Jump to content

Tema za basiste


Nurg

Recommended Posts

ja sviram na ibanezu ex petozicanom iz 93' (nije moj)

imao sam dosad veoma mnogo problema sa krivljenjem vrata pa me bas zanima kakvu reputaciju ima ova serija baseva sto se tice izdrzljivosti

 

najgore je bilo slozeno iskrivljenje vrata - uglavnom ravan, pa poslije sredine malo izletio, a pri nut-u totalno u minusu, tako da su prvi pragovi bili neupotrebljivi, a intonacija na svim pragovima losa(sad je u redu)

kako uopste dolazi do takvih uzasnih krivljenja - slucajno losa selekcija drveta(poznato mi je da su ovi basovi vrlo solidno izradjeni)? los polozaj u kojem se nalazi vecjinu vremena?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sviram na ibanezu ex petozicanom iz 93' (nije moj)

imao sam dosad veoma mnogo problema sa krivljenjem vrata pa me bas zanima kakvu reputaciju ima ova serija baseva sto se tice izdrzljivosti

 

najgore je bilo slozeno iskrivljenje vrata - uglavnom ravan, pa poslije sredine malo izletio, a pri nut-u totalno u minusu, tako da su prvi pragovi bili neupotrebljivi, a intonacija na svim pragovima losa(sad je u redu)

kako uopste dolazi do takvih uzasnih krivljenja - slucajno losa selekcija drveta(poznato mi je da su ovi basovi vrlo solidno izradjeni)? los polozaj u kojem se nalazi vecjinu vremena?

1. stavi tanje zice

2. nasteluj vrat

3. promeni vrat

 

ovo je otprilike procedura. moze da se desi da je vrat stvarno ostecen i da ne moze da se sredi. Ibanez iz 93' i nisu bas nesto jnaj bolji bassovi. Do neke 2002 ibanez nisu bas umeli da naprave bass...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

sad je ok, sredio sam ga nedavno, drzali su ga 5 dana u stezi u servisu

samo se bojim da se opet ne sjebe, zavolio sam taj bas, bash je ugodan za sviranje, kad je manje-vise sve u redu

 

i jos nesto - istrosio mi se finis na vratu, pa smeta malo a i ruzno je, kako to da rijesim brzo&jeftino, da ga nosim negdje?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

sad je ok, sredio sam ga nedavno, drzali su ga 5 dana u stezi u servisu

samo se bojim da se opet ne sjebe, zavolio sam taj bas, bash je ugodan za sviranje, kad je manje-vise sve u redu

 

i jos nesto - istrosio mi se finis na vratu, pa smeta malo a i ruzno je, kako to da rijesim brzo&jeftino, da ga nosim negdje?

Maricev servis, Sky, mada nisam siguran da oni to rade, mozda pre kod nekog ko pravi gitare... pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

kako je inace najbolje drzati svoj instrumet?!?

koliko mu smeta ako je npr. prislonjen na zid?!?

 

moze a i ne mora da smeta

ako je neki tanusan bas sigurno cje da se savije ako tako stalno stoji

 

najbolje je drzati instrument tako da se uopste ne oslanja na vrat - znaci stalak ili dobar kofer

Share this post


Link to post
Share on other sites

kako je inace najbolje drzati svoj instrumet?!?

koliko mu smeta ako je npr. prislonjen na zid?!?

Najbolje je držati ga na stalku, ili u koferu...

 

A ako već moraš da ga nasloniš, onda ga nasloni na tu stranu gde su mu žice, dakle žicama ka zidu.

 

Ako ga naslanjaš obrnuto, onda samo dodaješ na tenziju vrata, i potpomažeš krivljenje istog, jer žice već i ovako vuku šezdesetak kila...

 

Cheerz! pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel koristi neko neke pedale procesore ili nesto slicno za bas i zasta....

 

One Ekvilajzer pedale su stvarno gotivne, dosta moze da se poboljsa zvuk... ali, dali se isplati pazariti proc umesto toga ili neko predpojacalo ili nesto slicno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja koristim bass EQ(BOSS GEB7), i moram reci da sam prezadovoljan pedalom! vecinom je korsitim kad hocu da slapujem! moravu jos da kupim i flanger i overdrive. a sto se tice procesora, imam ZOOM i toplo bih ti preporucio da ih zaobilazis u velikom luku icon_smile.gif ja u medjuvremenu koristim samo stimer i flanger na njemu (i jedno i drugo zato sto nemam izbora... u stavri izbor bi bio da ne koristim stimer i flanger icon_smile.gif )

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja koristim bass EQ(BOSS GEB7), i moram reci da sam prezadovoljan pedalom! vecinom je korsitim kad hocu da slapujem! moravu jos da kupim i flanger i overdrive. a sto se tice procesora, imam ZOOM i toplo bih ti preporucio da ih zaobilazis u velikom luku icon_smile.gif ja u medjuvremenu koristim samo stimer i flanger na njemu (i jedno i drugo zato sto nemam izbora... u stavri izbor bi bio da ne koristim stimer i flanger icon_smile.gif )

Ok. thanx... Znaci ipak je EQ zakon za te stvari....

 

Ista stvar ko sa gitarskim procesorima i pedalama.... Ako hoces dobar proc moras stvarno da se isprsis....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako da snimim bas na komp da bude do jaja zvuk? (simulatori ili kako)

Ako imas dobru muzicku karticu, mozes i direktno da ukacis bas (pretpostavljam da hoces da snimas neki demo)... A mozda jos bolja varijanta je da uzmes neko bas pojacalce, i dobar mikrofon, pa da preko njega snimas...

Ako si slusao Lake of Dying Tears, sve je snimljeno po tom sistemu, a ako nisi skini na stormageddon.cjb.net

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...