Jump to content

Tema za basiste


Nurg

Recommended Posts

To su ove https://store.ernieball.com/product/part_nu...1.16083.16795.0

 

nickel su (to znaci niklovane zar ne?).Elem pa ok je zvuk(tj vise nego dobar),nisu ni mekane previse u odnosu na warwicke neke su raj na zemlji mada ja sam i dalje za fender varijantu...

Edited by SATAN-iz Batajnice

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav kolege :pivopije:

 

Evo malo da pokrenemo temu.

 

Postavio sam samplove mog bass-a na netu na zahtev kolege Rotasydän-a. Pa evo i na temi za basiste da postavim LINK za download.

Ima ukupno 10 klipova, od kojih su prva 3 u standardnom stimu, dok ostalih 7 u E drop D. Samplovi 7, 8 i 9 su odsvirani trzalicom. Poslednji je u slap fazonu (sto iskreno nemam pojma da sviram ).

 

Na osnovu ovih samplova, sta mislite koji bass i magneti (aktivni ili pasivni,proizvodjac...) su u pitanju? Mislim da nije tesko! A spominjao sam i na temi nekoliko puta sta sviram, pa ko je pratio znace odmah sta je u pitanju.

 

Obavezno pisite kako vam se cini zvuk, da li vam se svidja ili ne ....

 

 

:pivopije:

Edited by triad1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na osnovu ovih samplova, sta mislite koji bass i magneti (aktivni ili pasivni,proizvodjac...) su u pitanju? Mislim da nije tesko! A spominjao sam i na temi nekoliko puta sta sviram, pa ko je pratio znace odmah sta je u pitanju.

 

Obavezno pisite kako vam se cini zvuk, da li vam se svidja ili ne ....

Ne sećam se tačno šta sviraš, pa mi ovo sad dođe kao super test.

Zvuči mi kao JJ konfiguracija, na nekom laganijem drvetu. Mož' biti bilo šta od proizvođača. Nešto novije rekao bih. 1990 - ...

Cenovni rang do 500 evra.

 

Magnet?

E sad, da ti budem iskren, tu sam mnogo umereniji sa pretpostavkama. Zvuči veoma resko i jasno. Ako su pasivni, stock magneti, onda imaš TFT monitor, ili si bio dovoljno udaljen od monitora da nema toliko zujke.

Ako je pasivan, onda nemam pojma. Seymour Duncan ume da bude ovako rezak.

Ako je aktivan, onda mi je suviše hladan za nekog Bartolinija, i pre bih glasao za aktivni Seymour ili još bolje EMG.

 

Odo sad da ti prelistam postove da vidim šta sam pogodio...

 

Cheerz! :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaka cast kolega :pivopije:

 

I kolega CrashNS je pogodio koji je model u pitanju :pivopije:

 

neki pasivni EMG magneti?

 

Ne bas, pogledaj odgovor dole

 

Ne sećam se tačno šta sviraš, pa mi ovo sad dođe kao super test.

Zvuči mi kao JJ konfiguracija, na nekom laganijem drvetu. Mož' biti bilo šta od proizvođača. Nešto novije rekao bih. 1990 - ...

Cenovni rang do 500 evra.

 

Magnet?

E sad, da ti budem iskren, tu sam mnogo umereniji sa pretpostavkama. Zvuči veoma resko i jasno. Ako su pasivni, stock magneti, onda imaš TFT monitor, ili si bio dovoljno udaljen od monitora da nema toliko zujke.

Ako je pasivan, onda nemam pojma. Seymour Duncan ume da bude ovako rezak.

Ako je aktivan, onda mi je suviše hladan za nekog Bartolinija, i pre bih glasao za aktivni Seymour ili još bolje EMG.

 

Odo sad da ti prelistam postove da vidim šta sam pogodio...

 

Cheerz! :pivopije:

 

Telo je od Jove. '98. kada sam ga kupio kostao je oko 900 maraka (tada su bile jos marke) sto mu sada dodje oko 450 evra. Svaka cast i to si pogodio :pivopije:

 

E sada magneti...i tu si bio vrlo blizu. I CrashNS takodje. U pitanju su aktivni EMG J set magneti koje sam ugradio prosle godine u bass, posto nisam mogao vise da podnesem zvuk njegovih stock magneta. Jako sam zadovoljan kako EMG zvuce, rade mi posao dok ne skupim neku kintu za neki bolji bass. Razmisljao sam o Fender Jazz american standard-u (ali to ko zna kada cu sebi moci da priustim).

 

Jel smem i ja da pogadjam? :lol:

 

:da::da: :da: :pivopije: :pivopije: :pivopije:

 

E da, jel to snimano direkt u LineIn?

Neznam jel sam to ja il ti je bridge mnogo tishi od neck magneta?

 

Da. Samplovi su snimljeni direktno preko line in-a, nikakvi ekvilajzeri, emulacije pojacala na kompu i te stvari. Samo bass sa svojim magnetima se cuje.

 

Sto se tice bridge magneta mislim da je on inace uvek tisi od neck magneta i to je tako ja mislim kod svih bass-eva sa JJ konfiguracijom magneta, nisam siguran za ovo 100% mozda se i varam. Secracone? Inace sam ja tiho odsvirao pa je zato mozda tise nego inace. Nisam kidao zice, odsvirao sam kulturica samplove :):rolleyes:

 

Evo i slika kako izgleda bass. Fotka nije najbolja jer je snimljeno kamerom od telefona.

DSC08157.jpg

 

Pozdrav kolege :pivopije: :pivopije: :pivopije:

Edited by triad1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bend NIGHTQUEST trazi BASISTU!

Svirmo neki Melodic Heavy (power.. X) / progressive metal.

 

Imamo nekih 10-tak nasih pesama, i 10-ak obrada.

Evergrey, Labyrinth, Kamelot, Gamma Ray, Hammerfall, Stratovarius, Edgy...

 

Probe su jednom nedeljno, imamo stalan termin u Chainsawy, svi zmo ozbiljni i profesionalni.

Pesme nisu tehnicki zahtevne.

Potrebno je samo da je OZBILJAN i ODGOVORAN.

 

Ali stvarno!

Znaci sit sam ljudi koji sviraju i posle 2 meseca pocnu da kasne i ne dolaze na probe, da ih mrzi da rade pesme..

 

Svi u bendu smo skroz OK, druzeljubivi, volimo da pijemo, imamo redovno svirke, atmosfera u bendu je prijateljska i svako ko zeli da svira je dobrodosao ne bitno za godiste.

 

HITNO JE pa ko hoce neka se javi na:

 

Neka se javi meni na PM ili na mail: [email protected] ili na broj:063/264-890

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam imao prilike da sviram neki 5o žičani na pola sata,kod druga koji trgje polovnom opremom,maple i iz jednog dela je,da nemas sliku tog instrumenta?

 

Nemam, nije to moj instrument, vec jednog starog muzicara iz Bacha, al nisam mogao da nadjem nikakav info.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...