Jump to content

Axel Rudi Pell


lemmy sixx

Recommended Posts

Preslušah pažljivo The Crest. Još nakon izlaska albuma Mystica sam rekao da Axel verovatno nikad neće moći da nadmaši Kings and Queens, ostao u tom uverenju nakon Tales of the Crown, a sada tvrdim da je Axel definitivno potrošio svoj kreativni potencijal pre 6 godina. Ono što može da radi je da manje ili više uspešno reciklira ono što mu je išlo najbolje i pravi koliko-toliko pristojne pesme. To se vidi i na ovom albumu. On je za nijansu "epskiji" od Tales of the Crown, a od Mystica pogotovo. Dakle, u izvesnom smislu sledi seriju Oceans of Time - Kings and Queens, ali znatno zaostaje po kvalitetu za albumima iz tog perioda, jer mu nedostaje inventivnost. Vidljivo je da su neke od pesama vrlo blede kopije nekih ranijih moćnih hitova. Zameram mu i to što nema nijedne brze pesme, pa ceo album deluje nekako umrtvljeno. Čak ni od solaža nisam čuo bilo šta što bi me impresioniralo, pa sam veoma blizu utiska da se radi o jednom od slabijih Axelovih izdanja, slabijem i od prethodna dva, a posebno od 4 albuma koja su im prethodila.

 

Pesmu po pesmu, to izgleda ovako:

 

Too Late - nakon zanimljivog uvoda Prelude of Doom, ide ova pesma, koja je tipičan primer Axelove predvidljivosti. U stvari, deluje kao da se trudio da ne bude predvidljiv i da se ne ponavlja, pa je tako gušio moguća melodijska rešenja, koja bi, mada ne originalna, bila bolja od ovoga što je ispalo (mada refren nije loš). Sasvim prosečna numera, u fazonu Fly to the Moon na primer, ali na nižem nivou. Da je brža, mogla bi da prođe kao Edge of the World;

 

Devil Zone - za ovu sam rekao da nije ništa posebno još kad su je objavili, a sada tvrdim da i nije tako loša, osim što se zaglavljuje negde između epske pesme i hita, što joj oduzima pamtljivost, pa na duži rok verovatno ni ona neće proći kao jaka pesma;

 

Prisoner of Love - ljubavna tematika u pesmi na tragu Voodoo Nights ili Cold Heaven, ali vrlo bledo u poređenju s tim pesmama. Ako se već rifovima nije pokazao, mogao je Axel da da Johnny-ju malo više prostora - ovako i pored solidne melodije refrena, pesma nema tu energiju koja je ranije krasila ovaj bend;

 

Dreaming Dead - epska pesma koja sledi Legions of Hell, podsećajući na nju i po strukturi i donekle po melodiji refrena. No, kao i sa prethodnim pesmama, i s ovom je slučaj da teško može da bude dostojna one na koju se ugleda. Kako je nekad Axel pravio te epske pesme...

 

Glory Night - očekivao sam konačno neku rokačinu, kad ono balada sa klavirskim uvodom. I još jedna klasična reciklaža, jer pesma podseća na Forever Angel. No, opet isti slučaj - lošija od te pesme, mada jedna od solidnijih numera na albumu, koja zaslužuje da bude još par puta uzastopce preslušana;

 

Dark Waves of the Sea - po dužini bi se reklo, još jedan epic, mada ova pesma ima nešto žešću dinamiku. Ipak, ne bih se zadržavao na njoj, jer me nijedna deonica nije impresionirala;

 

Burning Rain - Najbolja pesma na albumu, još da je malo brža, pa da prođe kao Angel Eyes sa prošlog. Ovako, jedva da uspeva da izvadi ovaj prosečan album, i to pre svega dobrom vokalnom melodijom i izvedbom, kao i konačno nešto manje predvidljivom strukturom - ima u drugom delu pesme zanimljivih deonica;

 

Noblesse Oblige - prilično eksperimentalni instrumental, preskočio bih ga prilikom sledećeg slušanja;

 

The End of Time - ovo bi moglo da upadne u fokus iz drugog plana zbog lepe melodije, da nije suviše sporo i, u većem delu, smorno, kao i album u celini.

 

Na skali od 0 do 5, ja ovom albumu ne mogu da dam više od 2,5. Možda nakon nekog sledećeg slušanja popravim na 3, ali kad je Axel Rudi Pell u pitanju, prvo slušanje je dovoljno da se stekne neki približan utisak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
Guest HEFEST

Meni je Axel jedan od retkih likova za koje mogu da tvrdim da znam na slepo da cu nov album moci da slusam. Ne mogu da prorokujem da ce biti vrh vrhova i da ce biti ne znam koliko kreativan. Ja to ni ne zelim od njega. Sacuvaj me boze zlih ljudi i bespotrebne kreativnosti. Nov album je dobar, ali mi je prethodni bio bolji, a onaj pre njega je bio jebac keve.

 

Zar za dva meseca baš niko nije čuo novi album? Jeste da nije ništa naročito, ali šta je pa novi Sabaton, a o njemu se piše naširoko i nadugačko.

E moj Prince. Retki su ljudi ovde koji slusaju Axela sto veoma tuzno i zalosno. Cak neki ovde tvrde da on ne zna ni da svira sto je jos tuznije. Ja im se uvek najebem keve kada imam prilike, ali to ne daje rezultate.

Edited by HEFEST

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 3 months later...

The%2BBallads%2BIV.jpg

 

1. Where The Wild Waters Flow

2. Holy Diver

3. Hallelujah

4. Northern Lights

5. Noblesse Oblige (Opus #5 Adagio Contabile)

6. Love Gun

7. Glory Night

8. In The Air Tonight

9. Touching My Sou

10. Like A Child Again

11. No Chance To Live

12. Haunted Castle Serenade (Opus #4 Grazioso E Agresso)

13. The Curse Of The Damned

 

Download

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

German guitarist AXEL RUDI PELL and his band — singer Johnny Gioeli, drummer Mike Terrana , keyboard player Ferdy Doernberg and bassist Volker Krawzak — will enter the studio in late November with engineer and co-producer Charlie Bauerfeind to record their next album titled "Circle Of The Oath".

 

Commented Axel Rudi Pell: "I'm more than excited! I just finished the songwriting for all 10 songs, including the compulsory intro, and will concentrate on completing the lyrics in the next couple of days. This will be a hell of a record and you won't be disappointed. It will have everything you expect from a true Axel Rudi Pell record, with all its magical moments and a few surprises."

 

"Circle Of The Oath" will be released through SPV/Steamhammer in late March 2012.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 months later...

Evo i ja skinuo, slusacu definitivno...I ovo je jedan u nizu bendova (manowar,...) koji ponavljaju formulu ceo zivot. Ipak nekada je dovoljno interesantno da se obrne nekoliko puta. Mystica je bila sasvim ok. Videcemo kakav ce ovaj biti. Meni Black Moon Pyramid bio savrsen ARP album.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Album je znatno bolji i zanimljiviji od prošlog, pa i onog pre njega. Negde u rangu albuma Mystica, ali mi se više sviđa, jer je dinamičniji, ima više čvrstine i brzine. Naravno, sve je ovo klasična reciklaža, neke pesme imaš utisak da si već više puta čuo. Ali, drago mi je da je ARP konačno napravio nešto što može da se sluša i da bude koliko-toliko uzbudljivo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...