Jump to content

Tema za basiste


Nurg

Recommended Posts

Hehe, nisam.

Jedna mi je za sada dovoljna...

 

Liče ti semplovi na Uamanu? :cry:

 

:pivopije:

 

 

Lichi mi na neke humbuckere, štajaznam, meni je slično radio onaj drevni Stingray recimo, ali sa jednim H magnetom, a skoro sam probao i neki handmade Fodera sa Aero magnetima (JJ kombinacija), pa sam dobio neki slican sound...

Ajd pa nek je sa srećom šta god bilo :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije preca?

Nije preca. Preca ima veoma karakterističan ton, koji mislim da je veoma različit od ovog.

 

Lichi mi na neke humbuckere, štajaznam, meni je slično radio onaj drevni Stingray recimo, ali sa jednim H magnetom, a skoro sam probao i neki handmade Fodera sa Aero magnetima (JJ kombinacija), pa sam dobio neki slican sound...

Ajd pa nek je sa srećom šta god bilo :pivopije:

Čestitam i hvala!

Zanimalo me da li će iko "prepoznati" taj stingray momenat u zvuku...

 

E, sad stvar je u tome da veslo NIJE MM Stingray.

U pitanju je jedan takoreći "neprimećen" model jedne druge firme. Kukavičje jaje...

 

Ako neko kaže "Ibanez", odmah pomisliš na Soundgear bassove i te tanke vratove, lipu ili mahagoni...

E ovde je u pitanju Ibanez ATK 305. Debeo vrat, kotna ploča od javora, telo od jasena. I naravno jedan hambaker a la Stingray...

 

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajd sad, kao nagradu dodješ neko pivo kad se vidimo again, a mog'o si i par nekih sličica da okačiš čisto da vidimo kakav je komad...

 

 

Edit: Daj i neki RW uz sliku, kako radi smo čuli, koje godište, kol'ko je preš'o, prva farba...

Edited by (Pant)Era Ojdanic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pivo će da pa'ne svakako!

 

Pa evo ovako:

 

Mrzi me da slikam tamburu, pre svega iz razloga što je ista istacka kao ova na izguglanoj slici (slika je prilično velika, pa sam je linkovao, da poštedim dial-upovce):

Poveća slika- Ibanez ATK 305 (400 x 1328 pixela)

 

To je to, ta boja i sve.

 

Uz'o sam ga novog, i odma' sam mu metn'o i straplock. Crni. Nije bilo hromiranog. Kad sam tražio crni, bilo je samo hromiranog, ali to je druga priča...

 

Generalno sam zadovoljan. Čudno radi na distorziji. Jako prolaze oni visoki, pa je malko peskovit na drajvu.

Na ART ECC sam uspeo da ga ukrotim, i dobio nešto što podseća na Geddy Lee-ja. Guv'nor na njemu radi bolje nego što radi sa Fenderom, a Blues Driver radi lošije nego što radi sa Fenderom. Digitech Bass Driver radi veoma slično na svemu.

 

Razmak između žica nije baš taj koji bih ja voleo. Isti je kakav je bio i na onom mom ex-Peaveyu. Ne bih se bunio da je malko veći razmak, ali nije frka ni ovako.

 

Ovo mi je prva aktivna gitara u životu. Ima i Tropojasni EQ, i standardni volume pot.

Tropolni prekidač:

U položaju br 3 (krajnji desni) rade dva namotaja (humbucker) paralelno. To je taj položaj sa kojim sam snimao. Taj položaj je ujedno i najneukrotiviji na drajvu, ali je super na klinu.

Položaj 2 je jedan namotaj, iliti singl...

Tu već drajv zvuči ubedljivije. Na čistom zvuku je taj položaj daleko manje agresivan, i kobajagi bi trebalo da ima taj neki vintejdžastiji zvuk. Nemam pojma. Ne liči ni na Precu, a ni na neki džezbas. Onako, obliji je zvuk.

Položaj br 1 je isti kao i br 2, samo ima dodat filtar za skidanje visokih, čiji učinak se jedva primeti. Malo je topliji (mutniji) od položaja 2, pa je to možda po Ibanez logici "vintage", ali razlika je jedva primetna.

Kontam da malo prelemim te varijante, da ubacim negde i serijsku varijantu dva namotaja (neki lik na Harmony Centralu je pisao kako je to uradio), a da izbacim varijantu 1 ili 2. Videću još...

 

Džitra je 2007 godište, rađena u Cortovoj fabrici.

 

Eto, to je to...

 

:pivopije:

Edited by Secracon

Share this post


Link to post
Share on other sites

Thanx kolega, ne mogu da verujem da se meni svideo neki Ibanez na oko, osim maple neck(intoša), ne volim ga nikako... Malo mu je i magnet pomeren ka vratu u odnosu na MM ili se varam??? Razmak između žica je koliko sam video kao i na mom basu, tako da bi mi odgovarao pod rukom sigurno...

Jedino me zanima balans koji je recimo na jednom Fenderu, isto je telo ash, bio katastrofa, bass je teška teretana, ako ga okačiš nisko i nije problem, a ja volim malo da ga dignem pa sam imao upalu mišića lijeve ruke dan posle svirke...

 

Btw, dobio sam ponudu da uzmem neki Cort pre par dana, još ne znam šta je u pitanju, treba čovek da mi donese kući, pa ću da ti javim kad stigne na probu o čemu se radi...

:pivopije:

 

Trebala bi mi nova gitara, sviram sa gomilom nekih likova koješta a svi u različitom štimu, dakle ako je taj Cort plastika kao što ume biti šta misliš o ovome???

330481.jpg

 

Schecter Stiletto je u pitanju mož da se dobavi za 500€

Edited by (Pant)Era Ojdanic

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja ispljuvah par postova unazad Ibanez bass-eve, a zvuk ATK-a je moram priznati jako dobar. nisam imao nikad priliku da sviram nesto na tom modelu.

Ja sam mislio da su u pitanju dva humbucker-a kada sam slusao semplove, bio sam blizu. Ali iskreno, mislio sam da je pasivna elektronika a ne aktivna.

@ Secracon

koje su zice koriscene dok su snimani semplovi? svidja mi se zvuk!

 

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest MihaelP

Zanima me gde bih mogao da nadjem neku bass gitaru za levoruke, sto jeftinije to bolje, moze i polovna ako je dobro ocuvana?

Hvala unapred!

Share this post


Link to post
Share on other sites

...

Malo mu je i magnet pomeren ka vratu u odnosu na MM ili se varam???

...

Moguće, za koju brucu. I meni se učinilo...

Mada, nije ni kod MM-a nabijen baš skroz uz kobilu kao na tipičnim HH basevima...

Jedino me zanima balans koji je recimo na jednom Fenderu, isto je telo ash, bio katastrofa, bass je teška teretana, ako ga okačiš nisko i nije problem, a ja volim malo da ga dignem pa sam imao upalu mišića lijeve ruke dan posle svirke...

Balans je okej. Ja organski ne podnosim nebalansirane daske...

Schecter Stiletto je u pitanju mož da se dobavi za 500€

Mislim da je u principu OK cena, ali me ipak tera na premišljanje. Naime:

U MIXMusic-u, gde sam uzeo ovog ATK, je bio i jedan Ibanez BTB555, koji je u principu ista ta priča, kao ovaj Schecter. Maple/Mahogany telo, šrafljen vrat 35'' skala, 5 žica, natural finiš, ali Bartolini magneti.

Evo linka na (opet ogromnu) sliku BTB 555

Ja sam se jako dvoumio između tog bassa i ATK, i već sam bio nagnuo na ATK stranu pomalo, pa sam stopirao kupovinu na neodređeno. E sad kad sam rešio da ipak pazarim, mi je i ono malo parče dileme nestalo činjenicom da je neko u međuvremenu pazario BTB 555.

Cena mu je 50000 dinara, dakle u tom je cenovnom rangu kao taj Schecter, a u osnovi se radi o istom bassu, razlike su EMG HZ vs Bartolini, gde Ibanez dobija trku, i Tropojasni EQ sa varijabilnim srednjima vs tone potovi gde isto Ibanez dobija trku.

Ibanez, 'vamo-tamo, ali mislim da vredi razmisliti. I BTB je prilično kukavičje jaje od serije, ako izuzmemo neke najnovije brljotine od lipe i bez te elektronike i EQ-a...

 

Idealno bi bilo da možeš da probaš i uporediš, ali jbg... kad bi baba imala propeler...

koje su zice koriscene dok su snimani semplovi? svidja mi se zvuk!

Fabričke Elixir, koje su krenule da mi "cvetaju" posle nedelju dana, i koje ću ubrzo promeniti na nešto drugo, bojim se D'Addario...

Ako se te žice stavljaju u fabrici kad se i gitara sastavlja, i ako je verovati serijskom broju, onda žice imaju nešto preko godinu dana.

 

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto vidim da ima dosta ovde dooobrih majsotora za basseve interesuje me koju marku zica za bass da uzmem.Naravno treba mi najbolja vrsta za rock stil 80i,h ako postoji takva vrsta zica koje daju takav zvuk.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto vidim da ima dosta ovde dooobrih majsotora za basseve interesuje me koju marku zica za bass da uzmem.Naravno treba mi najbolja vrsta za rock stil 80i,h ako postoji takva vrsta zica koje daju takav zvuk.

za to ce ti biti potrebno pojacalo.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest MihaelP

Zanima me gde bih mogao da nadjem neku bass gitaru za levoruke, sto jeftinije to bolje, moze i polovna ako je dobro ocuvana?

Hvala unapred!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest MihaelP
Zanima me gde bih mogao da nadjem neku bass gitaru za levoruke, sto jeftinije to bolje, moze i polovna ako je dobro ocuvana?

Hvala unapred!

 

Ljudi pomagajte, moze gitara do 200 eura, pozeljno Ibanez ili Yamaha a ako nema to, moze i nesto drugo. Bitno je da samo moze da se kupi u Srbiji ili ako nista drugo, da moze da se naruci.

POZZZZZZZZZ!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

pozdrav kolege :pivopije:

 

trebao bih uskoro da kupim nove zice, pa me zanima vase misljenje.

Troumim se izmedju DR, Dean Markley Blue Steel i GHS Bass Boomers.

 

Do sada sam koristio uglavnom Ernie Ball Regular Slinky .50. Zadovoljan sam sa tim zicama. Jedina mana im je sto brzo izgube svoj ton, mozda nakon 2 meseca. Koristio sam pre njih samo jednom Rotosound Swing bass .45, ali mi ne odgovaraju uopste.

 

Sad mi je nesto doslo da experimentisem i da probam neke druge.

 

Pale su mi na pamet i Elixir. ne znam da li se prodaju kod nas!? mana im je sto su preskupe!

 

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa sta si ocekivao.. da ti traju 5 godina :) :) :)

 

zivotni (zvucni) vek zice je upravo toliko, od mesec do dva.. za nas obicne svirace.. a za one neobicne pesma do cert..

koje god da uzmes dobre su.. sto kaze vlasnik mercedesa.. dobar auto je nov auto (a ne marka)..

 

ako si se odlucio da experimentises.. moja preporuka ti je od tih navedenih GHS Bass Boomers.. samo ako nadjes negde 45ice javi..

posto sam ih trazio.. i tad ih nigde nije bilo.. inace rece mi jedan stariji basadzija da on dobija iz nemacke i da su super.. e sad jbg..

 

elixir imas u mix musicu.. marsala birjuzova.. ali ako imas da das 50 jura.. onda ok..

naravno oni tamo ce ti prosuti pricu kako su to napredne zice.. nano tehnologija.. oblozene nekim kurcem i tako to..

i da posle godinu dana rade ko nove.. na sta sam ja puko od smeha i izasao iz radnje..

jbg.. inzenjer sam pa znam pomalo tehnologiju metalurgije..

 

u svakom slucaju ako se odlucis za elixir javi se posle godinu dana dal rade ko nove..

btw.. moze i onaj ko ih je vec probao.. da iznese misljenje... bas bih voleo da cujem.. da se uporedi.. :) :) :)

jbg.. nisam pesimista.. ali to je ne moguce.. mislim svasta je moguce ali ovo tesko..

 

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

gde ima kod nas uopste GHS zice da se kupe? imaju u sky-u gitarske ali nisam vidjao za bass.

 

i meni deluje kao najbolje resenj GHS. DR u mozda vise za neki slap i jazz fazon a ione su ja mislim oko 40 do 45 jura.

 

citao sam cak negde na netu da elixir mogu i do dve godine da traju :):lol::)

 

preskupe su mi elixir trenutno. mozda ako budem nekad imao pare na bacanje kupim njih pa cu da napisem ovde utiske.

 

:pivopije: :pivopije: :pivopije:

Edited by triad1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za pregurati do neke ozbiljne upotrebe, warvwick čelične (crvene) su sasvim ok. zvone kao saborna crkva nedeljom. sve to za 20 evrića. a elixir mi je previše skupa ekskurzija. pre bih sebi platio dva časa sviranja nego da se otvorim 100 maraka za žice. kontam da bih posle toga imao bolji ton nego da sam stavio te elixire.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...