Jump to content

Tema za basiste


Nurg

Recommended Posts

Uspeo sam da iskopam neki katalog ovog Legend bassa, sve je na japanskom, ali vidi se svuda da je telo alder ?!?!

 

Evo jedan linak

 

http://translate.google.com/translate?hl=e...l%3Den%26sa%3DN

 

Inace na muzickom forumu par likova koji su kupili kazu da je sasvim ok makina, da zvuci bolje nego Squieri, ali nema nista dok ja ne odem u Sky Music i probam to cudo

Edited by Routasydän

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ernie Ball Musicman Stingray 5 string, transparent teal finish, rosewood fretboard, 1997 godiste. Odlican zvuk i mekan za sviranje. Udaren kod jack-a i na spoju vrata i tela i ima jos par ogrebotina. 1150e

 

Ernie Ball Musicman Stingray 4 string, 11. sept 2001. Nema ni jednu ogrebotinu, u savrsenom stanju. Ova boja se vise ne koristi za StingRay-e, tako da se moze reci i da je raritet. 1250e

 

Yamaha TRB 1005, malo sviran, kao nov. 650e

 

Lokacija: Beograd. Sva pitanja na PM, email, tel...

 

ranko.radovanov*gmail.com

063/244-299

 

basseszn3.th.jpgthpix.gif

 

 

Yamahu sam prodao, u ponudi jos behringer BDI21 bass driver i di box, 20e, koriscen 2 puta, nov u kutiji, sa garancijom, kupljen u Mitrosu

 

BDI21_medium.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima li u zemlji Srbiji da se kupi Pastoriusov DVD+knjizica sa vezbama (Modern Electric Bass [instructional Video] [DVD])?

Da ne narucujem iz preko bare.. :)

 

BTW, prodajem pojacalo Fender Rumble 15W..

 

http://i81.photobucket.com/albums/j217/Sil...oto/fender1.jpg

http://i81.photobucket.com/albums/j217/Sil...hoto/potovi.jpg

 

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima li u zemlji Srbiji da se kupi Pastoriusov DVD+knjizica sa vezbama (Modern Electric Bass [instructional Video] [DVD])?

Da ne narucujem iz preko bare.. :)

 

BTW, prodajem pojacalo Fender Rumble 15W..

 

http://i81.photobucket.com/albums/j217/Sil...oto/fender1.jpg

http://i81.photobucket.com/albums/j217/Sil...hoto/potovi.jpg

 

:pivopije:

I skolu pastoriusa i knjizicu imash na netu ,mada za knjizicu morash da znash da chitash note ako hocesh da je radish poshto nema tablatura koliko se ja secam :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam tu skolu skinuo preko torenta... Mogu da ti posaljem knjizicu u slucaju da ne mozes da je nadjes.

 

Nego! Moram vas nesto priupitati! Sutra cu da probam Ampeg b-100r, kombo od 100w sa lampom u predpojacalu. U slucaju da mi se zvuk svidi, kupujem ga odmah, ali sam gledajuci na netu primetio da pojacalo ima samo nebalansirani izlaz, sto bi mi mozda predstavljalo problem... Dakle, koliki je problem ako nebalansirani signal kacim na mixer?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam tu skolu skinuo preko torenta... Mogu da ti posaljem knjizicu u slucaju da ne mozes da je nadjes.

 

Nego! Moram vas nesto priupitati! Sutra cu da probam Ampeg b-100r, kombo od 100w sa lampom u predpojacalu. U slucaju da mi se zvuk svidi, kupujem ga odmah, ali sam gledajuci na netu primetio da pojacalo ima samo nebalansirani izlaz, sto bi mi mozda predstavljalo problem... Dakle, koliki je problem ako nebalansirani signal kacim na mixer?

 

Uzmi samo neki DI box i iz njega u razglas i to je to...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzmi samo neki DI box i iz njega u razglas i to je to...

To mi je i plan... Ali u skorije vreme necu imati kesa uopste... Zato sam i pitao... Hvala.

Edited by Rile

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel moze neko da mi napravi poredjenje Fender Rumle 100 vs Roland cube 100 vs Line 6 LowDown 150

 

Znaci slican je cenovni rang, samo sto je Line 6 160W a ova druga dva po 100W i imaju 15" za razliku od Line 6

 

Vasi utisci, ako ste probali.....

 

sva tri su zivo sranje :) :) :)

sve je to kina i slicna proizvodnja.. Fender Rumble nije sjajan kako pise u spec i kako izgleda..

Rolanda dosta ljudi kupuju, pa ga ubrzo i prodaju.. ne znam sto.. Line6 verovatno nesto izmedju...

 

maybe little Roland..

 

imas neke jeftine Ampege.. kombosi mali.. vidim svi ga furaju sada.. probaj u Sky-u

 

 

btw.. poneses svoj bass.. odes.. probas.. i cujese..

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Arrggh! Poludecu! Jos nisam nasao pojacalo! Sad gledam Bassman 150, novog, probao sam ga i svideo mi se, ali je cena 500e. Da li mislite da je ok da ga uzmem za te pare? Uzgred, sta mislite o njemu? Prokleta svetska ekonomija nabijem je na *piiiiiiiiiiip*.

Edited by Rile

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jebem li ga i Ampeg se sad pravi u Kini, tako da ako hoćeš USA (ili wherever you want from) made pojačalo, moraš da kupiš polovnjak, ili neko da ti donese iz Amerike dajrekt, možda ipak neku custom varijantu pa da ti uši spadnu od cene... Dobra stvar kod novog pojačala je garancija, (ne mora da znači za Srbiju pričam uopćeno) i naravno koliko para, toliko i muzike... Mož bit i da ti taj Fender završi posao na probama ili nekoj manjoj tezgi, ali ne i na većoj svirci ili koncertu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam ja... Mada da se ne lazemo koliko nas odavde cesto svira na velikim koncertima? Meni treba pojacalo za male i srednje svirke, a cak i tu cu ici na mixer. Pojacalo mi se svidelo, bas fino izbacuje zvuk, i ima bas sirok spektar tonova... Moje pitanje je da li je cena ok...?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obisao sam ja radnje... Ampega nema... Kao pozajmili za probu Operaciji Trijumf, te ovo te ono, pa kao da cekam... A bez pojacala sam dva meseca. Da bude gore, imao sam par dobrih kombinacija - Nemesis NC 210 od 250w za 400e... I sta se desilo, probam pojacalo, zvuk super... Ali crko kuler (nije veliki problem)i nesto zuji iz trafoa... Moze da bude zicica neka a moze da bude i nesto vece... Odustao sam, vodjen iskustvom ortaka kojima nije radio studio zato sto im je crklo pojacalo u aktivnom razglasu, a koje je radnja servisirala tek posle 10ak meseci. Jedan lik je prodavao isto neki nemesis sa dve osmice, pa reko da ipak nece da ga prodaje, naravno u medjuvremenu me malo zezao... Par likova sa fantasticnim ponudama sam zvao, i gle cuda, zive dosta daleko od BG-a... Moram priznati da sam i malo umoran...

 

Od onoga novog uradnjama sto sam nasao za 500e, ovo mi se najvise svidja i najvise mi odgovara. Tako da ga kupujem sutra. Svestan sam naravno da bih sa polovnim mozda prosao bolje, ali, sta da se radi.

 

Sutra kad ga kupim, nakon sto ga malo izakam, bacicu neki opis pa da se svi radujete sa mnom :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eto ja sam moje kompletirao za manje od 600€, ali nisam nigde žurio, tako da sad imam polovan USA Peavey MarkVI, sa 4X10 Hartke box-om i završio sam za neko duže vreme sa opremom, sad ću da jurcam bass nekakav ili novi ili da mi neko pravi neku aždahu za pristojnu cijenu.

 

Nego, :pivopije: srećno ti pojačalo, pa piši šta je i kako je...

 

Edit: Jebem ti državu sa jednim Ampeg pojačalom, koje je pride pozajmljeno da ga drkaju u operaciji TRIVUN... :mad: :mad: :mad: :mad:

Edited by Užas Priest

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obisao sam ja radnje... Ampega nema... Kao pozajmili za probu Operaciji Trijumf, te ovo te ono, pa kao da cekam... A bez pojacala sam dva meseca. Da bude gore, imao sam par dobrih kombinacija - Nemesis NC 210 od 250w za 400e... I sta se desilo, probam pojacalo, zvuk super... Ali crko kuler (nije veliki problem)i nesto zuji iz trafoa... Moze da bude zicica neka a moze da bude i nesto vece... Odustao sam, vodjen iskustvom ortaka kojima nije radio studio zato sto im je crklo pojacalo u aktivnom razglasu, a koje je radnja servisirala tek posle 10ak meseci. Jedan lik je prodavao isto neki nemesis sa dve osmice, pa reko da ipak nece da ga prodaje, naravno u medjuvremenu me malo zezao... Par likova sa fantasticnim ponudama sam zvao, i gle cuda, zive dosta daleko od BG-a... Moram priznati da sam i malo umoran...

 

Od onoga novog uradnjama sto sam nasao za 500e, ovo mi se najvise svidja i najvise mi odgovara. Tako da ga kupujem sutra. Svestan sam naravno da bih sa polovnim mozda prosao bolje, ali, sta da se radi.

 

Sutra kad ga kupim, nakon sto ga malo izakam, bacicu neki opis pa da se svi radujete sa mnom :)

 

 

Covece,de si ti zaposlen kada mozes tako cenovitu opremu sebi da priustis????

Edited by RBX

Share this post


Link to post
Share on other sites

prvo jedan lol. :)

 

Delim letke k'o magarac na hladnoci, i jako sam lose placen. Samo znam da stedim. A i imao sam neku nezgodu pa sam i dobio i neko osiguranje...

 

Inace, ipak sam odlucio da cu pokusati da se strpim i razmislim... Da vidim da li ce nesto naleteti u oglasima...

 

Tuzno je to sto to u stvari i nije skupa roba u odnosu na haj end butik sranja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za te pare ces naci verovatno samo nekog Behringera... Imas novog Behringer Thunderbird BX108. Jako je mali, lepo izgleda, nije glasan(naravno), 15w, jako je prenosiv i pogodan za nosenje za svirku sa drugarima, a kosta nekih 80e nov. Iskreno za te pare ne znam sta da ti preporucim. Ja sam svog Behringera od 45w prodao za 100e... Pa ako te ne mrzi, prati oglase, pa ti mozda nesto i naidje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...