Jump to content

Tema za basiste


Nurg

Recommended Posts

Mada da se ne lazemo koliko nas odavde cesto svira na velikim koncertima? Meni treba pojacalo za male i srednje svirke, a cak i tu cu ici na mixer.

Mislim da sam veći deo svojih svirki svirao na velikim koncertima, i govoreći iz tog iskustva mogu da kažem da za te svirke ne treba veliko pojačalo. Zapravo ne treba NIKAKVO pojačalo.

Velike svirke uvek imaju svoju binsku opremu. Veoma teško će neko na velike svirke izneti svoju opremu, jer će mu tonci i stage manager ispozdravljati majku zbog gubljenja vremena (a uvek se kasni na takvim svirkama) zbog promene opreme. Možda to dozvole ako si headliner, ali onda nema potrebe za tim, jer ako si headliner, znači da je taj dan na toj bini ono što si ti tražio na rider listi.

...manje-više...

 

Eto ja sam moje kompletirao za manje od 600€, ali nisam nigde žurio, tako da sad imam polovan USA Peavey MarkVI, sa 4X10 Hartke box-om i završio sam za neko duže vreme sa opremom, sad ću da jurcam bass nekakav ili novi ili da mi neko pravi neku aždahu za pristojnu cijenu.

Te strpljive varijante se uvek najviše isplate. Lepa oprema.

Jebem ti državu sa jednim Ampeg pojačalom

Ako ti je za utehu, evo priče iz severnog susedstva, za kog se nekad misli da je kao nešto napredniji po tom pitanju, kao ovo-ono EU kurac-palac:

Leto 2003, svira Anthrax na Summer Rocks festivalu. Čujem od kolege koji je "nešto povezan" da im je rajder bio jeben i da su jedva nabavili šta su tražili.

Izađe Frankie Bello, vidim SVT II Pro iza.

Isto leto drugi festival. Ja sviram u hedlajning bendu. Pita organizator "Nabavili smo nekog Ampega nadrkanog, biće to dobro, a?". "Ihaj, di neće...", rekoh...

Kad ja tamo a ono Frenkijev potpis na pojačalu. "Do jaja! Sviram isto pojačalo koje je Frank Bello svirao", pomislih. Da skratim priču, do svog povratka kući 2005, sam toliko puta svirao TO ISTO pojačalo, da sam več i izgubio evidenciju. :D

 

Kupio sam letos polovan Rockwood bass (4 string) za 130E i imam nameru da uzmem neko bass pojacalo posle nove godine. Budzet je nizak, a ja sam laik po tom pitanju. Sta mi preporucujete?
50-100 Eura...

Za te pare ništa nećeš naći da ti nadjača bubanj, a da iole zvuči nekako. Batali, dok ne dupliraš sumu.

 

Uzgred, kupio sam pojacalo! Trace Elliot AH200, sa boxom na 8a oma (a glava je na 4) od 200w. Za - necete verovati 300e! Glava u reku i box. Bacicu neku sliku uskoro.

Čestitke!

 

 

Cheerz! :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ti je za utehu...

 

Verujem da je tako pogotovo zbog toga što i kod nas po tim većim svirkama kruži ista oprema, nego mi je neverovatno da jedino pojačalo koje može da se kupi u Srbiji, a marke je Ampeg drkaju ovi u Trivunu, mislim, ko bi kupio posle i da li ga prodaju kao novo (a prodaju ga sigurno), ili bar spuste cenu, a mož' bit' i da mu cena raste zato što je učestvovalo u tako jednoj finoj emisiji...

 

Nego zna li neko cene D' Addario prosteels žica kod nas, nabavio sam par kompleta (V string) po ceni od 22€, pa čisto da uporedim... Nisam nikada svirao iste, a vidim da ih hvale po 4umima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da sam veći deo svojih svirki svirao na velikim koncertima, i govoreći iz tog iskustva mogu da kažem da za te svirke ne treba veliko pojačalo. Zapravo ne treba NIKAKVO pojačalo.

Velike svirke uvek imaju svoju binsku opremu. Veoma teško će neko na velike svirke izneti svoju opremu, jer će mu tonci i stage manager ispozdravljati majku zbog gubljenja vremena (a uvek se kasni na takvim svirkama) zbog promene opreme. Možda to dozvole ako si headliner, ali onda nema potrebe za tim, jer ako si headliner, znači da je taj dan na toj bini ono što si ti tražio na rider listi.

...manje-više...

Time sam se i ja vodio... Ovo moje pojacalo je ni malo ni veliko, a cak i na 8 oma je jako glasno...

 

Čestitke!

Cheerz! :pivopije:

Hvala! Uskoro slike :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nego zna li neko cene D' Addario prosteels žica kod nas, nabavio sam par kompleta (V string) po ceni od 22€, pa čisto da uporedim... Nisam nikada svirao iste, a vidim da ih hvale po 4umima...

Ja sam ih do nedavne pojave (krajem leta) Rotosounda u NS koristio kao najbolje od svih tih go'ana na opštem lageru. Imaju varijantu 45-105 (-130), a i valjda imaju neke veze sa čelikom. Budući da sam našao odgovarajuću debljinu, nisam se bunio ni u jednom trenutku, kontao sam ono žice k'o žice. Snimio sam dva albuma sa takvim žicama. Nedavno sam snimao sa Rotosound čeličnim, i čini mi se da malko bolje drže intonaciju od D'Addario. Ne mislim na ono da li se raštimavaju, nego na ono kad okineš jedan konkretan ton, koliko dugo i koliko široko on posle "šeta" okolo, pre no što se smiri, i gde se smiri. To možda i nije do žica, no ja to primećujem u većoj meri kod D'Addaria. Možda tripujem.

Žice su ono, okej. Meni su bolje radile od Nickel varijante istih. Dok su još nove su reskije od Elixir, a ostare jednako brzo kao i svaka druga žica koja nije elixir.

 

2100 din 4 string, 2600 din 5 string. Bilo onda. Valjda.

 

zna li ko ima li gde kod nas da se kupi Dean Z Metalman??

Dean tambure u NS valja muzička kuća "Nota". Ne znam po kojim gradovima ih još ima i da li ih ima, no možda bi trebalo tamo pitati. Prijateljski nastrojeno osoblje, neprijateljski nastrojene cene, jegiba...

 

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Super shljaka makina - jako cist ton, veoma detaljan. EQ je fantastican, lagan za upotrebu, a mozes sa njime sta ti je volja. Probao sam ga i sa aktivcem i sa pasivcem, i cini mi se da je malo bolji sa aktivcima. Mada nije velika razlika, posto ima ulaze za oba. Sto se tice shuma, nisam bas referentan. Shum je prisutan iz vise razloga. Pasivan bas (PJ, prebacim ga na P zbog referentnosti), samo pojacalo koje ima minimalan shum, i trafo stanica u mojoj zgradi koja se nalazi tacno ispod moje sobe.... Nisu moji razmislali kada su kupovali stan, da ce to nekome smetati... Super je pojacalo, i jako sam zadovoljan, i jedini je problem sto sam se malo previse nalozio pa se sad razmiljam da budzim rek.,. :)

 

Inace, detaljan review (izuzev par sitnica koje sam izostavio) se nalazi na ovoj temi na Muzickom Forumu...

Edited by Rile

Share this post


Link to post
Share on other sites

Srećna novu godinu želim svim kolegama !!! :pivopije: :pivopije: :pivopije:

Da nam bude uspešna predstojeća 2009. godina.

 

Imam jedno pitanje ljudi!?! Naime, razmišljam da prodajem svoje pojačalo koje koristim uglavnom kući za vežbanje (zapravo koristio sam, ne sećam se kada sam ga upalio zadnji put). U pitanju je neki IMQ StageLine BA-1240. Ima 1x12" membranu i 40W. Kupljen je 1999. godine za nekih 390-400 maraka. Šta mislite za koliko može sada da se proda? Pojačalo je u dobrom stanju, kao da je juče kupljeno.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Momci da li je neko zainteresovan za custom made kutiju, pravljena je po Ampeg modelu PR 410 HLF.

Celestion 15ica 400W relane snage i horn driver u njoj. Posedujem fotografije. Odlican zvuk, za slap dusu dalo. Stara 2 god, na njoj je sviran Ampeg SVT 3 PRO.

Takodje ako nekog zanima Boss Bass EQ pedala.

Dajem sve nesto ispod cene, s obzirom da se selim za inostranstvo.

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Srećna novu godinu želim svim kolegama !!! :pivopije::pivopije::pivopije:

Da nam bude uspešna predstojeća 2009. godina.

 

Imam jedno pitanje ljudi!?! Naime, razmišljam da prodajem svoje pojačalo koje koristim uglavnom kući za vežbanje (zapravo koristio sam, ne sećam se kada sam ga upalio zadnji put). U pitanju je neki IMQ StageLine BA-1240. Ima 1x12" membranu i 40W. Kupljen je 1999. godine za nekih 390-400 maraka. Šta mislite za koliko može sada da se proda? Pojačalo je u dobrom stanju, kao da je juče kupljeno.

 

Nisam nikada svirao na IMQ pojacalima,tako da ne znam kakav zvuk imaju.Ako je sve tako kao sto si napisao(usta ne sumljam) nemoj niposto da ga dajes ispod 80 evra

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nikada neću prežaliti svoje prvo pojačalo, koje sam prodao, marke „ROSS” 40W, a koje je u sobi (a bogami i na svirkama ozvučeno) radilo vrhunski. Platio sam ga nekih 600 maraka u Njemačkoj '90., i na njemu praktično naučio da sviram. Sad mi je katastrofa da uključujem ovu grdobu i da sviram na 0.1 posto snage, da ne bi spadali crepovi sa kuće, a i kada se desi (a desi se) da mi pojačalo nije tu, jednako mi glupavo da se bodem u soundblaster, pa sviram na slušalice, kao degenerik... Ako ti baš nije frka nemoj ga ni prodavati, da ne bi posle tugovao :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Nije mi frka oko kinte, nego mi je bedak da pojacalo kupi prasinu u sobi pa sam mislio da ga prodam. Uglavnom kada vezbam kuci ubodem se u line-in od kompa i sviram. Sistem na koji je prikljucen komp je jako dobar (glasnije i od pojacala), tako da mi je to sasvim dovoljno za vezbanje.

 

@M-16

I mislio sam da ga prodam za nekih 80 evra

 

Hvala na savetima :pivopije:

 

E sada imam jos jedno pitanje.

 

Hoce jedan moj drugar (inace gitarista) da kupi sebi bass (4-oro zicani) do 200 € ! On bi najradije da kupi neki Ibanez. Ja se ne razumem nesto preterano u Ibanez bass-eve (niti ih gotivim nesto preterano) pa bih zamolio za mali savet oko izbora modela doticne firme! Rekao sam mu da je najbolje da pogleda u oglasima sta sve moze da nadje, jer nisam bas siguran da li ima kod nas da se kupi neki nov model (a da pritom nije neki teski shit) do 200 €.

 

Hvala unapred kolege :pivopije: :pivopije: :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobar predlog za SR 300 druze :pivopije:

Predlozicu to mom drugara pa neka uzme u razmatranje i to. Koliko kosta ta masina kod nas? Sad guglam cene u Nemackim radnjama i tamo je uglavnom oko 300 €. Nisam imao prilike nikad da sviram taj model, ali deluje bar na slikama dobro. Telo je od Agathis-a i iskreno ne mogu sada da se setim naseg imena za isto niti kakve su karakteristike tog drveta!?!

 

Sto se tice sistema na kome sviram: nije Logitech z5500 :( Zapravo lose sam se izrazio u prethodnom postu. Nije sistem u pitanju, vec matori AIWA stub 200W izlazne snage. Kupljen je 1992. ili 1993. godine (ne secam se tacno) i tada je bio bruka stub zapravo i sada kida kakav zvuk ima( nekad su se pravili mnogo kvalitetniji stubovi). Posto mu je crkao kasetni dek i cd citac prikljucio sam ga na komp da i dalje sluzi svojoj svrsi :D I to mi je sasvim dovoljno za vezbanje kod kuce (kad se odvrne malo jace cak je i previse za kucnu varijantu :rockdevil: )

 

Hvala ti druze jos jednom za savet :pivopije:

Edited by triad1

Share this post


Link to post
Share on other sites

I kod nas je oko 300 eur, bar poslednji put kada sam se raspitivao. Svidja mi se sto ima dva hama koji su jako dobri, mislim da ima i aktivnu elektroniku, jako lepo zvuci. Pogledaj kod Dzindzera u Music tradeu i vidi tamo u Kneza Danila u Music Centeru.

 

Inace to za AIWA stub .... ista situacija kod mene, samo sto je moja malo novija, '99 godiste :D Ali i dalje lepo zvuci :D

 

Inace jako mi se svidja taj Ibanez u PW (pearl white) boji, bas prelepa gitara, crna mi je nekako previse ...... klasika ..... mada i ona je lepa.

 

Neka proseta prijatelj, proba gitaru, ali mislim da za te pare nece naci bolje, a nikako neka ne kupuje ona jeftine GSR Ibaneze, meni se oni ne svidjaju, dok je SR serija ok

 

:pivopije::pivopije::pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislis na ovaj:

100051538xl.jpg

Lep je, nema sta!

 

GSR serija je odvratna (meni licno se bar ne svidja), a ortak je bas hteo da kupi nesto iz te serije i jedva sam ga nagovorio da ne baca pare na to nego da saceka jos neko vreme i skupi jos kinte i da cu mu ja preporuciti nesto bolje.

 

AIWA stubovi su zakon :D

 

Hvala jos jednom :pivopije: :pivopije: :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...