Jump to content

Tema za basiste


Nurg

Recommended Posts

Mjesecima vec cekam da dobijem bas pojacalo i danas sam konacno dobio pojacalo, ali nisam siguran da li je za bas. Pa rekoh da postavim ovdje pitanje, iskusniji ste pa pomagajte. Pojacalo je MARSHALL valvestate vs30r. Mislim ja sam vec probao bas i radi, ali se bojim da nesto ne sprzim ili sjebem pojacalo...

Da li ovo pojacalo moze da posluzi za bas?

 

 

Mislim da to nije bass amp... Proveri na netu, ali trebalo bi da pishe na njemu da li je bass ili ne... BTW obicno modelu oznace sa slovom B npr vs30B or something... to je verovatno combo od 30W i to gitarski sa reverbom to je valjda ono slovo r na kraju... Anyway google rulez, pa procackaj malo i ne pojacavaj se na tome da mosh posle da ga prodash nekom gitaristi beginneru... :muzicar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svim basistima (:

Elem, imam nekoliko stvari da vas pitam. Obecavam, necu jako dugo. :) Posle 2.5 godine sviranja gitare, odluchio sam da cu je najverovatnije napustiti zarad basa, iz prostog razloga shto sam skontao da gitarista ima na svakom tjoshku, vrlo je tesko naci basistu ili bubnjara, barem kod mene, a i inache sam oduvek gotivio bas zbog snage zvuka i motjnosti ^^. Posto sam vas sad smorio, da vam postavim ta pitanja vishe :>

 

1.Koji bass je best buy u kategoriji do 300 eura?

2.Koje pojachalo biste preporuchili, a da je relativno podnosljive cene i da obavlja posao? Something around 30w... Gledao sam Roland Cube, sta mislite o tom modelu?

3.Da li bih trebao da potrazim nekoga da mi daje chasove na pochetku ili bih trebao krenuti samouk?

i za kraj, da li mislite da bih trebao da pochnem na basu sa 4 ili 5 zica? Ja bih najradije uzeo 5 string, mada nisam siguran da mi je to najpametnije...

 

To je to, nadam se da nisam u vama pobudio zelju da ispesnichite vash monitor, samo pokushavam da uz vashu pomoc smanjim sansu da se zeznem zestoko, a to mi najmanje treba (:

Pozdrav josh jednom, unapred zahvalan ^_____^

Edited by ogisha007

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, a sta koji kurac nije uredu sa Dean bass-evima??? Zasto su tako smesno jeftini???

 

Hehehe, i ti si video zajebane oshtrice? :red:

Pa ono, to su vecinom basovi za rokanje, nisu nesto versatilni, inace bi trebalo da su dobri...

Share this post


Link to post
Share on other sites

to mi dodje ko neko robovanje stvarima

dok traje traje jebiga, potrudis se koliko mozes da mu se nista ne desi, a ako neki pijani lik nagazi na njega ti ga lijepo ubijes i svi sretni

uostalom sta se moze desiti pri transportu, saobracajna nesreca? teroristicki napad? pad meteora?

 

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

hehe.. kad kupis Sting Ray-a dobijas i kofer.. tj. on se prodaje sa koferom!!! Inace koliko znam instrumenti preko 1500 evra se prodaju sa koferom (kako bi mi rekli fabricki tako stize)...

 

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo kofer i nema frke, Bole i ja smo prosli brda toga s 202-ojkom, bili i na gitarjadama i basevima nam se nista nije desilo, obojica imamo 800-1000e instrumente (ako se ne varam), tome instrumenti i sluze, da s njima sviras sto dalje od kuce. Kada u busu ima mesta ja kofer stavim na sediste, kada nema, kofer u prtljag i bas me briga, bas mi sljaka do jaja i nista mu ne fali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ti mi razvaljujes kako sviras ...

 

Sve nesto shred-ujes ... verovatno svako vece pred spavanje sviras bumbarov let?

 

I to ne samo pred spavanje nego i ujutru kad ustanem,a razmisljam dal da ga ubacim i posle rucka...

mada ne znam da li ima potrebe posto toliko dobro sviram da ne moram vise da vezbam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo kofer i nema frke, Bole i ja smo prosli brda toga s 202-ojkom, bili i na gitarjadama i basevima nam se nista nije desilo, obojica imamo 800-1000e instrumente (ako se ne varam), tome instrumenti i sluze, da s njima sviras sto dalje od kuce. Kada u busu ima mesta ja kofer stavim na sediste, kada nema, kofer u prtljag i bas me briga, bas mi sljaka do jaja i nista mu ne fali.

Ortak trenutno odvajam pare za instrument, sumnjam da cu imati i za kofer :):);). E ali hvala u svakom slucaju :da:.

 

@Evil samo napred prijatelju ... go for it.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...