Jump to content

Tema za basiste


Nurg

Recommended Posts

Ernie Ball Musicman Stingray 5 string, transparent teal finish, rosewood fretboard, 1997 godiste. Odlican zvuk i mekan za sviranje. Udaren kod jack-a i na spoju vrata i tela i ima jos par ogrebotina. 1150e

 

Ernie Ball Musicman Stingray 4 string, 11. sept 2001. Nema ni jednu ogrebotinu, u savrsenom stanju. Ova boja se vise ne koristi za StingRay-e, tako da se moze reci i da je raritet. 1250e

 

Yamaha TRB 1005, malo sviran, kao nov. 650e

 

Lokacija: Beograd. Sva pitanja na PM, email, tel...

 

ranko.radovanov*gmail.com

063/244-299

 

basseszn3.th.jpgthpix.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inace molio bih, posto sa ja laik, a veliki ljubitelj precision bassa, da mi neko strucno objasni razlike izmedju Fender meksikanca, highway one i americas series precision bassa? Samo molim bez onih poredjenja tipa Skoda - VW - Audi.

 

Sta mislite o ovoj makini? Jeste Squier, ali solidno zvuci, a jako mi se svidja i jazz varijanta vintage modified

 

Squierprecisionvintagemodifiedbass.jpg

Edited by Routasydän

Share this post


Link to post
Share on other sites

I dalje potreban OZBILJAN bassista za cover sviranje, u pitanju je rock hard rock metal uglavnom komercijalnijih bendova, Metallica, RHCP Pearl Jam, Nirvana, Foo Fighters, Franz Ferdinadn, i sl.

 

Kontakt na: [email protected] i 063 7135355

 

Dvojica smo iz Stare Pazove, pevac iz Beograda, probe smo imali uglavnom u Zemunu, ali ni Beograd nije problem.

 

Nije bitan kvalitet sviranja (naravno, bitno je odsvirati sve kako treba, bez preteranog mučenja) koliko pristup bendu, i posvećenost.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta mislite o ovoj makini? Jeste Squier, ali solidno zvuci, a jako mi se svidja i jazz varijanta vintage modified

 

Na to pitanje ce ti Secracon najbolje odgovoriti, buduci da svira precision-a...

 

 

Slazem se ali i kostaju toliko :)

 

Nista to nije skupo za kvalitet koji dobijes...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ukratko:

Precision Bass je jedna neverovatno primitivna sprava. Nema nikakve šminke, sve dolazi do izražaja, i sviranje, a i sama izrada instrumenta. Ako nije od nekog gipsa i šapurike, svašta se može očekivati. Treba probati, i verovati ušima.

:pivopije:

 

EDIT:

BTW, Precu nisam izvadio iz kofera još od 12. septembra kad sam ga nakon snimanja spota vratio u isti, a i do tada je bio u njemu prilično dugo.

Otkako imam ovu mazgu od ATK, slabo 'fatam išta drugo u ruke. Kramera tu i tamo...

Edited by Secracon

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inace probao sam ovog precu, to je neka Aria probna serija, ide pod oznakom "Legend" i za jako malo para sasvim pristojan instrument, kosta tri puta manje od onog gore Squiera (130 eur u Sky Music), a zvuci sasvim, sasvim ok za neku kucnu svirku, sto meni i treba

 

ariaLPB-MIR.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inace iznenadio sam se kako dobro zvuci ATK sad u petak u "Pub two beers", fantastican zvuk i jako dobra svirka :pivopije:

Uf...

Bio sam premoren, mislio sam da ću zaspati. Nije bila baš najreprezentativnija svirka. Valjda ću 12.decembra (isto mesto, isti bend) biti odmorniji i skoncentrisaniji.

Sa tim bendom koristim ATK -> BOSS ME-6B (mutiefekat, popularno "procesor") -> Behringer BDI 21 -> razglas.

Ono pojačalo je samo monitoring, koje koristimo klavijaturista i ja.

Generalno sam prestao da koristim pojačala u cilju dobijanja zvuka pre nekih godinu i kusur, i još sam malko nov u tim simulatorskim vodama.

Popizdeo sam više od napaćenih glupih tonaca. (Btw "napaćen glup iskompleksirani tonac" je pleonazam. Dovoljno je reći samo "tonac") Ispostavilo se da je to bila veoma pametna odluka, pogotovo u tezgaroškom smislu. Eto, u Pazovi ništa, samo mikseta na "izvolte". Ubo sam beringera u razglas i doviđenja. Isto to bi na nekom festivalu za mene uradio i neki tonac, samo bi još razvezao neku filozofiju od kulina bana, gde bi on jedini ispao pametan u svojim očima, i posle bi podigao i svoju dnevnicu za to, za koju smatram da sve i da je 20 dinara je previše.

Okej otišao sam u digresiju.

 

Hvala na komplimentu. Sledeći put mora biti još bolje.

 

Inace novi bassista Megadetha svira ni manje ni vise nego Fender Jazz Bass Marcus Miller signature :)

 

Sad sam bas gledao "Blood in the water" i zaprepastio se kad sam video sta lik svira :D

Pa šta? Jazzbass k'o jazzbass. Isti takav svira i mali latinjeros iz Opeth.

A i Tom Araya je u početku svirao USA Fender Jazzbass. Dobar instrument, prilično "версатилан" što bi reko englez i amer. Jes' da je buljaški i ružan, ali je kultni instrument. Radi lepo. Objektivno.

 

Inace probao sam ovog precu, to je neka Aria probna serija, ide pod oznakom "Legend" i za jako malo para sasvim pristojan instrument, kosta tri puta manje od onog gore Squiera (130 eur u Sky Music), a zvuci sasvim, sasvim ok za neku kucnu svirku, sto meni i treba

Imam neki "Legend" katalog. Ljudi bez po blama priznaju da su im instrumenti od šperploče. Ako ne veruješ, iskeniraću ti katalog u firmi.

Dobro proveri pre no što kupiš. Uporedi sa nečim.

Jbg, da si u NS otišao bih s tobom i poneo USA Precu, da čujemo koliko je blizu u zvuku.

Mada, ako je za po kući... ...uzmi onda onaj bass koji ti je najlepši na izgled, i koji ti paše uz pidžamu, to su u tom slučaju bitniji kriterijumi.

 

Cheerz! :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

... samo bi još razvezao neku filozofiju od kulina bana, gde bi on jedini ispao pametan u svojim očima, i posle bi podigao i svoju dnevnicu za to, za koju smatram da sve i da je 20 dinara je previše.

 

:)

 

Sjajna recenica :pivopije:

 

Imam neki "Legend" katalog. Ljudi bez po blama priznaju da su im instrumenti od šperploče. Ako ne veruješ, iskeniraću ti katalog u firmi.

Dobro proveri pre no što kupiš. Uporedi sa nečim.

 

Ne mogu da verujem....u prvom trenutku mi ovo bilo smesno, ali kada pogledas da neko daje 150 € (jel' bese toliko?) za sperplocu sa nekom verujem ocajnom elektronikom...onda i nije smesno. To dok oni naprave ne vredi vise od 20 €

Edited by triad1

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Secracon: meni je svirka bila odlicna, jeste da repertoar bas i nije 100% po mom ukusu, ali je zvucalo odlicno, bar meni. Video sam Beringera i bas se iznenadio, obicno svi bassisti pljuju po tom pojacalu. Ali zvuk je bio sasvim dobar. Dolazim 12. decembra obavezno, nadam se da ce biti bar podjednako dobra svirka.

 

Kad sam komentarisao sta svira bassista Megadetha nije me iznenadilo to sto svira Jazz bass, pa Newsted ga je jako dugo svirao, nego to sto cepa Marcus Miller signature model, nisam navikao da thrasheri vole taj Marcusov zvuk ;)

 

Hvala ti puno za ove informacije o Legend bass gitarama. U specifikaciji ne pise da je sperploca, bar na sajtu Sky music vec pise jova a vrat javor. Ne mogu da verujem koji su to mufljuzi. Nemoj da se cimas i kopiras katalog, necu biti lenj pa cu da se malo bacim na googleta i da procitam misljenja o ovoj gitari ljudi koji su se usudili da kupe, a da nisu klinci od 13 godina kojima je to prva gitara.

 

Jeste da je za po kuci, ali nije mi ipak glavni kriterijum da mi se slaze uz pidzamu, mora to i da zvuci bar solidno ;)

 

Hvala jos jednom i veliki pozdrav :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad sam komentarisao sta svira bassista Megadetha nije me iznenadilo to sto svira Jazz bass, pa Newsted ga je jako dugo svirao, nego to sto cepa Marcus Miller signature model, nisam navikao da thrasheri vole taj Marcusov zvuk ;)

 

Mislim da Njusted nije svirao jazz bass Fenderov nikako, ono je Sadowsky varijanta jazz-a, mada sve je moguće... :muzicar:

 

 

edit: sad videh da je svirao malo fendera, ali samo u studiju, i to prec '58 i '68 Fender Telecaster Paisley...

Edited by Užas Priest

Share this post


Link to post
Share on other sites

Video sam Beringera i bas se iznenadio, obicno svi bassisti pljuju po tom pojacalu

Ne verujem da pljuju po ovom pojačalu, jer ne verujem da su dolazili u kontakt sa ovim pojačalom, naime u pitanju je K3000FX, pojačalo za KLAVIJATURU.

 

Trebalo mi je nešto što samo po sebi ne farba zvuk, nešto što će vučati kao razglas, jer zvuk dobijam sa onim malim govnetom od DIboxa sa simulacijom pretpojačala i kabineta (Behringer BDI21, kojeg sad planiram da iz čistog ego tripa penzionišem i nabavim original sansampov, možda čak i onaj RBI u reku). Na taj način čujem zaista ono kako se čujem i na razlgasu, i imam precizniju kontrolu zvuka.

Prodavac me je gledao belo kad sam kupovao to njakalo, jer je za iste pare mogao da se uzme i Nemesis od 150 W, a za manje para behringerovo BASS njakalo.

Objasnio sam mu da mi ne treba ništa što bi ikako doprinosilo zvuku, i da mi bass pojačala nisu zanimljiva, treba samo da je glasno, i da je jeftino, jer nemam nameru da ulažem u nešto što mi u principu ne igra nikakvu ulogu u zvuku. Pojačalo je 250 evra, a kupili smo ga klavijaturista i ja zajedno, i uskoro ćemo uzeti još jedno pa se podeliti lepo. Pojačalce je praktično razglas u malom. Ima 4 ulaza, efekte, i u principu zvuči jednako usrano kao i 90% razglasa koje srećemo. Uštekam li se u njega direkt, zvuči sranje, no preko BDI21, zvuči kao solidno bass pojačalo, a isti taj BDI je uštekan i u razglas paralelno.

 

Imam svoje bass pojačalce, koje više i ne nosim nigde. Takođe sam igrom slučaja u privilegovanoj poziciji da mi je na raspolaganju jedan Markbass TA 501 sa kutijama 4x12 i 1x15 (sa slike iz profila), koje bih takođe mogao da vucaram sa sobom, pa ni to ne nosim. Sprava ima zvuk za svaki cent svoje cene od oko 3000 €, zaista je neverovatno njakalo, ali nema smisla nositi to na svirke, kad će me opet turiti preko DI u razglas (i zvučna slika iz bass pojačala i ona iz razglasa bi bile dupe i oko). Sviram ga na probama, i koristim ga kao referencu, etalon za "zdrav zvuk". Perem uši time.

 

:pivopije:

 

EDIT:

 

U specifikaciji ne pise da je sperploca, bar na sajtu Sky music vec pise jova a vrat javor.

 

Vrat je uvek javor kod tih kopija Fendera, sa tim nema mnogo dileme. Naravno i taj javor može da varira u kvalitetu i debljini, ali generalno to i nije neki krucijalan problem po meni.

Telo je problematično. Evo u Legend katalogu lepo piše "neck - maple" i "body - plywood".

Mada kontam da to može da bude različito od serije do serije, zavisi od dila sa kinezom.

 

:pivopije: :pivopije:

Edited by Secracon

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Secracon: moja greska, pogresno sam se izrazio, hteo sam da kazem pljuju pa marci (brendu) Behringer, nisam mislio na pojacalo koje ti koristis :pivopije:

 

Inace garant ovi likovi iz Sky Music nisu smeli u specifikaciju da napisu plywood pa su napisali sto su napisali pod parolom ako prodje - prodje ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

sa kutijama 4x12 i 1x15 (sa slike iz profila)

Ispravka: 4x10, a ne 4x12.

 

 

:pivopije:.

:pivopije:

 

pljuju pa marci (brendu) Behringer

Opravdano dobrim delom, a li je opet jednim delom i do nekog elitizma. Postoji taj stav da Behringer NE MOŽE da zvuči dobro, i da skupa sprava MORA da zvuči dobro. E to je najjadnije u svemu. Ljudi su takvi. Znaš onu priču o carevom novom odelu...

 

U mom scenariju, kada sprava koja služi kao monitor, ne ozvučava se nikad, i za koju se očekuje da će popiti barem jedno pivo pivo po svirci je smešno trošiti velike pare da bi to bila neka marka i da radi ko zna šta, mada masa to očekuje.

E a to je kao kad se očekuje i sledeće:

-da kurvu kojoj se plati da ti pored aFtoputa "odsvira saksofon" izvedeš i u Hajat na večeru, i upoznaš je sa roditeljima.

-da bicikl kojim ideš do plaže i vezuješ ga za banderu bude onaj od 800 € full profi, i još da ga voziš u full bajkerskoj opremi kao na tur d frans.

-da tražiš kavijara u burek

-da rub plastične kese za povraćanje ima čipku

-da fiskalni račun bude štampan na plastificiranom papiru u 600 dpi full color

-da Fića ima klimu

-da pešački prelaz ima tepih

-da izbacivač u folkoteci ima završen faks i odbranjen doktorat

-itd...

 

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...