Jump to content

Tema za basiste


Nurg

Recommended Posts

1. El.Git. (plava)

:) :) :) :) :) :) :) :)

Da mozda neko od vas ne zna nekog ko radi pickguard-ove?

A šta ti tačno treba? Ja sam radio ortaku to i backplate (za đitru) i svi su bili ili u fazonu "A gde si nabavio ove plastične delove, baš su do jaja?" ili niko ništa nije pitao, jer im je izgledalo totalno normalno...

 

Teško je naći plastiku koja je zgodna za obradu, ja sam sekao neke matore rack covere (zašrafiš u rack tamo gde nema uređaja, da ne zeva prazno mesto) koji su kao u nekom crnom krokodil (koža) fazonu, izgleda skroz OK, uopšte nije S&M/fancy kao što zvuči... Videću da ti pošaljem sliku ako uzmognem...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da mozda neko od vas ne zna nekog ko radi pickguard-ove?

Jedan moj drugar je sam napravio od obicnog lima(ili nesto slicno). Nisam bas zagledao koliko je dobro odradjeno ali iz daljine fino izgleda(sija se).

Edited by DRAZA84

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trba mi najobicniji pickguard za precision. Crni. Metal ili plastika sve jedno. Nista vise nista manje. U mitrosu nema vajde, jer imam skvajera, a nihovi pgardovi su nestandardni. A nemaju ni za obicnog precu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

imas likove koji rade od pleksiglasa... firme ili sta god.. doneses im bilo kakav nacrt u corleu ili nekom slicnom vectorskom programu... dakle mora da je VECTORska skica... i oni ti iseku tako kako si nacrtao... tj masina... dal laserski ili vodenim mlazom ili nesto sl... eto... raspitaj se..

 

ili ako ides do marica pitaj saleta (doktora) on je radio sebi tako.. pa vidi gde i kod koga je radio.. sigurno ima kontakt...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trba mi najobicniji pickguard za precision.

 

Moje saučešće.

Ja sam moj pickguard za precu čekao 9 (slovima DEVET) meseci. Svejedno kakav je, običan ili nestandardni, generalno ih bole ćošak da naručuju jedan fakin pikgard.

Share this post


Link to post
Share on other sites

imas likove koji rade od pleksiglasa... firme ili sta god.. doneses im bilo kakav nacrt u corleu ili nekom slicnom vectorskom programu... dakle mora da je VECTORska skica... i oni ti iseku tako kako si nacrtao... tj masina... dal laserski ili vodenim mlazom ili nesto sl... eto... raspitaj se..

 

Tj. bilo koja firma koja ima cnc masinu. Na primer Orange County Choppers. :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

imas likove koji rade od pleksiglasa... firme ili sta god.. doneses im bilo kakav nacrt u corleu ili nekom slicnom vectorskom programu... dakle mora da je VECTORska skica... i oni ti iseku tako kako si nacrtao... tj masina... dal laserski ili vodenim mlazom ili nesto sl... eto... raspitaj se..

 

ili ako ides do marica pitaj saleta (doktora) on je radio sebi tako.. pa vidi gde i kod koga je radio.. sigurno ima kontakt...

E, to htedoh da predložim...

Skeniraš stari, pa ga precrtaš vektorski u corelu i to je to...

Tj. bilo koja firma koja ima cnc masinu. Na primer Orange County Choppers. :)
Da, da, uvek mi dođe da plačem kada neko tamo odvali nešto u fazonu "e, treba mi pločica u obliku Elvisa, da je zakačim na rezervoar"... Eh, da ja imam tu mašinu...

Srbija bi bila nuklearna sila.. :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada sam zaddnji put bio u maricu, bas sam sa doktorom to pricao, ali je usla druga musterija, pa mi nije zavrsio. Pitacu ga kad sledeci put budem bio. Eh, svet bi bio mnogo jednostavniji kada bi svi imali po jedan cnc...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@DRAZA84

 

jedan aveliki aplauz za tebe... jeste... Malisha pravac u OCC da ti naprave masku od plastike za precu.. :) :) :) :) sta bi mi bez ovakvih izjava.. tema bi bila smor...

 

@MudriPanj

 

a moze i tako... ne znam kako seku ali predpostavljam da je i to jedna od opcija... inace nije samo voda.. vec se u voda mesa sa nekim peskom.. jebem li ga.. kao neki fini kristal... uglavnom pod velikim pritiskom moze da sece i razno razne metale... moj cale non stop nosi nekoj firmi da mu sece neke metale... dal prohron ili nesto sl...

 

@Malisha

mogu i ja da se cujem sa njim pa da ga pitam.. i onako treba da se dogovorimo da se vidimo... uglavnom ako ti nije tesko bolje ga sam pitaj... da se ne igramo gluvih telefona...

 

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

to je nadimak coveka koji se inace bavi izradom i popravkom gitara. pored jean-a najpoznatiji u gradu! kada sam bio kod njega pominjao je da radi pickguardove! kako mu je pravo ime stvarno ne znam... jbg... svi ga znaju pod "šajneka"

Share this post


Link to post
Share on other sites

... ovako, pre neka 3 dana ja sam naleteo na oglas u novinama ... lik je napisao da prodaje 6-o zicani bass ... i ja ga nazovem, i on kaze 100 jevreja ... ja zakucao, pitam ga da li je no name, on potvrdi ... ali hej, boli me kurac, i onako bih mu menjao magnete ... i nisam planirao da ga prodam, nego samo da ga budzim i malo secem telo ... i odlazim ja danas kod lika ... kuca mu u 3 lepe, i dolazim ja, pozdravim se sa njim, i ono hajde da vidim instrument ... odvede on mene u neku sobu ... i ja razgledam okolo gde je taj bass, i on meni pokaza na glupavu akusticnu sa savijenim vratom ... samo sto mu glavu nisam razbio ... poceo da se izvinjava, kako je stavio pogresan oglas itd ... kakvih sve ljudi ima ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

tesko mi ova prica ulazi u glavu

 

lik je stavio oglas za 6-zicani bas koji nema, a umjesto njega ima krs akustaru

zasto bi to uradio?

ako je pogrijesio zasto ti nije to rekao kad si ga nazvao?

kad te vec pustio u stan, sta je ocekivao?

zasto nije rekao 'nemam bas evo maloprije sam ga prodao nekom liku jbg', nego ti je umjesto toga pokazao neku akustaru?

sta je rekao?

'evo tu basa'

ili 'bas gitara o kojoj smo pricali preko telefona u stvari nije to nego akusticna gitara, glupa greska jbg, desava se'

ili 'vidis ja u stvari nemam bas ali imam ovu akusticnu gitaru, os' pazaris?'

ili 'kako ti se svidja gitara? ... bas? koji bas? nesto si ti pogrijesio sinko'

ili je na gitari flomasterom napisao 'BAS' i onda te ubjedjivao kako on na prvom mjestu u oglasu uopste nije mislio na elektricnu bas gitaru nego na *BAS gitaru* i kako on u stvari uopste ne zna sta je to bas

 

glava mi puca

 

u svakom slucaju...ubio bi ga majke mi

Share this post


Link to post
Share on other sites

... ovako, pre neka 3 dana ja sam naleteo na oglas u novinama ... lik je napisao da prodaje 6-o zicani bass ... i ja ga nazovem, i on kaze 100 jevreja ... ja zakucao, pitam ga da li je no name, on potvrdi ... ali hej, boli me kurac, i onako bih mu menjao magnete ... i nisam planirao da ga prodam, nego samo da ga budzim i malo secem telo ... i odlazim ja danas kod lika ... kuca mu u 3 lepe, i dolazim ja, pozdravim se sa njim, i ono hajde da vidim instrument ... odvede on mene u neku sobu ... i ja razgledam okolo gde je taj bass, i on meni pokaza na glupavu akusticnu sa savijenim vratom ... samo sto mu glavu nisam razbio ... poceo da se izvinjava, kako je stavio pogresan oglas itd ... kakvih sve ljudi ima ...

 

 

:):):):):)

 

Trebao si da mu se iskenjas ispred ulaza,a potom da ga lozis da je to pojacalo za bass.Da se menjate...

I nadjes posle u oglasima da taj lik prodaje bass pojacalo.

Edited by shtuckensyglieben

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...