Jump to content

King Crimson


Formentera

Recommended Posts

  • 5 months later...

Moze li neko da ostavi linkove za skidanje albuma ovog fenomenalnog benda? Imam neki vrlo los In the Court of the Crimson King (:() i Power To Believe koji je na moju radost u flac-u.

Voleo bih da cujem In the Court of the Crimson King u boljem kvalitetu (po mogucstvu flac) i ostale albume.

 

Help!

 

\m/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa znaš kako, Jimmy, bila je ovde akcija slabog intenziteta da se odvoje power i progresive sobe pre brdo vremena, ali nekome očigledno odgovara da Nightwish i King Crimson budu na istom mestu.

 

 

fripp likes taira.

 

 

poy

 

 

Ma dajte cemu komplikovanje stvari...

1. I da razdvojimo to, samo je komplikovanije za moderisanje / pracenje ...

2. I sami ste u stanju da skontate sta je power a sta prog, i da to napisete, tako da nema potrebe....

 

A i King Crimson bas i nije toliko metal...

 

 

nije ni Nightwish :)

 

Istoriski trenuci borbe za metal iz 2005-e. Steta sto im nije uspela ova ideja odvajanje ova dva podforuma. :(

Edited by Lunar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Molio bih te da ne zailaziš na ovu temu. Hvala.

 

Što da ne zalazim? Pa slušao sam i ja King Crimson, ali nisam lud da ga proglasim prog metalom. Šta bi onda bili Deep Purple, thrash metal? King Crimson su prog rock svakako, mada tu ima svega i svačega, ne samo rock muzike. Mislim, pitajte njih same da li su metal.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 8 months later...

Misliš na "Beat" i "Three of a Perfect Pair"? Ja sam ta dva najmanje slušao, baš sad završavam preslušavanje "Three..." albuma i šta znam, biće mi potrebno da obrnem još koji put.

Da, ta dva. Meni se Discipline stvarno sviđa, a ima dosta ljudi koji misle da su Beat i TOAPP skoro podjednako dobri kao Discipline. Tako da bih voleo da proverim to. :zeleni::bigblue:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 year later...

Koji đavo Crimson radi na power-prog metalu, mislio da nema teme pa otvorio na ne-metal/rock podforumu ali mi LazaGNR ukinuo to ekspresno. Enivej, ajd da podelim neke lajvove, pa ko nije čuo, toplo preporučujem:

 

THRaKaTTaK (320) (1996)

 

cover_45102317112009.jpg

 

A Beginner's Guide To ProjeKcts: Part I i Part II (320) (1999) Pass: lossless

 

The_Deception_of_the_Thrush_A_Beginners%27_Guide_to_ProjeKcts.jpg

 

CD 1 CD 2 CD 3 Heavy ConstruKction (320) (2000)

 

cover_51112317112009.jpg

 

EleKtrik - Live In Japan (320) (2003)

 

cover_3442317112009.jpg

Edited by Лука

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam ni znao da ima KC tema na forumu, kad eto :) Super!

 

Meni su svi albumu do 1974, zakljucno sa Red, predobri. Kasnije albume nikako da dobro preslusam i uvek se nekako distanciram od njih. Skoro sam nabavio In the Wake... i Lizard, remastere posle 30 godina i super je zvuk. Ali eto ponovo odradili na 40 godina, skinuo lossless sa neta i jos bolje. Ipak, ploca Red mi je najomiljenija!

 

I dalje ne mogu da verujem, KC na Yumetalu :=)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...