Jump to content

Tema za basiste


Nurg

Recommended Posts

Ne znam odakle Rock City- ju ideja da je Fender Precision Highway 1 napravljen u Kini i namenjen za istocnoevropsko trziste?!

Gitara je odlicna i pravi se u Kaliforniji. Nema lazi, nema prevare - MIA. Fender se pravi SAMO na tri mesta: Kalifornija, Meksiko i Japan.

 

Samo uzeo bih u obzir njegov predlog da pozoves tog Karla i da pitas za njegovog Precu... Posto je drvo "sladje" kad se osusi...

A ako ti se bas ovaj svidja, kupuj, bas te briga!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja sam muzicar i volim da pomognem, tako da cu Vam nesto reci: moj poznanik, koji se zove Karlo i radi u "Mix music" u Apolo centru u Novom Sadu, ima sjajnog Precision-a matorog bar 15 godina, natural finish i sa koferom je trazio 800 eura.

Karlov Fender Precision je 1978 ili 1979 godište.

Finiš nije fabrički, tako da ga ljudi njakaju sa činjenicom "gitara je dirana", dok on drži stav "gitara je ODRŽAVANA".

Ja bih to uzeo da sada imam te pare.

Cena je super za USA Fender precu.

 

Najjaci Precision kojeg sam svirao.

Znam za jedan bolji. :redface::mrgreen:;)

 

Cheerz! :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj Precision je dospeo kod mene u katastrofalnom stanju. Samo toliko da spomenem da je bio roze boje...

Ne poznajem Karlov bass iz ranijeg perioda, no pretpostavljam da nije mogao da bude toliko gadan kao moj.

 

Njegovo rešenje je bilo da ga sredi u natural varijanti za malo para.

Moje rešenje je bilo da mi se par godina svi smeju kako sviram najružniji bass na planeti, sa najpojedenijim pragovima, praktično fretless, hehe, i da kad skupim pare se iskesim za restauraciju.

Nije mi žao. Platio sam više restauraciju no samu džitru, ali sam još uvek jeftino prošao s obzirom da se radi o siksti-madafakin-tu ju-es-ej basu. Inače sam ja do restauracije imao mišljenje da je Karlov bass bolji od mog za klasu.

Znam za još par vintage komada Fender Precisiona u Novom Sadu.

Drugar kroz čiji studio je većina prošla tvrdi da je Karlov najbolji dok nije čuo moj.

Navodno moj nije tako "klasično lenj Precision" kao Karlov.

Ja mislim da je to do toga što sam ja originalno plastične delove, češljić i masku, zamenio metalnim, koji ipak minimalno utiču na zvuk.

 

Karlo je veoma cool lik. Nikada me nije zajebavao dok sam svirao razjebanog, četkom ofarbanog, roze Precu, i stalno me huškao da ga sredim što pre, jer je to dobar bass.

Neke druge, ljute tezgaroške njuške po gradu su mi se smejale. Sad isti ti govore kako mi je novi Preca bolji od starog, i kako sam dobro uradio što sam onog utopio jer je bio užasan za razliku od ovog. Nije im ni palo na pamet da se radi o istom bassu u novom ruhu.

Toliko o sluhu istih... :)

 

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

OK!

Svidja mi se kako pisete i mislim da cu da se zadrzim na ovom forumu. Niste cobani kao ekipa sa My City kojima smeta ostar jezik i bistar um, a svoje znanje crpe sa Wikipedije, tj. sede kod kuce i drkaju na koncerte i mp3, a ruke bi im se odmah osusile da uzmu gitaru ili bas u ruke.

Dakle, ono sto sam napisao za Kineze je stvarno. A kako ja to znam?

Primer 1: Imam poznanika koji donosi Epiphone i Fendere od preko, da li su kradeni ili su kupljeni to ne znam, ali su iz radnje slicne ovim nasima. I te gitare (i naravno, bas gitare) rade 2x bolje od svake kupljene kod nas. I on sam kaze da je razlicit izvoz (tj. uvoz) takvih stvari za Nemacku, Holandiju, Francusku, Rumuniju i Srbiju. Sto se potvrdilo i tacnim jer sam licno svirao Epiphone LP Custom (kao i Ep SG, Ep Standarda, Mex Stratokastera, Ep Goldtop '57...) donesenog iz Nemacke i ovog ovde. Tamo kosta 600 eura, ovde 76.000 din (preko 900 eura) i nemacki nije bas 2x bolji, ali jeste jaci i vise lici na Gibson nego na ovaj "nas". Tipa mozete naci na Serbian Cafe Oglasima i zove se Dadula.

Uostalom, i sami znate da Orbit, Nivea, Colgate, Johnson, Pantene i ostala kozmetika nema veze sa onom koju vam je nekad tetka slala iz Njemacke.

Primer 2: Imam bend i moj basista je hteo je posto-poto nov bas, nikako polovan ili neki "sumnjiv od preko". I skrpi 600 eura, ode u nasu radnji i kupi Fender Precision Special made in Mexico. Ima 5 potenciometara, neku sranje aktivnu elektroniku, a zvuk kakav ima svaki dobar Squier (pisem "dobar" jer sam svirao dobrih Squiera, naravno, ne "ovih nasih"). Isti takav bas je isto 600 eura preko, ali neuporedivo bolji (isto sam probao).

Tako da, ekipa, malo se pomucite da dodjete do dobrih instrumenata. Nemojte odmah u prvu radnju, pa najlepsi bas + futrolu (ili onaj trouglasti karton) pod misku i kuci da pokazete sta ste to kupili i opravdate silnu kintu koju su vam dali/pozajmili roditelji ili stariji brat.

Dobar instrument je onaj koji prica s tobom, koji ti cucne u ruke od prvog trenutka i iz kojeg ti izvlacis samo najbolje. Odoh u poeziju, jbg!

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kida ova Indy :rockdevil: .

 

P.S. Gori smo od Persijanaca i Bolivuda zajedno. Kude bre ide taj Balkan. Nije cudo sto niko nece da se integrise u Jevropu. Al' da treba u Iran da se integrisemo, bez problema.

 

A jel' se kaze "Iran" ili "Irak"? :mrtav:

U pravu si skroz. Samo si zaboravila Azerbejdzan i Ceceniju. Jebiga, nece niko da radi. Svi zive na kolevci socijalizma i fino im je. Bolje da rade malo za 10,000 nego puno za 60,000. A sarene televizije, interneta i novih mobilnih na sve strane. Izgleda je Evropa svratila kod nas, ali samo hologramski.

OK, I cut the crap! Ovo je tema za basiste.

Zivela dobra elektricna bas gitara!

Edited by Rock City

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ljudi treba mi jedna velika pomoc. Interesuje me da li neko mozda od vas zna na koji nacin se dobija efekat bass-a u pesmi od Nine Inch Nails - The Only Time? Ako je preko procesora i pedala koje su to odprilike?

Share this post


Link to post
Share on other sites

si zaboravila
she is a he...

 

Zivela dobra elektricna bas gitara!
:pivopije:

 

Za badass... Ja sam postavio isto pitanje pre nekog vremena... Odgovor je, ne, nema. Za shaller jos i mozes eventualno da nadjes ali mislim da imas preko marica da narucis Hipshot. Mada nisam siguran. Takodje sam video u Music trade-u da prodaju neke kobilice za 4ozicani bas (nemarkirane), ali mozda bi morao da busis nove rupe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li si siguaran da je Streamer u pitanju. Posto sam kod njega ja probao korvetu.

gledao sam lika iz Music Trade-a kada ju je svirao... i njemu je islo. Probao sam je i ja, i nisu mi se svidele 2 stvari.

 

Prva je to sto joj je vrat kao veslo. Ja imam male ruke i ovo meni ne odgovara. Nekome se to svidja... A inace pojma nemam da li pravi Warwick ima tako debeo vrat. Generalno mi je gitara delovala nekako... sirovo.

 

Druga je cena. 50000!!! Za te pare uzecu polovnog Fendera ili tako nesto... Generalno mi je gitara delovala nekako... sirovo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

probavao sam tog rockbassa kod cobia.. i meni se vise svidja moja gitara hahahahaha...

 

taj rockbassa ima tako izvestacen visoke u pm.. meni se to ne svidja.. mozda kada bih svira tekno.. bilo bi kul.. :) :) :)

inace warvick firmu zaobilazim.. nijedan instrument mi se ne svidja.. jedino bih zeleo da probam infity bass.. semi-hollow body..

cisto da osetim sta je tu toliko veliko mudo i kosta 3000jura...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja?

 

Ne, nisam :no:.

 

 

Aaaaaa, taaaj komad. Daaaaaa.

 

 

Nisam.

 

 

Ni taj :no:.

 

 

Komad.

 

 

 

I'll betya ya never thought this post was ever edited?!?

 

 

 

 

 

Wrong...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

This post has been edited by Dersu Uzala: Seven minutes ago

 

This post has been edited by Dersu Uzala: Six minutes ago

 

This post has been edited by Dersu Uzala: Five minutes ago

 

This post has been edited by Dersu Uzala: Four minutes ago

 

This post has been edited by Dersu Uzala: Three minutes ago

 

This post has been edited by Dersu Uzala: Two minutes ago

Edited by Dersu Uzala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aha, vidi ga, i ovaj basista. Pa jos ponosan. Kume, jes' bar udomio taj bas u domacinske ruke, ili je ovaj nas drugar dushmanin (puj,puj, s mesta se pomerio)?

 

A i ja sam ptica zloslutnica, k'o Zalosna Sova (puj,puj, s mesta se pomerio) :icon_neutral:,

 

 

 

Slusaj ti 7828. Nemoj slucajno da dobijam zalbe sa Peavey.com.I'm.One.Abused.Bass...Dot.Kom...Dot.Kum...Dot.Cum?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...