Jump to content

Tema za basiste


Nurg

Recommended Posts

Da li ima kod nas negde da se kupi G&L bass gitara?

 

Meni se uzasno svidja L-1500

 

Jebiga... Nema. Nigde. Samo da ti donese tetka iz Nemacke ili tako nesto :)

Edited by Rile

Share this post


Link to post
Share on other sites

uhhh.... ti G&L basevi su stvarno mnogo lepi! to mi je san vec nekih 10-ak godina!!!

 

ljudi treba mi pomoc. nesto mi aktivni emg magneti na jazz bass-u ne rade. proverio sam da li je u pitanju baterija, ali nije! kada bass prikljucim na pojacalo, nema zvuka uopste. kada ga ubodem u komp preko guitar rig-a jedva se cuje nesto dok sviram i uglavnom se cuje neko sustanje i zujanje. ne znam u cemu bi mogao da bude problem!?!

 

hvala unapred!

Edited by triad_lemur1

Share this post


Link to post
Share on other sites

uhhh.... ti G&L basevi su stvarno mnogo lepi! to mi je san vec nekih 10-ak godina!!!

 

ljudi treba mi pomoc. nesto mi aktivni emg magneti na jazz bass-u ne rade. proverio sam da li je u pitanju baterija, ali nije! kada bass prikljucim na pojacalo, nema zvuka uopste. kada ga ubodem u komp preko guitar rig-a jedva se cuje nesto dok sviram i uglavnom se cuje neko sustanje i zujanje. ne znam u cemu bi mogao da bude problem!?!

 

hvala unapred!

 

Koliko su ti zice stare i kakva ti je elektronika?

"Sve se menja..."

Share this post


Link to post
Share on other sites

ljudi treba mi pomoc. nesto mi aktivni emg magneti na jazz bass-u ne rade. proverio sam da li je u pitanju baterija, ali nije! kada bass prikljucim na pojacalo, nema zvuka uopste. kada ga ubodem u komp preko guitar rig-a jedva se cuje nesto dok sviram i uglavnom se cuje neko sustanje i zujanje. ne znam u cemu bi mogao da bude problem!?!

 

hvala unapred!

 

 

Odnesi bass kod nekog elektronicara. Jazz bass (7ender) na ploci aktivne elektronike ima manje od 10 delova, pa i da ti SVE zameni, kostace manje od 10 eura. A najverovatnije je u pitanju samo neka banalna sitnica (hladan lem ili otkacena zica). pozzz

Edited by tomasx

Share this post


Link to post
Share on other sites

Warwickova "Rock Bass" serija je ona (nisko)budžetna, dalekoistočna varijanta. Osim dizajna, nema baš puno veze sa matičnom fabrikom, da ne kažem radionicom.

 

Sve je to isti Q..., manje više. Iste fabrike, drugi kalup. Kol'ko $¥£€ tol'ko ♪♫♫♪♪♪.

 

Nosio ja neki Rock Bass nekoliko puta na svirke kao backup džitru. E sad taj primerak je bio 4-žičani i pripadao je mom drugaru, kome sam taj komad ja testirao/birao u radnji. Veoma korektan instrument. Probao sam tada i petožičani model, jer je razlika u ceni bila minimalna, ali petica već nije izbalansirana kako treba. Vrat je pretežak, i kad se bass ne pridržava levom rukom, vrat potone/padne/spusti se..., znate šta hoću da kažem. E sad meni je to dovoljan razlog da takav instrument odjebem skroz. 4-string varijanta nema tu boljku, i kao što rekoh, sasvim korektno radi.

 

Cheerz! :pivopije:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ludi, ima li neko da mi preporuci nekog dobrog profesora (iz BG-a)? Bas sam se nameracio da pocnem da idem na casove...

 

btw. Probao sam Taj Rockbass, i ije mi se ni malo svideo. Kao sto Secracon rece, vrat mu pada u pm. A i vrat je bio nekako sav ogroman. Kao veslo.

Edited by Rile

Share this post


Link to post
Share on other sites

Warwickova "Rock Bass" serija je ona (nisko)budžetna, dalekoistočna varijanta. Osim dizajna, nema baš puno veze sa matičnom fabrikom, da ne kažem radionicom.

 

Sve je to isti Q..., manje više. Iste fabrike, drugi kalup. Kol'ko $¥£€ tol'ko ♪♫♫♪♪♪.

 

Nosio ja neki Rock Bass nekoliko puta na svirke kao backup džitru. E sad taj primerak je bio 4-žičani i pripadao je mom drugaru, kome sam taj komad ja testirao/birao u radnji. Veoma korektan instrument. Probao sam tada i petožičani model, jer je razlika u ceni bila minimalna, ali petica već nije izbalansirana kako treba. Vrat je pretežak, i kad se bass ne pridržava levom rukom, vrat potone/padne/spusti se..., znate šta hoću da kažem. E sad meni je to dovoljan razlog da takav instrument odjebem skroz. 4-string varijanta nema tu boljku, i kao što rekoh, sasvim korektno radi.

 

Cheerz! :pivopije:

 

da, primetio sam i ja to za 5icu... skroz nebalansirana... bio je jedan kod mene na gajbi par dana, pozajmio sam ga neshto za studio... 4rku nisam imao prilike uzivo da vidim... cini mi se da negde najbolje radi u kontekstu malo glasnije muzike svirane trzalicom...

 

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

A sta mislite o Squierovoj 5-zicanoj gitari, mislim kucna varijanta je u pitanju?

 

http://www.mitros-music.com/products/2499-...85-String%29/2/

 

Secracon mi je jednom prilikom rekao da ova djitra ima problema sa kotiranjem, a zanima me da li je jos neko probao, jel imao slicnih problema ...

 

Pozdrav za bracu po oruzju :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@The Eagle Nature

nesto sam ja onda gadno istripovao.. sorry... :)

 

@Rile

Pitacu prijatelja koji meni pokazuje.. i daje mi zadace... pa ti saljem na pp..

ali on zahteva bas ozbiljan rad, redovnost i opet rad...

vecina to kaze da moze.. a do sada niko nije ispunio...

Share this post


Link to post
Share on other sites

G&L Tribute L-2000

 

PICKUPS: 2 Fullerton-made G&L Magnetic Field Design humbucking pickups

BODY WOOD: Basswood or Swamp Ash

FINISH: Amber

NECK WOOD: Hard Rock Maple with Rosewood or Maple fingerboard

NECK RADIUS: 12" (304.8mm)

NECK WIDTH AT NUT: 1 3/4" (44.5mm)

TUNING KEYS: Open-back traditional tuners

BRIDGE: G&L Saddle Lock bridge with nickel plated die-cast saddles.

CONTROLS: G&L Tri-Tone active/passive electronics, 3-way mini-toggle pickup selector, series/parallel mini-toggle, preamp control mini-toggle (off/on/on with high frequency EQ boost)

 

 

sa koferom i Dunlop-ovim Straplockom. 2006 Godište.

 

Cena: 650 EUR

Kontakt: 064/235 54 42 ili pm

 

 

CeoF.jpgGlavaF.jpg

KoferS.jpg

na prodaju!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Rile

Pitacu prijatelja koji meni pokazuje.. i daje mi zadace... pa ti saljem na pp..

ali on zahteva bas ozbiljan rad, redovnost i opet rad...

vecina to kaze da moze.. a do sada niko nije ispunio...

hvala!

Edited by Rile

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

da li neko zna da li boss ima evenlope filter pedalu. odnosno dali bossov dynamic wah (nekada autowah) radi taj posao.

i da li neko ima iskustva sa bossovim multieffectom GT-6b. koliko je dobar i da li je za ozbiljnu upotrebu (studio...)

ili da li neko zna za neku ozbiljnu multieffect spravu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Envelope filter i auto wah su članovi iste porodice, i u zavisnosti od podesivih parametara, nekada ih samo krštenica razlikuje.

 

E sad, BOSS ima auto wah pedalu, ali ima i onu "Bass Synthesizer" pedalu, koja ima i režim ("mode") da radi kao envelope filter. To su bossovci nazvali "wave shape", valjda. Je sam još drndao onaj SYB-3 model, a sada je već aktuelan SYB-5. Ne znam tačno koje su razlike, ali ne verujem da su neke bitne.

Probaj i tu pedalu možda ti bolje radi od AW-2 (ili 3 ili koji je već aktuelan model).

 

GT-6B je odlična sprava, samo kao i većina tih sprava zahteva da je poznaješ dobro i znaš šta nameštaš.

Prostije rečeno:

"GT-6B ima dobar zvuk" je NETAČNA tvrdnja!!!

Tačna tvrdnja je "Na GT-6B MOŽE DA SE NAMESTI dobar zvuk"

Znam pregršt ljudi koji imaju kojekakve procesore, i retko kome od njih je kvalitet zvuka makar približno srazmeran ceni sprave.

 

Problem je lenjost i megalomanija.

Megalomanija u smislu da se neki ne mogu obuzdati pri silnim opcijama pa imaju zvuk za svaku strofu posebno, maltene, šareno do bola, prepuno dileja i reverba i pič ši(f)tera i vemija, i kompresora, i nekoliko ekvilajzera, i sve to na klinu, i zvučna slika im je kakofonična u tri lepe, a lenjost je problem u smislu da ljude mrzi da pročitaju ono uputstvo sa ne baš malim brojem strana, pa lupetaju na osnovu čistog empirizma, a kad se tome doda i malopre pomenuta megalomanija, možeš misliti kako to zvuči.

Znaš i sam koliko puta si čuo rečenicu "jebo uputstvo, znam ja to" i "ma pedale su zakon, procesor nikada nema TAJ zvuk".

Ez a medr of fekt, procesor nekada i te kako ima TAJ zvuk, samo se Mandušiću Vuče snalazi samo sa tri-čet'ri potenciometra pa mu puška ne bude baš ubojita...

 

Rezime:

Ako ti treba procesor da bi snimio nešto u studiju, batali...

Nećeš imati dovoljno vremena da na njemu namestiš ono što ti treba.

Ako ti treba procesor da ga imaš na duže staze i da ti bude deo lanca, kupi ga samo ako si spreman da skontaš kako i šta radi na njemu, jer će ti inače zvuk biti onaj popularni plastični.

Procesor je za ljude kojima su sledeći pojmovi dragi, ili barem poznati, ili makar zvuče kao nešto što ih zanima:

PARAMETARSKI EQ, Q faktor, Global level, Patch level, FX level, Direct level, Wet ammount, Input attenuation, FX loop send level, Return level, Assign target, Assign source, Assign range, Active assign range, assign mode... itd... you got the point...

 

GT-6B je dobra sprava. Komplikovana za većinu muzikanata, ali dobra. Košta 400 i kusur evra. Sad uzmi u obzir ono kolko $¥£€ tol'ko ♪♫♫♪♪♪, pa imaš računicu.

Skuplje bi te izašlo da uzimaš sve te efekte u rekovima i da ih povezuješ, a to MOŽE BITI, a ne mora da bude kvalitetnije na kraju, po mom mišljenju.

 

E sad da li ćeš uzimati BOSS, Line6, ili koju već marku voliš, je stvar izbora. Sve ima svoje male prednosti i mane i sve je to unutar neke iste kategorije.

Line 6 je u tom nekom cenovnom rangu isto, a za ostale ne znam.

 

Cheerz! :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auuu jebote choveche al se ti razumesh.... :bowsdown: ja takodje zhelim da budem basista....al problem je shto josh ni gitru nemam :D treba mi neshto SKROZ pochetnichko...al da je jeftino :D jel ima neko ideju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prosetaj se do radnji, pogledaj... Ne znam da li trazis 4 ili 5 zica, ali kao neku skroz pocetnicku varijantu, mozes da pucas na Skvajera nekog, Ariu, Apola. Imas Ariu za 120e ja mislim. Takodje, gledaj polovno. Ono, halo oglasi, Muzicki centar, itd...

 

www.haloolglasi.com

Muzicki Centar

 

Imas pocetnicke pakete koji se mogu kupiti za ok pare. Kao sto rekoh, prosetaj se po radnjama i nacices nesto sigurno.

Ako ne znas gde sve imas radnje, pogledaj na ovoj temi:

Muzicke prodavnice u BG-u

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auuu jebote choveche al se ti razumesh.... :bowsdown: ja takodje zhelim da budem basista....al problem je shto josh ni gitru nemam :D treba mi neshto SKROZ pochetnichko...al da je jeftino :D jel ima neko ideju

 

Imas u Mix Musicu ( http://www.mixmusic-company.com/ ) Aster bass.Mislim da je jedan model sa koferom a drugi bez.Gitara je vise nego ok za te pare ima jako dobar vrat samo su magneti krs ali dobro za poceta :).Recimo sa Aster TR-610 modelom je snimljen prvi demo benda Ispovest i benda Awaiting Fear :).Sad cekam da mi jave uzimam novu gitaru ali mislim da ovog astera necu prodavati.Ja sam mu stavio fenderove zice,malo kao sredio potenciometre (uzet je polovan) i isao sam sa njim na 5-6 svirki bez ikakvih problema.Toplo ti preporucujem i to za male pare mozes da ga zavrsis ;):pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...