Jump to content

Tema za basiste


Nurg

Recommended Posts

Budzet: oko 1300 eura.

Muzika: Uglavnom metal.

Zica: 5

 

Preporuka za kvalitetan bas i neko pojachalo za vezbu, da se uklapaju u budzet, i da se mogu nabaviti kod nas?

Gledao sam Schecter Stiletto Studio-5 i jaaako mi se svidja, ali ga kod nas nema. Linak ispod.

http://www.schecterguitars.com/spec.asp?id=111

Realno da sam na tvom mestu ne bih se mnogo razmishljao za 1000 evra ti je moja preporuka custom made bass jer nigde ne mozesh da nadjesh kupovni kakav neko moze da ti napravi + veeelika vecina basseva kupovnih bassova kostaju mnogo vishe nego sto je realno zato sto za pola cene prodaju ime a za drugu polovinu kvalitet(mislim prevashodno na Yamahu) tako da bih ti ja savetovao da ti neko napravi ako hocesh 5-icu za somu moze da ti se napravi mnooogo dobru mashinu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo, obećao sam kolegi, a mislim da će i još nekima biti zanimljivo, koji su možda propustili priliku da uživo vide:

 

Evo Sheehan-ovog reka:

 

sheehan_rack1.jpg

sheehan_rack2.jpg

 

Pored ovoga je imao i jedan stabilizator/transformator sa 220 na 110 (UPS kako reče tehničar).

 

Yamaha Attitude je imao metalni češljić, za razliku od onog u katalogu i onog na rezervnom basu.

 

Cheerz! :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta mislite o yamaha rbx374 gitari?

Zavisi šta hoćeš svirati. Općenito, Rbx serija je jeftina serija. Ja sam kupio Yamahu Rbx JM2 i ona je najskuplja bila 10 milja kuna. Ali vjeruj mi, za te pare bas radi ko zmaj. Ako želiš svirati na šestici i ako imaš brze prste to je pravi izbor jer je gitara jako lagana, žice su blizu a pickup Seymor Duncan ima signala za prodat. Tako da ti je puno lakše svirat brze dionice jer možeš gladit žice.

A rbx 374 ti košta cca 300 eura, isto je Alder drvo (lagano) ne boli rame od njega, skalu ima od 24 praga, pickupove High Output Ceramic Hum Canceling

Master Volume Control, i 2 Band EQ.

Ima kristalno visok i čist zvuk

Savjet: ddario exl serija ti je odlična za tu vrstu basa i čak jeftina ali ne traju mjesec dana. Potroši više love na žice, npr: ddario exp ili Elixir :muzicar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

U Ibanez GSR 200 se ne razumem nešto posebno. Izguglao sam mu karakteristike, i našao dve koje iskaču. Jedna u pozitivnom, druga u negativnom smislu:

 

Ono drugo bi teoretski trebalo da može da kompenzuje ono prvo, a može i da stvori mikrofoniju, pogotovo ako koristiš ovrdrive. Najčešće bude od oba pomalo.

 

Cheerz! :pivopije:

 

Ja imam taj bass nije aktivan. Možda su to neke nove varijante ali eto upozorenja radi....mislim da taj bajs ne vredi te pare. Sve je jako traljavo odrađeno....Meni je pre nekog vremena počeo vrat vrlo čudno da se ponaša....Mislim da je Pivi mnogo bolja opciija...svaki Peavey je u startu bolji od tog ibaneza....evo ja lično u zadnje vreme više sviram drugarovog Squiera Precisiona , iako je jeftiniji i ima tu i tamo lošiju elektroniku, bas zvuči mnogo pristojnije i vrat mu je mnogo kvalitetniji od GSR-a.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam taj bass nije aktivan. Možda su to neke nove varijante ali eto upozorenja radi....mislim da taj bajs ne vredi te pare. Sve je jako traljavo odrađeno....Meni je pre nekog vremena počeo vrat vrlo čudno da se ponaša....Mislim da je Pivi mnogo bolja opciija...svaki Peavey je u startu bolji od tog ibaneza....evo ja lično u zadnje vreme više sviram drugarovog Squiera Precisiona , iako je jeftiniji i ima tu i tamo lošiju elektroniku, bas zvuči mnogo pristojnije i vrat mu je mnogo kvalitetniji od GSR-a.

Pa Squier Precision i jeste kvalitetniji od Ibaneza GRS 200 a i skupjli je on njega. Tacnije Squier P 26500 din. Ibanez 20000din.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa Squier Precision i jeste kvalitetniji od Ibaneza GRS 200 a i skupjli je on njega. Tacnije Squier P 26500 din. Ibanez 20000din.

jebem mu mater, mislio sam da je squier znatno jeftiniji.....ortak je pre nekog vremena kupio squiera jazz bas i bio je znatno jeftiniji....sto je opet nelogicno da je precison skuplji , ko bi ga znao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema sanse da je Squier P 26500! Ko zna koja je to serija?!?! Squier prec kosta oko 15ak hiljada... Ja sam moj kupio pre 2 godine za 16100. U medjuvremenu je dinar ojacao...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj Squier p-bass od 26000 dinara ti je 5-zicani Special V bass sa dva J magneta

 

Do jaja prangija :pivopije:

Ne, to ti je cetvorozicani Squier p-bas standard i kosta 26500 din. ali to je model za levoruke a to sam ja. Inace isti takav desnjacki je oko 2000 din. jeftiniji. To sam video u Mitrosu. Samo sto je ovaj bas teska krsina, mislim na ovaj levoruki model.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel to ona special varijanta sa jednim P magnetom i jednim J magnetom i kvalitetnijim civijama (mislim u odnosu na affinity)?

Da, to je taj.

 

Precision Bass body

J Bass neck

P Bass split-coil pickups in mid position, J Bass pickup in bridge.

Rosewood fretboard

Traditional butterfly machine heads

One tone and two volume controls

Three-ply pickguard

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je to do jaja bass, dvoumim se samo da li da kupim njega ili 5-zicani special V

U Mitrosu mi se cini da petozicani nemaju, jedino ako nisu dobili sad ali do pre dve nedelje ga nisu imali, ovaj ti za desnjake kosta oko 24000 din. cetvorozicani. Samo onaj levoruki koji sam ja probao je krs. Sad mozda je takav komad upao, sta znam.

Cak mi je Yamaha RBX 270 J koja kosta 20000 din. zvucala mnogo bolje od njega.

Share this post


Link to post
Share on other sites

1) Mitros dere cene.. ako ne i preko 30% nego sto bi inace trebalo da budu..

 

2) jbt.. ovde se non stop prica o rbx, squier, ibanez gsr i td.. zaradite malo novaca kupite nesto sto valja.. sve sami kartoni...

 

 

ps.. jos se ljudi hvale kako to valja.. :) :) :) :)

 

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ja pored vintage Fender Prece, Kramera i Peavey-a u poslednje vreme najviše sviram baš Yamaha RBX 170. Šta kažeš na to a?

O'šo sam pok..cu a?

 

:pivopije:

 

(edit)

DODATAK:

 

I naravno da bas valja. Pazi sleteo sam s puta pri brzini od jedno 100 i kusur. Napravio sam potpun salto/kolut unapred. Auto mi se skroz skurcao.

Evo šta ostade od Stojadina:

101thumb.jpg

klikom na sliku može se videti ista slika ali veća

 

Pojačalo sam vadio iz njive 10m dalje, futrola od basa se skroz rascepala, a napljuvana Yamaha RBX 170 se samo malkice raštimovala, i to samo jedna žica, i malo je čuknuta.

Mora se priznati, za bass ispod 200 evra, je to jako dobro... :D :D :D

Ja taj bas više neću da pljujem. Emotivno sam se vezao za njega. :mrgreen:

 

:pivopije:

Edited by Secracon

Share this post


Link to post
Share on other sites

A joj! Živ si, to je bitno!

 

Upravo pokušavam da prodam svog vintidž stojdžu '82. godište i koliko vidim tvoja Jamaha vredi za nijansu više.

Tako da ljudi ako neko odustane od kupovine basa, može da pazari kola od mene i da mu ostane i za pivo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm. Skupljam pare vec neko vreme ( a takodje cu jos neko vreme) i razmisljam se da kupim Yamahu BB 615 (ili eventualno 415). Ako je neko svirao ovaj bas ili cetvorozicanu varijantu, bilo bi super ako bi to podelio sa nama... Inace, bas mi se svidja zato sto je PJ, i pored toga sto je 5ozicani, 5ozicani mio treba zbog muzike koju radim sa svojim bendom (autorsku alternativu, ili sta vec), a i svidja mi se pomalo njegov izgled. Probao sam ga pre mozda god dana, ali se ne secam kako sljaka. Pa ljudi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...