Jump to content

Cruachan


Gothic Angel

Recommended Posts

Da li ste slusali ovaj fenomenalni Irski-Metal???

 

Evo ja sam uspeo da se domognem dva albuma!!

 

The Middle Kingdom je stvarno do jaja album i svidja mi se sto je miran!! pesme su polovichno metal, polovichno irska tradicionalna muzika. Glasovi za podrsku koje su angazovali na ovome albumu su stvarno fenomenalni i odusevili su me....Jedino zameram sto se instrumentali malo ponavljaju tokom pesme i umeju da smore...Takodje ima malo pevanja pravog, i rechi!!

 

Folk-Lore iz 2002 je stvarno po meni odlichan album. Bolji od The Middle Kingdom sigurno...Glasove su sredili i imaju sada pravog pijanog isrskog pevacha...Podsecaju cak ponekad i na Dublinerse smile.gif Ima mnogo vishe gitara, i bubnjevi mnogo bolje prate pesme...Nekako su mi metalskiji na ovome albumu. Pesme su takodje dobre i izdvojio bih Bloody Sunday (posvecena neoprostivom zlochinu za koji ce britanci tek da puste krv), Rocky Road To Dublin, Ride On i Exiles!!!

 

Ajde iskomentarisite malo, ako je iko uopste cuo za njih 8) tongue.gif :roll:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Replies 244
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Guest Karharoth

Fenomenalni su...

Posebno "Folk-Lore".

Svidja mi se t sto vise paznje posvecuju irskoj muzici mada na momente

ima i uticaja black-a.Veoma interesantan bend... biggrin.gifa: biggrin.gifa: biggrin.gifa:

Share this post


Link to post
Share on other sites

The Middle Kingdom je odlican.

 

Ovaj drugi nisam slusao.

 

Volim sve te bendove koji se ne boje experimentisanja sa etnom, ili nekim neobicnim instrumentima...

 

Trebao bi cuti Folk-Lore...mnogo je bolji od MK!!

 

Ja sam ga juce slusao 5 puta za redom...Stvarno FENOMENALNO!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od kad sam nabavila Folk-Lore, samo taj album i slusam.Mnogo su dobri.Svidja mi se mesavina irskog etno zvuka sa blackom.Pogotovo je dobro sto postoji i zenski glas.(inace mnogo volim zenske vokale u metalu)

PS ja sam kupila album kod SKC-a pre par dana, tako da verovatno ima jos.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Imam sva tri i dopadaju mi se ali ne toliko bas da se bacim pod voz od srece.U principu volim te naizgled nespojive kombinacije ali mi ponegde zasmeta kad ubace neki etno deo tamo gde bas ne legne kao treba,kao da prave pesmu : red metala,red etna pa tako pet-sest puta.Inace volim irsku muziku pa tako i keltsku mitologiju pa tako Cruachan zauzima visoko mesto na mojoj playlisti( polici :wink: ).

Share this post


Link to post
Share on other sites

da, tuatha na gael je i meni najbolji njihov album. A produkcija im nije losa

zbog piratskih snimaka jer ja imam orginal cd i na njemu je zvuk los takodje. Nisam siguran ali mislim da su taj album radili negdje u Njemackoj za neku manj kucu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...