

Касније (10 година касније) је то окарактерисано као viking metal ...

У праву је Satyr: "The smell of BLACK METAL, 90-95."

Share this post


Link to post
Share on other sites

CoF mi je uvek bio vrsteci bend i isli su mi na kurac.

 

Burazer moje prve ribe je bio zagrizeni blacker. Cesto smo visili kod njih gajbi pa mi je utrapio par kompilacija. E posle toga sam otisao kucji i spalio sestrine postere New Kids On The Block !

 

Pre blacka... Pa sada, posle svega, cini se da nicega nije ni bilo icon_smile.gif

..Rollingstones icon_smile.gif Pantera icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja cof ne volim iz milion stvari, bas mi idu na qrac

ali to je stvar ukusa, ko ih voli neka i slusa ili ne...

ja se sada ne kajem sto sam poceo slusati black, kad mi posle nekoliko dana malo dosadi tj naidjem na neki smor koji me udavi - onda malo pustim old school rock da se razbistrim pa da nastavimo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja cof ne volim iz milion stvari, bas mi idu na qrac

ali to je stvar ukusa, ko ih voli neka i slusa ili ne...

i meni. pre sam ih volela kad su izbacili Midian, to me uvelo u celu BM priču al posle ko da su mi postali buđavi.... (respect do Midiana ali ne pamtim kad sam zadnji put uzela da ih poslušam....)

Share this post


Link to post
Share on other sites

kad mi posle nekoliko dana malo dosadi tj naidjem na neki smor koji me udavi - onda malo pustim old school rock da se razbistrim pa da nastavimo...

Па, да ...

Тај фазон ...

Мислим да је то примењиво на све врсте музике.

Не треба стално слушати једно исто ...

Ма колико да волиш то што слушаш ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

dap, to jeste primenjivo za sve pravce, a ja to posebno volim za black

jer slusam ga ja nekada i celu nedelju i onda dodje weekand-pivaram izlazak i tako vidim sve te "zle metalce" (bwuahah) i onda pozelim cuti Backyard Babies ili SixPack icon_smile.gif

Kakve veze imaju zli blekeri sa tvojim slusanjem muzike?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa konachno na ovom forumu post zbog kojeg je vredelo da se, posle 5 meseci dobrovoljnog odsustva (da ne kazhemo zgrazhavanja i sklanjanja) ulogujem. Znachi ima ih josh koji su normalni. Yeeee!

 

Tako je. Shta god da slushash PRECHESTO, zgadice ti se. Ali morate priznati da je ponekad extra kada dohvatish, npr. Setherial koji nisi slushao jedno godinu ipo dana i opizdish po zvuchnicima. That really makes the hair grow out on your ass! biggrin.gif

 

A usrani blackeri mogu imati mnogo sa slushanjem black-a - kako bi ti voleo da te ravnaju sa gomilom idiota koji su pijani u pola 11 ujutro, pishu sranja poput "Kill all Christians", "Satan lives!" i "Satano, opleti me po chmaru" (dodushe, ovo poslednje malo kulturnije)? Celi problem jeste nastao pre neke 3-3,5 godina, kad su pocheli da se sazhivljavaju sa bendovima i chlanovima, umesto sa mjuzom, a poneki stariji kompletni idioti i kreteni, koji ochigledno nisu znali shta ce sa sobom, podrzhali to stanje. Pih!

 

E sad, da ne bih ja ispao novi M. Kuzmanovic koji samo pljuje po shabanima, ja lepo pitam: ima li ikakve nade za mladje da se onormale?

 

Primer za normalno: Ponedeljak u KST-u, u trenutku paja sa zvuchnika Manowar, Gotze vodi (u tom trenutku) prichu, i svi mi se zajebavamo ko zmajevi. Sledeceg minuta krece Carcass - Corporal Jigsore Quandary, ja vodim, i opet se svi zajebavamo. Pa zatim krene Blind Guardian - Into the Storm, star attractrion = Black Knight, i opet sve do jaja. Mislim da vam je jasno shta hocu da kazhem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Primer za normalno: Ponedeljak u KST-u, u trenutku paja sa zvuchnika Manowar, Gotze vodi (u tom trenutku) prichu, i svi mi se zajebavamo ko zmajevi. Sledeceg minuta krece Carcass - Corporal Jigsore Quandary, ja vodim, i opet se svi zajebavamo. Pa zatim krene Blind Guardian - Into the Storm, star attractrion = Black Knight, i opet sve do jaja. Mislim da vam je jasno shta hocu da kazhem..

Ovog se takooooo dobro sećam icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

 

Stara dobra vremena user posted image

Edited by Natasha!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...