Jump to content

Tema za basiste


Nurg

Recommended Posts

Sta znam ja imam neki krs od basa i za neko zezanje gajbi i u studiju je vise nego ok.Ali po mom iskustvu za nesto vise (snimanje npr) ipak ti treba neka bolja gitara.Sad ne znam koji je to model sto si ti uzeo niti sta li pretpostavljam da je u nekom nizem rangu.

 

Btw mene zanima da li bi mi se isplatilo da stavim bolje magnete u moj bas?Radi se o onom asteru iz mixa.

 

 

Nikako. Za zvuk je pored magneta potrebno kvalitetno drvo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda bi mogo da dodam neki dinar preko 500 e. ali ne bas tako mnogo, ok je sve ovo ali koji model ,mislim i ja mogu da nabrojim firme ali ima li bas neki konkretno model

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ljudi pomoc!!!Sviram YAMAHU RBX 374 suvise mi je tvrd i pravi veliku buku zbog dva velika magneta!!!Totalno nisam zadovoljan!!!Planiram da kupim nov bass,ali se dvoumim izmedju washburna ili da radim custom!!!Ineresuje me kakvo je drvo kod washburna,jer cu sve jedno da mu stavim nov magnet SEJMOR DANKAN bass line!!!Takodje,ko radi kod nas custom basseve i jel postoji net stranica?Pare koje bi izdvojio su oko 600e!!!Hvala unapred!!! :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

pozdrav ljudi, vlasnik sam Washburn XB500 gitare ( http://www.islandia.is/icez/bass/washburn.htm ), i zanima me, posto sam cuo da je kod zamene magneta bitan otpor u samim magnetima, i jos 100 nekih stvari, ko se bavi time, znaci prodajom i ugradnjom magneta, kao i koje biste mi magnete preporucili za neki malo metalskiji zvuk, ako me razumete :mrgreen::pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

vuchko iz wood guerilla i pravi basseve i customizuje ih. sto se tice kupovine magnete EMG bi trealo da su najbolji izbor. ima ih u maricu.

http://www.myspace.com/vuchko

http://www.woodguerilla.com

 

zovite/idite kod coveka, on ce vas posavetovati o svemu i posle uraditi sta je potrebno.

 

za 600EUR bi trebalo da moze da se napravi veoma solidan custom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

hvala druze :pivopije:

 

takodje, zanima me jeli moguce naci Ibanez Soundgear gitare negde, posto sam snimao album na toj gitari, i zvuk mi neverovatno odgovara, a covek od kog sam pozajmio za snimanje nece da je prodaje (a i zasto bi :mrgreen: )

Share this post


Link to post
Share on other sites

kapiram da za washburn pitas mene, meni ekstra odgovara vrat, i sama gitara je izuzetno meka za sviranje, fingerboard je od ruzinog drveta, a vrat je valjda od javorovog, prezadovoljan sam, samo bih promenio magnete, posto je nesto starija gitara, 95-96 godiste

Share this post


Link to post
Share on other sites

vuchko iz wood guerilla i pravi basseve i customizuje ih. sto se tice kupovine magnete EMG bi trealo da su najbolji izbor. ima ih u maricu.

http://www.myspace.com/vuchko

http://www.woodguerilla.com

 

zovite/idite kod coveka, on ce vas posavetovati o svemu i posle uraditi sta je potrebno.

 

za 600EUR bi trebalo da moze da se napravi veoma solidan custom.

 

Za Vuchka sam cuo do sada samo pozitivne stvari.

 

Sto se tice solidnog customa, ne verujem da mozes da imas ikakav custom za 600-e. Pa to ti je samo za drvo i deo delova. Mora covek nesto i za ruke da uzme. Bez 1000e nista...

Edited by Rile

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima u Smederevu lik koi pravi gitare i naravno bas gitare. Meni je napravio bass. Izaslo me sve ukupno oko 550 evra. Fenomenalno pravi. Uskoro ce se cuti za njega. Nema ni sajt ni my space iako godinama radi. Tek treba da se baci na reklamu jer ionako ima dosta posla. Ako nekog zanima, mogu kontakt da ostavim. Sto se tice tog basa koji je meni napravio, nema ko se nije odusevio kako je precizno uradjen i kako zvuci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima u Smederevu lik koi pravi gitare i naravno bas gitare. Meni je napravio bass. Izaslo me sve ukupno oko 550 evra. Fenomenalno pravi. Uskoro ce se cuti za njega. Nema ni sajt ni my space iako godinama radi. Tek treba da se baci na reklamu jer ionako ima dosta posla. Ako nekog zanima, mogu kontakt da ostavim. Sto se tice tog basa koji je meni napravio, nema ko se nije odusevio kako je precizno uradjen i kako zvuci.

550!!!

Covece!

Jel mozes da bacis neku sliku?

Share this post


Link to post
Share on other sites

550!!!

Covece!

Jel mozes da bacis neku sliku?

 

 

Sto se tice mog basa mozes da vidis kada odes na slike na www.myspace.com/fullmoonbend. Ima jedna slika. Znamda je jeftiniji od ostalih a tvrdim da nimalo ne zaostaje za drugima i samo iz pristojnosti necu reci da ne radi bolje. Ovaj bas nije nista u odnosu na neke gitare koje je radio. Sto se tice cene, meni je izasao u susret jer mi je pravio levoruki bas a znao je da nigde necu moci da kupim isti sa dobrim odnosom kvaliteta i cene, pa je ispalo toliko koliko je, mada ne verujem da je skuplji. Mada, sve zavisi od toga sta hoces. Ja sam uzeo super mahagonij drvo. Ti mozes da uzmes sper plocu pa ce jeftinije da bude :). Cucu se s njim uskoro da napravi prezentaciju ili katalog svojih gitara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre nekoliko dana sam pozajmio od druga wood guerrlla bas za snimanje. Nisam imao baš puno vremena da se družim sa gitarom, pošto sam je uzeo veče pred snimanje, a vratio je dan, dva kasnije. Uglavnom, vrhunski odrađen instrument. Vrat, razmak između žica... sve neverovatno leži. EMG hambakeri, pasivni, ali ostavljen je prostor za aktivni preamp, ko voli. Nego da ne davim evo snimka:

 

gerila oba magneta

 

Da je ranije krenula ova priča o custom basovim verovatno bih snimio više klipova, ovaj mi je slučajno ostao na kompu. Bas više nije kod mene tako da je to sve.

 

E sad moj zaključak. Bas zaista vredi te novce, još plus što možeš da kažeš da jedini na svetu imaš baš takav zvuk. ALI nije za svakoga. Treba biti na visokom nivou sviranja da bi se iskoristio sav potencijal gitare. Meni je za snimanje odradio posao, ali da ga kupim za sebe bilo bi rasipanje para. To mi je kao kada neko kupi dual core, a igra soliter i crta u paint-u. Valjda cena nije strogo poverljiva informacija, pa ću je napisati. 1500 evra.

 

Evo to i na Piviju od 300 evra:

pivi oba magneta do kraja

 

Ne čuje se toliko razlika u 5 puta manjoj ceni, ali da je to isto odsvirao neki bolji muzikant, čulo bi se itekako. Oba snimka su di box na line in kartice i posle su normalizovani.

Tolko od mene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pretpostavljam da Peavey ima slabiji izlaz i da je dobar deo onog ogromnog šuma posledica normalizacije. Možda si trebao da semplove ostaviš skroz sirove, zbog realnijeg poređenja. No, svakako se čuje da je WG znatno čistiji.

 

Stičem neki utisak da Peavey onako generalno ima loš(ij)u elektroniku. Ne samo u odnosu na WG, i ne samo na osnovu ovog komada koji igrom slučaja veoma dobro poznajem.

 

Moj skromni predlog mimo ove priče: poradi malo na okidanju/ataku, i preciznosti. Za to nećeš morati da vežbaš šurnaest sati dnevno, biće dovoljno i to da samo ono koliko sad vežbaš/sviruckaš za sebe, radiš malo drukčije. Sviraj uvek uz neki klik, i stišaj se malo, da bi sebe naveo da jače okidaš.

 

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Učinilo mi se da su snimci dosta tihi pa sam ih zato normalizovao. Sada nema povratka, jer nisam sačuvao Cubase projekat, već samo exportovani wav. Jedino da nagovorim drugara da se registruje na forum pa da okači uporedni test WG i Yamaha rbx :). Koliko se sećam, Pivi ispadne tiši kada se usnimi. Ispadne tiši i od Ibaneza gsr. Elektroniku, kao i hardver planiram svakako da promenim jednog dana, ali ne u skorije vreme. Za sada mi odlično radi posao.

Primedba je sasvim na mestu. Valjda posledica što ne vežbam kod kuće na pojačalu nego na suvo, pa mi je dosta neujednačena dinamika okidanja. A i klik takođe. Tek sada na snimanju smo svi iz benda videli koliko nam je ranije šetao tempo kroz pesmu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mislim da nema potrebe da menjaš hardver. Imaš Fancy aluminijumski hardver, to je čak i jača strana tog instrumenta, ne raštimava se, lep je, sve u svemu ne vidim razlog da bacaš neke pare na neke recimo schallere a da ne zvučiš nešto bitno bolje. E u stvari, možeš češljić (plasični deo na vratu, preko kojeg prelaze žice, "nulti prag") da promeniš na neki metalni ili od kosti, zavisi da li bi želeo svetliji/agresivniji ili topliji zvuk. To i nije neka stavka.

O promeni onih fabričkih magneta na EMG sam još i ja razmišljao. Pozdravljam ideju.

EMG ide u kompletu sa potenciometrima i džeksnom i košta sto jura komad. Uzmeš dva EMG 40TW, i imaš dojajno veslo. TW može da se splituje, i imaš odmah i JazzBass-oliki zvuk, pored standardnog HH (potovi su push-pull, tako ih splituješ).

Tako sam barem ja onomad razmišljao...

 

:pivopije:

 

edit:

kucam ko levom nogom. nešto sam sad ispravio

 

Edited by Secracon

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam Peavey cirrus bxp bass..Interesuje me kako da spustim zice na ovom bassu (on ima ovakav bridge - http://www.nevadamusic.co.uk/Gallery/produ...E%203Popup.jpg)

Sve izgleda na kobilici da je spusteno do maksimuma i da ne moze dalje..Sad zanima me sta ciniti da se spusti akcija jos dole jer je dosta visoka pa mi to malo smeta..Razmisljao sam da isturpijam (izdubim) ona mala sedla na kojima lezi zica na bridge-u..E sad ne bih da experimentisem mnogo , pa me zanima dal ima kod nas tih rezervnih delova da se kupe ta mala sedla..? Takodje sta bi mu doslo u obzir za upgradove, sta bi ti Secracone radio ? Bass je cool , smeta mi samo ta akcija i pomalo mi zvuci tanko bass, kao da mu fali mase..Koji bi magneti i elektronika pasovali na njega itd ? Takodje ono sto si pomenu za nulti prag , gde se kupuju ti delovi ?

 

hvala za odgovore...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...