Jump to content

Immortal & Abbath


Frankenchrist

Recommended Posts

Ljudi nemojte pogresno da me shvatite, ja oboooooooooozavam immortal i to mi je jedan od omiljenih bendova ali samo kazem da su im tekstovi razliciti od drugih blackera( i to je dobro zato sto nisu pozeri istripovani da su satanisti) tekstovi su im drugaciji i to je to! inace stvarno ih obozavam, jer su stvarno napravili black jos boljim!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se Abathovog glasa tiche, takav glas se ne postize bez nekoliko hiljada hektolitara piva i drugijeh alkohola propustenih kroz grlo.

 

Drugo, neko je vec pomenuo da nisu klinacki napaljeni satanisti (ono jes' da su napaljeni na tu zimu ko deca kad padne sneg... Mislim da Demonaz sanja Sneska Belica svake noci), a njihovo poziranje je zajebantsko (ako niste primetili). Zaista mrzim bendove koji se primaju na to kako su velike face i shatro su "ozbiljni".

 

Immortal je uspeo da spoji dozu dobre zajebancije sa dobrim pesmama (sa brzim ritmovima i relativno sporim rifovima, a to mi se dopada), i zato i jesu uspesni. I uz put su se SETILI da plate zadnju ratu za studio, tako da im producent nije gazio bagerom preko trake u procesu postprodukcije, kao mnogim drugim "kvlt"-nim BM bendovima.

 

Posebno mi je drago sto su uspeli da se distanciraju od cele te napacene scene. Naravno i na "napacenoj" sceni je bilo i ima dobrih bendova, ali Immortal su uspeli da pokazu da sviraju za sebe, a ne da se prenemazu o sceni koja propada (jos od nastanka) i slicnih nebuloza. Barem su takav utisak ostavili. Mozda ce me neko demantovati, ali jebem li ga, ovo je licni utisak.

 

Za kraj, evo jedan simpatican link, koji je neko ranije vec slao na YUM, ali na nekom drugom forumu....

http://metalamber.tripod.com/metal/imlaughter.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugo' date=' neko je vec pomenuo da nisu klinacki napaljeni satanisti (ono jes' da su napaljeni na tu zimu ko deca kad padne sneg... Mislim da Demonaz sanja Sneska Belica svake noci)...[/guote']

 

zima, zima, e pa sta je... :mrgreen:

 

Immortal je uspeo da spoji dozu dobre zajebancije sa dobrim pesmama (sa brzim ritmovima i relativno sporim rifovima, a to mi se dopada), i zato i jesu uspesni.

 

najbolje mi je ono "and here we go again" u "In My Kingdom Cold" (ukoliko se ne varam) biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Textovi Immortal-a su neobichni nekima, mada ne razumem zashto - i ASatyricon i Enslaved pevaju o zimi pa opet niko o njima nije rekao da su triperi.

Inache, fenomenalan text Bashyrikh (Mighty Ravendark-a) je zaista jedna od himni black metala!

 

Dobar je tekst,ali je muzika definitivnio bolja na pesmi Blashyrkh.Ja imam skoro sve Immortal-ove tekstove i mislim da je najbolji za pesmu "A Perfect Vision Of The Rising Northland".

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Olicenje Immortal textova su stvari tipa "Where Dark and Light Don't Differ" ili, recimo "Sons Of Northern...". I sta je tu tripozno? Mozda su textovi jednolicni, ali su nikad bolji!!! biggrin.gifa:

 

:twisted: "Anger rideth with the one that knows no fear

Who's eyes like fire - who's hearts like ice" :twisted:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Seres??? Pa rekao si da se u fanzinu ne rade intervjui sa velikim grupama....biggrin.gif:mrgreen:  :D

nije za fanzin...... tongue.giftongue.giftongue.gif

 

Da,dobicesh odgovore, kao sto je meni onaj iz Moonfog-a proslijedio Nocturno Culto-ve odgovore od prije 3 mjeseca...PEDER :evil: :x

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

'Bem ti mater Therapsidu, bas sam ja to sad hteo da napisem :x :wink:

 

U svakom slucaju, evo kako glasi zvanicno obavestenje:

... the reports of a split within the ranks of long-running Norwegian black metallers IMMORTAL \"aren't 100% correct. In fact, IMMORTAL will simply take a long break, as the musicians need to rest a while after 12 months of excessive touring. In the meantime, both [guitarist/vocalist] Abbath and [drummer] Horgh will concentrate on their own projects. To start with, the debut album of GRIMFIST [featuring Horgh and ex-IMMORTAL bassist Iscariah] will probably be released in September on Candlelight Records, with Horgh on drums. So folks, don't worry, you know what 'IMMORTAL' means.\"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...