Jump to content

Tema za basiste


Nurg

Recommended Posts

ima, ima, i vise nego dovoljno!

Cuo sam rumor da basisti menjaju pol...

 

Ajd' ja da se pohvalim sa novom tamburom... Kacio sam slike na drugom forumu, pa necu sad i ovde...

Imam je vec neko vreme i veoma sam zadovoljan kako sljaka...

Evo linka, pa koga interesuje nek vidi linak

 

K'zdravlju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

sto se bassa tice imam Ibanez (ne znam tacno koji model),

a pedala ODB-3 nije losa, samo sto ja licno imam neke predrasude za nju.

Nije losa jer je Boss, ali zavisi kako ti umes da sviras, koji zanr sa bondom sviras

i najvaznije je da znas za sta ti treba.

Ako hoces samo da 'bass bude distorziran' onda te boli uvo.

A ako hoces neki odredjeni zvuk, onda malo surfuj po netu i trazi ostale pedale

kako zvuce. Pronadji jos koju. Nije ona jedina za bass.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo i mene...Posedujem FENDER JAZZ BASS DELUX model,5 strings,24 praga,aktivan sa bass line magnetima star negde oko 5 meseci!!!Od opreme koristim bass eq DUNLOP MX-R 6 BAND i procesor DIGITECH BP80!!!

 

l77775e8d4a8e406db345a5.jpg

w400.png

 

 

 

Posto sam ljubitelj IBANEZA,da nema mozda neko ko je zainteresovan za zamenu???Fendera bih menjao za Sound gear-a 5 strings...u zavisnosti od modela IBANEZA trazio bih doplatu ili ako je neki dobar japanski Ibanez onda hand to hand...zZop

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesi li nekad probao SR 305? Ja sam zainteresovan za taj bass, meni zvuci jako lepo, iako nema bartolinije vec ibanez hamove, cini mi se da je za te pare odlican bass ... i jako mi se svidja zvuk te Ibanez sound gear serije

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

E ovako posedujem 3 bass gitare:

1.Jolana Custom(moze se reci moj model:D)koja je do jaja budzena,i jos ce biti

2.Aria STB-PB-DX prelepa jedna gitarica sa aktivnom elektronikom(kojoj ovih dana ugradjujem led diode)

3.Yamaha RBX 375 simpatina gitarica takodje sa aktivnom elektronikom

 

e sad sam trenutno u dilemi...zanima me da li je neko svirao Peavey tour 450 glavu posto planiram nju da uzmem,i gde mogu da uzmem zvucnike i hornu,i po kojoj ceni?Jer cu najverovatnije praviti kutiju sa 4 zvucnika od po 10''...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Znaci, GHS Boomers nevidjeno njesra od zica, preporucujem svima da se ne zajebu i kupe ovo grdilo od zica jer ce da kuka... Za manje pare ima Warwick crveni, Dean Markley, sajla za gas od zastave 101 ili bilo sta...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ni meni se ne svidjaju GHS Boomers uopste. Zice koje su po mom nekom najbolje su Dean Markley Blue Steel .045 - .105

 

Jel zna neko kakve karakteristike zvuku daje maple top-a na swamp ash telu u odnosu na cisto swamp ash telo?

:pivopije: :pivopije: :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ni meni se ne svidjaju GHS Boomers uopste. Zice koje su po mom nekom najbolje su Dean Markley Blue Steel .045 - .105

 

Jel zna neko kakve karakteristike zvuku daje maple top-a na swamp ash telu u odnosu na cisto swamp ash telo?

:pivopije: :pivopije: :pivopije:

 

Прво, морам да кажем да се плави челик мени увек брзо оксидише и најбрже губи дефиницију и карактеристике код високих и средњих, кад кажем најбрже мислим брже од свега доступног на тржишту. Оно што могу да ти препоручим као басиста јесте РотоСаунд Свингбеијс, за фендерове џез и прецо басове (као и сва тежа дрва) ово даје супер резултате, мада је мени у последње време Ерни Бол нешто најбоље што се буџета тиче, јер како их намонтирам и оставим чуку времена, тако ми и звуче без разлике следећих 2-3 месеца, док ротосаунд траже више козметике за одржавање. Ерни Бол ми имају недостатак код нижих фреквенција и ако имаш лакше дрво на басу теже ћеш наћи на појачалу 'закрпу' за то. код тежих дрва ово се лакше компензује на појачалу.

што се дебљине жица тиче ту немам универзалног правила, ја у суштини увек идем на дебље варианте јер често идем у дубље штимове и дроп штимове.

 

ово следеће је више за гитаристе али ћу написати јер ме занима искуство басиста ако га неко поседује:

пре пар година сам блејећи и лутајући на нету, тражећи све информације око Том Андерсонових гитара, налетео на Еликсир жице и прочитао у чему је њихова фора (имају неки микро-нано-мини премаз неким финим материјалом преко целе жице) и колико дуго одржавају карактеристике тона и свирке и ко их све користи (Марк Кнофлер, међ' осталима)... пошто их тада није било овде, исцимао сам ортака из италије да ми их донесе пошто је долазио за који дан. папрено су коштале наспрам осталих али сам после годину и по дана скапирао да су вределе и више. значи, људи, ја скоро две године нисам мењао жице. а после годину дана су ми жице очајно изгледале, љуштиле су се ко да су изгореле на плажи, ко год их је видео мислио је да сам луд, али зато кад уватиш да их свираш скапираш да им ништа не фали. знам да их нисам ни кувао у сирћету нити прао цифом (о да, прање циф-ом или арф-ом уме да поврати живот жица на 60% од оригиналног!) бар годину и неки кусур дана а ништа им под милим богом није фалило. сећам се, једном сам причао са ортаком преко телефона неки минут након што сам их очистио цифом, и он (исто басиста-гитариста) ме похвали 'ааа, напокон си се сетио да замениш те жице, баш се лепо чује како дивно звече..' - наравно, даса је попиздео кад сам му рекао да је то исти онај крш од жица од пре скоро 2 године. скоро сам видео да је Џинџер кренуо да их продаје код њега у радњици али се не сећам да ли је имао за бас и да ли ови и производе жице за бас. ако неко има искуство са истим за бас, нек' јави. елем, за гитаре могу да тврдим да нема бољих нити исплатљивијих. кад их монтираш немају оно свилено сечиво бритве као ерни бол али су напсрам дадариа, блу стила и свега осталог брука, јер ем у старту дају бољи звук ем тај квалитет звук атраје и траје и траје месецима без икаквог губитка.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam samo da Elixir zice za bass kostaju 50€. Ako su stvarno toliko dugotrajne onda se svakako isplate. Mislim da imaju da se kupe u onoj radnji u Marsal Birjuzovoj ako se ne varam.

U pravu si za Blue Steel da brzo gube ton, ali meni licno te zice imaju dosta lepsi ton nego Rotosound. Nekako mi dosta carobniji(ne znam kako drugacije da opisem) ton ima Blue Steel nego Swingbass. Kod Swingbass mi se ne svidja sto se jedva cuje ono zvonjenje o pragove sto je karakteristicno kod celicnih zica, i po tom pitanju su dosta bolje Blue Steel. Bar po mom nekom ukusu. :pivopije:

Edited by triad1

Share this post


Link to post
Share on other sites

...Elixir zice za bass...

Kad pogledaš računicu, Elixir ispadne najjeftiniji. Košta duplo, traje minimum tri puta toliko. Bilo je već priče o tome, prelistaj ako te ne mrzi.

 

Edit:

Zaboravih da dodam:

 

Kod Swingbass mi se ne svidja sto se jedva cuje ono zvonjenje o pragove sto je karakteristicno kod celicnih zica

Zvonjava je do podešavanja i same tehnike sviranja najvećim delom. Ako se slabije čuje sa nekim žicama, ja bih najpre pretpostavio da se radi o različitoj debljini ili štimu (ako je već isti instrument u pitanju), a tek posle posumnjao na materijal, mada uopšte nije isključeno...

 

:pivopije:

Edited by Secracon

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, na isti bass sam stavljao Blue Steel i Swingbass. Koristio sam i istu debljinu (.045-.105) pa cak i isti stim (drop D). Sad kad malo bolje razmislim te Swingbass su zvucale pomalo bajate cim sam ih stavio na bass pa najverovatnije zbog toga nisu imale karakteristicno zvonenje.

 

Nikako ne mogu da pronadjem od kog materijala su napravljene Elixir bass zice :confused: Na zvanicnom sajtu pise samo da imaju nanoweb coating i to je sve.

 

P.S.

Kakvo misljenje imas o swamp ash telu za bass? Pitam posto bih krajem ove ili pocetkom sledece godine kupio novu masinu. Svakako bih morao ja sam da probam bass sa takvim telom i vidim da li mi odgovara, nego me samo zanima tvoje misljenje. Skontao sam da mi je bolje da kupim sebi bolji instrument nego da bacam pare na pojacalo i kutiju.

 

 

:pivopije:

Edited by triad1

Share this post


Link to post
Share on other sites

е, и на нету а и код Том Андерсона имаш лепе описе како које дрво гуди који опсег фреквенција, погледај нан њиховим сајтовима па размисли, то су ипак гитаре, не басеви... и електроника, офкорс.

Чика Тома

корисан линак, такођер

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...