Jump to content

Tema za basiste


Nurg

Recommended Posts

Bio sam danas u Mitrosu... I probao sam Yamahe BB 415 i 616. Aktivni model mi je bio malo bljak... Sto se predpojacala tice. Ja sam malo razmazen... navikao sam na EMG. Takodje sam shvatio da mi se razmak kod prtozicanog ne svidja... Mislim da sam navikao na siri razmak izmedju zica... I plus H je nekako preblizu rubu vrata. I tako, pomalo razocaran, spustim glavu i uhvatim odsjaj nekog tamo crvenkastog chuda, 4zicanog. Yamaha bb414. Njega nisam nameravao ni da probam. Uzimam doticni, ubadam u pojacalo i.... to je to! Nisam mislio da ga uzmem, ali izgleda da hocu. Odusevljen sam! Mocan ton, traje danima, pragovi su super, vrat je super... Moracu da pozajmim neke pare, ali trebalo bih da se skrpim. Javljam ako ga uzmem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupio sam ga! Znaci u pitanju je jamaha bebe cetristicetrnaest :) I ne mogu da poverujem sta sam dobio za bednih 26000! Inace na ledjima je bila nalepnica sa starom cenom... 37000... hehe, 11000 razlike. Bas je K.E.V.A.

 

 

P_BB414.jpg

 

inace, bas je mnogo lepsi u prirodi.

Edited by Rile

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala! Ako je neko zainteresovan, oni imaju ja mislim jos jedan ovakav (nisam siguran), dva narandzasta i jedan crni (za ove sam siguran). Mnogo robe im je na snizenju... Mitros je inace dosta skup, ali ovo je vreme da se u njemu kupuje. Cak su pojacala i kutije na snizenju...

 

 

*smith

Hvala ti druze, stvarno si mnogo pomogao... Ja cak nisam ni nameravao da kupujem bas u sledecih 2-3 meseca :):)

Edited by Rile

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ova boja joj strava stoji, ja sam je video u narandzastoj i bila mi je ruznjikava. Inace ne mogu da verujem da je tako jevtina, pa to je po ceni jebenog Squiera :D Svaka cast lave, uzivaj :pivopije:

Takvu yamahu svira DIOv bassista..

Bass je :rockdevil:

 

Nek ti je sa srecom! :pivopije:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Planirao sam Yamahu RBX-374 da uzmem.Razocarao me je vrat i zvuk.Meni licno ima jako los zvuk za 2 hambakera aktivna.Onda sam mislio ibaneza da uzmem ali taj model koji me je zanima je oko 70.000+ din :D.B.C Rich je govno realno samo "cool" izgleda i to je to.Ipak cu da sacekam malo i istestiram jos koji model ili cu da skupim tih 70.000+ :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala! Ako je neko zainteresovan, oni imaju ja mislim jos jedan ovakav (nisam siguran), dva narandzasta i jedan crni (za ove sam siguran). Mnogo robe im je na snizenju... Mitros je inace dosta skup, ali ovo je vreme da se u njemu kupuje. Cak su pojacala i kutije na snizenju...

Čestitke i pozdravi sa moje strane!!!! :pivopije:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ljudi jel' neko svira na Hartke HA3500? Dvoumim se izmedju njega i Fender Bassman 250HD (inace da imam kintu najradije bih uzeo Ampeg SVT 4 :no: ) pa me zanima vase misljenje? Trebao bi uskoro da kupim novo pojacalo i kutiju (sviram na nekom jadnom combo-u sada). Cini mi se kao da ima manje opcija i asketski zvuk Hartke u odnosu na Fender, mada sam probao Hartke VX3500 (combo verzija gore pomenutog). Ali zato ima 100w vise.

Hvala unapred

Share this post


Link to post
Share on other sites

ljudi jel' neko svira na Hartke HA3500? Dvoumim se izmedju njega i Fender Bassman 250HD (inace da imam kintu najradije bih uzeo Ampeg SVT 4 :no: ) pa me zanima vase misljenje? Trebao bi uskoro da kupim novo pojacalo i kutiju (sviram na nekom jadnom combo-u sada). Cini mi se kao da ima manje opcija i asketski zvuk Hartke u odnosu na Fender, mada sam probao Hartke VX3500 (combo verzija gore pomenutog). Ali zato ima 100w vise.

Hvala unapred

 

Hartke uzmi i nemo da razmišljaš,ja ga imam već 2 god i radi brutalno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hartke uzmi i nemo da razmišljaš,ja ga imam već 2 god i radi brutalno

 

znaci nisi imao problema sa njim uopste? posto sam citao na netu da su ljudi imali problema sa tube-om (kvario im se brzo). hvala puno na informaciji :rockdevil:

 

P.S. Jos samo kada bih nasao negde HARTKE kutiju sa aluminijumskim membranama bilo bi super (nisam video da imaju ovi u Maricevom muzickom servisu)

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ej dobra vam je ona pop stvar (dodir).. svidja mi se.. lepo je i odsvirana..

 

:pivopije:

Slazem se, bas zanimljiva melodija. Pivi zvuci ok, lepo izgleda takodjer, ali meni je mnogo lepsi onaj Fender preca sto stoji na stalku iza ;)

Hvala.

Na tonskoj sam inače probao oba basa, i tonac mi je rekao da ipak sviram na Peaveyu celu svirku. :confused:

 

Lepo zvuci bass na ovom snimku. Voleo bih da cujem Fender Precision, sigurno je nenormalno dobar zvuk!!!

Pa postavljao sam semplove tog Fendera i Yamahe RBX 170 pre koji dan, kao poređenje jedne od najboljih i jedne od najlošijih bas gitara ikad napravljanih. Evo linka do tog posta.

 

Cheerz! :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...