Jump to content

Tema za basiste


Nurg

Recommended Posts

pa vidi koja je omaza.. ili jos bolje skines i poneses sa sobom.. i odes u elektricarsku radnju pokazes im i kupis... najjeftinija varijanta...

najbolja preporuka ti je RADIO KLUB.. kod crvenog krsta na Zvezdari!!!

 

poz..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pao mi je bass s ramena

...

gde u BGu mogu naci original potenciometre za takav bass?

Unapred zahvalan.

:pivopije:

U te baseve se fabrički stavljaju oni isti potenciometri koje možeš kupiti u bilo kojoj elektroničarskoj radnji. Nisu oni najjeftiniji, već klasa iznad, i koštaju nešto više nego da su džaba. Samo obrati pažnju da li su log ili lin. Kapice staviš one stare, narafski... :)

Potenciometar je potrošna roba, nemo' se sekiraš, nema tu varijanti kao "original" ili "američki" ili te paćeničke varijante. Lošiji će trajati kraće, toliko.

 

Cheerz! :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

U te baseve se fabrički stavljaju oni isti potenciometri koje možeš kupiti u bilo kojoj elektroničarskoj radnji. Nisu oni najjeftiniji, već klasa iznad, i koštaju nešto više nego da su džaba. Samo obrati pažnju da li su log ili lin. Kapice staviš one stare, narafski... :)

Potenciometar je potrošna roba, nemo' se sekiraš, nema tu varijanti kao "original" ili "američki" ili te paćeničke varijante. Lošiji će trajati kraće, toliko.

 

Cheerz! :pivopije:

Hvala ljudi!

Danas sam izvadio iz kapica ostatke potenciometra.. malo busilica, malo brusilica pa srafcigeri. spicangle... ali sam sacuvao kapice :)

Sutra idem u kupovinu potenciometara i novog kaisa.. :)

 

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala ljudi!

Danas sam izvadio iz kapica ostatke potenciometra.. malo busilica, malo brusilica pa srafcigeri. spicangle... ali sam sacuvao kapice :)

Sutra idem u kupovinu potenciometara i novog kaisa.. :)

 

:pivopije:

 

dodji ti kod mene, imam cirkular koji pokreće traktor preko kardana, baros, brusilicu, švajs aparat i ostali muški alat, a ne te tvoje sigračke, pa ćemo da ti opravimo bas :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

E, ludi, da li je neko probao Laney pojacala? Ili je pak vlasnik jednoga? Konkretno mislim na rb4, rb5, rb6 i rb7. Prilicno su jeftina i deluju mi ok... Jos ih nisam probao... Tek trebam da ih jurim. F1!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Realno - nisu mi ni oni strani. Ali to samo po selima i seoskim slavama (sad u nedelju idemo u Botozh na slavu, a to je neki zaseok kod Zrenjanina).

 

Shto se tiche lozhenja... Zavisi - zapravo se moze reci pola ih ima peavey i ibanez a druga polovina prica kako je Aria ludilo. A niko nezna potencijal SX bassova. No dobro, otkrice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imaj srca i prelistaj malo temu, sve piše. Ovaj forum ne može da preživi još jednu raspravu o žicama za bas.

 

 

Jožo svaka ti čast, odličana spravica, da te dugo i uspešno služi! Jednog dana kada Berindžer napravi kopiju i ja ću je kupiti, onako kolekcionarski. :pivopije:

Jel si na tome svirao ono veče u 2 Arhanđela?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jožo svaka ti čast, odličana spravica, da te dugo i uspešno služi! Jednog dana kada Berindžer napravi kopiju i ja ću je kupiti, onako kolekcionarski. :pivopije:

Jel si na tome svirao ono veče u 2 Arhanđela?

 

Pa vec ima kopija i zove se BDI21 :D

Sa tim sam svirao preksinoc u "Dva Arandjela", ne onaj prosli vikend kad ste vi doshli!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ljudi, treba mi pomoc. Nameracio sam se da kupim bas pojacalo do 400e. Tj, 500 kada prodam ovo iz potpisa. Trenutno mi je favorit Laney RB5, od 120w za 28200 din (kupovao bih i preko 120w)... Da li mislite da bi trebalo da cekam nesto polovno? Sta npr? Sta mi preporucujete za 500e?

Edited by Rile

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...