Jump to content

Tema za basiste


Nurg

Recommended Posts

pozdrav kolege :pivopije:

 

trebao bih uskoro da kupim nove zice, pa me zanima vase misljenje.

Troumim se izmedju DR, Dean Markley Blue Steel i GHS Bass Boomers.

 

Do sada sam koristio uglavnom Ernie Ball Regular Slinky .50. Zadovoljan sam sa tim zicama. Jedina mana im je sto brzo izgube svoj ton, mozda nakon 2 meseca. Koristio sam pre njih samo jednom Rotosound Swing bass .45, ali mi ne odgovaraju uopste.

 

Sad mi je nesto doslo da experimentisem i da probam neke druge.

 

Pale su mi na pamet i Elixir. ne znam da li se prodaju kod nas!? mana im je sto su preskupe!

 

:pivopije:

 

kolko sam ja primetio ernie ball inace prilicno brzo "izblede". iako imaju najbolju boju od svih zica koja sam probao, ja ih ne kupujem bas zbog toga sto se brzo "trose".

 

ja bih ti preporucio daddario. one po mom iskustvu najduze drze i stim i boju. ghs su dobre ali i one prilicno brzo gube ton. rotosound su meni mnogo mekane (ne vezano za debljinu) a i takodje brzo gube boju.

 

a to kolko brzo zica izbledi zavisi i od instrumenta, jer na nekim instrumentima (sa dobrim drvetom) i izbledele zice zvuce zivlje.

ja sam experimentisao i provalio da zica koja na ibanezu zvuci mrtvo (pogotovo na suvo - bez pojacala) kad je prebacis na fendera zvuci barem 70% bolje.

 

navodno je crni warwick odlican. nisam probao. probao sam crveni i on je teski shit! stavio sam ih i posle jedne probe skinuo i bacio.

 

sto se tice elixira: odlicna zica, ja bih stavljao da imam da dam 50EUR po zameni zice. ne drze godinu dana :) ali drze duze nego obicne zice zato sto su premazane siliknom koji usporava skupljanje prljavstine po zicama (sta je jedan od raloga gubitka tona)

imaju i odlican prilicno moderan zvuk. ja sam ih probao pre par godina i tada sam bio veoma zadovoljan njima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

jedino sto sam primetio kod te tecnosti je da cisti zice. ali nesto nisam primetio da utice na zvuk. mozda i nisam dobro obracao paznju.

meni su uvek bolje zvucale zice na bass-u koje dobijem iz inostranstva nego ove kupljene kod nas. ne kontam u cemu je fora. jel' ih dobijaju bajate ovde ili what?

 

sta mislite o Fender Preci i Jazz Highway one seriji? navodno MADE IN USA a elektronika MADE IN MEXICO. Imaju badass II kobilicu (sto jurim i ja za ovu moju krntiju od jazz bass-a). da li bi moglo nesto valjano da se dobije od njih ako bi im se ugradili fenderovi vintage magneti?

 

:pivopije:

Edited by triad1

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam bas napravio suprotno iskustvo. kupio sam bio dva seta daddaria u austriji i ispostavilo se da je losijeg kvaliteta nego onaj kupljen kod nas :confused:

a sto se tice tecnosti za zice: ghs fast fret ne radi skoro nista. samo podmaze zice i napravi ih sa zvuce bolje za narednih 5min i posle isto. a dunlopov string conditioner malo bolje radi posao. ali ni on ne preporodi zicu.

imaju one fore da stavis u alkohol preko noci ili da kuvas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam bas napravio suprotno iskustvo. kupio sam bio dva seta daddaria u austriji i ispostavilo se da je losijeg kvaliteta nego onaj kupljen kod nas :confused:

 

poceli su svuda da zabusavaju sa kvalitetom izgleda :no:

 

Pre nisam koristio nista,ali sa novim zicama sam uzeo i taj dunlop sc i mogu ti reci da drze zvuk duze.Koristim fenderove zice i posle bas svakog,ali svakog sviranja ih prebrisem.

 

kada budem stavio nove zice ima da ih cistim nakon svakog sviranja. do sada sam to radio kad se setim (tacnije skoro nikako) :udri:

 

:pivopije:

Edited by triad1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pomaze i cini zvuk lepsim ukoliko imas dobru gitaru, a ako sviras kantu mozes i tukijem da je mazes sranje je sranje, mada opet bolje i to nego zapustiti je. Kao kad imas Yuga, govno od kola, ali jbg bar ga ispoliras da ne bude bas kao kontejner ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pomaze i cini zvuk lepsim ukoliko imas dobru gitaru, a ako sviras kantu mozes i tukijem da je mazes sranje je sranje, mada opet bolje i to nego zapustiti je. Kao kad imas Yuga, govno od kola, ali jbg bar ga ispoliras da ne bude bas kao kontejner ;)

 

Kanta je kanta,ali u svakom slucaju pomaze ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam nedavno pazario ATK 305, što mu dođe isku q, samo ima žicu više. Kačio sam ovde i semplove, možeš da potražiš malo ranije na temi, ili među mojim postovima.

Bass je super, pogotovo ako gotoviš zvuk a la MusicMan Stingray. Sa ostalim modelima Ibaneza nisam primetio nikakve sličnosti, sem kapica za potenciometre.

 

Cheerz! :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema nikakve frke, jedino što to neće biti merodavan zvuk ako ga snimim preko DI kao što sam snimao clean zvuk. Distorzija mora preko pojačala/zvučnika. Jedino da stavljam neki speaker simulator...

 

Ajd, uradiću tako...

 

Kačim u neko skorije vreme...

 

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo napravio sam neke klipove.

Skineš ovaj rarovani folder a rapidshare-a (link).

Evo ti objašnjenje za klipove koje taj folder sadrži:

 

SVI klipovi su podeljeni na sledeći način: levi kanal - zvuk sa Guv'nor-a, desni kanal - čist zvuk. Pedala NEMA opciju propuštanja čistog zvuka, to sam ja nabudžio splitovanjem signala, samo da bi imao poređenje kakav je signal ušao. Dakle najbolje da otvoriš fajl u nekom plejeru i da onaj balance klizač staviš skroz na levu stranu, pa ako hoćeš da čuješ i clean zvuk, ga prebaciš na desni.

Koristio sam WARP VST simulator pojačala, jer sam sa njim do sada imao najlepša iskustva, prilično je bizak realnoj situaciji. Meni barem.

Simulator je svuda isti, i jednako podešen, onako kako ga uvek podešavam kad ga stavljam na bass.

 

A sad pojedinačni fajlovi:

 

ATK-12h.mp3 - Ibanez ATK 305 u humbucker poziciji, Guv'nor podešen na 12h, svi potenciometri.

ATK-bass.mp3 - Ibanez ATK 305 u humbucker poziciji, Guv'nor podešen ovako: Gain, Level, Middle - 12h, Deep - do panja, Bass - skroz smanjen, Treble do panja

ATK-guitar.mp3 - Ibanez ATK 305 u humbucker poziciji, Guv'nor podešen ovako: Level, Treble - 12h, Gain i Deep - do panja, Bass - skroz smanjen, Middle do panja

 

KRAMER PJ-12h.mp3 - Kramer 720 u srednjoj (P+J) poziciji, Guv'nor podešen na 12h, svi potenciometri.

KRAMER PJ-bass.mp3 - Kramer 720 u srednjoj (P+J) poziciji, Guv'nor podešen ovako: Gain, Level, Middle - 12h, Deep - do panja, Bass - skroz smanjen, Treble do panja

KRAMER PJ-guitar.mp3 - Kramer 720 u srednjoj (P+J) poziciji, Guv'nor podešen ovako: Level, Treble - 12h, Gain i Deep - do panja, Bass - skroz smanjen, Middle do panja

 

KRAMER P-bass.mp3 - Kramer 720 u P poziciji, Guv'nor podešen ovako: Gain, Level, Middle - 12h, Deep - do panja, Bass - skroz smanjen, Treble do panja

 

Kramer 720 sam koristio jer kontam da je zvuk te džitre nekako svakodnevniji. ATK ima suviše Musicman-ovski zvuk, što i nije baš čest instrument (nije ni ATK), dok Kramer ima tu PJ konfiguraciju, koju ima maltene svaki drugi bass u državi, i uz to su mu sad i matore žice. Dakle verovatno je zvučno bliže onome što većina ljudi ovde sa foruma svira.

 

Reci ako želiš da napravim neki specifičan sempl, ako te nešto posebno zanima još...

 

Cheerz! :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam nedavno pazario ATK 305, što mu dođe isku q, samo ima žicu više. Kačio sam ovde i semplove, možeš da potražiš malo ranije na temi, ili među mojim postovima.

Bass je super, pogotovo ako gotoviš zvuk a la MusicMan Stingray. Sa ostalim modelima Ibaneza nisam primetio nikakve sličnosti, sem kapica za potenciometre.

 

Cheerz! :pivopije:

 

Sad cu da potrazim, hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pretpostavljam da je ovo glupo mesto da postavim ovakav oglas, ali da probam:

 

Potreban basista za bluz i bluz-rok.

 

Nema para, samo za dušu!

 

Đole

064/61-35-643

 

PS: Nije za početnike.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala ti, ovo je super! Na svojoj uamani imam PJ kombinaciju, tako da je dobro sto si ubacio i ove sa Kramerom.

 

Jako sam zadovoljan klipom. Sledeci put kad budem bio u Skaju ili Mitrosu cu da je probam sam.

 

Inace ovaj ATK bash fino zvuci. Bash ima MUDA.

 

Uzgred, dobra ti ova fora sa splitovanjem :-)

Edited by Rile

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest bassmasta

e ljudi ja sam jucer kupio Eletric Bass Pack SX BG2K mislio sam da su te gitare u kurcu ali pokazala mi je se strava ev sviram je 2 dana i ono leiz na ruci.sviram u bendu i bez problema odsviram snjim sve pjesme je li itko imo iskustva s tim bassom ili samo je meni se dopo.et pozz stay alive

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta znam ja imam neki krs od basa i za neko zezanje gajbi i u studiju je vise nego ok.Ali po mom iskustvu za nesto vise (snimanje npr) ipak ti treba neka bolja gitara.Sad ne znam koji je to model sto si ti uzeo niti sta li pretpostavljam da je u nekom nizem rangu.

 

Btw mene zanima da li bi mi se isplatilo da stavim bolje magnete u moj bas?Radi se o onom asteru iz mixa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...