Jump to content

Tema za basiste


Nurg

Recommended Posts

Marcus Miller na Summertime festivalu 5.jula u Sava Centru!

Karte od 1200din do 1800din.

 

Ne znate ljudi koliko mi je drago. On mi je jedan od omiljenih basista, i srecan sam ko malo dete!

Informaciju sam procitao u "24 sata".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel vredi dati 300 eur za Squier precision special bass sa jednim P i jednim J magnetom (i hromiranim pickguardom)? Meni je gitara sasvim ok, ali me zanimaju neka vasa iskustva

U ja sam hteo taj da pazarim al kad sam ga probao mogu ti reci da sam se duboko razocarao u taj los zvuki. Cak mi je yamaha rbx 270j zvucala dosta bolje a peavey millenium daleko bolji bas od oba ova a kosta tu oko 22000-23000din. Mislim da za 300e nema boljeg basa od tog, bar ja tako mislim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Secracon

 

svaka cast za one samplove sa Guvnor-om :pivopije:

 

razmisljam u poslednje vreme o kupovini dist pedale. Svidja mi se kako zvuci, a i cena mu je fer. Ne znam koliko je kod nas ali sam na netu nasao da je oko 60 jura. ostale dist pedale su preskupe, posebno tech21 sansamp.

 

gde kod nas ima da se kupe marshall pedale?

 

:rockdevil:

Edited by triad1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima, treba mi pomoc oko kupovine bas gitare, razmisljam se izmedju dve, tri gitare, a to su: Squier Jazz Bass, Squier P Jazz Bass i Ibanez bass GSR180, to bi mi bila prva gitara posto sam pocetnik ali inace sviram el. gitaru. Mene konkretno zanima razlika u zvuku izmedju squier i ibaneza, i razlika u kvaliteta ove dve gitare??? Hvala unapred svima!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala Chile.

 

Inace ja bas volim taj zvuk precisiona, jebem li ga, ali mnogo je skupa varijanta kupiti Fendera USA, highway one je 800 eur a to je za mene za sad jako mnogo para :(

Ma i ja gotivim taj zvuk ali taj precision koji sam ja probao u mitrosu bio je za levoruke i zvuk mu je bio nikad gori. Tako los zvuk davno nisam cuo. Moguce da je taj model zvucao tako. Ma i ja sam se naprzio bio da kupim ili taj precision ili yamahu rbx pa sam se onda odlucio da sacekam da u prokletom artistu stigne peavey millenium jer mi je imao mnogo bolji zvuk a i izrada mu je dosta kvalitetnija. Ali posto je proslo dosta vremena a oni naravno nisu jos nabavili taj model za levoruke ja sam ipak razmislio i dosao do zakljucka da su ipak sve to gitare ispod nekog proseka i odlucio se da sacekam malo, skupim jos para i ipak kupim nesto malo na duze staze. Nesto tipa ibanez sr 500 jeste da kosta malo vise nego duplo ali ne kupuju se gitare svaki dan a i ja sam levoruk pa i nemam ti neki bas izbor.

Ti bi mogao da probas peavey grind bas imas ga u artistu. Ja sam se odusevio njegovim zvukom za 30000din mislim da boljeg basa nema a mislim da vredi mnogo vise, bas mocan i snazan zvuk. Opasan raspon boja. Ja bi ga uzeo bez premisljanja samo da ga prave za levoruke al jebiga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po mom misljenju sto se tice tog cenovnog ranga sve ti je isto sranje.Ja bih ti recimo preporucio Ibanez gitare,zato sto ih gotivim u globalu,a ti vidi sta ti se licno vise svidja.

 

Pa to sam i ja mislio, a sto se tice ovih Squier P. jel on malo zajebaniji od ovog osnovnog Jazz basa ili je to isto sranje, i jos nesto sto se tice kombinacije Arie basa onog obicnog od 130e i marsal pojacala relativno dobrog, kako bi to zvucalo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa to sam i ja mislio, a sto se tice ovih Squier P. jel on malo zajebaniji od ovog osnovnog Jazz basa ili je to isto sranje, i jos nesto sto se tice kombinacije Arie basa onog obicnog od 130e i marsal pojacala relativno dobrog, kako bi to zvucalo?

 

Meni su aria jazz bass i marshall od 25 wati zvucali sasvim pristojno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze li mi neko reci kakav je procesor LINE 6 za bass,tipa kako zvuci i to i koja je najmanja cena?

Evo i ja da kazem svoje mishljenje o procesorima :smoke: Ovako: iako sam ranije bio izuzetno skeptichan prema istim otkad sam probao bossov gt-6 b potpuno sam promenio mishljenje ! Tehnologija je toliko napredovala da se sada razlika izmedju procesora i pedala svela na minimum (i dalje moze da se chuje ,tojest i dalje su pedale za nijansu bolje ,ali je to jedva chujno) .Procesori ti u principu imaju dve glavne funkcije 1)imitacije pojachala ( tu ti je line 6 bolji od boss-a) 2) efekti (tu ti je bolji boss od line 6-a) . U sushtini u zavisnosti od toga sta ti je bitnije izaberi boss ili line 6 . Za cenu nemam pojma znam da je boss gt6b 410 evra valjda mada je izashao i gt10b koji je 510 evra .Za line 6 se raspitaj za cenu . U svakom sluchaju koji god procesor da uzmesh necesh zazaliti i kada jednom uzmesh takvu spravu zavrshio si prichu sto se tiche efekata za ceo zivot tako da sve u svemu od srca preporuchujem ! Nadam se da sam bio informativan koliko i opshiran :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo i ja da kazem svoje mishljenje o procesorima :smoke: Ovako: iako sam ranije bio izuzetno skeptichan prema istim otkad sam probao bossov gt-6 b potpuno sam promenio mishljenje ! Tehnologija je toliko napredovala da se sada razlika izmedju procesora i pedala svela na minimum (i dalje moze da se chuje ,tojest i dalje su pedale za nijansu bolje ,ali je to jedva chujno) .Procesori ti u principu imaju dve glavne funkcije 1)imitacije pojachala ( tu ti je line 6 bolji od boss-a) 2) efekti (tu ti je bolji boss od line 6-a) . U sushtini u zavisnosti od toga sta ti je bitnije izaberi boss ili line 6 . Za cenu nemam pojma znam da je boss gt6b 410 evra valjda mada je izashao i gt10b koji je 510 evra .Za line 6 se raspitaj za cenu . U svakom sluchaju koji god procesor da uzmesh necesh zazaliti i kada jednom uzmesh takvu spravu zavrshio si prichu sto se tiche efekata za ceo zivot tako da sve u svemu od srca preporuchujem ! Nadam se da sam bio informativan koliko i opshiran :pivopije:

 

 

E hvala ti matori za informaciju.

Pokusacu da nadjem negde oba procesora i da malo to isprobam pa cu da vidim sta mi godi.

Hvala jos 1.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za sta ti tacno treba procesor ? Jel imas na umu neki specifican efekat ? Posto te simulacije pojacala znaju da pojedu i pokvare zvuk vise nego sto dobrog donesu...A sto se tice efekata oni mogu biti ok , ali opet koliko nekom treba efekata na bassu..Mozda bolje kupiti par kvalitetnih pedala i cao..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za sta ti tacno treba procesor ? Jel imas na umu neki specifican efekat ? Posto te simulacije pojacala znaju da pojedu i pokvare zvuk vise nego sto dobrog donesu...A sto se tice efekata oni mogu biti ok , ali opet koliko nekom treba efekata na bassu..Mozda bolje kupiti par kvalitetnih pedala i cao..

 

 

Ma treba mi za neke pesme koje obradjujem i neke autorske a i hocu da imam da se zezam i pravim neke tonove kao Koja iz Discipline.Doduse on ima pun klinac procesora i efekata.

Edited by Shadow Hunter

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...