Jump to content

Tema za basiste


Nurg

Recommended Posts

Ljudi, ja sam slabo ovde na YuMetal-u i ne znam gde je

koja tema prodaju...

ali posto je tema za basiste, valjda ovde mogu reci sledece:

 

Ako znate nekoga ko zeli da kupi, ili ako bas VI zelite da kupite bass,

javite mi na PM i najbolje bi bilo ako biste mogli da dodjete i da vidite bass

licno i da ga probate.

 

Ibanez Bass + kofer za njega ide u paketu....

 

Cena po dogovoru.

 

P.S. Prodajem ga samo zato sto mi trebaju pare za novi koji je skuplji,

inace bih ga zadrzao...

 

Hvala unapred!

Share this post


Link to post
Share on other sites

pitanjce jedno ako moze odgovor sto pre:

 

 

vucem ovu moju nesrecu od basa vec godinu dana bez gig bag-a i kaisa, pa posto cu sam se skrpio konacno za to zanimaju me dve-tri stvari:

 

kofer ili gig bag? vase misljenje? i koji? stoji to da skuplji=isplativiji+bolji, ali ja cenim da dam za isti 2,5-3,5 k, pa me zanimaju vasi saveti, i preporuke za neki konkretan model tj proizvodjaca. ne vucaram ja ovaj moj bas previse, tako da mi ne trebaju neki superizdrzljivi modeli, ali ne bih ni neku krdzu da uzimam, treba mi neko srednje resenje

 

da li da uzimam neki od onih kaiseva sto su 1,5k ili da pristekam za neki od onih sirokih koznih koji su 2,5 k? kolika je razlika pri sviranju?

 

 

i za kraj jel' znate neku dobru radnju u centru gde bih mogao kupiti sve to? ja samo za Mitros znam gde je :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

одлична гитара, мој омиљени модел!

Meni je bolji onaj model bez kofera... =)

 

Sto se tice 'gig-bag ili kofer' izbora, ja sam recimo izabrao gig bag jer je lakse manipulisati njime, pogotovo ako vozis bajs...

Metnes ga na ledja i uzivas... Cinjenica je da ce, ako gig bag nije vrhunskog kvaliteta (cast izuzecima), poceti da se odsivaju kaisevi za ledja od previse secanja... Meni se to desilo na sva tri gig baga koja sam imao, jedan je placen 50e, ostali su bili nesto jeftiniji... Mada to se lako popravi... I svaki gigbag prokisnjava ako je izlozen dovoljno dugo kisi, uprkos tvrdnjama prodavaca. I to na mestu gde mu je rajsfeslus... A kofer ce besprekorno da cuva gitaru, jedino je gabaritan i skuplji... Mada kapiram da moze polovan da se nadje za 50ak evra...

 

Sto se tice zica za bass, ja sam ih konstantno menjao... Nikad nisam kupio za redom jedan isti model...

I nikad nisam nasao bolje zice od (ne racunajuci Elixir) Rotosound Swingbass steel... Ako se tako bese zovu, one narandzaste...

Blue steel mi se nesvidja, Dean Markley je waste of money, D'addario sam dobio uz bass i maltene odma' sam ih skinuo...

Eventualno Earnieball su bile super, ali one sad isto uglavnom kostaju kao i Rotosound...

A s'obzirom na to koliko Rotosound kosta i nije frka da se kupi Elixir...

Share this post


Link to post
Share on other sites

pitanjce jedno ako moze odgovor sto pre:

 

 

vucem ovu moju nesrecu od basa vec godinu dana bez gig bag-a i kaisa, pa posto cu sam se skrpio konacno za to zanimaju me dve-tri stvari:

 

kofer ili gig bag? vase misljenje? i koji? stoji to da skuplji=isplativiji+bolji, ali ja cenim da dam za isti 2,5-3,5 k, pa me zanimaju vasi saveti, i preporuke za neki konkretan model tj proizvodjaca. ne vucaram ja ovaj moj bas previse, tako da mi ne trebaju neki superizdrzljivi modeli, ali ne bih ni neku krdzu da uzimam, treba mi neko srednje resenje

 

da li da uzimam neki od onih kaiseva sto su 1,5k ili da pristekam za neki od onih sirokih koznih koji su 2,5 k? kolika je razlika pri sviranju?

 

 

i za kraj jel' znate neku dobru radnju u centru gde bih mogao kupiti sve to? ja samo za Mitros znam gde je :D

 

 

Pazi moj savet ti je da uzmes kofer...ali cena kofera je veca od 2,5 k i 3,5 k ...Ja sam za mog fendera uzeo stagg-ov kofer i imao sam nezgodu u busu prikljestila mi vrata bass,da sam imao gig-bag mogao bi da bacim telo...Inace mucio sam se dok nisam nasao kofer,jer mi je bass 5 zicani i ima 24 praga sto nije standard za fenderove modele i obilke...Planirao sam da dam i 200 e na kofer,ali nisam nasao...Ako uzimas gig-bag najbolje je da uzmes rock basov...cena mu je 2,5 k,a trajace ti toliko da skupis za nesto ozbiljnije... :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://cachepe.samedaymusic.com/media/qual...4e3cb33de05.jpg

 

 

Ovaj gig bag Fenderov sam ja pazario pre dve godine i staje 24 fret V string u njega bez problema. Dobar je za male razdaljine bajk, i pešaka kda se ide na probu, ali za neke duže vožnje i putovanja definitivno hard case. Ne bi trebalo da bude problem ni da se napravi po obliku i dužini gitare kod nekog majstora, možda za manje para ali ako ti je stalo do instrumenta bolje je pući malo više i sačuvati ga i od vlage i od visokih ili niskih temperatura, a posebno udaranja i krivljenja vrata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

e ljudi hvala na savetima :D

 

mada sam ih malo kasno video, ali sam otisao sa ortakom koji se razume u ove stvari, uzeo sam Fenderov gig bag za 3k, vrlo slican ovom iz ovom iz posta iznad, i vrlo sam zadovoljan, jer nije glomazan kao Staggov, nekako je tanji, ali mu je postava dosta deblja nego kod staggovog.

 

za vece razdaljine tj putovanja autobusom i sl, definitivno cu morati kofer da uzimam, ali za sad nema potrebe za tim tako da mi ova solucija zad odgovara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

za razgibavanja leve ruke nema nista bolje od:

1 - kaziprst

2 - srednji

3 - domali

4 - mali

 

1234 2134 3124 4123

1243 2143 3142 4132

1324 2324 3214 4213

1342 2342 3241 4231

1423 2434 3412 4312

1432 2443 3421 4321

 

upalis metronom na tempo izmedju recimo 60-100 i krenes na petom pragu E zice.

 

recimo za prvu kombinaciju (1234):

 

g ------------------5678|5678------------------

d ------------5678------|------5678------------

a ------5678------------|------------5675------

e 5678------------------|------------------5678

 

onda ides kombinaciju 1243 itd.

 

ove gore navedene kombinacije mozes da iskorisitis na mali milion nacina.

 

a za desnu ruku ja gotivim vezbu:

 

g ------|------|---66|---66|-------|------|------|------|---66|---66|---66|---66|---66|---66|------|------|

d ------|---66|55---|55---|----66|------|------|---66|------|------|55---|55---|------|------|---66|------|

a ---66|55---|------|------|55----|---66|---66|------|------|55---|------|------|55---|------|------|---66|

e 55---|------|------|------|-------|55---|55---|55---|55---|------|------|------|------|55---|55---|55---|

 

stim sto vrtis svaku kombinaciju ides po ceo takt (ja radim ponekad i dva takta) u 16inama:

(neizmenicno koriscenje kaziprsta i srednjeg prsta se podrazumeva)

 

g ----------------------|-----------------------------

d ----------------------|---66---66---66---66------

a ---66---66--66---66|55---55---55---55---------

e 55---55---55--55---|-----------------------------itd.

 

takodje i ovu vezbu mozes da kombinujes na dosta nacina. kao npr. umesto 16ina uzmes triole.

 

g -----------------------------|

d -----------------------------|

a ----666----666----666----|

e 555----555----555----555| itd.

 

ili jos bolje:

(isto triole)

 

g -------------------|

d -------------------|

a --66--66--66--66|

e 5---5---5---5----|itd.

 

 

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Deste drugari :)

 

Uzeo bih jedan cetvorozicani bas i za te pare koje imam video sam ovo

 

http://www.peavey.com/products/browse.cfm?...amp;item=113597

 

Sta mislite o ovom basu? Procitao sam sve lepo o njemu na netu ali sam neleteo na to da jede baterije. Da li je iko svirao na njemu? Hvala na informacijama :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

кој' ће ти мој активни?

а код пивија ти је 'то ти је што ти је', обично кад нађеш један добар звук на њему држаћеш га се ко пијан плота, како на басу тако и на гитари,

за разлику од фендера или ибанезова. моје искуство, мождак грешим.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jac izbacaj i izdefinisaniji zvuk?

 

нетачно. пасивци су обично гласнији од активних. за 280 можеш одеш у мегамјузик и преко њих поручиш Сквајер Џез Афинити,

овакав:

Squier_VM70sJaz.jpg

ортак га цепа и некад бих пожелео да је мој. супер бас, није фендер али ће те усрећити за већину музике.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pao sam na 92 kile jer nisam vezbao evo treca nedelja. Od sl nedelje krecem nazad. Masa se radi naravno kao i uvek,definicija je za picke ;)

 

 

Jac izbacaj i izdefinisaniji zvuk?

 

Pasivac koga ja hocu nije jeftin ni malo,a realno za 270e mi se cini da je do jaja stvar. Samo sam procitao na netu da se baterije (dve) trose do jaja brzo... Pa me zanima da li je iko svirao.

Bata ti ima taj bas i pre svake svirke je morao da menja baterije,mi smo mislili da to nesto nije uredu posto kod gitare traje i po godinu dana,jednostavno taj bas jede baterije za uzinu... Pasivac nikako nemoze da bude glasniji,dinamicniji i prljaviji mozda,stano za to sto ti sviras je bolje aktivac \m/

Share this post


Link to post
Share on other sites

нетачно. пасивци су обично гласнији од активних. за 280 можеш одеш у мегамјузик и преко њих поручиш Сквајер Џез Афинити,

овакав:

Squier_VM70sJaz.jpg

ортак га цепа и некад бих пожелео да је мој. супер бас, није фендер али ће те усрећити за већину музике.

 

Zar ovo nije Vintage modified?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deste drugari :)

 

Uzeo bih jedan cetvorozicani bas i za te pare koje imam video sam ovo

 

http://www.peavey.com/products/browse.cfm?...amp;item=113597

 

Sta mislite o ovom basu? Procitao sam sve lepo o njemu na netu ali sam neleteo na to da jede baterije. Da li je iko svirao na njemu? Hvala na informacijama :pivopije:

 

Kapiram da przis mJetal... :rockdevil: ...ispravi me ako gresim, mada to sad i nije toliko bitno...

Bass na koji si bacio oko je skroz cool scena. Mada ja i nisam fan aktivne elektronike, a krljam metal. ja sam uzeo za jako prihvatljivu kintu Yamahu RBX 170

 

http://www.yamaha.com/guitars/products/pro...tml?CNTID=60160

 

Izaslo me oko 220 eu prosle godine u Mitrosu. Za istu kintu sam mogao uzeti 5string Ibanez sa akt el, ali sam se ipak opredelio za Yamahu. Najvise me privuklo sto ima jako fin vrat i 24 freta!! A posto sam ex-gitarista, volim da 'setam' sto vise mogu.

Koristim D'addario 105ice i jako fino pila u double flat stimu (D-G-C-A), pa i drop (C-G-C-A) bez frke ganja! :muzicar:

 

Evo ti kako zvuci (doduse ustekan u PC preko GuitarRig-a, sa stari(ji)m zicama)

 

http://www.youtube.com/watch?v=HtpJdoJU7Lo

 

A ako hoces da cujes studijski kako zvuci poslusaj na nasem MySpecu-u zvuk -

 

http://www.myspace.com/banddi

 

Tu nije nista preterano sminkano, samo kompresora ima, malo drajva, etc.

A mogu ti reci, na prosecnom Laney-u ODLICNO zvuci!!! Ja sam vise nego zadovoljan s obzirom na cenu.

Poz!

Thrash on!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima ta yamaha kod mene u studiju i skroz mi se ne svidja... Pogotovo taj deo oko vrata ;)

 

Inace probao sam onaj Peavey i zvuk basa je vise nego ok,ali mi se ne svidjaju stvari kao sto su npr potenciometri i magneti. Izradjeni su od one najjefrinije plastike... Realno sto se toga tice moja Yamaha RBX-375 ga jede... I imam utisak da je skopljen bukvalno preko kurca... Kao da je vrat nalepljen na telo... Tako da dok ne skupim neku ozbiljnu kitnu sviracu moju Yamahu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

нетачно. пасивци су обично гласнији од активних.

Da ne bude zabune, ovo nije tacno. Aktivna elektronika i jeste pojacalo, tako da ne postoji sansa da pasivna elektronika bude glasnija...

 

(D-G-C-A)

Wow, prvi put cujem za ovakav stim, mora da je bolesno... Ili si mislio na D-G-C-F, sve za stepen nize od standarda, right?

 

Tako da dok ne skupim neku ozbiljnu kitnu sviracu moju Yamahu.

Po meni to ti je pametan izbor... Stvarno ne vidim poentu kupovine onog Peavey-a. Tvoja Yamaha je po meni ozbiljnija gitara, jer peavy i yamaha elektronika su dupe i oko... Tako da ne dobijas nista osim ako ti je peavey zgodniji za sviranje, a to po meni nije razlog da vrisnes 270 evra... Mozda sam te i pogresno shvatio...

 

Nego mene interesuje ako je neko od vas prijatelja ovde, imao prilike da svira ili poseduje HH V-S Bassamp pojacalo? Ako ima takvih molim da postuje svoja iskustva... Radi se o ovome HH Bassamp

Hvala unapred, zivi bili...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...