Jump to content

Tristania


Toksa

Recommended Posts

Naravno da nije, najbolji je Beyond the Veil (pascu u nesvest ako nadjem nekog da se slaze s ovom izjavom 8O!). Btw. pevacica se zove Vibeke i jos uvek peva. Uzmi slobodno, odlican je album biggrin.gifa:.

 

Eto sad mozes da padnes u nesvest. I ja mislim da je Beyond the Veil najbolje sta je Tristania napravila. biggrin.gifa:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno da nije, najbolji je Beyond the Veil (pascu u nesvest ako nadjem nekog da se slaze s ovom izjavom 8O!). Btw. pevacica se zove Vibeke i jos uvek peva. Uzmi slobodno, odlican je album biggrin.gifa:.

 

Eto sad mozes da padnes u nesvest. I ja mislim da je Beyond the Veil najbolje sta je Tristania napravila. biggrin.gifa:

 

Takodje, ako gledamo po vokalima...ali mi je muzika sa World Of Glass ipak bolja.... biggrin.gifa:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tja. Meni je World of Glass nekako jednolican. Otkud znam u stvari, ne mogu bas tacno definisati sta mi smeta, ali svaki put kad pustim World of Glass podsetim se da mi se vise slusa Beyond the Veil. Pa onda lepo pustim Beyond the Veil i milina. Zaista se retko desava da za neki album mogu da kazem da me sve pesme odusevljavaju, a bas je to ovde slucaj. Mada nekako me najvise odusevljava Dementia zato sto je tako savrseno uhvatila koncept ludila u pesmu. "Ressurrection of a horrid dream. Blend of hate and intense desire. Putrify. Vile. Surreal." Naravno, pomaze i to sto je 'putrid' odnosno 'putrify' po meni najlepsa rec u engleskom jeziku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hatred Grows,Heretiqe i jos par njih su mi omiljene,ali imam ih samo 11 i zeleo bih da nadjem jos anybody can help? :? :?

 

Ima li neko lyrics za Hatred Grows-Posebno onaj deo sa Growl-om?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja volim horove, ali nije bas sve u njima, meni se stvarno vise svidjaju raniji radovi

WoG je otprilike trebao da bude mracniji, ali je, barem meni, otisao u skroz drugu krajnost pa mi ponekad i zvuci smesno koliko su se upinjali da to bude mracno ohmy.gif

cini mi se i da, kao sto je neko vec rekao, su se neumereno sluzili elektronikom

ma sve u svemu, nekako WOG bas i ne volem

najbolji momenat je muski clean vokal koji je skoro savrsen

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Omiljena pesma mi je Warmwood i The Shining Path. Ne bih rekla da je zemski vokal bolji od Tarjinog, ali ipak daje boju svakoj pesmi, i stvara harmoniju. Zadivljujuce je kako su na vrlo originalan nacin povezali dva nepoveziva pravca muzike. To i jeste sustina gothic-e. :mrgreen:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Najbolji bend svih vremena! Moj omiljeni!

Imam sve albume, pa chak i demo biggrin.gifa:

 

Fanatik sam i na zhalost ne mogu da nadjem onaj njihov koncert na Divixu... ako ga neko ima, naravno pp je izmishljen s razlogom smile.gif

 

Sve pesme su im super i teshko da mogu da izdvojim neku... ali recimo MIdwintertears.. Pale Enchantress... Lost.... The Shining Path.... i sve ostale....

 

ne znam , ali bolji su mi chak i od Theriona, iako su nekvalitetnii od njih... :roll: :wink:biggrin.gifsmile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ženski vokal je divota jedna.

Ja je ne poredim sa Turunenkom jer nemaju u suštini mnogo dodirnih tačaka, ali klasičnost (to bi bila prava reč) njenog pevanja, kako ume da zavara, da peva tako da izgleda sasvim jednostavno, pa odjednom...oooooo.

 

Muzika koja prati jednu ideju...najlakše je upasti u patetiku praveći liriku za doom i gothic metal. Pa sumnjam da se desilo da Tristania načini pesmu koja je ako ne stereotip onda nešto bljutavo i veštačko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mada nisam sasvim razumela ono za 'nekvalitetniji od Theriona'? :|

 

Ma slobodno reci...

 

:wink:

 

Meni Therion ne predstavlja neku revolucionarno dobru grupu. Otkud znam, to nije više ni doom, već je nešto što koegzistira sa powerom tj. njegovom bolno i maximalno glorious varijantom.

Ko nađe neki snimak Tristanie (koncertni) neka prijavi!

Turunenka ima tamnu boju glasa na neki neobičan način, koji može da smeta, naročito na koncertima...i 678 ton majstora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...