Jump to content

King Crimson


Formentera

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • 4 months later...
  • 1 month later...
  • 2 months later...

Gledao sinoć ovaj KC doc, dosta dobro, šteta čak što nije bar još 30 min duži.

Da ne bacam "spojlere", ali malo mi je bio i neočekivan film koliko su svi otvoreni o odnosima u bendu, i Frippu pre svega. Dosta i lol momenata, sve u svemu, vredno gledanja. Tuga kad se završio film kad skontam da verovatno nikav više lajv.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Ideš. :3

Što ne napisa na dokumentarcima. Odličan dokumentarac, jako otvoren prikaz robstva ostatka članova nad kontrol frikom Frippom, koji čak i sam ima jednu jako potresnu scenu gde je njega neko nekada razumeo i damo mu najlepši savet. Ali ipak je srce filma Bill Rieflin, toliko humora prožeto sa neizbežnim, da ispada najiskreniji tu i najprosvetljeniji. Pride fotografija je na momente kao u filmovima 70tih godina, velika i grandiozna, pogotovo kada su zahvaćeni nastupi i probe. 

I verovatno jedan od najlepših dokumentaraca koji zahvata dugogodišnje fanove benda, onakvima kakvi jesu, kao deo jednog muzičkog kulta koji se prožima kroz decenije, i svako ima svoje viđenje stvari unutar benda i zašto je Fripp kul, iako je megadrkadžija. 

Tom dečku što je pravio dok, je upala kašika u med, bio ja na pravom mestu u pravo vreme i napravio jedan od top 10 muzičkih dokumentaraca. 10-10.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni više bila čudna nego potresna ta scena, ali jes' jak momenat u svakom slučaju. Odličan doc svakako, rekoh već, sviđa mi se koliko je nekako iskreno i otvoreno sve odrađeno, bez nekih farbanja i laži. Bio i Q&A posle sa tim likom što radio doc u bioskopu u kome sam bio, ali me mrzelo pa sam otišao :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...