Jump to content

Tema za basiste


Nurg

Recommended Posts

Pazi matori,ne sumnjam da postoji marka tj. model koji je bolji od jazz-bassa.Ali ovaj mi je nekako elementarni obrazac za dobar zvuk i sviranje.Ne razumem se puno u modele,marke i tehnologiju generalno,ali se razumem u sviranje,tako da znam tacno kakav zvuk zelim.Problem je sto ponekad ne znam kako da ga dobijem.Jazz je nekako najpriblizniji mom ukusu.

 

Volim kada bass ima malo ostriji zvuk,jer dosta koristim slap tehniku i tap.Probao sam Marcus Miller model Jazz-a,ono je ludilo od zvuka.Posebno mi se svidja sto Fender ima malo siri vrat,onako masivniji,pa je super za slap.

da li si ti procitao svoj post??????

 

sta si ti hteo da kazes....

 

icon_confused.gificon_confused.gif

 

 

 

ako te interesuje slap bas... probaj Music Man (mozda bi usao u obzir i Warwick)... on je keva za slap i ostar zvuk a da ujedno ima i masu.... sve ostale varijante su u principu custom... to ti potvrdjuje Luis Johnson, Flea.. od nasih - basista negativa, ne znam ime... i tako...

 

pivopije.gif

 

 

sve vise vidim da basisti koriste MM osim Fendera (nikako novog, sve u priicncipu dobre starudije)...

 

pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

sve vise vidim da basisti koriste MM osim Fendera

pa tu se nebi bas slozio... mnogi basisti su krenuli da prelaze na fendera (izmedjuostalog i flea) jedno vreme (pre 4/5 godina) si MMa mogao da vidis skoro u svakom rock spotu.... sad je fender ponovo preuzeo vodjstvo...

 

@shtuckensyglieben

sto se tice slapa i tapa, napravio sam iskustvo da su tanji vratovi mnogo pogodniji za takvu svirku nego debeli! a slazem se sa stratom za warwicka... on ima jedan od najboljih slap zvukova! inace warwick se smatra najvecim all-rounderom medju bassevima!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitanje za sve koji se razumeju,imam Squier Precision Affinity icon_redface.gif ,e sad imam zelju da stavim original Fender Precision magnete,jel to isplativo,jel bi zvuk bio mnogo bolji,priblizno fenderu mexikancu,ili bi ostala krsh gitara,da li je pametno ulagati u takvo nesto.

I josh nesto posto su ti magneti,gde mogu da se kupe,i ko ih ugradjuje?

ne znam za te original fender, ali sam video i cuo squier-a sa EMG elektronikom i stvarno zvuci sjejno!! Pritom kod Marica dobijes ugradnju za dz. kad kod njih kupis magnet.

 

Takodje razmotri Seymour Duncan magnete za prec, ako naidjes na njih... pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

da li si ti procitao svoj post??????

 

sta si ti hteo da kazes....

 

icon_confused.gificon_confused.gif

 

 

 

ako te interesuje slap bas... probaj Music Man (mozda bi usao u obzir i Warwick)... on je keva za slap i ostar zvuk a da ujedno ima i masu.... sve ostale varijante su u principu custom... to ti potvrdjuje Luis Johnson, Flea.. od nasih - basista negativa, ne znam ime... i tako...

 

pivopije.gif

 

 

sve vise vidim da basisti koriste MM osim Fendera (nikako novog, sve u priicncipu dobre starudije)...

 

pivopije.gif

Nikako negativ on solidno svira,doduse Mara ga uzdigao do neba kad sam kupovao tamo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne zvuci to ko Jolana icon_smile.gif

Ja znam da se Fenderi puno koriste u spotovima urbanih rokic grupa, a za metalce ne mogu da se setim da sam video 2 ista basa u spotovima...

 

Ja bih voleo da probam nekog ol' school Rickenbackera icon_biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

hteo bih da krenem da sviram bass

 

sta preporucujete za pocetak

 

od koga,gde,sta,za kolko para da kupim?

 

 

 

 

pivopije.gif

za početak ti je super nekakav npr. jerzey petožičani aktivni bas koji možeš da zbaviš kod mene za 282€ icon_mrgreen.gif

Edited by BigNotBen

Share this post


Link to post
Share on other sites

hteo bih da krenem da sviram bass

 

sta preporucujete za pocetak

 

od koga,gde,sta,za kolko para da kupim?

 

 

 

 

pivopije.gif

covek bice ti dovoljno da ulozis na neki pocetnicki bass do 200 Eur,najbolji takav jeftini bass je Action 2002 - po mom misljenju ja bi pre njega uzeo nego bilo koji bass od 500-800 Eur ,ima sjajan kvalitet zvuka i drveta i lako ti legne u ruke,mesto proizvodnje:Nemacka 100%,vidi nadji ga po oglasima kosta 100 Eur ili ako mozes da odes u Hrvatsku posto oni imaju u Zagrebu glavnog distributera za Action.

Ako neces ttolko da se cimas mozes da uzmes najgore kopije Fender Jazz i Precision Bass-a kao sto su Aster,Aria,itd. ima ih mnogo i nisu korisne.

Najsigurnije kolko ljudi kazu jeste Squier ili Fenderov bass iz Japana,nadji ih u Mitros Music-u.

Eto vidi sad isprobaj malo po radnjama,povedi obavezno nekog basistu koji moze da ti tu pomogne.

Za pojacalo uzmi neki tranzistorac,ne lampas do 150 W minimun 50W ako hoces da imas makar probe sa njim.

Za bass pojacalo ubedljivo najace firme su Ampeg,Trace Elliot.Ali ako imas 500 Eur i vise mozes da ih posedujes.

Vidi da kupis neko polovno koje extra radi i zvuci,ja sam kupio HH Electronics glavu 150 W 4Ohma sa ETone zvucnikom 150 W 4Ohma za 150 Eur i koristim vec 4 godine to isto pojacalo kroz svirke i probe zato nemoj odmah da se zalepis za ova skupa pojacala jer nema potrebe da tolko dajes pare za sad.

Share this post


Link to post
Share on other sites

covek bice ti dovoljno da ulozis na neki pocetnicki bass do 200 Eur,najbolji takav jeftini bass je Action 2002 - po mom misljenju ja bi pre njega uzeo nego bilo koji bass od 500-800 Eur ,ima sjajan kvalitet zvuka i drveta i lako ti legne u ruke,mesto proizvodnje:Nemacka 100%,vidi nadji ga po oglasima kosta 100 Eur ili ako mozes da odes u Hrvatsku posto oni imaju u Zagrebu glavnog distributera za Action.

Ako neces ttolko da se cimas mozes da uzmes najgore kopije Fender Jazz i Precision Bass-a kao sto su Aster,Aria,itd. ima ih mnogo i nisu korisne.

Najsigurnije kolko ljudi kazu jeste Squier ili Fenderov bass iz Japana,nadji ih u Mitros Music-u.

Eto vidi sad isprobaj malo po radnjama,povedi obavezno nekog basistu koji moze da ti tu pomogne.

Za pojacalo uzmi neki tranzistorac,ne lampas do 150 W minimun 50W ako hoces da imas makar probe sa njim.

Za bass pojacalo ubedljivo najace firme su Ampeg,Trace Elliot.Ali ako imas 500 Eur i vise mozes da ih posedujes.

Vidi da kupis neko polovno koje extra radi i zvuci,ja sam kupio HH Electronics glavu 150 W 4Ohma sa ETone zvucnikom 150 W 4Ohma za 150 Eur i koristim vec 4 godine to isto pojacalo kroz svirke i probe zato nemoj odmah da se zalepis za ova skupa pojacala jer nema potrebe da tolko dajes pare za sad.

Istina...

 

U kom bendu ti sviras?

Share this post


Link to post
Share on other sites

40 oma icon_confused.gif

 

pa to čudo bi znači ladno izguralo 500 ili više W sa normalnom zvučnom kutijom sa manjim otporom.

dodjavola brate dali si ti citav....

niti tamo pise 40 oma, niti tako nesto postoji u izradi zvucnika, niti to ima veze sa tim koliko ce vati da izvuce...

Share this post


Link to post
Share on other sites

I aria kopija jazz-a ti je ok za pocetak...Ja sam imao jednu koja je super zvucala i mnogi su hvalili zvuk,...I jos je imam... pivopije.gif

Kada sam pocinjao kupio sam pojacalo od 25w i tu gitaru...Sada to moze da ti izadje oko 200-300e...I da dodam preporucujem jazz bass ne precision jer ne znas sta ces sutra svirati icon_wink.gif

Edited by Bole

Share this post


Link to post
Share on other sites

hvala bogu ima i normalnih ovde  icon_smile.gif

 

razmisljao sam da odvojim nekih 100€

samo za bass,

 

cisto ono, dok ne naucim da sviram nesto icon_mrgreen.gif

 

da li je OK kupiti ovog ASTER-a sto se oglasava na berzi?

 

 

musik19.gif

Ne on spada u te lose kopije,a i uvek se pitaj zasto bi neko hteo to da proda,u ovom slucaju jer je los bass mislim svako ga proda posle godinu dana.

Vidi ove marke koje sam ti preporucio i vidi ako hoces Ibaneza,isprobao sam jedan juce i nije bio los kostao je 250 Eur.

Moj bass je Apollo j-bass(i on spada delo u krseve),on vec nije krs bass-bar moj nije posto sam brinuo o njemu ko da mi je dete icon_smile.gif vidi imas ga u Deligradskoj ulici kod Marica na Slaviji 180 Eur.

Samo pazi rekao sam ti obavezno da odvedes nekog basistu koji se razume u te stvari jer se uvek nadje izuzetak medju tim krsevima.

Po mom misljenju nemoj uzimati Precision bass nego uzmi Jazz bass ili Jazz Precison bass(kako ga ja zovem,on ima jedan Jazz bass magnet i jeddan precison magnet).On ce imati vec zice,ali sa,p da znas za ubuduce najbolje zice za bass su Elixir i Rotosound ostale mozes da stavis sa strane,posto kod ovih zica novi zvuk ne traje samo nedelju dana nego traje dok ti ne puknu.Rotosound za sad uzmi posto on je od 20 do 50 Eur.(kod Marica) a Elixir uzmi kad budes voljan da das 50 Eur za jedan komplet(u MixMusic-u).

 

@shtuckensyglieben

Svirao sam u grupi BaRock.Sad sviram u Peric Blues bendu i Zekinom bendu.Dzemujem tu i tamo za dusu....

Edited by Livnica

Share this post


Link to post
Share on other sites

hvala bogu ima i normalnih ovde icon_smile.gif

 

razmisljao sam da odvojim nekih 100€

samo za bass,

 

cisto ono, dok ne naucim da sviram nesto icon_mrgreen.gif

 

da li je OK kupiti ovog ASTER-a sto se oglasava na berzi?

 

 

musik19.gif

Brate, ne slusaj nista ove ostale icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

 

Cekaj oglase i uzmi nesto u tom cenovnom rangu, nemoj da kupujes bas u radnji jer se ne isplati, ja bih ti preporucio da skupis jos malo para, pa da se malo iscenjkas sa Stratoom za onu njegovu Yamahu, a pojacalo ti u startu nije neophodno jer ces uglavnom raditi proste vezbe cisto da ojacas prste, a u krajnjem slucaju moz' uvek da ga zabodes u komp. Poenta je da ne zuris.

 

 

Inace, ako ima neki pocetnici da 'oce casove, evo ja cu vam pokazem osnove, odradicemo par casova, a vi meni donesete neke div-xe, mp3 koje nemami tako to...

Dao sam uslov, pa sam preko dana dokon icon_biggrin.gificon_cool.gif

A volim da objasnjavam icon_smile.giforangelistening.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

kao sto vec Herr_Wolf rece... ja prodajem YAMAHU... fina bas gitarica... na kojoj sam ja dosta svirao... i dosata naucio... pa eto ako hoces mozemo da se dogovorimo.... ja uz bass gitaricu zajedno nudim i FUTROLU i kajis sa fenderovim straplockom.... eto... fina ponuda...

 

a ako u narednih dva dana kupis moj bas mogu ti besplatno pokazati osnove desne i leve sake... rad sa dva, tri prsta... dati neke skole i tako dalje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

dodjavola brate dali si ti citav....

niti tamo pise 40 oma, niti tako nesto postoji u izradi zvucnika, niti to ima veze sa tim koliko ce vati da izvuce...

icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_uhoh.gif

 

moram prestati da samo prelećem preko tekstova, ajde učinilo mi se da piše 40 oma, al pošto znam da su W na HiFi, auto pojačalima i miksetama deklarisani za određeni otpor i da zato nisu fiksni pretpostavio sam da je to i ovde slučaj.

 

al sve u svemu zaje*'o sam se, oke 4 Ohma mhihi.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...