Jump to content

Tema za basiste


Nurg

Recommended Posts

Da, to je taj.

 

Precision Bass body

J Bass neck

P Bass split-coil pickups in mid position, J Bass pickup in bridge.

Rosewood fretboard

Traditional butterfly machine heads

One tone and two volume controls

Three-ply pickguard

ne znam ovo mi deluje bezveze na precisionovo telo stave jazz bas vrat....mislim da je bolje obrnuto...meni je precision vrat tri puta bolji od jez vrata...mislim ovo je moje lično mišljenje možda se nekome više sviđa ova druga kombinacija...a i ta P_J kombinacija magneta mi deluje kao kompromis .... nepotreban na presižnu...mada ne znam možda taj bajs zvuči ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbt grehota je imati ultra skupu bass gitaru a voziti Stojadina :D Ja sam izabrao da vozim Golf 4 i da imam solidnu bass gitaru.... doduse za po kuci :D

E ako se odlucis za kupovinu nekog solidnog basa toplo ti preporucujem da isprobas, ako vec nisi Peavey Grind bass, odlican je i za po kuci a bogami i za po svuda. Raspon zvuka mu je neverovatan, za sve stilove. Imas ga i Artistu, ja sam hteo taj ali posto sam levoruk oni taj model naravno ne proizvode za levoruke. Cena je 31500 din. ali veruj mi vredi mnogo vise.

24 frets

34 in. scale

Passive humbucking pickups

Mahogany neck with Maple stringers

Imbuya wings

Neck-through-body design

Scalloped bottom horn

Pronadji ga na netu pa pogledaj, ali u prirodi mnogo letse izgleda :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbt grehota je imati ultra skupu bass gitaru a voziti Stojadina :D Ja sam izabrao da vozim Golf 4 i da imam solidnu bass gitaru.... doduse za po kuci :D

U pravu si. Zato sam i slupao tog Stojadina, majku mu njegovu, ionako sam najnadrndanije ribe šetao dok sam bio pešak i svirao na Krameru...

Evo i Fendera sam strpao u kofer i met'o iza ormana. Sad je Uamana glavna.

 

Cheerz! :pivopije:

 

Napomena:

Ako ne budem postovao od sad pa na dalje, to znači da me je žena banovala zbog gornje izjave, i da sam morao da se ušuškam u papuče...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma slobodno kupujte te gitarice.. svirajte.. i treba da se svira..

a to sto djitra zvuci ni kurcu.. to je vec druga prica..

naravno neko to shvati pre ili kasnije..

rbx 170 sam posedovao godinu dana... tako da znam kako dojaja plitko zbuci.. a i svi klonovi te gitare (gsr200 i sl...)..

jos ce i cige da pocnu da prave djitre.. vala kartona imaju na pretek.. ispresuju ga izrezu.. malo izlakiraju i eto >> rbx 170 :) :) :) :)

 

 

 

ajd uzdravlje

:pivopije:

Edited by StRatO

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma salim se brate :pivopije:

 

Inace vazno je samo da si ti ok, jebes kola i gitare

Šalim se i ja, nema nikakve frke. :pivopije:

Hvala.

ma slobodno kupujte te gitarice.. svirajte.. i treba da se svira..

a to sto djitra zvuci ni kurcu.. to je vec druga prica..

naravno neko to shvati pre ili kasnije..

rbx 170 sam posedovao godinu dana... tako da znam kako dojaja plitko zbuci.. a i svi klonovi te gitare (gsr200 i sl...)..

jos ce i cige da pocnu da prave djitre.. vala kartona imaju na pretek.. ispresuju ga izrezu.. malo izlakiraju i eto >> rbx 170 :) :) :) :)

Nemoj tako, prijatelju, Uamaha RBX 170 je super basčina. Vrat joj je isti kao i kod ostalih Uamana, čivije su jedino malko skrnavije, pa je otuda i nešto jeftinija. :D Telo joj je inače od lipe, od čega se prave najbolje gitare na svetu, eno prelistaj tamo te razne gitaroške teme, pa ćeš videti da je to veoma cenjeno drvo, čak me i kum ispravljao u mojoj tvrdnji da je lipa sranje.

 

Tako da ono što se tebi pa i meni učinilo da zvuči plitko, ili čak i da mikrofoniše pod drajvom, to je do naših raskantanih tezgaroških ušiju.

Da mi nije oštećen sluh, verovatno bih primetio da je zvuk isti kao na Fenderu '62, samo jebiga, istripovo sam se pa umišljam neku razliku...

 

:D :D :D

 

Lipa zakon! Uamana zakon!

Fak fender! Moj Fender preca je težak ko kamion, a to nije zdravo.

Evo, ovih dana se sticajem okolnosti (RIP Stojadin) vucaram dosta po raznim ortopedskim i specijalističkim ordinacijama, pa me kontrolišu sa svih strana. Uslikan sam toliko puta da svetlim u mraku, i sudeći po RTG, DRTG, itd (čekam na red i za CT) kičma mi je kao vadičep. 4 i 5 vratni pršljen stoje nestabilno i počinje da se stiče utisak da to nije od udesa...

 

Tako da, molim lepo... Kome se svira džitra od šurnaest kila i još pritom ne voli da svira u "funky stavu" (kabel od metar ipo, odmah do pojačala, zvuk iz DI naravno, jazzbass ispod brade, zabetonirane noge, promena lokacije isključena, jedini pokreti (osim ruku) se prave groteskno umišljenom, saživljenom znojavom facom, žmureći...), već voli i malo da bude aktivan na bini, neka malo razmisli...

 

Uamana je teška skoro kao bon-žita, tako da je za probe, i manje bitne manifestacije savršena...

Jebo zvuk, ionako ako ga namestim kako treba, ostali pizde da im smeta, jer me čuju, a to nije funkcija basa.

 

Radi izbegavanja nesporazuma sledi napomena:

Post je pisan ironično zajebantskim tonom.

 

Cheerz! :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma samo napred... :) :) :) :)

 

opet kazem.. razlika izmedj "uamane" i musicmen-a.. koga trenutno sviram... nebo i zemlja... a oba instrumenta sam svirao na Hartke-u...

 

ma sta serem.. ma nema razlike.. to sam ja umislio.. :) :) :)

 

oce neko da kupi mozda Music Man SUB Sterlnig... vise se ne proizvode.. mozda i jedini u zemlji.. tako da bih rekao da je unikatan.. od sviranja mu se malo farba skinula (da ne kazem ispolirala) pa je kao vintage fazon.. da ne zaboravim, boje Cinamon.. vrat crn.. eto za samo 700jura.. cena prava sitnica..

 

cim prodam idem da kupim tri uamane.. za slucaj da mi u busu neko nalakti ili sutne pa slomi.. ili mozda i ja zaginem u stoji (moja '78 :) :) :))... a sa ostalim da se malo hvalim.. i da stoji onako pored ampa.. cisto fazona radi.. :) :) :)

 

LIPA o kojoj ti pricas.. je nas maybe prevod.. tacnije je reci americka lipa.. a jos bolje... Agatis (agathis).. ustvari to drvo cak nema nikakve veze sa lipom.. ako budes ikada bio u kontaktu sa lipom (ja jesam.. deda mi bio pcelar.. pa je koristio drvo lipe za dimljenje) to je toliko lagano, suplje i mekano drvo.. kada bi probao da sraf uvrnes isto bi ti biolo kao da u sir uvrces... cak bi recimo kolut parmezana drzao bolje sraf nego lipa!!!!!!!!

 

mnogi cenjeni i priznati basisti bi svirali onda takve gitare.. jbg.. 3 meseca x svaki drugi dan (u proseku svirka, cak i svaki dan).. pa i oni bi svirali onda uamane i sl.. uzimajuci u obzir i da su endorseri.. neki nisu, neki jesu... i takodje uzimajuci u obzir taj marketinski potez...

 

ima sve svoje zasto i zato.. a ti bi kao dipl ing.. ako sam te razumeo.. govorio si da se razumes u elektroniku.. znaci imas inzinjerskog klikera.. uzmi u obzir sve aspekte prostiranja frekvenci kroz razna drva.. i njihov odziv na izlazu..

 

zato kazu po raznim studijima.. ne nasim.. da mozes da steknes fendericu iz perioda 60-80 god direkt u mix.. bez ikakvih preampa i sl.. dok svi ostali basevi moraju uvek da se nesto peglaju..

jbg.. ovo je tvrdnja i misljenje nekih ljudi koji su mi rekli.. i preneli.. ja samo to prenosim.. nemam fendera da isprobam.. a pogotovu Foderu, Kent Smitha i sl... gitare od 2000+ jura...

Edited by StRatO

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo jedna sitna ispravka: RBX 170 je lipa (basswood), a ne agatis. Super je jer možeš kad god ti se ćefne da noktom napraviš "signature model" od svog instrumenta. Tojest mogao bi da lak nije tako tvrd.

 

Nego, zanimljivosti radi, rešio sam da radi lakše uporedbe okačim semplove.

Naravno da nema razlike u zvuku, ali eto čisto da dokažem, hehe... :D

 

Za primer sam uzeo deonicu koja je u originalu svirana na Fender Precision bassu, i koju verovatno svi znamo. Wratchild od Iron Maiden.

Napravio sam dva sempla sa Yamaha RBX 170, i jedan sa Fender Precom iz '62 (ne reizdanje, ne custom shop, u pitanju je autentični komad).

 

YAMAHA RBX 170 - oba magneta otpanjena

YAMAHA RBX 170 - samo P magnet otpanjen -ovo bi po svakoj logici proizvođača i basswood worshipera trebalo da bude jedan na jedan kao original, ako ne i bolji.

i za kraj:

USA FENDER PRECISION BASS (1962)

 

Apsolutno nikakvi efekti nisu korišćeni pri snimanju, niti naknadno stavljani. Ono što se čuje je ono što je izašlo iz instrumenata jedan na jedan.

Snimke nisam čak ni normalizovao, da biste mogli da uporedite nivoe signala. Primetićete zanimljivu činjenicu da je Uamana glasnija. Ipak je elektronika malo uznapredovala od 1962...

 

Cheerz! :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma slobodno kupujte te gitarice.. svirajte.. i treba da se svira..

a to sto djitra zvuci ni kurcu.. to je vec druga prica..

naravno neko to shvati pre ili kasnije..

rbx 170 sam posedovao godinu dana... tako da znam kako dojaja plitko zbuci.. a i svi klonovi te gitare (gsr200 i sl...)..

jos ce i cige da pocnu da prave djitre.. vala kartona imaju na pretek.. ispresuju ga izrezu.. malo izlakiraju i eto >> rbx 170 :) :) :) :)

 

 

 

ajd uzdravlje

:pivopije:

brate pa nije sve u džitri pa ima valjda nečeg i u prstima :pivopije:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bih da kenjam ali meni ovaj prvi klip ipak zvuci lepse i cistije nego druga dva... Al jamaha ovde zvuci kao 80% posto Prece... sto jes jes.

Napravio sam A/B test na burazeru koji ne svira nista (pustio sam mu oba snimka) i vise mu se svideo Fender. Ali opet takodje je reko da mu je mala razlika. ja mislim da tih 20% ipak moze ciniti razliku. Ali stoji da mozes dobro zvucati i na jeftinijim instrumentima, mada opet... sve je lakse sto je instrumet bolji... (sem tezine :):))

Share this post


Link to post
Share on other sites

oce neko da kupi mozda Music Man SUB Sterlnig...

 

Ja necu... Osim cinjenice da mu je telo od topole, da ima losije magnete od StingRay-a, i da moze da svira rame uz rame sa Yamahama, Ibanezima i ostalim low cost gitarama da se ne primeti razika, nemam nekih zamerki, ipak je to odnos Squier - Fender, Celeron - Intel, da se ne lazemo. Ukratko, osakacena verzija dobre gitare...

 

Uostalom da je vredeo nesto verovatno bi nastavili da ga proizvode.

 

 

brate pa nije sve u džitri pa ima valjda nečeg i u prstima pivopije.gif

 

Naravno da nije, mozes da imas puno para i kupis Carl Thompsona za 10000€, al opet neces zvucati kao Les Claypool, a josh manje kao Stanley Clarke...

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

U poslednje vreme mi nešto ne uspeva da budem ozbiljan, pa da opet napomenem da je ovo:bila ironija.

 

:pivopije:

:):):) Sram da te bude! Ovde siris neistine! :):):)

 

 

nego, htedoh nesto priupitati, al me ljudi iskulirase...

 

Hm. Skupljam pare vec neko vreme ( a takodje cu jos neko vreme) i razmisljam se da kupim Yamahu BB 615 (ili eventualno 415). Ako je neko svirao ovaj bas ili cetvorozicanu varijantu, bilo bi super ako bi to podelio sa nama... Inace, bas mi se svidja zato sto je PJ, i pored toga sto je 5ozicani, 5ozicani mio treba zbog muzike koju radim sa svojim bendom (autorsku alternativu, ili sta vec), a i svidja mi se pomalo njegov izgled. Probao sam ga pre mozda god dana, ali se ne secam kako sljaka. Pa ljudi...

somebody? someone?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo, ozbiljan sam. Rano jutro, radni dan, neispavan i tako to...

 

Ajmo redom:

nego, htedoh nesto priupitati, al me ljudi iskulirase...

Ja o Yamaha BB bas gitarama imam veoma lepo mišljenje. To im je oduvek bila neka fenderasta takoreći klasična serija, i proizvode je od davnih dana, i nema baš onih jako skrnavih gitara u toj seriji, kao što ih ima u RBX seriji, koja im je uvek bila više kao neka "trendy" serija.

Ako se neko seća, pre nekih 20 godina su RBX basevi bili skroz drukčijeg dizajna, dok je BB serija već tada bila isto što je i sada.

Ja ti je toplo preporučujem.

As a matter of fact, mislim da ti je to verovatno jedan od najboljih odnosa cena/kvalitet koji možeš naći.

:pivopije::muzicar:

 

 

A sad još malo o onim mojim semplovima i tako tome:

 

Razlog što sam ih okačio zapravo nije bio da argumentujem neki svoj stav, jer nisam ni iznosio neki zadrt stav, više sam se zajebav'o.

Nakačio sam ih da biste čuli i vi razliku. Svestan sam da nije svako u mogućnosti da u bilo kom trenutku može da uporedi nešto sa autentičnim matorim Fenderom. Eno vam sad sempla...

 

Ovako na suvo i sa clean zvukom ume baš da zavara uši, i da Yamaha čak i deluje bolje nekima.

Neću da zalazim u psiho-bio-fizičke razloge toga.

No, činjenica je da se u slici već različito ponašaju.

Fender je zaista masivan, i prolazi, dok se Yamaha veoma lako pojede pored još dva instrumenta.

Verovatno je reč o nekom uskom frekventnom pojasu, koji Fender poseduje i koji Yamaha nema, a koji je bitan za postojanost u slici.

Ovako na prvo slušanje se odmah čuje da Fender ima više nekih sabova.

...mada nemam pojma u kolikoj meri ga je mp3 sjebao.

Momenat gde (meni barem) zaista postaje uočljiva razlika je preko distorzije. Fender dobija još veću masu, i takoreći "urla", dok Yamaha odlazi u zujku i mikrofoniju.

Gledaću da i takvo nešto nakačim, čim opet budem imamo vremena.

 

Razlike u zvuku su možda realno manje od razlike u ceni, ali su to ipak bitne razlike, pre svega u studiju. O onome uživo ću malo kasnije.

Pre koju godinu je jedan moj drugar rešio da pazari ESP gitaru. Koštala ga skoro 3000 evra.

Ja sam bio veoma skeptičan, i čak sam mu u jednom trenutku rekao da je trebalo da pazari dve "Ibanez S" džitre za te pare.

No vremenom sam skontao da je ta razlika od "duplo" u ceni možda i realna. ESP nije ni po čemu bio bitno bolji od Ibaneza, samo je u ama baš svakom pogledu bio za brucu ispred. Nema slučajno zajebanih šara, greški u farbi, nema ni najmanje lufta između delova, itd... a i zvuk joj nije nešto epohalan. Zvuk joj se može opisati kao "tačno ono što si odsvirao i onako kako si odsvirao". Definitivno nije početnički instrument, jer početniku te razlike i ta relna "prenosna karakteristika" nisu od značaja. Skapirao sam da su to veoma male razlike, ali na tom nivou kvaliteta znače puno više uloženog truda i rada, pa to i diže cenu.

...Valjda. Ovo je samo jedan aspekt. Aspekt sa kojeg pokušavam da opravdam ogromnu razliku u ceni dva proizvoda, gde je primetna razlika u kvalitetu mnogo manja.

Eno vam gore primera. YAMAHA RBX 170 je verovatno jedna od najlošijih serijskih gitara neke normalnije firme (Staggove i to ne računam, kao ni urale i jolane), a Fender iz 1962 je jedan od najboljih basseva ikad napravljenih.

 

Čuli ste razliku. Da li ta razlika vredi tih par hiljada evra kolika je razlika u ceni?

Ja ne želim da dajem odgovor, jer nisam ni ja sasvim siguran. Sa jedne strane da.

Sa druge strane:

 

Nedavno sam snimio jedan album. U pitanju je neki pop. Snimao sam ga na Fenderu. Neke pesme sam hteo da uradim sa Kramerom, no naišao sam na negodovanja ostalih članova benda i izjave tipa "Matori, zajebi tu talme džitru, Fender je Fender, uostalom čuješ i sam kako zvuči".

Odustao sam od Kramera u većini slučajeva, no ima jedna pesma u kojoj je slep dosta zastupljen, a to već nisam hteo na Preci da radim. Ja ne volim kako slep zvuči na Preci, i tu ih jednostavno nisam jeb'o ni dva posto i odsvirao pesmu sa "Kramer 720" bassom.

Bilo je komentara tipa "Okaj, malo ćemo ga našminkati naknadno, valjda će zvučati nekako"...

 

Onda slede epizode gde se ostali drndaju sa gitarama, klavijaturom, pevanjem, perkusijama i ko zna čime, i sve to je bilo dovoljno da već i zaborave epizodu sa Kramerom.

Na kraju kad je došao na red miks, su sve vreme onanisali na bas "jeeeeeeeee, matori Fender, jeeeeeeeee kako zvuči, uauu!", dok kod određene pesme nije pao kontra-komentar "Matori, ovo je Kramer". Nastade tajac: "...ne seri..."

 

Ovo je recimo bila priča u kontru stavu o tome kako je bitan nadrndani instrument.

 

Činjenica je da nije ni Kramer skrnava džitra, i to je veoma dobar bas, prilično iznad RBX serije, ali ipak nije Fender iz 1962. Ali eto, neki nisu primetili razliku.

Imam drugara tonca kod koga već duže vreme snimam koješta u studiju, i koji poznaje moju opremu čini mi se i bolje od mene. On ima običaj da kaže "Što se mene tiče, ti imaš SAMO JEDNU bas gitaru. ...Okej je i onaj Kramer, samo brate, pored OVOGA..."

Onda ima jedan drugi tonac, koji me često ozvučava na svirkama. On recimo ne voli Fendera. Kaže da mu pravi haos na 200 i 400 Hz, i da mu je jednostavnije napraviti zvuk kada sviram na Peaveyu ili Krameru.

I eto, došao sam do momenta "uživo":

Ispada da je zvuk uživo različita priča od onog u studiju, pogotovo kad svira više bendova, i nemaš vremena da se drndaš sa zvukom.

 

Uživo je jednostavnije da instrument odradi svoj posao u datom momentu i da odmah ostavi lufta za ostale instrumente. Možda je i zato problematičan moj Preca tom toncu: ima puno basova, jede mu headroom, kara mu kompresor, itd...

Ove ostale gitare urade "boing" i to je to što je njemu i potrebno. Ništa "bbboinnnnNNNnnnNNNnNNnnNnNgggg", pa da se petlja sa time.

Jeftinije gitare umeju da zavaraju da zvuče dobro, a za uživo je nekad i to dosta. Pogotovo kad si basista.

 

Ne znam, zapravo. Nisam tonac ('fala Bogu).

 

Rezime:

 

Eno vam semplova pa sami odlučite...

 

Cheerz! :pivopije:

Edited by Secracon

Share this post


Link to post
Share on other sites

'Fala druze Secracone! Razmisljao sam dosta o tome sta bih uzeo... I to bas lupao glavu sa time. I shvatio da hocu PJ (inace retko sta shvatim :)). E sad, petozicanih fendera koji su PJ nema, a opet i 4zicane PJ fendere je prilicno zajebano naci. Tako da je plan verovatno da ako uzimam 4zicani da kupim solidnog Precu, izmasakriram ga i dodam J magnet, ili mozda spasim sebe cimanja i uzmem Jazz. A ko zna mozda se pojavi i neki Jazz special... koji je u sustini Prec PJ sa Jazz vratom. A u petozicanoj varijanti, u igri su BB415, i BB615 koji su verovatnija varijanta. Ako naidjem na njih. A jos su i jeftinije. Sad ostaje samo da cekam i citam halo oglase... :) A ko zna... mozda se smorim i odem u Mitros da kupim novi.

 

 

*Secracone

U sta si ubadao instrument pri snimanju?

Edited by Rile

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja s' se uganuo, kume, na mojim studio monitorima i), iii) pa dva). E sad zweite ima smeka ali, mora to studio baja da odradi. Ima i toga na zapadu, nis' se ti ne brini.

 

Neka si kume! :pivopije:

...jedino što si mi u tim situacijama malo nejasan...

Nisam te potpuno skontao...

 

Ovo je totalno home varijanta, pa još ne-zapadna (jer nije baš ni istočna, jer je i ta bolja od ove) a ja nemam nikakve studijske sprave u kući.

Ubo sam se u ART-a na bypass, podesio nivo, i zvekn'o ga u line in od šugave Creative kartice.

Studijski baja bi me ubo u onaj zeleni BSS DIbox, pa u RME, ili takvo nešto, ne znam ni šta sve ima tamo u studiju...

Ima tamo i neki Manley, i koješta...

No mislim da je i ovaj moj šugavi snimak poslužio svrsi...

Da ne spominjemo to da si verovatno jedini koji bi na tom mp3 fajlu čuo razliku da sam ga snimio školski.

 

Ne brinem se ja za zapad. Štaviše, nit se brinem, niti ne-brinem. To je za mene apstraktna činjenica, pa je ni ne uzimam pod analizu. :D

 

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja necu... Osim cinjenice da mu je telo od topole, da ima losije magnete od StingRay-a, i da moze da svira rame uz rame sa Yamahama, Ibanezima i ostalim low cost gitarama da se ne primeti razika, nemam nekih zamerki, ipak je to odnos Squier - Fender, Celeron - Intel, da se ne lazemo. Ukratko, osakacena verzija dobre gitare...

 

Uostalom da je vredeo nesto verovatno bi nastavili da ga proizvode.

 

to je bio SARKAZAM.. naravno da NECU a i NE ZELIM da prodam taj bas..

 

e sad bas uz rame sa navedenim teze... da jeste losija varijanta ne StingRay-a (like Prec) vec Sterling-a (like Jazz)... jeste.. ipak tu cenu mora da opravda.. civije nisu Shaller... bridge nije licenciran.. verovatno ni drvo.. ni vrat nije kvaliteta kao kod TOP modela.. takodje i magnet...

 

eto ja dok sam radio kod Marica.. doneo moj amp i cab.. sedeo i probavao StingRay-a 4 i 5, Bongo 4 i 5, SUB 4 i 5 i navedenog SUB Sterlinga.. i pogodi koji mi je najvise valjao..

eto samo sam ubadao gitarice u isti setup i najvise mi je legao SUB Sterling... gitara zaista sjajno radi..

 

a zasto su prestali da je proizvode.. hahahaha...

tuj si se zajebito..

gospoda iz Ernie Ball-a je ukinula tu seriju jer jbg... razlika izmedju SUBa i onog TOP modela je veoma mala u zvuku a cena je dupolo manja i naravno ljudi su masovno poceli da kupuju te SUBove da bi TOP modeli se slabije prodavali.. a zna se po cemu su poznati.. StingRay.. i jbg.. da bi odrzali prodaju tih top modela ukinuli su proizvodnju SUBova..

 

 

rezime.. da naravno da ima razlike u zvuku... kada se bude ukazala prilika da kupim STERLINGa od 1500 jura odmah cu da prodam moju dzitru i da uzmem taj bolji model.. do tada sam zadovoljan sa ovim sto imam... da je mnooogo bolja od RBX170 jeste... s obzirom da sam ih poredio.. cak i Caletu, koji nema nikakve veze sa mjuzom, sam poredio i cujna je razlika... dakle uamana je daleko iza SUBa...

i naravno zelja moja je da pazarim ili da paltim nekom da mi izvaja neku 6ozicanu fretless dzitru.. like Steve Baily model.. voleo bih da probam Foderu, Alembic i Kent Smith i naravno Spector.. ipak je Dave LaRue moj miljenik... :) :) :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

'Fala druze Secracone! Razmisljao sam dosta o tome sta bih uzeo... I to bas lupao glavu sa time. I shvatio da hocu PJ (inace retko sta shvatim :)). E sad, petozicanih fendera koji su PJ nema, a opet i 4zicane PJ fendere je prilicno zajebano naci. Tako da je plan verovatno da ako uzimam 4zicani da kupim solidnog Precu, izmasakriram ga i dodam J magnet, ili mozda spasim sebe cimanja i uzmem Jazz. A ko zna mozda se pojavi i neki Jazz special... koji je u sustini Prec PJ sa Jazz vratom. A u petozicanoj varijanti, u igri su BB415, i BB615 koji su verovatnija varijanta. Ako naidjem na njih. A jos su i jeftinije. Sad ostaje samo da cekam i citam halo oglase... :) A ko zna... mozda se smorim i odem u Mitros da kupim novi.

 

 

*Secracone

U sta si ubadao instrument pri snimanju?

 

Mozes u mitrosu pogledati yamahe koje su na popustu.Mislim da je BB415 bio 42000 , sada je 28999,-, i BB615 je spusten sa 55000 na 34999,-.

Stigli su im novi fenderi,video sam vintage modified Squiere,...

Rekli su mi da su imaju mnogo instrumenata koje ce da rasprodaju zbog prevelikih kolicina.

Cheers

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...