Jump to content

Tema za basiste


Nurg

Recommended Posts

Sta mislis o novim jazz bassevima sto imaju da se uzmu u mitrosu ? Na sta treba obratiti paznju ? Kakve su razlike izmedju standard i deluxe itd ? I glavno pitanje , koliko moze akcija da se spusti na tim gitarama (voleo bih na nekom razumno niskom novou da bude)...? (gitara bi trebalo posebno dobro da zvuci u slap stilu sviranja)

Edited by Bole

Share this post


Link to post
Share on other sites

sve pohvale za Squier ............ inace cena u MItrosu je oko 32.000 ili ti 400 eur ....... mislim da se definitivno isplati

 

Baš deru sa cenam likovi iz Mitrosa. Evo LINK sa cenom u Nemačkoj. Mislim da u Mega Music-u mozes da narucis sve sa ovog sajta. Samo nisam siguran koliko se ugradjuju.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da se ugradjuju 10% ali nisam siguran. ALi u svakom sllucaju ne volim da kupujem gitaru koju nisam probao. Hoce da je uzmem u ruke, pogledam prvo kako izgleda, da li ima ostecenja, kakav je vrat, lak, da li zuje magneti..... i onda ako je sve ok ja je kupim. Ovako ako narucujem to sto mi dovezu to moram da platim u uzmem, osim ako bas nije razvaljena.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

WARWICK CORVETTE STD BUBINGA 4 711 eur

YAMAHA TRB1004 749 eur

 

e za fendere bas i nisam ali evo neke cene..

FENDER AERODYNE CLASSIC P-BASS 719

fenderice mexikaneri i highway i ostala vuranija je oko 700

ali to cito onako kazem.. ne bih ni pisao ali cisto poredjenja..

 

fretless varijante..

WARWICK CORVETTE 711

YAMAHA TRB1005F 795

 

ovo je sto bih ja uzeo u obzir... mada ja sam moj bas platio ispod 700.. MM Sub Sterling... fantastican komad..

ne porizvode se vise... jer su ih pravili mnogo dobro.. pa su se zato i zajebali.. shvatili ljudi pa prestali da kupuju top modele...

 

opet naglasavam da mene ne iteresuju basevi ispod 1000 eur.. tako da.. jbg..

ljudi sta da vam kazem.. zanosite se i pravite te budzevine do mile volje...

sve to postoji da kompezuje nedostatke.. drvo.. magnet.. elektronika.. hardver.. sve je to u lancu..

a i ne zaboravite da igra vaznu ulogu i amp i kablovi.. i glavna stvar je i razglas..

 

nije ni cudno sto kad dodje baja sa MM StingRayom i utakne se u bilo sta.. i pegla lik.. ali to kosta..

pa ko hoce nek izvoli..

da ne povla cim one druge baseve tipa fodera, kent smith i sl buranija..

koje nisam jos probao.. zato njih necu da spominjem!!!

 

ps... kad smo kod baseva do 300 jura... niko ne razmislja dal ce se to eraspasti posle 1.5 godine..

e pa raspadaju se... koliko god ih ti odrzavao, milovao i pazio.. raspadnu se.. jer su ne kvalitetni..

nasminkani lepi i fini.. dojaja zvuce.. ali posle 1.5-2 kita.. mozes ga baciti..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta mislis o novim jazz bassevima sto imaju da se uzmu u mitrosu ? Na sta treba obratiti paznju ? Kakve su razlike izmedju standard i deluxe itd ? I glavno pitanje , koliko moze akcija da se spusti na tim gitarama (voleo bih na nekom razumno niskom novou da bude)...? (gitara bi trebalo posebno dobro da zvuci u slap stilu sviranja)

 

 

Osnovna razlika je ta sto American Deluxe serija ima aktivne magnete sa 3-pojasnim EQ-om a American Standard pasivne.

Trebalo bi dobro da zvuce za slap. Imao sam prilike da sviram Standard, i sta god da sam svirao na njemu je zvucalo odlicno.

Sto se tice cena: mislim da tim modelima ne spada mnogo cena kada su na snizenju.

U mitrosu stoji jedan Jazz American series ja milim vec 2 godine. Cena mu je oko 115 000 do 120 000 din.

 

:pivopije:

Edited by triad1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Imam ja jedno pitanje.Dobio sam stalak za bas onaj proel.Koncipiran je tako da drzi i telo i vrat pa me zanima posto sam cuo da se na njemu krivi vrat da li je to istina.

 

Ne bi trebalo da se krivi uopste, stavi je vise uspravno i navuci onu zastitnu gumu i nema da se brine!!

 

E imam pitanje za basiste:

 

Oce nas da ugradi u warwicka aktivni magnet, pa jel valja nesto EMG-40CS ? Il ima nesto bolje a da moze da se kupi ovde? U pitanju samo humbackeri!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima li nešto bolje od Lamborghinija?

Ima - Massey Ferguson.

Nije tačno, Lamborghini je lepši, brži, više ćeš pičaka naFatati njime.

E, ali Lamborghini ne ore njivu nikako, a Massey Ferguson je tata za to.

 

Ima li boljeg od Ronaldinja? Ima - Federer.

...itd...

 

EMG vs DiMarzio vs Seymour Duncan vs Bartolini, itd... Sve to zavisi od toga šta mu tačno treba. To su sve "najbolji" magneti, samo kako koji za šta, i za kakvo sviranje, kakav instrument, i sve je to VEOMA individualno. Fakat se ne mo'š puno zajebati sa EMG. E sad EMG HZ je meni barem nekako labava priča, pa se od te pasivne serije ograđujem, i pričam o aktivnim EMG.

 

40CS je samo jedan od EMG-jevih magneta. Nije bolji, ni lošiji, jednostavno se razlikuje od ostalih.

 

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima li nešto bolje od Lamborghinija?

Ima - Massey Ferguson.

Nije tačno, Lamborghini je lepši, brži, više ćeš pičaka naFatati njime.

E, ali Lamborghini ne ore njivu nikako, a Massey Ferguson je tata za to.

 

Ima li boljeg od Ronaldinja? Ima - Federer.

...itd...

 

EMG vs DiMarzio vs Seymour Duncan vs Bartolini, itd... Sve to zavisi od toga šta mu tačno treba. To su sve "najbolji" magneti, samo kako koji za šta, i za kakvo sviranje, kakav instrument, i sve je to VEOMA individualno. Fakat se ne mo'š puno zajebati sa EMG. E sad EMG HZ je meni barem nekako labava priča, pa se od te pasivne serije ograđujem, i pričam o aktivnim EMG.

 

40CS je samo jedan od EMG-jevih magneta. Nije bolji, ni lošiji, jednostavno se razlikuje od ostalih.

 

:pivopije:

 

Ma gledao je on neke modele EMG na netu, al kad je otisao kod marica ovaj mu rece da trenutno ima samo 40CS, a da ce sledeca narudzbina biti za cirke 4 meseca!!Sad fakat ovom nasem se ne ceka 4 meseca da nabudzi magnet, pa razmislja da stavi ovaj pa da svira na njemu nekoliko meseci dok ne stigne porudzbina, mada ukoliko je 40CS odlican onda ga ne bi ni menjao!Znaci samo aktivni dolaze u obzir!A od muzike svira pa neki thrashic bez drop stimova!!Imas li neku preporuku?pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci samo aktivni dolaze u obzir!A od muzike svira pa neki thrashic bez drop stimova!!Imas li neku preporuku?pozz

Pazi, nisam rekao da samo aktivni dolaze u obzir. Rekao sam svoje SUBJEKTIVNO mišljenje, i striktno vezano za EMG. Ja nisam veliki fan pasivnih EMG-a.

 

Najverovatnije će mu bass raditi mnogo bolje za tu thrash varijantu nego do sada, koji god da uzme EMG, pa čak i tu buraniju od HZ (o kojoj sad ni ne pričamo, ali je eto, uzgred spominjem). Pretpostavljam da se radi o Warwick RockBass instrumentu. Ako grešim, i ako je pravi, deutsche Warwick, onda je već verovatno veoma dobro opremljen što se tiče magneta. No kontam da će svakako dobiti čistiji i konkretniji signal, ujednačeniji, sa EMG. To će mu svakako odgovarati. Nijanse ne mogu da predvidim, iz više razloga. Pre svega ne poznajem čoveka (njegovo sviranje) niti bass, a ni EMG 40CS nisam sretao u praksi, beram ne u smislu da sam toga bio svestan, i nešto upoređivao. Od EMG-a sam se u praksi sretao sa singl varijantama P i J. O 40CS znam koliko i bilo ko drugi ko je pročitao karakteristike na sajtu. Možeš još i pdf skinuti da detaljnije vidiš šemu.

 

Sve u svemu, ako čovek pošto-poto hoće nov magnet, neka uzme taj 40CS. Ne može se mnogo zajebati. Kao da sad neko prodaje matorog Fiata, i ne zna da li da uzme Poršea, Lambordžinija, Bemveja ili Mečku, itd...

Puno se neće zajebati.

 

Nije tacno! Cristiano Ronaldo

je trenutno najbolji na svetu! I Gianluigi Buffon, naravno!

Nije najbolji. Ana Ivanović je najbolja.

 

Operi sudove!

:mrgreen:

 

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postavimo zadatak ovako:

u posedu je bass gitara, pasivna elektronika sa pasivnim magnetima.

 

Shta se dobija ugradnjim aktivnih magneta, osim 'hot' outputa?

Ako je konfiguracija J+J, da li je prihvatljivo da se recimo stavi samo jedan aktivan magnet, recimo u bridge poziciju, posto neck magnet kada radi sam jako lepo zvuci kao P bass?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel neko zna nesto o Jean&Jean bas gitarama, ili nesto o doticnom majstoru ?

Ja ti iskreno ne bih preporuchio : bassevi su im preskupi (oko 2 some) ,a kvalitet uopshte ne odgovara ceni ... Ako te zanima custom made ,moja preporuka ti je wood guerilla ili M.Tasic .Sta uopshte hocesh da radish ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Shta se dobija ugradnjim aktivnih magneta, osim 'hot' outputa?

Uopšte ne mora da znači da će izlazni signal biti znatno jači u tom smislu. Druga je impedansa, ali je pre svega dinamički i frekventni odziv drukčiji.

 

Ako je konfiguracija J+J, da li je prihvatljivo da se recimo stavi samo jedan aktivan magnet, recimo u bridge poziciju, posto neck magnet kada radi sam jako lepo zvuci kao P bass?

Kod J+J konfiguracije je od ključnog značaja da su magneti upareni. Ako jedan promeniš, to više nije tako i instrument radi normalno jedino u krajnjim položajima (100% jedan ili 100% drugi magnet), a u kombinaciji više neće imati onaj "hum cancelling" efekat. Zujaće malko više no što bi inače.

Ja btw, mislim da onaj bridge J magnet na Jazz bassu zvuči kao P bass koliko i labud liči na noja.

 

Ja mislim da je zdravije menjati oba.

 

Cheerz! :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ti iskreno ne bih preporuchio : bassevi su im preskupi (oko 2 some) ,a kvalitet uopshte ne odgovara ceni ... Ako te zanima custom made ,moja preporuka ti je wood guerilla ili M.Tasic .Sta uopshte hocesh da radish ?

 

NIsta, pitao sam cisto infomaciono, posto nemam te pare. Zainmalo me je samo koliko kostaju rucno pravljene gitare.

A jel zna neko da mi uporedi Ibanez ATK 300 i Ibanez SRX700. Odnos cena i kvaliteta ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Znaci, prica je ovakva.

Bio sam jako glup i jednom debilu pozajmio svog Ibaneza SR 800. ovaj ga je uspio izgrebati i da to sredi prelakirao ga je u neku glupavu mat crnu (bio je nesto kao metalik crn).Lak je katastrofican, pun vazdusnih jastuka i bez trunke sjaja. E sad, ja bih da to sredim koliko se srediti moze. Prvo sam mislio da ga samo ismirglam i ispoliram polir pastom, ali rek'o da prvo cujem sugestije.

Znaci, pomazite.

Nurg? Anybody?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sviram Ibanez SRX505, hocu da promjenim magnete, trenutno bar jedan, kontam ubaciti EMG, aktiva naravno!

Distorziju ne gasim pa mi treba nesto sto ce raditi dobar posao!!!

 

Svaki predlog je dobrodosao!

Share this post


Link to post
Share on other sites

peav-mk-vi.jpg

 

Peavey markVI, pazarih juče, za male pare, i nasadih ga na Hartke 4x10... Matoro, al dobro radi... Chorus, compressor, grafički EQ, posle trosatne probe juče pojačan na 70 posto snage i dalje iz onog ogromnog kulera duva ladan vazduh... Obzirom da sam ranije svirao mark IV (parametric EQ, kanal sa distom), nisam iznenađen kvalitetom sprave iako radi 20-ak godina... Sad je na redu jedan cab od 15'' i to je to što se mene i pojačala tiče :muzicar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...