Jump to content

Death In June


Recommended Posts

ni na jednom bendu nisam procitala ovakve rasprave bolje reci ovoliko. Nije losh Death In June imala sam skoro sve od njih ali prilikom skorashnjeg prsnuca mog dragog kompa sve mi se izbrisalo, sva sreca shto gomilu stvari imam na cd-ovima ali Death In June nazalost nije jedan od tih, tako da sad jurim da mi neko sprzi, s obzirom da je retko ko cuo za grupu a kamoli slushao ili nedaj boze poseduje bice to malo teze...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 5 months later...

Rose clouds of holocaust

Rose clouds of lies

Rose clouds of bitter

Bitter, bitter lies

 

And, when the angels of

Ignorance

Fall down from your eyes

Rose clouds of holocaust

Rose clouds of lies...

 

Rose clouds of

Twilight truth

Rose clouds of night

Rose clouds of harvested

(love, all alight)

 

And, when the ashes of life

Fall down from the skies

Rose clouds of holocaust

Rose clouds of lies...

 

And, festivals end

As festivals must

From the hooded crows

Of Rome

To the falcons of Zagreb

Oh, mother victim of Jesus

Lie down in Sydney's dust

For, festivals end

As festivals must

 

 

sto je autor pjesme zelio reci?  musik19.gif

ovo je jedna od retkih stvari DIJ-a koja mi se dopada....Douglas je gay?coooooooooool..koja ekipa:Antony,Douglas , onaj baja iz Sopor Aeternusa..a i Tibet mi je neshto sumnjiv icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Bend je boleshtina...

Najbolje njihova stvari su po meni : She said destroy i Gods golden sperm - obavezno pochetno gradivo. Inache , bend ima brdo nekih psihodelichnih pesama - chist darkwave fazon. Album Rose Clouds of Holocaust je najslushljiviji i odishe atmosferom Drugog Svetskog rata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ovo je jedna od retkih stvari DIJ-a koja mi se dopada....Douglas je gay?coooooooooool..koja ekipa:Antony,Douglas , onaj baja iz Sopor Aeternusa..a i Tibet mi je neshto sumnjiv icon_smile.gif

Mislim da nije. On je samo kreten ... mislim Tibet icon_rolleyes.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 7 months later...
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Eto , neshto slusham Only Europa knows u poslednje vreme,DIJ su chak slushljivi na ovom albumu , mozda zato shto je live pa nisu hteli mnogo da smaraju publiku :mhihi: ...inache publika se sastoji od gomile malih Belgijanaca koji su se zesce smarali , u pozadini se chuju dve ribe koje usta nisu zatvarale tokom celog koncerta..pa mogle su da odu negde na kafu :ph34r:.OK , ima neshto u ovom bendu samo shto ja mnogo vishe cenim zdravu melodichnost nego izdrkavanje i eksperimntisanje sa zvucima.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Hm..zanimljiv bend,ali nekako cudan..mislim nisam cula nista slicno...preslusala sam par stvari(od celog mp3-a) i ne nadjoh nista sto mi se bas dopalo..mislim muzika mi se bas svidja,ali glas i nacin pevanja :ph34r: ,pa ako neko moze da mi preporuci odredjen album..pa da ja to fino podrobno preslusam,pa mozda i promenim misljenje... :mrgreen:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
Hm..zanimljiv bend,ali nekako cudan..mislim nisam cula nista slicno...preslusala sam par stvari(od celog mp3-a) i ne nadjoh nista sto mi se bas dopalo..mislim muzika mi se bas svidja,ali glas i nacin pevanja :ph34r: ,pa ako neko moze da mi preporuci odredjen album..pa da ja to fino podrobno preslusam,pa mozda i promenim misljenje... :mrgreen:

ja ti bre preporučam da poslušaš njihove najbolje uratke

-phoenix has rissen

-guilty have no pride

-oh how we laughed

-live in glasgow 1983

-burial

 

a njihove najgore albume poput wall of sacriface,rose clouds holocoust,what ends when the symbols-bre teraj to + brown book u pičku materinu-dosadno i komercijalno ka baja mali kninđa :pivopije:

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
ja ti bre preporučam da poslušaš njihove najbolje uratke

-phoenix has rissen

-guilty have no pride

-oh how we laughed

-live in glasgow 1983

-burial

 

a njihove najgore albume poput wall of sacriface,rose clouds holocoust,what ends when the symbols-bre teraj to + brown book u pičku materinu-dosadno i komercijalno ka baja mali kninđa :pivopije:

 

Rose clouds.. i ne bih bas tako olako poslala u picku materinu, slazem se za ostale navedene doduse...ja licno obozavam njihve splitove s C93 i Boydom. especially ovaj prvi.

Edited by +Abigail+

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest nihil reich

But What Ends When The Symbols Shatter je kult i njihov najbolji album, kao i Rose Clouds... i The Wall Of Sacrifice. Mislim da je to kruna njihove karijere. Ja lichno ne volim toliko tu prvu fazu (Nada!, The Guilty Have No Pride), pocheci mi zvuche kao neveshti Joy Division. Ono shto je apocalyptic folk je doshlo kasnije sa The World That Summer i Brown Book koji su ipak hermetichniji.

Treba stvarno preslushati saradnje sa Boyd Riceom, pre svega Music, Martinis and Mysanthropy (tu je i Tony Wakeford iz Sol Invictus svirao bas na nekim pesmama a Michael Moynihan iz Blood Axis je isto doprineo kvalitetu, eh), pa onda Scorpion Wind projekat, i Boyd Rice And Fiends saradnju (Douglas + Albin JUlius iz Der Blutharsch i B. Rice naravno) i poslednju od B.Rice/D.Pierce saradnji pod imenom Alarm Agents. Svaki od tih albuma ima svoju posebnu pricu, i ima svega , od eksperimentalnog izdrkavanja do sjajnog mizantropskog/ezotericnog spoken worda uz apocalyptic folk aranzmane.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Nazalost,od ovog benda imam samo But What Ends When The Symbols Shatter koji je odlican

Nekako hipnotisuci,setan i radostan u isto vreme sa akustarama koje bas daju izrazaj

Moracu definitivno da cujem/nabavim i druge stvari od Death In June :da:

Ovaj bend itekako vredi...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

Nabavio sam sledece stvari:

 

The Guilty Have No Past 1983

 

Burial 1984

 

NADA! 1985

 

The World That Summer 1986

 

Brown Book 1987

 

Oh How We Laughed 1987

 

Dead Sunwheels 1989

 

The Corn Years 1989

 

The Wall Of Sacrifice 1990

 

The Cathedral Of Tears 1991

 

Za sada je favorit Corn Years

 

Anyway,pazljivo sam pratio raspravu i meni deluje zaista smesno da skineri dodju na cert a ponajvise na ovakvu vrstu muzike

A isto stoji i za Laibach-bre bio sam na tri njihova certa i nisam video ni jednog jedinog celavca-ko zna,mozda nisu imali pare za ulaz :)

Previse su skineri tupavi da skapiraju ovako nesto :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 year later...

Kao sto rekoh na neofolk temi nedavno, ova muzika se slusa samo u ''zen'' stanju, nikako kao obicna muzika, na preslusavanje. Pri tom ne mislim na narkotike ;)

Jednom dok sam lezao, u polusnu, naleti na winampu album ''Free Tibet'' i krene sva ta uobicajena tripoza, a mene mrzi da ustanem, samo sto ne zaspim i nemam snage :)

I tako, u nekom polusvesnom stanju, bas mi je prijala ta muzika, nekako smiruje a u isto vreme stvara vizije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 years later...
  • 5 weeks later...
  • 1 year later...
  • 10 months later...
How do you feel about the recent NATO action in Serbia?

 

DP: 10 years too late. Belgrade should have been bombed in the early 1990s and perhaps the Balkans, as a whole, would have had a more peaceful decade. Hundres of thousands of people died in that part of Europe through lack of action. Perhaps, now it has come the dying en masse will abate?

 

According to the DIJ leader, Douglas Pearce, the Serbs represented an option that threatens European civilization.

 

In 1992, during Yugoslavia's bloody civil war, Douglas Pearce visited the frontline and the HOS Miliz (Croatian fascists).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...