Jump to content

Tema za basiste


Nurg

Recommended Posts

Kol'ko znam Koja u poslednje vreme koristi wah i neki boss delay, za dist nisam siguran, ali mislim da je sa pojačala, nema neka gomila pedala pred njim... Treba biti oprezan sa efektima, pogotovo sa onim koji dolaze iz tih multi effect processora, za autorske ti preporučujem da snimaš direktno u sto (mixetu, karticu) a efekte dodaješ kasnije... Što se tiče žive svirke, uglavnom je kod nas sve loše ozvučeno tako da i tu treba obratiti pažnju na boje sa proc-a, jer se obično boja koju napraviš kod kuće, neće ponašati tako u drugom prostoru, na drugom pojačalu, još ako promeniš žice pred nastup, a boje pravljene sa starim žicama, eto problema...

Čuo sam line 6 gitarski i kao simulator odlično radi ali tip koji ga svira uvek koristi isto pojačalo (nosi ga na svirke sa sobom) i svoju '57-icu za ozvučavanje... Verovatno je dobra i bass varijanta, naravno uz sve mere opreza i dobro ozvučenje :muzicar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok,dobro je znati mere predostroznosti.

Ne radim sad nesto super budzenje pesama sa efektima to je nesto tipa kad treba neka promene u nekoj pesmi a ne non stop EFFECT ON.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Muzicki studio "Marah Durimeh" iznajmljuje opremu za svirke.

U cenu iznajmljivanja se ukljucuje transport i tonska realizacija.

Ozvucavamo sve vrste nastupa, vrlo profesionalno i efikasno.

Kontakt telefon 062/ 137-53-07 Milan

 

OPREMA:

Gitarska pojacala: 2x Marshall JVM 410H

Gitarski kabineti: 2x Marshall 1960A lead ; 4x12' celestion Greenbacks

Bass pojacalo : Nemesis by EDEN 4x10"

Bubnjevi : Pearl Vision Ltd edition kit Tomovi 12"13"16" Overhead MCS Meinl 14"16"20" (Hi-hat, 2xcrash ,Ride)

Mikrofoni : Sure SM58,Rode NTA

Slave : CROWN XLS802 (1600W bridge)

Ozvucenje : JBL 2x JRX 100 ; 2x 500w sinusne snage 4x15" + ...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

narucio sam Wood Guerilla bass, tako da bih mozda prodao Jazza...

kolko da trazim? 2003. godiste, cetvorozicani, sa gig bagom... ono klasican jazz...

Naruchio si wood guerrila-u ? Svaka chast necesh pogreshiti ,shtavishe dobicesh jednu nadrkanu mashinu! :pivopije: Koji si naruchio model tojest sta ce da ti Vucko pravi ? Sto se jazza tiche vidi za koliko si ga ti platio pa spusti cenu za 100-200 evra poshto je kao polovan,mada nemoj ni da ga prodajesh ,ako ne morash :od vishka glava ne boli :muzicar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naruchio si wood guerrila-u ? Svaka chast necesh pogreshiti ,shtavishe dobicesh jednu nadrkanu mashinu! :pivopije: Koji si naruchio model tojest sta ce da ti Vucko pravi ? Sto se jazza tiche vidi za koliko si ga ti platio pa spusti cenu za 100-200 evra poshto je kao polovan,mada nemoj ni da ga prodajesh ,ako ne morash :od vishka glava ne boli :muzicar:

 

pojma nemam, neki fretless, petozicani, iskombinovali smo 6 vrsta drveta ukupno, dva EMGa, jedan blizi vratu nego obicno da bi malo zvucao kao kotnrabas i sl... sve i svasta uglavnom... :D

a jazza sam dobio polovnog...

Share this post


Link to post
Share on other sites

pojma nemam, neki fretless, petozicani, iskombinovali smo 6 vrsta drveta ukupno, dva EMGa, jedan blizi vratu nego obicno da bi malo zvucao kao kotnrabas i sl... sve i svasta uglavnom... :D

a jazza sam dobio polovnog...

I kolko ce da kosta to cudo na kraju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

iljadu i pol

sto i nije puno, obzirom na tretman koji dobijes kod Vucka i na nacin na koji dobijes bukvalno ono sto zelis...

Pa to ti je standardna cena,a ako ti je lakshe to ti je mnogo jeftinije od ostalih ljudi koji kod nas prave custom made gitare ,a i mozesh da se dogovorish o svemu shto zelish sa chovekom ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

pojma nemam, neki fretless, petozicani, iskombinovali smo 6 vrsta drveta ukupno, dva EMGa, jedan blizi vratu nego obicno da bi malo zvucao kao kotnrabas i sl... sve i svasta uglavnom... :D

a jazza sam dobio polovnog...

 

Hrabro :pivopije:

Verujem da ce biti cool doduse :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ne bih prodavao Jazzavca. Moze nekad i on da zatreba. Osim ako ti nisu potrebne pare!?

Koji je Jazz u pitanju? Jel' Fender American series ili Made in Mexico?

 

Sad sam nesto malo guglao i nasao da American series-u uopste ne spada cena.

 

Svaka cast za Woodguerilla :pivopije:

 

I ja cu sebi uzeti woodguerilla kada skupim pare

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ne bih prodavao Jazzavca. Moze nekad i on da zatreba. Osim ako ti nisu potrebne pare!?

Koji je Jazz u pitanju? Jel' Fender American series ili Made in Mexico?

 

Sad sam nesto malo guglao i nasao da American series-u uopste ne spada cena.

 

Svaka cast za Woodguerilla :pivopije:

 

I ja cu sebi uzeti woodguerilla kada skupim pare

 

amer je. sta mislis za kolko da ga dam? a naravno da su mi potrebne pare, pa nisam neki milioner il tako nesto :D

covece, ne mogu da ti opisem koliko sam srecan zbog guerille... serijski bassevi jednostavno ne mogu da se porede sa wg...

a neki su i skuplji ;)

pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pogledajte ovo

 

http://www.ctbasses.com/

 

 

Carl Thompson pravi mnogo zajebane machine, negde sam pročitao, možda i na tom sajtu da je Clarke morao da čeka sto godina kako bi mu ovaj napravio to što je tražio... Ako budem ikada pravio neku gitaru, to će biti jedna od ovih (ili barem nalik na te), mislim da može i ovde da se nadje sav materijal pa da dobiješ CT like, za male repa.

 

 

@ Elmo

 

Probaj da ne prodaješ JB, ako nemaš drugu, koji će ti samo fretless bass...

Edited by (Pant)Era Ojdanic

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...