Jump to content

Tema za basiste


Nurg

Recommended Posts

Guest Mihajlo Gangband

Za te pare, verovatno nista i ne mozes da kupis...To je super dobra sprava...Mada sam ja nekako oduvek svirao Yamahe i naviko na njih. Zacudices se koliko tona mozes da dobijes iz RBX-a kad mu nabacis Seymour Duncan... Ja sam stavio SJB-1 bridge pozicija (neck magnet mogu otprilike i da izvadim posto ga nikad ne palim :) Ton koji izlazi je neverovatan! Yamaha ima nepojmljivo dobro drvo i takve kante od magneta da je to za pricu.

 

U stvari sam ti napisao ovaj esej jer imas prostora da menjas magnete posto gitaru ne placas odmah. Ne znam kakvo je drvo na SQ ali vidi probaj, vintage jazz bass magnet nece da ti propadne sigurno ;)

Edited by Mihajlo Gangband

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa nije loš....treba da mu stavim nove žice i da ga nosim na sređivanje. Potpuno je nenamešten...prijatelj mi ga je prodao, još da mu dam pare za pola godine , milina. A skoro nova gitarica. Fin vrat.Ton nije loš, malo je tiha, al' za po kući extra.

Evo imam i slidžu i još jednu.

 

Valjda je dobro? :confused:

Lepo izgleda, bar koliko se vidi sa slike. Koliko li košta nov?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nešto su i meni takve ideje padale na pamet. Mada se trenutno razmišljam da bih pre budžio Ibaneza. Jeste da se raspada i da je krš i da mu je telo sastavljeno iz 15 delova i da sam ga ja delimično ujebao ali ima nešto kod njega, a da nije samo emotivna vrednost. Jeste da mu ton traje čitavih 3 sekunde ali mi se mnogo sviđa taj ton . Njegovi sadašnji magneti su bolji od magneta na Skvajeru tako da bridge magnet mogu da probam da prebacim na Skvajera. Mada ne znam kako bi on radio zajedno sa postojećim Skvajerovim neck magnetom :confused:.

Otom potom, videću. Nemam pojma za koliko love može da se uzme nešto pristojno. Ipak nema svrhe da mu sad ubacujem neki nadrk od magneta koji više vredi od same gitare. Baš sam udavio :spava:

Evo i sličica (sad sam se navukao da postujem slidže):1 i 2

 

@SubZero:

Nemam pojma. Oko 150, 200 jura. Ne bi smelo više, kontam. Mada je za te pare po meni bolji pazar ona 5-ica Aria.

Edited by The Eagle Nature

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesu niske, ali sam probavao te gitare u Sky Music i mogu reci da su bolje od recimo Squiera koji kosta duplo vise. Mislim da se isplati uzeti ovako jeftinu gitaru za neku kucnu zezanciju, ako neces da picis svirke sa njim. I mislim da se isplati skupljati pare pa kupiti neku do jaja ozbiljnu i skupu gitaru ako sviras ozbiljno. Za mene je bacanje para kupovati nesto u sredini koje je lose za svirku, a opet za kucu ti radi rad i gitara od 120 eur

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sadasnje, buduce i pale kolege ja vam preporucujem sledece...Poslusajte stare Jazz majstore kao sto su Israel Crosby, Ray Brown, Pearcy Heath, Sam Jones, Paul Chambers, Ron Carter, Jimmy Blanton. Zatim predjite na malo novije legende kao sto su : Jaco Pastorius, Lola Andrijic, Marcus Miller (ali samo rad sa Miles Davis-om), bassisti koji sviraju sa americko-izraelskim gitarstom Oz Noy-em, Vladu Samardzica (radove s Smakom), Mel Schacher, Andy Fraser.

Pa vidite da li je to muzika ili je muzika gomila nelogicno, neharmonicno stavljenih nota u jednom bitu.

Ko ima usi i strpljenja shvatice zasto sam vam ovo napisao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da sam ja celu tu pricu koju si ti hteo da kazes razumeo- "Vise svirajte, a manje pricajte o opremi."

 

Ali ipak, na forumu smo da pricamo a ne da sviramo.

 

Jedno ne iskljucuje drugo...

 

 

 

Ako sam lose razumeo - jebiga. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šta mislite o Peavy Zodiac bas gitarama?

 

Pošto vidim da niko neće da ti odgovori, rešio sam da se oglasim, iako sam umoran (samim tim mnogo smaram i lupam gluposti) i totalno nekompetentan (pogotovo kada su u pitanju Peavey bajsevi), da ne ispadne da smo te svi iskulirali, što nije baš lepo, a ni kulturno.... ;)

 

Slabo sam svirao Peavey-e, prosto mi se ne sviđaju, jebiga šta ću čovek sam seljak i ne mogu da sviram nešto što me svojim vizuelnim izgledom ne inspiriše da ga uzmem u ruke, a kamoli sviram...doduše sad sam video da nisu svi Peavey-i ružni, naprotiv...ali one koje sam mogao da preobam nisam želeo...to nije baš pametno, ali jebaga...

Znam tri drugara koji sviraju te bajseve (ili su ih svirali), u pitanju su jeftiniji modeli, ali znam da su oni zadovoljni odnosom kvaliteta i cene....znači korektne gitarice (te njihove)...mada je izgleda elektronika malo slabija, što i ne čudi kada se uzme cena tih bajseva....

E sad pričao sam sa čovekom koji je radio neku promociju tih Pivija (nešto na art-u, valjda artist, kurac, palac) koji mi je tada rekao da te gitare imaju fino drvo i da nisu uopšte loše...i da se isplati ugraditi u njih neke bolje magnete....skupi modeli su po njemu super...rade za sve pare....pritom čovek nije pokušavao da mi uvali jer ga znam odavno...

 

E to je to....e sad o tom Zodijaku ne znam ništa, osim onog što sam sad video na netu.... :bigblue: sad već počinjem da serem...

Kontam da je najbolje da veruješ sebi, mislim realno svako ima svoj ukus i viziju o tome za šta mu neki instrument treba i šta očekuje (tj. zahteva) od instrumenta koji kupuje...

Pozz! :pivopije:

 

Edited by The Eagle Nature

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala ti puno.U suštini delimo isto mišljenje.Probao sam nekoliko peavey baseva i od njih mi se najvise dopao pomenuti Zodiac.E,sad mi se nameće pitanje da li da kupim DE Scorpio ili klasičan(jeftiniji) BXP model kome bi stavio neke dobre magnete?

Share this post


Link to post
Share on other sites

overi cirrus bxp, oko 450e, ovaj sto ga ja imam je prva liga, nemam zamjerke, osim na finis koji nije u klasi ne-bxp peavey baseva, ali je sasvim ok, sto se peavey baseva tice cirrus bxp je medju najboljima do samog americkog cirrus-a sto se tice kvaliteta, a sto se tice odnosa cena/kvalitet apsolutno je na samom vrhu

 

jedno sto nema bas raznovstan zvuk, uglavnom to sto radi, odlicno radi, ali zvuk sa oba pikapa ima manje vise isti karakter osim sto je raspone frekvencija drugaciji (to vazi i za ne-bxp cirrus-a)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajd' ja da pitam forumase za savet.

Vid'o li je iko negde nekakav fini bas za oko 600-800 jura.

Ono sto se meni svidja mora da se naruci, a i nisam bas za take kombinacije.

Probao sam recimo Ibanez ATK300, i nisam preterano srecan njime, mada kapiram bi verovatno dosta bolje da zvucao ako se proba na nekom pojacalu koje nije Laney.

 

Pozdrav na svi!

Share this post


Link to post
Share on other sites

overi cirrus bxp, oko 450e, ovaj sto ga ja imam je prva liga, nemam zamjerke, osim na finis koji nije u klasi ne-bxp peavey baseva, ali je sasvim ok, sto se peavey baseva tice cirrus bxp je medju najboljima do samog americkog cirrus-a sto se tice kvaliteta, a sto se tice odnosa cena/kvalitet apsolutno je na samom vrhu

 

jedno sto nema bas raznovstan zvuk, uglavnom to sto radi, odlicno radi, ali zvuk sa oba pikapa ima manje vise isti karakter osim sto je raspone frekvencija drugaciji (to vazi i za ne-bxp cirrus-a)

 

Probaću i nju sigurno kada sledeći put budem dolazio u Bg.Hvala na savetu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel neko imao tu cast da isproba Fender precision Steve Harris signature? I koliko to kosta? Ja sam slusao samo preko youtube i zvuk bar preko tog cuda je do jaja, pravi Harris zvuk, pa me zanima jel neka astronimska cifra u pitanju, za koliko moze da se nadje polovnjak?

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...