Jump to content

Tema za basiste


Nurg

Recommended Posts

Aha, vidi ga, i ovaj basista. Pa jos ponosan. Kume, jes' bar udomio taj bas u domacinske ruke, ili je ovaj nas drugar dushmanin (puj,puj, s mesta se pomerio)?

 

A i ja sam ptica zloslutnica, k'o Zalosna Sova (puj,puj, s mesta se pomerio) :icon_neutral:,

 

 

 

Slusaj ti 7828. Nemoj slucajno da dobijam zalbe sa Peavey.com.I'm.One.Abused.Bass...Dot.Kom...Dot.Kum...Dot.Cum?

Kume, znaš da sam ja u emotivnoj vezi sa svojom opremom, i da mi je ovo bilo ko ženu da sam nekom prodao. Naravno da je Peavey u dobrim rukama. Uredno proverio CV, nema mrlje.

Nije otišao u narodnjake, niti nekom nakupcu.

Moglo bi se reći da se desila neka hemija između njih dvoje, i da sam se ja osetio suvišan u celoj priči, pa reko, kad se već zaljubila u drugog, kurva, da bar ispadne prava kurva, ono do kraja što s'ono kaže, pa sam zato uzo'o pare.

 

To mi je drugi komad opreme pored Čajavec pojačala što sam ikada prodao.

Nije mi svejedno, setim je se ponekad, znaš ono, "all the wild things, we've done, and the shit we've been through..."

 

Ali budimo iskreni:

On nju voli, iskreno. I ima samo nju. Čujem da je veza sa prethodnom u fazi razvoda. Dakle momak posvećen. Mlad, ima više izgleda da joj stvori lepu budućnost.

Ja nisam bio tako dobar prema njoj. Evo, biću skroz iskren: zapravo sam u njoj video samo onu peticu. I imao sam i druge pored nje. I to baš često i ozbiljno, ne samo pokoji flert, nego baš ono... imao druge.

Tako da mislim da treba da progutam svoj ponos i da priznam da je ipak bolje ovako. Ona je sad srećna i voljena...

 

Tu su, u komšiluku, pa mogu krišom da je posmatram nekad i da se prisećam lepih trenutaka koje sam ja imao sa njom...

 

Eh...

 

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kaže da je srećna. Nervira je samo ona moja bivša što neće da se iseli. Al zna da je bolja(nema više one matore Amerikanke što je uvek bila glavna) pa se ne ljuti baš puno. Dobila je i počasno mesto u sobi.

 

Još prvo veče sam je upoznao sa društvom i svi su rekli da je baš dobro što smo zajedno. Često mi to kažu. Bludnici jedni, odma hteli da je ispipaju. I ne vole više moju bivšu, a nekad im je bila baš simpatična. Stalno pitaju jel sam je se otarasio.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aha! Prodao si je drugome zato sto je malo deblja... Al to sto je deblja, ne znaci da ume dobro da kuva, verovatno se hranila po pekarama fast (fret) foodovima i ostalim dragim mestima... Eh kad se setim moje prve drage... Crnka sa srebrnom glavom, mnogo vitkija od ove sada... Zavrsila je sa komsijom, koji mi daje s' vremena na vreme da se ostanem sam sa njom... Obecao je da je nece dati drugom, a ako mu bude trebala lova vratice je prvom... :cry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

SRECNA NOVA GODINA!!!!

I da cepate u narednoj 1998, pardon 2008. godini!

E sad sta cete da cepate to je vas izbor, bas, lobanje, pamflete (ubacite ovde ime svoje najneomiljenije politicke stranke)!

Samo nemojte da sedite na 'ladan beton!

:rockdevil::azal::rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj je 8oma... Nisam probao taj tacno. Ali sam probao 4*10... Nije mi se nimalo svideo zvuk... Jebote mozes taj 2*10 da kupis za 20000... Ali sta ti to vredi kada ce te nervirati zvuk svaki put kada ubodes bas... Mutnoooo (a pazi, to je 4*10) Video sam Berindzerov kabinet u jednom studiju (svirao na istom dok je bio nov) i posle mesec dana metala i hard kora na njemu on je vec poceo da prdi... Ne bih da kenjam mnogo, buduci da i sam gajbi imam Behringerovo pojacalo (a cak se razmisljam da kupim Thunderbird BX108 za zajebanciju i bleju), ali budi siguran da ce isto da leti iz moje gajbe za pola godine... Ako vec imas neku petnesticu od 8oma, mozda bi islo nekako ali opet, ja ne bih rizikovao mnogo. Pogotovu ne oko skupe opreme. Ja bih skupio kes i kupio nesto bolje, kvalitetnije i sigurnije. Imas takve kabinete u oglasima za po 300e... Koja je jacina u pitanju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma video sam tog behringera i ispod 20 000..Al nisam nikako za tu firmu (cuo sam sve lose) ..al reko cisto da proverim..Skupicu za nesto kvalitetnije..250w imam 15" u kombu al mi treba 2x10 za bolji responce i srednje i visoke.. ;)

Videcu nekog nemsisa ili eden-a..Pa kad se skupe pare...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čemu uopšte još jedan box? Kada se nakaniš da svu tu silnu opremu odvučeš na neku svirku, sigurno ti neće doći tonac i staviti po mikrofon ispred oba boxa, pa još to fino ušminkati da zazvuči onako momački na razglasu. Još gore, ako te ozvuči preko DI boxa, imaćeš dva boxa koja ne smeš da odpanjiš zbog buke na bini, a nemaju nikakvu ulogu u zvuku koji se čuje u publici.

Ako je samo za probe, to je već pravi hedonizam i podržavam kada neko zaista hoće i može da uživa u svom zvuku. Ali onda si osuđen da sviraš samo 2, 3 puta nedeljno(koliko već imaš često probe) a ne svaki dan, ceo dan, kod kuće.

 

...Možda bi bilo bolje za sve te novce kupiti jedno brutalno pojačalo, manje snage, ali lepšeg zvuka, za koje ne treba još tri čoveka da ga nose. Nekog nadrkanog Ampega ili SWRa recimo.

 

Čisto predlog :pivopije:

Edited by Draža

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hteo sam da imam taj box zbog tog responce-a (ako se tako kaze)...1x15" koju imam u kombu je odlicna i svidja mi se ali je i malo muljava tj slabo se vraca i onda na izadje sve lepo..A znam da nece staviti mic ispred zvucnika (bar na manjim svirkama) i da ce ici preko recording out-a na pojacalu..Al opet mislim da cu dobiti mnogo bolji zvuk overall, a pojacalo se ipak dosta cuje na svirkama takodje..Takodje dobro ce doci i za snimanja..To je prvi razlog.Al opet znam da je to dosta para i da nemam toliko sad sigurno tako da ce ostati neko vreme u pustim zeljama..Inace imam Nemesis combo NC115 , pojacalo je jako kvalitetno i bas dobro radi..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kontam šta hoćeš da postigneš, što bi rekli da dobro gruva na svim frekvencijama. Imao sam samo jednom priliku da sviram na takvoj "gomili". Laney glava, sa 1x15 i 2x12, sve zajedno visoko skoro ko ja. Odresili likovi kesu za opremu... Ali potpuno bespotrebno. Ozvučio ga je preko line outa i rekao da se ne panjim iznad 4-5. Mislim da me jedan gitarista nije ni čuo, ljudi u publici takođe jer je bila ogromna bina. Isti efekat bi postigli i sa jednim kombo pojacalom 200w slabijim od te mrcine.

U toj situaciji tvoj Nemesis bi verovatno bolje zvučao. A za snimanje već nemam pojma, možda da skrpiš više para pa uzmeš nešto bolje od Berindžera. Srećno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas mi je neka imitacija fendera, poceo sam da sviram pre godinu dana i ja mislim da mi dobro ide :)

Od zanrova przim metal, punk, rock....

 

jel ima neko od vas muzicara da ima bend???

 

 

PS:STICK IT TO THE MAN!!!!!

 

:rockdevil::muzicar::rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kontam šta hoćeš da postigneš, što bi rekli da dobro gruva na svim frekvencijama. Imao sam samo jednom priliku da sviram na takvoj "gomili". Laney glava, sa 1x15 i 2x12, sve zajedno visoko skoro ko ja. Odresili likovi kesu za opremu... Ali potpuno bespotrebno. Ozvučio ga je preko line outa i rekao da se ne panjim iznad 4-5. Mislim da me jedan gitarista nije ni čuo, ljudi u publici takođe jer je bila ogromna bina. Isti efekat bi postigli i sa jednim kombo pojacalom 200w slabijim od te mrcine.

U toj situaciji tvoj Nemesis bi verovatno bolje zvučao. A za snimanje već nemam pojma, možda da skrpiš više para pa uzmeš nešto bolje od Berindžera. Srećno!

 

Thanks man pogledacu druge kabinete , znam da je behringer too good to be true ;)

 

:pivopije: :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

probaj hartke..

 

ili jos bolje .. vidi da uzmes onda nemesis.. ako ima 2x10..

to ti je najbolja kombinacija.. jer uvek pojacalo radi bolje kad ga uparis sa istoimenim kabinetom...

tj.. provereno je...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam 'edno pitanje. Sta mislite o Roland Cube 100 pojacalu? Nameravam da uzimam novo pojacalo u sledecih godinu dana pa se razmisljam izmedju toga i Rumble stotke... Valjda je dovoljno za svirke... Ako ne ta dva, mozda nesto drugo. oko stotinjak vati.

 

ps. Od efekata trenutno 90% volim prostorne efekte, a Cube ih vec ima... Tako da se ne bih zamlacivao sa pedalama i procesorima. Tako da mi je tu minus trosak.

 

Misljenja?

Share this post


Link to post
Share on other sites

jel zna neko gde bih mogao da odnesem pedalu na popravku? Da li bih mogao kod Marica da odnesem? ili ima neko bolji predlog!?! zeza me Boss GEB-7. kao da mu kontakt u dzeku ne radi, jer kada slucajno samo malo zakacim pedalu ugasi se sama. ne znam u cemu bi mogao da bude problem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

jel zna neko gde bih mogao da odnesem pedalu na popravku? Da li bih mogao kod Marica da odnesem? ili ima neko bolji predlog!?! zeza me Boss GEB-7. kao da mu kontakt u dzeku ne radi, jer kada slucajno samo malo zakacim pedalu ugasi se sama. ne znam u cemu bi mogao da bude problem?

Ako ne mozes sam da je osposobis odnesi je kod Marica, oni ce ti to popraviti za sitnu lovu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam 'edno pitanje. Sta mislite o Roland Cube 100 pojacalu? Nameravam da uzimam novo pojacalo u sledecih godinu dana pa se razmisljam izmedju toga i Rumble stotke... Valjda je dovoljno za svirke... Ako ne ta dva, mozda nesto drugo. oko stotinjak vati.

 

ps. Od efekata trenutno 90% volim prostorne efekte, a Cube ih vec ima... Tako da se ne bih zamlacivao sa pedalama i procesorima. Tako da mi je tu minus trosak.

 

Misljenja?

 

 

niko? neko? iko?

Share this post


Link to post
Share on other sites

niko? neko? iko?

 

Da ne bude bas niko....

Ima ga jedan moj poznanik (ako dobro znam, skolovao se sa Secracon-om) i covek je veoma

zadovoljan. Nije tezak da bi sa njim radio tezge, ima dovoljnu siroku paletu zvukova za experimentisanje...

Ja sam probao u nekoj radnji Cube 60 i mogu reci da je OK, samo je pitanje sta ti trazis. Meni ne odgovara

posto trazim nekog lampasa.

 

btw. vredi li cemu Gallien Krueger backline 250H, nasao sam neki za 349 evra, ali sam sumnjicav

prema tim afordable uredjajima (znam da nije lampas)

 

:pivopije:

Edited by tomasx

Share this post


Link to post
Share on other sites

sta znam, nisam probao tog Roland-a ali bih ti preporucio da vidis kod Marica Hartke VX3500. ovo je skuple ja mislim 200e od tog Roland-a ali zato ima 4x10" zvucnika ( ovo je bolje resenje nego neki 12" zvucnik koji daje neki drive zvuk...mozda i gresim nek' me neko ispravi ako nisam u pravu ) i 350w ( mada trazis od 100w ). Mana Hartke-a je sto nema nikakve efekte u tom pojacalu i mnogo je veci od ovog Rolanda ( time i tezi ). a imas u Mitrosu Line 6 LowDown serije ( bar na sajtu njihovom ima nisam video u radnji, trebalo bi ako su izlozili na sajtu ). to je slicno ovom rolandu, ima efekte, simulacije razlicitih pojacala, cene je u rangu sa rolandom, 15" zvucnik ( ne znam kakav zvuk imaju zvucnici ove velicine to znaju iskusniji ljudi ovde na forumu ), skoro iste velicinesu...

 

nisam ti mnogo pomogao ovim ali vidi probaj i ova pojacala pa odluci ( bolje je kad imas vise opcija ). mozda ima jos neko predlog!?

 

:pivopije::pivopije:

Edited by triad1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nikada nisam čuo to pojačalo(Roland cube) i nikada ga nisam video uživo, ali sam zato video jedno pet puta samo ovde na forumu da ga neko prodaje. Ne bi me čudilo da je to jedan komad koji šeta okolo. Zbog toga ga ne bih ni uzeo u obzir. A Rumble je meni nešto najgore što postoji. Ne dopada mi se zvuk, kao da ima upola manje snage i dva su mi se pred očima pokvarila.

Maj čojs bi bili swr la15, neki Nemesis, onaj kombo Hartke 15"... mislim da su svi tu negde oko 300 evrića.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...