Jump to content

Kada i zašto ste počeli slušati black metal?


Swarthyard

Recommended Posts

Ajde molim te uputi neprosvetljenog brata u njemu nepoznatu stvar i objasni mi kako ti sa 13 god. vec uveliko slusas black.Ne kazem da ti ne verujem ili jos gore da kao neke budale odavde mislim da se foliras,nego me zaista zanima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam poceo negde '98, otprilike kad je izasao Cruelty&Beast ,od COF.

Malo pre toga sam poceo da slusam metal,uopste kao metal u celini.

Zasto,pa svidelo mi se,muzika,vokal..........

Mada sam tad bio klinac pa sam slusao sve zivo,od RATM do Immortal. smile.gif

Ali sad sam odrastao,uozbiljio se( :roll: ),sad samo black/death. biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poceo sam da slusam black sa Venomom,za koje smatram da su i pored svih novih i veoma kvalitetnih bendova ipak ostali najveci.Kad sam pocinjao sa metalom uopste ('87),slusao sam klasiku za pocetnike maidene,Metaliku,hard rok tipa Motorhead i ACDC.A jedna od pesama koja me je definitivno nalozila za black i Venom je '1000 days in Sodom'

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde molim te uputi neprosvetljenog brata u njemu nepoznatu stvar i objasni mi kako ti sa 13 god. vec uveliko slusas black.Ne kazem da ti ne verujem ili jos gore da kao neke budale odavde mislim da se foliras,nego me zaista zanima...

Ne vidim sta tu nije jasno :? :? :? Ja sam sa 13 slusala uveliko Cradle,Vempire sam prvo cula.A prvo sam pocela da slusam Death,sa 12 godina.Cannibal i Morbid Angel su mi bili zakon,preturala sam po kasetama jednog jos tada iskusnog black&death metalca sa njegovom sestrom,kada on ode da pije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa u tome i jeste stvar imala si srecu "da preturas pa kasetama jednog black&death metalca".Kad sam ja imao 13 godina bio sam na Ribljoj Corbi a metal niko u okolini i u osnovnoj nije slusao :ne: .Ne zelim da zvuci pateticno ali jednostavno kako mozes da cujes da postoje neke stvari koje niko u okolini ne slusa.Da ne pricam o tome da ako je i bilo reci o tome sve se zavrsavalo na tome "narkomani i satanisti",dobro ovo poslednje je postalo zanimljivo kad sam shvatio o cemu se radi biggrin.gifa: :twisted:

U gimnaziji je bio samo jedan lik(pored mene) iz moje generacije koji je slusao metal 8O

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uglavnom slusam power, a black nekada po malo. Drug mi je pre godinu dana dao Midian (pre toga sam slusao i COB, ali ustanovili smo da to nije black), pa zatim celu diskografiju Cradle-a, pa onda pocinjem malo po malo da slusam Dimmu Borgir, Immortal, Graveworm, Siebenburgen, Impaled Nazarene, Dark Funeral, Borknagar, Macbeth (dobro nisu cisti black ali...) u planu su mi i Old Man's Child, Summoning i Emperor...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hehe, ja sam pocheo kasno, negde '99-2000. POcelo je sa CoF, Emperorom, Borgirom, bal-Sagothom...

Pre toga sam (duuugo) slushao thrash/power/heavy + ponalo deatha.

 

Na zalost nisam te srece kao danasnje "internet generacije" da sam sa 13 mogao "uveliko" da slusam neki bend... mada sam tad negde poceo da slusam metal generalno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

hehehe. Nisam znao da djavo radi kucne posjete

 

Ja sam poceo sa black-om jedne prohladne noci , dok sam pokusavao da skontam disk emperor - anathems... Prvi put da sam uopste cuo neku black stvar ,posebno onakve jezive klavijature i vristece vokale. O atmosferi da ne pricam.

Kasnije sam nabavio cof & dimmi , a vremenom sam naletio na yumetal forume. That's the story

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima tome oko 6-7 godina,a poceo sam zahvaljujuci grupi Venom.Otkinuo sam za njima,pa su onda dosli Bathory,Emperor,Mayhem...Medjutim ne svidja mi se vise publika koja slusa black,svi se foliraju,sminkaju,jedu govna sa satanizmom.To ne bi trebalo da bude tako.Vazna je muzika,da ga jebem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sa 12 godina nisam slushao nishta

 

Sa 13 sam cuo prve metal bendove

 

Smatram da do 15-te nisam cestito preslusao vishe od 10-15ak bendova

 

Tek u srednjoj sam poceo ozbiljnije da ga slusam, mada tek kad sam je zavrshio to smatram svojom pravom "metal karijerom"

 

Ali, da ponovim, nisam mogao kao danasnji internet-metalci da skoknem na sajt-taj-i-taj i procitam sve o najcrnjem blacku koji ste u zivotu culi, najbrutalnijem deathu ili najmelodicnijem poweru.... Niti da casom odem do ortaka i razmenim 300 albuma na mp3-ju...

 

Mada se ne zalim sto sad mogu... Dodushe vishe se drzim mp3-jeva nego kopanju informacija po netu... ovo drugo me nervira, ali nije loshe sto je ipak tu ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...