Jump to content

Tema za basiste


Nurg

Recommended Posts

BBG4 aktivan mi je onako mrljav i sumnjiv. Nije nesto. Cak mi je taj pasivac bolji.

Yamahe su solidne u donjem cjenovnom rangu, dobra gitara za malo para, a skupe su PRESKUPE za ono sto dobijesh.

Ja bih radije dao 2000 EUR Nurgu da mi napravi kakvo zlo nego kupio Yamahu za te pare icon_da.gificon_da.gificon_da.gificon_da.gificon_da.gificon_da.gificon_da.gif

 

Inace sam neki dan u radnji svirao novi RBX374 (onako sivkast, Myung style) i gitara je odlicna za 320 EUR koliko kosta!!!!!!!!!!

5-zicani je sranje, one 5. zice nigdje nema (mala skala)

icon_smile.gif

 

drago mi je da mi pokazujes takvo poverenje icon_wink.gif

 

U svakom slucaju kod mene za oko 1500 EU dobijes zlo mnogo vece od bilo koje yamahe, ili od bilo koje fabricki radjene gitare icon_smile.gif za 2000 EU moze da se uradi bass od bilo kog egzoticnog drveta koje ti padne napamet icon_razz.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Nurg: imam jedno pitanje vezano za ibanez basseve. interesuje me koja je razlika kada se na "Accu-Cast B200" kobilici (imaju je bolji SRX modeli) - koja ima dva nacina stavljanja zica, zice stave pod vecim (blize vratu - simulacija thru-body stavljanja zica) i pod manjim uglom? kako se to odrazava na sustain, na lezanje zica na vratu itd.

hvala unapred!

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Nurg: imam jedno pitanje vezano za ibanez basseve. interesuje me koja je razlika kada se na "Accu-Cast B200" kobilici (imaju je bolji SRX modeli) - koja ima dva nacina stavljanja zica, zice stave pod vecim (blize vratu - simulacija thru-body stavljanja zica) i pod manjim uglom? kako se to odrazava na sustain, na lezanje zica na vratu itd.

hvala unapred!

sto je ugao manji, to je napon zice veci. na toj specificnoj kobilici nista ne utice na sustain, i kako ces postaviti zice zavisi od toga sta ti je udobnije. probaj i jedno i drugo i koristi ono sto ti pasuje icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inace sam neki dan u radnji svirao novi RBX374 (onako sivkast, Myung style) i gitara je odlicna za 320 EUR koliko kosta!!!!!!!!!!

Jel ima to u Beogradu negde da se kupi i da li je ista cena? Izgleda mi sasvim dobro i ne verujem da je samo 320 evra.

Ja imam Yamahu BB N4III i nesto me zajebava,tacnije gitara mi se raspada,nista na njoj ne valja,ne moze cak vise ni da se nastimuje kako valja,mora da se tonira,zice zvece o pragove dok sviram,neki tonovi na odredjenim pragovima se maltene ne cuju dok sviram u studiju sa bendom a neki gruvaju ko ludi...

 

Ugalvnom,dal je ta tvoja realno bolja od ove moje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam tu yamahu video u mitrosu i poprilicno je skupa (70 000 din bese valjda) ...Raspitivao sam se , i definitivno ostajem pri stavu da nisam fan yamaha gitara...Moze jeftinije a bolje..

Edited by Bole

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam tu yamahu video u mitrosu i poprilicno je skupa (70 000 din bese valjda) ...Raspitivao sam se , i definitivno ostajem pri stavu da nisam fan yamaha gitara...Moze jeftinije a bolje..

Mislim da si ti video RBX 774 koja izgleda skoro identicno kao RBX 374 .

Tu od 70000 sam i ja video poslednji put kad sam bio i pisalo je da je 774.

 

Sto se tice kvaliteta Yamaha samo pogledaj ko je sve svira od poznatih basista:John Myung,Nathan East,Billy Sheehan,Abraham Laboriel,John Patitucci,Philip Bynoe...i jos milion svetski poznatih basista.Valjda to govori dovoljno o kvalitetu? icon_confused.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se tice kvaliteta Yamaha samo pogledaj ko je sve svira od poznatih basista:John Myung,Nathan East,Billy Sheehan,Abraham Laboriel,John Patitucci,Philip Bynoe...i jos milion svetski poznatih basista.Valjda to govori dovoljno o kvalitetu? icon_confused.gif

Nazalost ne!

1. kada ti ponude odlican ugovor, svaki instrument je dobar icon_smile.gif

2. takvim ljudima vecinom ne daju instrumente iz serijske proizvodnje vec ih im prave majstori - rucno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

najbolje je pazariti hand made!

 

mislis, custom made

prave hand-made instrumente cini mi se i nije bash najbolje kupovati jer kostaju smijesnu kolicinu para, a vecjina ljudi tvrdi da ne moraju bolji od ne-serijskih, ne-hand-made instrumenata

ja licno nisam nikad probao neki takav instrument, tako da je vjerovatno bolje da cjutim icon_smile.gif

 

a naravno nisu svi instrumenti van serijske proizvodnje neko cudo, imaju i oni dobrih i losih strana

Share this post


Link to post
Share on other sites

naravno, zavisi na kakvog majstora naidjes!

a kada je dobar majstor u pitanju cifra je daleko od toga da je mala, odnosno smesna!!! i instrument koji napravi tako neko je UVEK bolji od serijskog!!! osim kada tako neko ne radi u nekoj firmi icon_smile.gif

 

ima velike razlike u custom, hand made-u i hand-made-u po narucbini!

 

custom je kada narucis da ti neka firma po ukusu dotera neku gitaru koji imaju u serijskoj proizvodji!

hand-made je rucno pravljen isntrument kojih ima i u serijskoj proizvodji. npr. WARWICK pravi svoje basseve rucno, zato su i toliko skupi!

hand-made po narudzbini je kada ti sve izaberes i narucis da ti neko to napravi!

 

jedan od najboljih basseva koje sam ja drzao u rukama je bio jedan hand made bass kojie je kostao negde oko 1000 EUR ili cak mozda i maraka... ne secam se... u svakom slucaju je ga je pravio neki poljski majstor za gitare i bio je stvarno odlican! jedina mana mu je bila sto je bio studijski instrument jer je bio tezak kao crna zemlja!

Share this post


Link to post
Share on other sites

daleko od toga da je mala, odnosno smesna!!!

uf skroz sam se lose izrazio, mislio sam recji 'jako velika cifra'

 

ima velike razlike u custom, hand made-u i hand-made-u po narucbini!

 

custom je kada narucis da ti neka firma po ukusu dotera neku gitaru koji imaju u serijskoj proizvodji!

hand-made je rucno pravljen isntrument kojih ima i u serijskoj proizvodji. npr. WARWICK pravi svoje basseve rucno, zato su i toliko skupi!

hand-made po narudzbini je kada ti sve izaberes i narucis da ti neko to napravi!

 

na engleskom se obicno za sve ne serijske proizvode, pa i za gitare govori da su custom-made

tako ih u nazivaju bilo da dolaze iz fabrike ili radionice u kojoj radi jedan covjek

a hand-made je nesto sasvim drugo

ne-fabricki instrumenti ne moraju biti hand biti hand made

a uglavnom i nisu

u stvari pravi rukom izradjeni instrumenti su rijetki i kostaju uzaaasno puno

u vecjini radionica koje prave instrumente po custom dizajnovima se u danasnje vrijeme koriste opake hitec masine...ne mogu se sjetiti kako se zovu

Share this post


Link to post
Share on other sites

u pravu si sto se tice toga da ni gitare iz radionice ne moraju biti skroz handmade! ali, cak i na takvim gitarama, je mnogo veci procenat stvari koje su odradjene rukom nego kod neke serijske gitare! a i skroz je drugaciji odnos kada radis jedan isntrument nego kada ih radis 50 odjednom!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Interesuje me da li je neko sa ovog foruma imao iskustva u narucivanju instrumenata sa interneta. Ja sam nasao neku online prodavnicu na www.music123.com koja je SMESNO jeftina, samo fale od popa usi, besplatna isporuka na teritoriji USA a salje bilo kuda u svetu (preko UPS international sistem ciji je zastupnik kod nas ako se ne varam Courier express). Interesuje me da li neko od vas zna kada bi narucivao koliko bi me kostao transport i carina i da li bi morao da idem na nasu carinu da preuzimam ili bi mi UPS doneo na kucnu adresu (preko Courier expressa). Ako nije prevelika cena i ako ne morma da se mnogo bakcem sa carinom onda je ovo savrsena kupovina. icon_rockdevil.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Yamaha RBX 374 (novi, sivi, sa 2 humbuckera) je vise nego DOBAR nov cetverozicani bass za te pare (svirljiv, ima fin zvuk, aktivan. 375 je Qrac.

Pobogu sta ocekivati za takve pare??

icon_confused.gif

Naravno da Myung svira na drugoj gitari, a RBX serije svi imaju isti oblik tijela, i manje vise spolja isto izgledaju.

RBX 775 ima 35 inch skalu i u drugom je cjenovnom rangu. Nisam jos svirao, mada za te pare... icon_confused.gif Ne znam, ne grijesio dusu.

Pitanje kvaliteta.

Moj kolega ima 374 starija serija (P J magneti, 420 EUR placen) i zali se na neke stvari, mada ja nisam nikakav kvar otkrio.

Novi je bolji za manje para.

icon_da.gificon_da.gif

 

Za gitaru koju narucis od majstora dijelovi se NARAVNO prave i obradjuju rucno (alatima) nece niko montirati traku za jednu gitaru, i to je prava stvar, samo treba da saznas sta hoces. A ZA TO TREBA PURE JESTI ...

musik29.gif

musik19.gif

sve u svoje vrijeme icon_da.gif

 

Ja sam narucivao iz USA, samo treba provjeriti imali shipping za tvoju drzavu.

Islo je preko USPS-a, malo jesu skupi( i BRZI),ali nema izbora

Platis kreditnom, i na posti su bubnuli nekavih 9KM (4.5EUR) poreza na budale

icon_smile.gificon_smile.gif

i eto. Nije problem.

Posiljka velicine magneta vrijednost 100$ postarina 19$ za BiH.

Edited by carcass

Share this post


Link to post
Share on other sites

TO isto i mene zanima !!!! Jel zna neko ??

Sta mislite o peavey bass gitarama , ja sam prezadovoljan mojom novom Cirrus bxp 4string....?? pivopije.gif

Peavey je po meni najbolja kupovina u nekom srednjem cenovnom rangu.... Imam Millenium Bxp 5 string i extra sam zadovoljan njim... DObro cirrus je klasa vise ali i cena je jaca... U svakom slucaju Pivcinu ne menjam dok ne skupim nekih 1200 e i pazarim Sting Ray-a!!!!

 

pivopije.gifpivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam narucivao iz USA, samo treba provjeriti imali shipping za tvoju drzavu.

Islo je preko USPS-a, malo jesu skupi( i BRZI),ali  nema izbora

Platis kreditnom, i na posti su bubnuli nekavih 9KM (4.5EUR) poreza na budale

icon_smile.gif  icon_smile.gif

i eto. Nije problem.

Posiljka velicine magneta vrijednost 100$ postarina 19$ za BiH.

 

Za takve manje stvari znam da nije problem, mene vise interesuje, kako bi islo kada bi narucivao nesto krupnije (gitara ili cak i pojacalo biggrin.gif ). To se mngo vise isplati tamo nego ovde. Npr. Ibanez SR505 na tom sajtu kosta 557.50$ + free shiping in US! wallbash.gif Dzaba!!! Ali mi jos uvek zivimo u selendri!!! Ej, zivote...LUTALICO!!! icon_wink.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

e ducan is goood, ali samo za velike posiljke tipa nekoliko gitara ili nesto slicno

gledao sam vise puta, i njihova usluga kosta prilicno tako da treba naci racunicu u svemu tome

 

za manje stvari NARUCUJTE DIREKTNO sa neta, postanski troskovi jesu malo jaci, ali se na kraju isplati (naravno ako kompanija salje ovamo, a sve ih je vise koje da)

 

mislim da na musiciansfriend treba zaboraviti, osim ako nemas nekog tamo ko je voljan kupiti instrument i donijeti ga sa sobom kao licni prtljag

 

POOOZ!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel zna neko mozda neki dobar sajt sa muzickom literaturom? Ja sam pokusavao da nadjem knjige za bass klasicno na internetu i preko torrenta ali bezuspesno. Ako neko zna dobar sajt ili nesto slicno gde moze da se nadju knjige molim ga neka ga podeli sa nama

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...