Jump to content

Tema za basiste


Nurg

Recommended Posts

Ovo sam nasao na Google-u o Ken Rose bass-evima: http://www.kenrose.de/html/e-basse.html

Stranica je na Nemackom, nisam nasao nista na engleskom

 

Jeste! Koristim onaj YAHOO! translator, pa sam nashao i formular, napisao mail da vidim na kojem sajtu imaju gitare, i kolike su im MSRP.

Hvala triad1!

Share this post


Link to post
Share on other sites

A evo i odgovora kompanije Ken Rose:

Dear Mr. Opacic,

 

as we assume you are not from Germany so you can order the Ken Rose

Specíal Edition bass guitar directly from us.

 

Export price is 595.- EURO plus insured freight to your country.

 

Please let us know your shipping adress so we can send you a proforma

invoice for money transfer.

 

Please feel free to contact us if there are any questions.

 

Best regards,

Bodo Lehmann

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam da li se vec pricalo o ovoj marci, ali da li ste nekad culi za Aries bass gitare? Ja sam ih potpuno slucajno nasao, viseci na TalkBass forumu, i bio sam prijatno iznenadjen kad sam video da se nalaze u Hrvatskoj Aries

 

A evo i par fotki da vam zagolica mastu :D

3.3.1.JPG

3.3.4.JPG

3.3.7.JPG

3.3.8.JPG

 

Sacu da pokusam da saznam nesto vise, jer su me bas zaintrigirali ovi prelepi instrumenti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hrvatska Wood Guerilla :D Mnogo su mi kicasti ovi bass-evi

 

No, they are a fine piece of wood art :D

Jel ima neko njihov pricelist?

 

Ja nemam, ali sam cuo da su prilicno skupi, to jest da su u rangu nekih renomiranih americkih custom made instrumenata (od 3000$ pa navise). Mozda gresim though...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel vredi dati 130 eur za neki Aria precision bass za sviranje u kucnim uslovima, ili je to bacanje para?

 

@ Routasydän ako mislis da se sprdas i vezbas da,za ostalo ne.

 

Tačno!

 

Ako imaš cilj da nešto ozbiljnije radiš sa bass-om, onda bih ti preporučio ipak malo više para da uložiš u isti. Ja kao basista bih bio sasvim zadovoljan sa nekom kantom od gitare da povremeno snimim ideje na kompu i tako te stvari...

 

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ovi ljudi shto pricaju o Ariji

Pazi, bolje je da uzmesh neki polovan Squier P, za nekih 100-150e, zavisi kako gde. Garantujem da bolje radi od tog aria p bassa. Evo ja sam recimo nashao Squier P affinity, crni sa crnim pickguardom za 7000 dinara - i ne necu ti reci ko ga prodaje :P:)

Ugl, potrudi se malo, raspitaj se, uglavnom naletish na ok gitaru.

 

@Sharkey

E tu si se odma zajeb'o - uvatio si se u pametovanje sa tezgaroshem!

Kad te tezgarosh pita 'kolko para', a ti pritom znash da je on tezgarosh, treba da kazesh 'dobar vic'. Onaj ko jednom primi dobre pare za svirku - postaje i ostaje tezgarosh!

Naravno, sad ce neko da skoci 'nemoj da kenjas, evo ja tezgarim, a imam i takav-i-takav bend, i reci to je ona....stara varijanta :)'

Znam vas sve (pa i sebe), u dushu vas znam! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Routasydän- za 150e, lik na forumu prodaje Yamahy rbx 170 a to je sasvim ok bas, a ako ga jos ubedis da spusti cenu to je stvarno odlicna ponuda.

 

ovaj lik http://www.yumetal.net/forum/index.php?showuser=7574

 

ako nije prodao uzmi. ja sam hteo da uzmem taj bas, ali su matori navalili da uzmem samo nov i na kraju uzeh yamahu rbx 270, novu, mada sam ja bio za to da uzmem bas koji je ovaj lik prodavao(jer mi je kupovina novog basa koji cu prodati deluje kao bacanje para, ali ajde), bas je super ocuvan, a i cena je ok

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio sam u Sky music i probao taj bass. Bass lepo izgleda, ali zvuk mu i nije nesto, sve u svemu muslim da je to bacanje para, kao kad kupis yuga za soma eura em sto vozis kantu, em moras da stalno ulazes pare i sredjujes.

 

U pravu je Josip, Squier je mnogo bolji od Arie, samo sto su jako skupi u Mitrosu. Meni je za oko zapao Squier precision special V 5-zicani, ali brate cena je mnogo jaka, ali cu se baciti na oglase i da vidim jel ima nesto polovno, a mozda odem opet do Mitrosa, tamo s' vremena na vreme budu neki popusti pa mozda naleti nesto, u svakom slucaju ne zurim

Edited by Routasydän

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mani se Mitrosa! Oni za novog Squiera traze 27 jebenih hiljada! Najjace kad se neki klinac popali, pa krene da prodaje svog polovnog za 24.

Probaj u oglasima ima 100%.

 

Mada, koliko ljudi hvale na TB forumu, dobra opcija ti je SX. Koliko ja znam, Stringer je zastupnik za njih. Proguglaj telefon, pa zvrcni da vidish cene, jer stvarno se ne secam kolike su!

 

..to je to shto mi pada na pamet od kopija P bassa...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mitros stvarno deru sa cenama. Evo šta sam našao na :http://www.thomann.de/de/fender_mexp_black.htm. Verujem da je ovo u Mitrosu bar jedno 100 evra skuplje (ako ne i više). Čini mi se kao sasvim solidan bass. Routa možda bi mogao da potražis to u oglasima. Sigurno može da se nađe za OK pare...

 

Edit:

Sigurno nekad naleti u oglasima i neki Precision Highway One....

 

:pivopije:

Edited by triad1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mitros stvarno deru sa cenama. Evo šta sam našao na :http://www.thomann.de/de/fender_mexp_black.htm. Verujem da je ovo u Mitrosu bar jedno 100 evra skuplje (ako ne i više). Čini mi se kao sasvim solidan bass. Routa možda bi mogao da potražis to u oglasima. Sigurno može da se nađe za OK pare...

 

Edit:

Sigurno nekad naleti u oglasima i neki Precision Highway One....

 

:pivopije:

 

Pazi to na thomanu gledaj one MSRP cene, za tu gitaru je recimo MSRP 659e, koliko je otprilike i kod nas, mozda cak malo jeftinije.

Naravno, ako imash mogucnost da sa Thomana narucis, to je odlicno! :pivopije:

 

@Routasydan

Tvoj drugar je oneluckymotherfucker! Pozdravi ga, i reci mu da je otprilike nashao varijantu koja se deshava jednom u 100.

E, zato treba gledati oglase! :)

Edited by Josip

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...