Jump to content

Kada i zašto ste počeli slušati black metal?


Swarthyard

Recommended Posts

Cula sam Venom - Welcome to hell i C. Frost - Morbid tales, naravno Sodom - In the sign of evil (mada to je sve thrash, al' ajde sad) i Rotting Christ - Sleep of the angels i saznala sam da to spada u black (kao). A onda sam cula Immortal i shvatila da ako prestanem da slusam black metal, ili metal uopste, da cu njih slusati vecno.

A privukli su me vrlo ekspresivni vokali u black metalu, (epska) tematika, a odbijaju me klavijature... Da, atmosfera, ako je originalna i neponovljiva ume da zacara i navuce. Mada, cesto kazem da ne slusam black metal, jer ne volim da klasifikujem muziku, meni je to sve cista umetnost.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije mi jasno Naxyr kako si posle Death, Morbid Angel, i shta si josh sve tamo nabrojala spala na smecarski C.O.F. ??? A toliko si iskusna i predpostavljam da znash dosta o metalu!!!

Hvala na komplimentu(ovo drugo),a ovo prvo ne znam ni sama,ali sta cu.C.O.F.imaju dva dobra albuma,a to su Principle...i Vempire.Prvi je dobar jer je sirov,a drugi je jako tripozan.Valjda zbog toga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ne volim te pozere nikako!!! Kad vidim da svaki klinac koji ne zna ni shta je muzika a ne metal ili josh BM nosi njihov dux ili njihov album koji mu se samo svidja zbog Danijevog jebeno komecijalnog vokala sa kojim se uvalci fanovima u bulju - MUKA MI JE!!!

P.S. Mada evo bicu iskren taj vokal je i mene uvukao u death i black metal, inace sam dugo godina slusao samo power/heavy/thrash!!! Mada sam se brzo opametio i shvatio ko su oni!!!

Ipak Thanks Dani shto si me upoznao sa dva najbolja pravca!!! tongue.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre par godina sam kupio Dusk na onoj cuvenoj tezgi kod SKC-a (sad vec bivsoj :cry::cry: ), i tad sam prvi put u zivotu cuo BM.Kad sam prvi put cuo Dani-a kako vristi samo sto se nisam usro smile.gifsmile.gifsmile.gif . Posle nekog vremena i dosta slusanja (ceo dan svaki dan :mrgreen: ) na koje sam sam sebe prisilio, toliko sam se nalozio na taj album da to ne moze recima da se opise.Za razliku od mnogih koji su poceli sa cof-om a danas pljuju po njemu, taj album mi je i danas jedan od najdrazih. Kasnije su dosli Dimmu, Emperor, Borknagar,Opera IX,Covenant, pa jos kasnije Immortal, Satyricon , Mayhem, Burzum ,Enslaved ,Behemoth, Abigor, Nokturnal Mortum, Limbonic Art, Ancient...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 5 months later...

Eh secam se te veceri kada sam isao kod brata ( koji studira bogosloviju ) da mi nareze singlove od Iron Maiden-a.I pustio mi je neke Covere sa Tribute To Maiden albuma.Sve je bilo onako smarajuce ali kad sam cuo Hallowed Be Thy Name od COF-a ... Ahhhh .... prelepo ! Posle sam nabavio Biter Suites To Succubi i polako sebi punio glavu blackom ...

Sada slusham : COF , Dimmu Borgir , Kovenant , Troll , Carpe Tenebrum , Nocturnal Breed , Graveworm , Tearstained , Tvangeste ... biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jao, ovde svi slusaju Cradle :roll: :roll: :roll:

 

Ja sam poceo da slusam bm kada sam cuo Limbonic Art - In Abhorence Dementia... Dobio sam neki MP3 na kome je bio taj album i slucajno pustio 5 stvar (Deathtrip to Mirage Asylium). Od tada...

Share this post


Link to post
Share on other sites

JA VEC DAVNE 1987 KADA SAM CUO ALBUM BATHORY-a UNDER THE SIGN OF THE BLACK MARK

 

Jel Bethore jel' bilo blackera u Srbiju prije tebe i tvojog društva?

BILO JE BLACKERA (VEROVAO ILI NE) I PRE MENE.LJUDI SA KOJIMA SAM SE DRUZIO SU BILI U RASPONU OD 1965-72 GODISTA.JA SAM BIO NAJMLADJI

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve je pocelo hladnog februara 2000-te godine u malom stanu koji sam koristio za vreme studija.Bio sam totalno sjeban.Tada sam perferirao Death Metal,mada mi je postao nekako dosadan.Dobio od druga cd Gorgoroth - Under The Sign Of Hell...Kako sam se odusevio,vec sa prvim zvucima pesme Relevation Of Doom,vec sam se bolje osecao.Svaki dalje album ili bend je bio nesto posebno.Sam zvuk opisuje neko moje osecanje.Nasao sam sebe u Black-u.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...