Jump to content

Tristania


Toksa

Recommended Posts

  • 2 months later...
Therion ima puno značenje za one koje su bliski njegovom misticizmu i magiji...koji se ne zadržavaju na tome da je Theli veliki mag, Vril ya nešto kao slovenski nav...to je to, što se tiče mog znanja Therion-filosofije. A ja mogu samo da kažem: pfff, sympho gothic metal.

 

Kao mali laik i sva srećna ograničena stvorenja.

 

Zašto ovo rekoh? Recimo, Tristania mi je mnogo ljudskija, toplija. Potresnija. Početak Beyond the veila verovatno je jedna od najtužnijih melodija koje sam do sada čula. Nema mnogo preteranih reči, nema patosa, samo tiha seta, životna. Više ima slutnje propasti nego velikih ideja, kosmosa, zvezda, natprirodnih sila, i-šta-ti-ja-znam. I pristup koji ostvaruju sa slušaocem je drugačiji. U pravu si, Therion mora da zvuči kao obraćanje hiljadama vernika.

ja sam se skoro dokopala nekih snimaka i moram da priznam da mi je prvi utisak bio apsolutno opisan tvojim recima. Odusevila sam se... mada mi je ipak therion nekako jaci, u smislu zaustavlja mi dah, i definitivno zraci nekim fantizmom ...pa onda mogu da kazem da je i to tumacenje jako realno...

bas zato je tristania naturalna i bliza meni, definitivno emotivnija,a ni priblizno teatralna kao therion.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja ga ne vidim :( ( jer mi se brzhe uchitava kad to sve skinem :( ) tako da ne mogu tvoj da pohvalim, chak ni iz ljubaznoshtju :(

 

ma ko ga biiiiiip... i tvoj je divan, nenadjebiviji od mog :)

 

da se vratimo na temu > tristanijini instrumentali su nenadjebivi :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...