Jump to content

Tema za basiste


Nurg

Recommended Posts

Zna li neko gde bih mogao da nadjem nekog licenciranog majstora za rad na gitarama i bass-evima, jer bih trebao da zamenim fretove na svom bass-u? Zanima me gde se moze naci takav neko (u Beogradu) i koje su cene tih majstorija. Hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo da ja napišem svoja iskustva.

U dosadašnjih 25 godina svirke na basu koristio sam Sakura bas (početnički dani)

Teškom mukom radeći u nekoj kamenoj pilani kupio sam Fender precizion bass iz 68 godine kojeg je lik prije mene totalno upropastio tako da mu je skinuo orginal boju i pofarbao ga u neki zeleni lak.

Bas je derao kao lud. Elektronika je poslije bila uvaljena aktivna, EMG pickupovi, ma strava. dalo se dobro i slepati na njemu. maidene svirati na tom basu bilo je fantastično.

Pošto je bio dosta sjeban i dosta se toga moralo srediti (vrat, ploče na vratu itd itd) prodao sam ga za relativno dobre pare.

Kupio sam Warick corvette peticu. Teško razočaranje. ba je težak za poludit i odvaljuje rame. Za 6 mjeseci je otišao iz mojih ruku.

U jednom dućanu u Italiji sam probao Yamahu RBX JM6 i oduševio se njegovom težinom. Lagana gitara za poluditi. Sviranje na njemu je čarobno.

Nakon par mjeseci sam ga i kupio i imam ga dan danas čini mi se 4 godina.

Bilo je tu prilagodbe na širinu vrata ali ništa strašno. Ako ste svirali na petici, svirat ćete bez nekog beda i na šestici.

Stvarno se lijepo svira i prsti klize po njemu.

Probleme koje sam ja primjetio na njemu su: Ultra nizak položaj žica ( žice moraš doslovno gladiti da ti sound ne ide u pick) Čak nakon dodatnog dizanja na skoro pa maksimum nisam dobio neku razliku. saymour duncan pick up je toliko jak da mu treba full jako pojačalo.

Drugi problem koji se javlja je nekvalitetna izrada elektronike. bar jedamput godišnje ga moram otvarat i špricat kontakte potenciometara jer šuškaju kad ih okrećeš.

Ostalo je mrak. jako moćno izgleda i uz dobru opremu se da na njemu dobiti što god želiš.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest TužneUši

sto prodade precu '68 crni sine

i to za relativno dobre pare

 

mislim, ne tice se mene :) ali sam kazes da si bio zadovoljan njime pa samo pitam

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Ovakav isti sam ja pazario. Kupovina ovoga uopste nije bila planirana, usao sam u Mitros samo da pogledam sta imaju u ponudi. Prvo sam uhvatio da probam Fender Roscoe Beck signature model, jer sam bio u fazonu da kupim sebi uskoro bass sa hambakerima. I on je odlican, ali ga izuva ovaj jazz sto sam ja kupio.

 

 

Roscoe Beck...iz benda Leonard-a Cohen-a...bio prošlog septembra u Areni. Extra koncert. Najbolja grupa muzičara koju sam čuo.

 

 

Inače, ja se za novu častio basom...Squire J-bass i Behringer Thunderbird vintage pojačalo od 15w. Izašlo 20k dinara. Ono, kao...za početno drljanje i učenje... :mhihi:

Edited by Millosh_024

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Jel znate gde mogu da porucim postom civije za cetvorozicani bass? U Kragujevcu ih nema nigde :bigblue:

I posavetujte me koje da kupim, najbolji odnos cena i kvalitat, posto mi je ovo prvi put da ih menjam za 4 i po godine koliko drvim bass...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel znate gde mogu da porucim postom civije za cetvorozicani bass? U Kragujevcu ih nema nigde :bigblue:

I posavetujte me koje da kupim, najbolji odnos cena i kvalitat, posto mi je ovo prvi put da ih menjam za 4 i po godine koliko drvim bass...

Zasto mislis da ti je potrebno da menjas civije?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav kolege :pivopije:

 

Jel' prodaje kod nas neko Tech 21 proizvode? Mislim konkretno na Sansamp Bass Driver D.I.

 

Hvala unapred :pivopije:

 

Koliko ja znam niko ne prodaje,i ja sam bio u potrazi za tim,nisam nista nasao,pa sam uzeo Hartke Bass Attack. Ako saznas nesto javljaj! :pivopije:

Edited by migor8

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prelistaj temu ako te ne mrzi, mislim da je Strato imao baš taj box... Ja imam Hartke 4x10 VX ali nema te aluminijumske felne :bigblue: i doneo mi ga ortak iz Nemačke, al me mrzi sad da gledam gde je napravljen pogledaću sutra kad ga budem nosio na svirku... Mislim i da cena nije loša jer sam ja moje platio oko 300€ a evo koliko je to što ti hoćeš otprilike po Dojču http://www4.justmusic.de/guitars-basses/amps-combos-cabinets/bass-cabinet/hartke-410b-xl-400-watt-4x10-8-ohm-horn.html?SID=0d33451f2dc754576941a61f43c4f55c

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...