Jump to content

Tema za basiste


Nurg

Recommended Posts

hehe... ajd razumem ovog sto prodaje ovu napravicu.. ali zice... hehe... strasno.. cuvajte moze to da stoji.. pa za mesec dana stavis i eto...

 

pivopije.gif

 

ps.. prodajem komplet zica ernie ball... original.. 45-100.. stare koliko i bass.. jedno 3-4 meseci... s puknuto prvom zicom... cena po dogovoru... pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

he kad imas par setova u steku, onda mi bas i nije problem prodati jedan-dva da se malo popravim sa parama

 

150 EUR je prihvatljiva cijena, naravno po mom misljenju, za Behringera

 

zna li ko u cemu je razlika izmedju ovog PRO i onog "obicnog" koji je pravljen kao procesor, osim u pakovanju.

Nikad nisam imao priliku probati oba, a uvijek me zanimalo

Share this post


Link to post
Share on other sites

he kad imas par setova u steku, onda mi bas i nije problem prodati jedan-dva da se malo popravim sa parama

 

150 EUR je prihvatljiva cijena, naravno po mom misljenju, za Behringera

 

zna li ko u cemu je razlika izmedju ovog PRO i onog "obicnog" koji je pravljen kao procesor, osim u pakovanju.

Nikad nisam imao priliku probati oba, a uvijek me zanimalo

u principu su isti, ali onaj mali nema digitalni izlaz, i nema jos par opcija. ne mogu sad da se setim kojih. Inace i ja trosim V-AMP pro ali on ne vredi 150E. Glanc nov treba da kosta oko 140E

Share this post


Link to post
Share on other sites

e Nurg samo da ti kazem da sam te poslusao i kupio sam V-AMP

i stvarcica je stvarno STRASNA!!!!!!!!!!!!! icon_da.gificon_da.gificon_da.gificon_da.gif

 

a sto se tice cijena sad sam gledao u prodavnici u kojoj sam ja pazario svoj

(u Austriji) i V-AMP PRO je otisao na nebuloznih 211 EUR!!!!!!!!!!!!!

 

kod nas je sve samo skuplje, i bojim se pitati koliko su, a znam da ih je bilo za 140-150 prije par mjeseci.

mozda Ebay josh uvijek

icon_confused.gif

Edited by carcass

Share this post


Link to post
Share on other sites

e Nurg samo da ti kazem da sam te poslusao i kupio sam V-AMP

i stvarcica je stvarno STRASNA!!!!!!!!!!!!! icon_da.gificon_da.gificon_da.gificon_da.gif

 

a sto se tice cijena sad sam gledao u prodavnici u kojoj sam ja pazario svoj

(u Austriji) i V-AMP PRO je otisao na nebuloznih 211 EUR!!!!!!!!!!!!!

 

kod nas je sve samo skuplje, i bojim se pitati koliko su, a znam da ih je bilo za 140-150 prije par mjeseci.

mozda Ebay josh uvijek

icon_confused.gif

Ja sam svoj kupio za cirka 200 EU, ali sam ga dobio sa torbom koja kosta oko 60 EU, ali je to bilo pre oko dve godine. Sada u izraelu V-AMP pro kosta oko 200 EU ali su ovde cene preterane, tako da smatram da bi trebalo da kosta oko 140. mozda gresim icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

E tako sam i ja mislio dok pre dva meseca ne uzeh Elixir strings... još zveče kao da sam ih juče namestio. Ne menjam ih nikada God ih poživeo.

ko nije probao THOMASTIK POWERBASS nje osjetio vrhunske zice icon_da.gificon_da.gificon_da.gificon_da.gificon_da.gificon_da.gif

 

ja ih drzim na svom bassu vec vise od 8 ohmy.gifohmy.gif MJESECI i ne mogu sebi da dodjem,

a imam jos par setova zica kuci u steku i nije da nemam da ih zamijenim nego NECU!!!!

a odradio sam bog zna (a i posjetioci ovog foruma) koliko proba i koncerata!!! na njima i jos uvijek drze i stim, a i ton (zbog tona necu da ih skinem, sve vise mi se svidja)

stvarno vrijede svaku paru

 

a za ELIXIR sam cuo i cim ih nadjem kupujem, pa da probam i to cudo, a do tada

THOMASTIK!!!!!!!!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravo svima!

Trazim video skole i literaturu za bas i muzicku teoriju. Takodje me interesuju jazz koncerti ili slicne stvari koje bi nas basiste interesovali. Ko ima sta ovde i da li je raspolozen da mi to nareze i posalje (zivim u Paracinu). Napisite ovde ili na pp sta imate i koliko biste me odrali za to biggrin.gif Samo molim vas imajte meru, nemojte kao oni genijalci sa berze. Misle da zato sto imaju po 100 i kusur koncerta, da im to daje na pravo da deru! biggrin.gif Evo ja mogu da bilo kome narezem u znak zahvalnosti neke moje koncerte koje imam a koje bi vas interesovali (po fabrickim cenama biggrin.gif ). Npr. Drummers collective 20th annivesary (izmedju ostalih sa pattitucijem i wootenom) Please help! ovo mi treba jer nemam ucitelja gitare a ono malo sto sam mogao da naucim o tehnici sa nekih sajtova i iz skidanja pesama sam odavno svario. Nema gore stvari od tapkanja u mestu. Unapred hvala.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja licno ne volim yamahu UOPSTE!!!! ima ljudi koji se kunu u njih, a ja se kunem u to da ne valjaju icon_smile.gif

isprobao sam bas mnogo (min 20-tak razlicitih) yamahi (bas zbog tih ljudi koji se kunu u njih) i moram reci da sam duboko razocaran! ne mogu da pariraju nekim drugim markama kada je ista cifra u pitanju... izmedju ostalog sam drzao yamaha bass od oko 1000 EUR u rukama koji nije bio dobro izlakiran! odnosno imao je naravnina na sebi... a lak, odnosno finish, utice prilicno na zvuk! ja bih ti preporucio da probas nesto drugo... ne znam za kakvu svirku ti treba...

poz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad nadjoh Thomastik sa cenom od nekih 50 dollara, mora da valjaju, nego sta bi sa tobom i sa Wootenom, ja ti narezao disk a ti se ne javljash??? Jel treba da ga koristim kao podmetac za kafu, caj i ostale napitke ili ces da ti ga posaljem poshtom?

nemoj ga podmetati pod kafu ako Boga znash. icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

ako nije problem sibni mi ga postom, a ja cu ti se adekvatno oduziti.

Posaljem ti pp sa detaljima.

 

A za Thomastik 4-zicani set je 30 EUR ovdje, pa ako koga interesuje...

 

Elixir cu da pazarim cim dodjem u BG, pa da vidimo!

Hvala za info cr33p .

 

Inace sam sinoc kod kolege koji ima extra vezu downloadovao bruka nekih stvari, izmedju ostalog i 2 koncerta Marcus Millera i Silver Rain (novi album 2005).

Pa ako koga interesuje, javite se sve se dogovorimo.

Sasa tebi saljem odmah sve sto nemas od toga.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakve su Yamaha bass gitare ?? Posebno model BBG4 active... ? ?? Jel svirao neko ?

BBG4 aktivan mi je onako mrljav i sumnjiv. Nije nesto. Cak mi je taj pasivac bolji.

Yamahe su solidne u donjem cjenovnom rangu, dobra gitara za malo para, a skupe su PRESKUPE za ono sto dobijesh.

Ja bih radije dao 2000 EUR Nurgu da mi napravi kakvo zlo nego kupio Yamahu za te pare icon_da.gificon_da.gificon_da.gificon_da.gificon_da.gificon_da.gificon_da.gif

 

Inace sam neki dan u radnji svirao novi RBX374 (onako sivkast, Myung style) i gitara je odlicna za 320 EUR koliko kosta!!!!!!!!!!

5-zicani je sranje, one 5. zice nigdje nema (mala skala)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja imam jedno malo glupo pitanje! icon_redface.gif

 

 

 

evo vako: imam neki krsh od akustare koja me smara... i skoro sam provalio kako je bas gotiva... icon_da.gif tako da sam reshio da batalim ovo moje sviranje kurcu, pardon itare, i da se bacim na bas! icon_da.gif ocu da od ove akustare napravim bas! icon_da.gif pa me interesira shta treba da uradim! tj znam odprilike shta da radim i tako to ali eto chisto da pitam... icon_redface.gif i gde i kako da pochnem da uchim? moje znanje se sastoji iz par melodijica i rifova i to je to... icon_redface.gif

 

 

 

aj ljudi pomagaj te!!! icon_da.gif moze i ovde a moze i na pp! icon_da.gif

 

 

 

 

 

pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

da bi naucio da sviras bas, prva stvar koju treba da uradis je da kupis bas.

imas izuzetno jeftinih basova na sve strane

 

a dok ne kupis bas, uci da sviras na normalan nacin na akusticnoj, dobro cje ti docji

Edited by MudriPanj

Share this post


Link to post
Share on other sites

da bi naucio da sviras bas, prva stvar koju treba da uradis je da kupis bas.

imas izuzetno jeftinih basova na sve strane

 

da bi naucio da sviras bas, prva stvar koju treba da uradis je da kupis bas.

imas izuzetno jeftinih basova na sve strane

 

 

to planiram sad na leto kad mi bude rodjus i ako upadnem na budzet! icon_da.gif

jeftino? kolko jeftino?

 

 

a dok ne kupis bas, uci da sviras na normalan nacin na akusticnoj, dobro cje ti docji

 

ma "uchim" ja vec oko 2 godine ali to je kao shto sam rekao sviranje kurcu... sem par melodijica i rifova neznam nishta drugo... no.gif zato sam mislio da uzmem da skinem 2 zice sa akustare i kao bas dobijem... biggrin.gif al me jebe shto ima 6 rupa pozadi na kobilici(jer se tako kaze?) a treba mi 7... poshto ocu da bude zica pa rupa pa zica... biggrin.gif

 

 

smorio sam se... icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...