Jump to content

Immortal & Abbath


Frankenchrist

Recommended Posts

Ne seri? Jebote, a ja tolike albume pokupovao u međuvremenu... Nisam znao, jbg.

bas si se ispalio,najbolje da ti te albume podelis :)

 

pa kako se nesecate za vreme bombardovanja bilo je u svim novinama BLEK METAL JE ZVANICNO UMRO.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo da krenem od ovog podforuma. Bathory, Venom, Celtic Frost (edit: svestan sam da ce za ove bendove da bude dosta prozivanja, ali to nije bm i tacka, necete me ubediti u suprotno ni za milion godina), Susperia, Impaled Nazarene (oni doduse su uvek imali thrash uticaja), Keep Of Kalessin (pa cak mozda i Belphegor) ne pripadaju ovde, zadnji Emperor(i) takodje, 1349 se usr'o za medalju, Drktron je oduvek bio pank. A sto se bendova tice, koji su koliko-toliko ostali u okvirima pravca, mogu slobodno da kazem da u poslednjih 10 godina prezvakavaju do smrti ono sto su vec odavno prezvakali. Ja se ne secam kad sam zadnji put cuo nesto originalno i smisleno u black metalu. Skoro ga vise uopste i ne slusam zbog toga. Ona govanca sto se nalaze u folk bm podforumu necu ni da spominjem.

Edited by Sisus

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbg, mozete vi te bendove voleti koliko god hocete, ja protiv njih nemam ama bas nista, iako ih ne slusam (u svom sam zivotu, ako nista, barem naucio da postujem tudj ukus) i oni jesu u velikoj meri uticali na bm, ali to jednostavno nije black.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa to su bendovi koji su uticali na stvaranje black metala, bez kojih ga ne bi bilo u ovakvom obliku i zato se povezuju sa bm-om.

Po toj logici su Mejdeni i Dzudasi i bm i dm i thrash i svaki drugi zivi metal koji ti padne na pamet.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo da krenem od ovog podforuma. Bathory, Venom, Celtic Frost (edit: svestan sam da ce za ove bendove da bude dosta prozivanja, ali to nije bm i tacka, necete me ubediti u suprotno ni za milion godina), Susperia, Impaled Nazarene (oni doduse su uvek imali thrash uticaja), Keep Of Kalessin (pa cak mozda i Belphegor) ne pripadaju ovde, zadnji Emperor(i) takodje, 1349 se usr'o za medalju, Drktron je oduvek bio pank. A sto se bendova tice, koji su koliko-toliko ostali u okvirima pravca, mogu slobodno da kazem da u poslednjih 10 godina prezvakavaju do smrti ono sto su vec odavno prezvakali. Ja se ne secam kad sam zadnji put cuo nesto originalno i smisleno u black metalu. Skoro ga vise uopste i ne slusam zbog toga. Ona govanca sto se nalaze u folk bm podforumu necu ni da spominjem.

 

Znam sta god da kazem necemo se razumeti. Svi ti bendovi mozda i ne zasluzuju ,zanrovski, da budu ovde {Bathory, Venom, Celtic Frost } ali jel to tolko vazno? Oni su tolko uticali na stvaranje zanra da su oni ovde ko pochasni gosti. Za ove ostale bendove, ne mozeses ti ako bend malo eksperimentishe ili odlazi van okvira BM, da ga odma sklanjamo sa BM podforuma ili odbacujemo kao BM bend{Emperor(i),1349, Belphegor , Keep of Kalessin}, pogotovo onih bendova koji su vecinom svoje karijere izbacivali BM albume. E sada druga je stvar sto je meni chudno sto ti ne vidish Emperor ili slichne bendove kao BM, ali shvatma da je to do tachke gledishta posmatracha.

 

To je bio prvi deo. Ovo za oreginalnost, to su ukusi, ali meni najoreginalniji BM albumi su izasli u 21-om veku(ne najbolji). Shvatam da manje postujesh na sve i svashta i vishe pratish zbivanja ovde na BM forumu, mozda bi i otkrio neki oreginalni i "smisleni" BM bend.

Edited by Lunar

Share this post


Link to post
Share on other sites

zajebanciju na stranu,ako gledamo na "smrt" pravca kao na gubljenje njegove aktuelnosti,eksploatisanja istog zarad finanskijske koristi,upliv istog u mejnstrim,gubljenje njegove primarne "ostrice" itd,onda stvarno se moze zakljuciti da je black metal "umro" jos u devedesetim,a one bendove koji i danas sviraju isti moze se gledati kao na post-bm scenu.isto se desilo i sa pankom.jedini problem vezano za ovu raspravu jeste sto Bathory ne svrstavate u bm,jer de facto su snimili prva dva bm albuma u njihovoj najcistijoj formi i time stvorili taj pravac.samim tim,glupost je ne svrstavati ih tu,isto kao sto mi je glupost izjaviti da black sabbath nije metal,a prvi snimili metal album.onda ni possessed nije dm,paradise lost nije gothic itd...

Edited by umart

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...