Jump to content

Tema za basiste


Nurg

Recommended Posts

Guest Mihajlo Gangband

Prodajem Bas pojacalo Washburn SX65B. Kao sto se vidi iz prilozenog 65 vati, odlicno pojacalo i za probe i za svirke, ja sam ga dugo nosio i skroz mi je ok vrsilo posao. Sad da se malo pohvalim kupio sa Lab L2 series pa mi je Washburn visak....

 

Cena je 150 eur, mislim da nije mnogo za takvo pojacalo.

 

Kontakt najbolje telefonom 063/617-536 Mihajlo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sviram na GT-10B već skoro godinu dana. U principu je jako zahvalna tezgaroška sprava. E sad ovaj forum je postao toliko ružan i nepregledan da me prosto boli da kuckam po njemu. Evo ti linka do mog review-a na talkbass forumu, preleti i postove posle toga, ima i nekih semplova i još nekih korisnih mišljenja.

 

Čirz! :pivopije:

 

Edit:

Onaj gornji link nije najsrećnije rešenje, jer pokazuje samo jedan post, ovaj link bi trebalo da radi bolje.

Edited by Secracon

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da... bash su ga nakaradili.

 

Ajd da se pohvalim - kupiJo sam konacno drugog sherifovog govnara (Marshall Guvnor 2), i zadovoljan sa s njime. U bendu sa bubnjem, dvojcom gitarista, 2 vokala i kljavama chujem dubinu sa njom, tako da sam jako zadovoljan kako funkcionishe...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Dobar dan svim kolegama :pivopije:

 

Evo da se malo pohvalim da sam kupio sebi novu masinu. Medjutim, necu odmah da otkrivam sta je u pitanju, nego cu postaviti link sa semplovima (koji su snimljeni direktno u line-in od kompa, nikakav eq, samo bass). Sta mislite koji je bass u pitanju, koji magneti, telo...? Secracone tebi taman dodje ovo kao vezba :pivopije:

Evo i linka: semplovi

Skroz je neplanirana bila ova kupovina, ali sam se odusevio kad sam cuo kako zvuci ovo cudo pa sam prosto morao da ga kupim.

Kako vam se cini zvuk?

 

E sad imam jos jedno pitanje. Sta mislite za koliko bih mogao da prodam svoj stari bass? U pitanju je Squire Jazz bass sa aktivnim EMG magnetima. Telo je od alder-a, rosewood fingerboard, maple vrat. U odlicnom je stanju. Evo i link sa njegovim semplovima: http://www.yumetal.net/forum/topic/8190-tema-za-basiste/page__view__findpost__p__1738057

Evo i slika: Squire

Placen je 900 maraka 97-98 (ne mogu sad tacno da se setim) a EMG magnete sam ugradio pre 2-3 godine i kostale su oko 160€. Da li je mnogo da trazim za njega 350-400€ sada?

 

Hvala unapred :pivopije:

Edited by triad1
  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav kolege. Hteo bih da pitam da li neko zna koliko je pametno nositi telo (u mom slucaju bas gitare) kod stolara da skine i stavi novu boju,farbu kako god sad hocete to da nazovete? Ja sam to nesto poceo da skidam sa smirglom i skinuo sam celu zadnju stranu,ali sam "zamro" dok sam to obavio pa sam mislio da li bi neki stolar bio dobar za tu rabotu?

Edited by RBX

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav kolege. Hteo bih da pitam da li neko zna koliko je pametno nositi telo (u mom slucaju bas gitare) kod stolara da skine i stavi novu boju,farbu kako god sad hocete to da nazovete? Ja sam to nesto poceo da skidam sa smirglom i skinuo sam celu zadnju stranu,ali sam "zamro" dok sam to obavio pa sam mislio da li bi neki stolar bio dobar za tu rabotu?

 

Ne znam sto si toliko lipsao od smirglanja, mada zavisi cime je zasticeno telo...

U svakom slucaju, skoro svaki stolar ima vibracionu brusilicu pa ce da ti odradi skidanje boje, a farbanje moze da se odradi bilo kakvim kompresorom i malo boljim pistoljem... Osim ako ne zahtevas neke perverzije sto se tice farbanja... U svakom slucaju reci ce ti stolar dal moze to da uradi ili ne...

To stvarno nije nikakva nauka, ja sam to sam sebi odradio za elektricnu gitaru...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam sto si toliko lipsao od smirglanja, mada zavisi cime je zasticeno telo...

U svakom slucaju, skoro svaki stolar ima vibracionu brusilicu pa ce da ti odradi skidanje boje, a farbanje moze da se odradi bilo kakvim kompresorom i malo boljim pistoljem... Osim ako ne zahtevas neke perverzije sto se tice farbanja... U svakom slucaju reci ce ti stolar dal moze to da uradi ili ne...

To stvarno nije nikakva nauka, ja sam to sam sebi odradio za elektricnu gitaru...

 

 

Hvala u svakom slucaju. Fazon je to da sam zamro dok sam smirglao jer je farba zalepila za drvo ko ludo, trebalo mi je 4 sata da skinem jednu stranu i to sa najtvrdjom smirglom. Ni sam nisam imao pojma da je tako nesto moguce da se desi. Gledao sam na netu, svi kazu da to ide uz malo muke ali meni ruke bile otpale.

Kad budem jednom to konacno zavrsio stavicu sliku da vidite rezultat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta mislite koji je bass u pitanju, koji magneti, telo...? Secracone tebi taman dodje ovo kao vezba :pivopije:

Evo i linka: semplovi

Skroz je neplanirana bila ova kupovina, ali sam se odusevio kad sam cuo kako zvuci ovo cudo pa sam prosto morao da ga kupim.

Kako vam se cini zvuk?

Izvinjavam se na kasnom odgovoru. Slabije zalazim ovde u poslednje vreme jer mi se baca pegla kad vidim ovu nepreglednu rugobu od novog skina za forum, pa izbegavam Yum, i jedino po inerciji svratim tu i tamo.

 

Elem...

Rekao bih da su tri sempla tri različite kombinacije magneta. Treći snimak je magnet bliže vratu, a prvi najverovatnije kombinacija oba. Za treći bih još i posumnjao da je neki Precision magnet da nije onog prvog sempla, naime taj prvi sempl vrišti da je J+J, pa samim tim i pretpostavljam da je onda i 3 sempl samo onaj J bliže vratu. Drugi sempl je J do kobilice, veoma podseća na zvuk koji moj Kramer ima sa tim J magnetom do kobile. Dakle prilično sam siguran da se radi o JazzBass konfiguraciji magneta i da su ti semplovi 1=oba, 2=kobila, 3=vrat.

Rekao bih da je neko konkretnije drvo, ako je jova, onda je neko matorije parče. Onaj prvi sempl mi i zvuči kao jova prilično. Najo mahagoni, najo lipa. Možda jasen, ali sumnjam, pre će biti javor, ali najpre jova.

 

Po zvuku bih rekao da je pasivnjak, ali ne i po šumu, naime nema šuma tipičnog za vintage pasivce. Dakle verovatno neki noiseless pasivac, e sad koji li je hebemliga, mož' bit' svašta. Seymour je najčešće reskiji od ovoga, DiMarzio je manje prefinjen, mada svi oni imaju mnoštvo raznih serija, a ja ih većinu ne poznajem dovoljno. Kako god, magnet fura neku "noiseless" a pomalo i "vintage" filozofiju. Ako je aktivnjak, onda je Bartolini, mada mi je za to opet pretopao. EMG nije da jebe rak raka.

Marcus Miller modeli umeju ovako slično da zvuče.

 

Kako god, bass mi zvuči masivnije, ozbiljnije od prethodnog. Neka te služi dobro!

 

E sad imam jos jedno pitanje. Sta mislite za koliko bih mogao da prodam svoj stari bass? U pitanju je Squire Jazz bass sa aktivnim EMG magnetima. Telo je od alder-a, rosewood fingerboard, maple vrat. U odlicnom je stanju. Evo i link sa njegovim semplovima: http://www.yumetal.net/forum/topic/8190-tema-za-basiste/page__view__findpost__p__1738057

Evo i slika: Squire

Placen je 900 maraka 97-98 (ne mogu sad tacno da se setim) a EMG magnete sam ugradio pre 2-3 godine i kostale su oko 160€. Da li je mnogo da trazim za njega 350-400€ sada?

 

Hvala unapred :pivopije:

 

Ja mislim da je problem što ime "Squier" ljudima stvara predrasude zbog kojih ti neće hteti dati 400€, sve ni sa EMG.

Moj predlog ti je da povadiš taj EMG, vratiš stare magnete, uvaljaš bass sa tim starim magnetima za oko 300 evra, a EMG uvaljaš za oko 120 evra. Posebno. Prvo bass.

 

Cheerz! :pivopije:

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako god, bass mi zvuči masivnije, ozbiljnije od prethodnog. Neka te služi dobro!

 

Cheerz! :pivopije:

 

Hvala, hvala kolega :pivopije:

 

U sustini si sve pogodio kako treba. E sad, u pitanju je Fender Jazz American Deluxe. Telo je od jasen (Ash bese jasen valjda), maple vrat i fingerboard, hipshot civije, schaller strap lock... Magneti su fenderovi, samarium noiseless cobalt seria. Aktivni su u pitanju, ali su za takve, kao sto se vec i sam rekao, veoma topli. Magneti imaju tropojasni EQ. Uz njega sam dobio i tvrdi kofer, kais...Kostao je nesto malo manje od 1500 evra. Cak sam i dobro prosao. Na www.thomann.de je isti taj 1625 evra.

 

858479_800.jpg

 

Ovakav isti sam ja pazario. Kupovina ovoga uopste nije bila planirana, usao sam u Mitros samo da pogledam sta imaju u ponudi. Prvo sam uhvatio da probam Fender Roscoe Beck signature model, jer sam bio u fazonu da kupim sebi uskoro bass sa hambakerima. I on je odlican, ali ga izuva ovaj jazz sto sam ja kupio. Mnogo bolje zvuci, dosta precizniji i definisaniji ton ima. Probao sam i jazz american deluxe peticu ali sa alder telom, i iskreno ne moze da pridje jazzu sa ash telom. Imao sam i srece sto sam naleteo ocigledno na bas dobar komad, jer je opste poznato da ne zvuci svaki Fender isto.

 

Ja sam zapravo planirao sebi u inostranstvu da kupim G&L L 2000, ali kad sam cuo ovaj jazz momentalno sam zaboravio na tu opciju. A i mnogo vise bih morao da se cimam oko G&L. Slabo ih imaju na lagerima u Nemackoj, pa bih u sustini morao da narucujem. To znaci da ne bih mogao ni da ga probam pre kupovine, pa sam i zbog toga odustao.

Veoma sam zadovoljan izborom, neverovatno lagano se svira na njemu, bez mucenja...a o tono necu ni da pricam. Sad mi jos fali neko dobro pjacalo da kupim(to ce morati da saceka dok ne skupim ponovo pare). Bass sam probao na Markbass little mark II i markbass 2x10 kutiji. Odusevio sam se i kako ovo malo cudo zvuci. Mislim da cu cak i to pojacalo sebi da kupim kad budem imao pare. Jel imao neko iskustva sa njima, da li preporucujete ili ne...(ne mogu da provalim gde je znak pitanja na ovoj tastaturi, nisam kod kuce jbga).

 

E sad sto se tice mog starog Squirea tu si u pravu. Hvala na savetu :pivopije: Dobro si me podsetio da bih mogao i tako da ga prodam. I verovatno da cu ga tako lakse i prodati.

 

:pivopije::pivopije::pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ eagle nature

 

hvala, hvala :pivopije:

 

@Sheehan

 

Pa iskreno ne verujem da sam mogao da uzmem za te pare bolji bass. Bar sto se mog nekog ukusa tice, ne. Za Music Man Sterling HH bih morao npr. da prsnem preko 2000 evra, sto jbga nisam imao. A sto se pomenutog Warwicka tice, prosle godine sam u Nemackoj probao nekoliko njih u cenovnom rangu od 1700 do 3500 evra i iskreno meni licno se uopste ne svidjaju. Nekako mi se ne svidja zvuk tih egzoticnih drva na Warwicku. Previse mi kao kanta zvuce. Jbga ukusi su razliciti. Imao sam u planu da kupim G and L L2000 koji je istog cenovnog ranga kao ovaj sto sam ja kupio, ali mi je to mnogo cimanja bilo.

 

:pivopije::pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...