Jump to content

Sacramental Blood


[Nocturno]

Recommended Posts

bice gusto ali stacemo svi nekako :D

Hehe,

 

Ma nije problem sto je u Somboru ili Krusevcu, nego je problem sto nam to govori sve vezano za nasu cuvenu domacu "metal scenu".

 

Sve je jasno kao dan kada bend koji je 10 godina na sceni, sa jos 2 strana benda nemoze da napravi koncert u Beogradu i Novom Sadu, jer se jednostavno ne isplati (da se ne nadju uvredjeni samo ljudi koji sede kuci/stoje ispred dragstora i pljuju - i klubovi, ako ih uopste ima jer su skoro sve pozatvarali, su danas mnogo bezobrazni i ne profesionalni sa njihovim "uslovima").

 

Sve u svemu, neka je Sakramentalcima sa srecom na ovoj turneji. :pivopije:

sve je to meni tuzno ali mi je opet u neku ruku drago da se sombor drzi i cak mnogo bolje nego novi sad,a mozda cak nego i beograd.pravi primer je awaiting fear+putrid blood pre 2 meseca gde je bilo oko 150 ljudi sto je za klubske svirke u srbiji prava premija+je publika bila aktivna i ljudi su dosli da gledaju bendove,a ne da sede ispred i cugaju dvolitre.nadam se da ce se stanje popraviti ali eto za sad je takvo kakvo je.ostalo je jos 5 dana pa ako neko dolazi u sombor vidimo se.

plakat1bl.jpg

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

bice gusto ali stacemo svi nekako :D

 

sve je to meni tuzno ali mi je opet u neku ruku drago da se sombor drzi i cak mnogo bolje nego novi sad,a mozda cak nego i beograd.pravi primer je awaiting fear+putrid blood pre 2 meseca gde je bilo oko 150 ljudi sto je za klubske svirke u srbiji prava premija+je publika bila aktivna i ljudi su dosli da gledaju bendove,a ne da sede ispred i cugaju dvolitre.nadam se da ce se stanje popraviti ali eto za sad je takvo kakvo je.ostalo je jos 5 dana pa ako neko dolazi u sombor vidimo se.

 

plakat1bl.jpg

 

Brate moj kapiram te skroz, i veruj mi da je i meni vise nego drago sto bar postoji jos jedan grad u Srbiji gde moze da se svira. Samo sto kapiram da bih posle 5-10 svirki, broj ljudi krenuo drasticno da se smanjuje (svugde). Jednostavno velika vecina publike ovo sve shvata kao jeftinu zabavu, i u manjim mestima (gde ima manje desavanja) se uglavnom okupe vise ljudi jer su zeljni toga - ali dobro, to je osnovni problem i cinjenicno stanje. Zato ne verovatno, nego sigurno nece biti nikad bolje stanje u ovoj drzavi. BANE je sa DIMHOLT-om u Novom Sadu prodao 126 karata isto pre 2 meseca, a u tom periodu je Anathema prodala 24, Kozeljnik 51, Bombarder 94, a Darkness Nemacki...ni neznam. Hocu samo da ti kazem da to nemora nista da govori kako je negde bolje a negde losije (sto se tice gradova u Srbiji), jer posle svega, broj prodatih karata najvise zavisi od promocije i bendova koji sviraju.

 

No, ovo je off-topic post, pa ako smeta neka ga moderatori sklone.

 

P.S. ODMAH da naglasim, ako neko hoce da se svadja i raspravlja, neka pise na PP. Necu da spam(ujemo) ovu temu (vise).

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...

Drugi po redu Metal Onslaught festival u Kikindi održaće se 30. septembra i 1. oktobra ove godine. Na festivalu će nastupiti sledeći sastavi:

 

petak, 30.09.2011.

21:30, Mandrake

22:20, War Engine

23:20, Nadimač

00:20, Sacramental Blood

 

subota, 01.10.2011.

21:30, Ashen Epitaph

22:20, Bane

23:20, Eufobia

00:20, Amentes

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Ne dopada mi se ova nova postava, pogotovo novi vokal... SB je bio u punoj snazi tamo negde 2004, 2005, posle toga kada je Kosta (beše ime?) otišao nije više isto. Za svirku nema zamerki, ali nekako ste najbolje i "moćnije" zvučali s njim, i kao kvartet bez basa... :)

Šta bi sa dugogodišnjim gitaristom?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne dopada mi se ova nova postava, pogotovo novi vokal... SB je bio u punoj snazi tamo negde 2004, 2005, posle toga kada je Kosta (beše ime?) otišao nije više isto. Za svirku nema zamerki, ali nekako ste najbolje i "moćnije" zvučali s njim, i kao kvartet bez basa... :)

Šta bi sa dugogodišnjim gitaristom?

 

Treba samo vremena da se naviknete na novi vokal. Kad vam jednom "legne" necete moci vise da slusate SB sa growl vokalom. I mi smo bili u nedoumici sta da radimo po pitanju pevaca. Mogli smo bez problema da nastavimo sa starim stilom, takvih pevaca ima na svakom koraku ali nas je privlacila "originalnost". Ovakvu svirku ne znam da neko kombinuje sa ovakvim vokalom. Uz to, Srdjan je i 10 puta bolji gitarista od Plavog, posveceniji je bendu i bolje je drustvo na probama/koncertima/turnejama tako da smo njegovim dolaskom profitirali na svaki moguci nacin. Trebace vam vremena sa svarite vokale, a da bend zvuci sa njim na gitari bolje nego ikad to su ljudi mogli da se uvere i na turneji sa Disgorge i Natron. 2004/05 su se ljudi vise interesovali za domacu scenu i vise podrzavali bendove pa mozda deluje da smo tad bili na vrhuncu snage zbog posecenosti na koncertima ali mi znamo najbolje kako smo tad zvucali i kakva je bila atmosfera u bendu tad a kako je sad, tako da mogu samo da kazem da je razlika nebo i zemlja. Jos kad dodamo i basistu kakvog smo godinama mogli samo da sanjamo mislim da sve ide u prilog nove postave. Bice uskoro vise koncerata i snimaka koji ce vam to sve i potvrditi. Uz to fanovi se secaju Koste sa pocetka "karijere". On je pred razlaz bio daleko, daleko od pevaca sa INCEPTIONA tako da nista nismo izgubili njegovim odlaskom. Ovo je najjaca postava Sacramental Blood-a ikad. Behold the apocalypse!!!

 

DEATH METAL DIVISION

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Srdjan je zivotinja!

 

Covek brutalno peva a jos bolje svira. Kad odem do njega i gledam ga kako cepa vase stvari, vilica mi padne na pod, plus jos mora da peva dok svira te boleshtine, plus solaze. :rockdevil:

 

Stvarno je redak primerak i niste se ni malo zajebali sto ste ga primili.

 

Ovo jeste najjaca postava!

 

:pivopije:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...