Jump to content

Tema za basiste


Nurg

Recommended Posts

Maj čojs bi bili swr la15, neki Nemesis, onaj kombo Hartke 15"... mislim da su svi tu negde oko 300 evrića.

Nemesis bi lepo legao, ali mislim da je on malo skuplji... Iskreno, ne znam da li bi uzimao 15icu.

 

sta znam, nisam probao tog Roland-a ali bih ti preporucio da vidis kod Marica Hartke VX3500. ovo je skuple ja mislim 200e od tog Roland-a ali zato ima 4x10" zvucnika ( ovo je bolje resenje nego neki 12" zvucnik koji daje neki drive zvuk...mozda i gresim nek' me neko ispravi ako nisam u pravu ) i 350w ( mada trazis od 100w ). Mana Hartke-a je sto nema nikakve efekte u tom pojacalu i mnogo je veci od ovog Rolanda ( time i tezi ). a imas u Mitrosu Line 6 LowDown serije ( bar na sajtu njihovom ima nisam video u radnji, trebalo bi ako su izlozili na sajtu ). to je slicno ovom rolandu, ima efekte, simulacije razlicitih pojacala, cene je u rangu sa rolandom, 15" zvucnik ( ne znam kakav zvuk imaju zvucnici ove velicine to znaju iskusniji ljudi ovde na forumu ), skoro iste velicinesu...

Hartke VX3500 je ipak malo preveliko pojacalo za mene trenutno. Bez zezanja, nemam gde da ga stavim, a i nemam para. Roland je dovoljan valjda - posto mogu da idem na razglas a da ga koristim kao monitor. Ne drajvuje Roland. Jako je fino pojacalo. Bar onaj komad koji sam ja probao. Zato me i zanima. Mada kad bih za tih 400e nasao nesto mnogo bolje, mozda bih batalio efekte za neko vreme. Pogledacu taj Line6.

 

Hvala vam ljudi!

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja sam se zagrejao za Fendere Rumble 100 i Roland Cube 100, ali sad ste me malo pokolebali. Kakav je taj Hartke i koliko je para?

 

Pa vidi i taj Line 6 lowdown probaj ( gitarska pojacala su im dobra tako da i ovo ne bi trebalo da je lose ), a vidi kod marica Hartke a100 combo, ima 15'' aluminijumski zvucnik, i ja mislim da je malo skuplji od rolanda nekih 50 jevreja otprilike. a onaj vx3500 sto sam ranije spominjao je mnogo veci od ovih a i skuplji je dosta.

 

Fender ti iskreno ne bih preporucio uopste. Probao sam njihovu bassman seriju (glava + kabinet) i ne svidja mi se njihov ton uopste, sto znaci da taj rumble 100 moze biti samo gori. mnogo se nekako gubi ton kod tih fender bass pojacala i nemaju ostrinu. dok kod hartke-a je vec drugacije.

 

Ako kupujes vec pojacalo idi i proveri ova dva pa sta ti se najvise svidi to i uzmi (naravno probaj sa svojim bass-om)

 

ako neko ima jos neki predlog nek' javi

 

:muzicar:

:pivopije:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo sad sam malo pretrazivao po netu i nasao sam neki Ampeg BA 115, 15'' zvucnici, 100w u sky-u. mana mu je sto nema nikakve efekte na njemu i sto je 100 jura skuplji od rolanda. a u artistu imaju neka eden combo pojacala i hughes & kettner.

 

najbolja stvar je da proverite sve sto ima kod nas od tih pojacala i odluciti se na kraju za ono sto vam se najvise svidja, da ne biste uzeli nesto sto ce vam dosaditi za 3 meseca.

 

:bend:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam 'edno pitanje. Sta mislite o Roland Cube 100 pojacalu? Nameravam da uzimam novo pojacalo u sledecih godinu dana pa se razmisljam izmedju toga i Rumble stotke... Valjda je dovoljno za svirke... Ako ne ta dva, mozda nesto drugo. oko stotinjak vati.

 

ps. Od efekata trenutno 90% volim prostorne efekte, a Cube ih vec ima... Tako da se ne bih zamlacivao sa pedalama i procesorima. Tako da mi je tu minus trosak.

 

Misljenja?

 

Definitivno uzmi taj ROLAND CUBE 100, imam ja RC 30 (od 35W) i odlican je.Pogotovo je 100 dobar jer ima 2,3 efekta vise i naravno glasniji je :0)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ne bude bas niko....

Ima ga jedan moj poznanik (ako dobro znam, skolovao se sa Secracon-om) i covek je veoma

zadovoljan. Nije tezak da bi sa njim radio tezge, ima dovoljnu siroku paletu zvukova za experimentisanje...

Ja sam probao u nekoj radnji Cube 60 i mogu reci da je OK, samo je pitanje sta ti trazis. Meni ne odgovara

posto trazim nekog lampasa.

 

btw. vredi li cemu Gallien Krueger backline 250H, nasao sam neki za 349 evra, ali sam sumnjicav

prema tim afordable uredjajima (znam da nije lampas)

 

:pivopije:

 

Gde imaju kod nas Gallen Kruger pojacala i kabineti da se kupe ?? Thanks ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

vidi Hartke kickback 10 (imas i 12 i 15).. alu konusi.. 120W.. mozes da ih koristis kao monitor..

moje buduce pojacalo.. za manje svirke i sobu..

 

fenomenalan izbor.. inace behringer ih kopira - ultrabass serija..

 

oko 380$ ~ 380eur...

 

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ljudi!

Evo izbunario sam ovaj forum i reko da vidim sta ima! :muzicar:

Imam Yamahu rbx374 i savim sam zadovoljan sa njom,mada i nisam neki iskusan basista.

Problem je u pojacalu,sviram na gitarskom od 15w.Planiram da kupim nesto normalnije pa me interesuje sta mi preporucujete,naravno za neku prikladnu lovu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

mene je prijatno iznenadio Squier precision special bass (4-zicani) sa jednim P i jednim J magnetom, stvarno odlicno zvuci, samo sam popizdeo kad sam video koliko kosta napolju a za koliko se prodaje u Mitrosu :(

 

Ovo stvarno ubija u pojam...Mene bi bio blam da platim nesto toliko puta skuplje nego napolju.. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

sav respekt za trud..

 

ali ovi likovi odkidaju po ceni.. ili se ugradjuju ~100e za pojacala...

zaobisao bih ovo..

 

vredi pogledati... ali... kupiti kod njih samo lood!

 

Da li si ikad pokusao da nesto uvezes???

Ja sam probao, drzavi ide 48% od cene koju si platio, e sad, ili imas neku jako dobru kombinaciju

na granici, ili platis. Potpuno je normalno da se na tu cenu uracuna i trgovacka marza od 20% na

prethodnu sumu kad kupujes u radnji. Nemam vizu za Germany pa da mogu racunati na sverc, te mi

ona cena bas i nije tako strasna.

Ako imas neku bolju kombinaciju, bio bi ti jako zahvalan da mi je kazes posto jos uvek ima stvari koje

bi da kupim u Music Store-u, pa da ustedim koju kintu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

odes u Mega Music i porucis sta god ti treba...

cenu rade kao na www.musik-produktiv.de +/- 10-20eur...

 

ja sam kod njih porucio Hartke HA35000 + 410VX (al su mi doneli 410XL pa su me malko sjebali jer je mnogo skuplji, tako da su skinuli cenu za cab).. izaslo me 960eur..

gde kod sam pitao.. samsonovo predstavnistvo kod nas.. ugradjivali su se 100eur po komponenti...

 

e sad ne znam ko te slagao sto se tice toga sto si naveo...

al mrzi me sad da ti objasnjavam sta i kako se radi i ide.. ipak je 5 ujutru.. ako te interesuje mogu da ti objasnim kako kao fizicko lice idu porezi i sl... a kako kad firma nabavlja od dobavljaca...

 

::

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je to, skoro sam pazario sa sajta (ima link i na megamusicu) http://www.justmusic.de ima da se naruci sve i svasta... Dvoumio sam se izmedju Ashdown i Hartke kutije i na kraju kupih Hartke... I zajebah se jer je bila opcija glava i qtija za nekih 600€, neka akcija jebem li ga, a ja kupih samo box... Nisam isao na Musik produktiv, cini mi se da je na justmusic malo veci izbor...

Edited by (Pant)Era Ojdanic

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...